• Projekty 2020/2023

• Projekt klasy 1a i 1b

•  „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”,

to projekt realizowany przez uczniów klas pierwszych. Jest to ciąg  działań, których celem jest zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazanie, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy. Akcja organizowana jest wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce.

W ramach projektu zespoły klasowe otrzymały Pakiet startowy, w którym znajdują się książki przystosowane do różnych poziomów umiejętności czytania, poradniki dla rodziców „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci” oraz  gadżety motywujące.

Uczniowie założyli swoje klasowe biblioteczki, wypełnili karty czytelnika, ustalili zasady wypożyczania i przystąpili do czytania, każdy w swoim indywidualnym tempie.

W ramach dzielenia się  wrażeniami po przeczytaniu książek i prezentacji ulubionych woluminów, w  klasie 1b zorganizowano  ,,Klasowy Dzień Książki”.

Pomimo, że opanowanie sztuki czytania nie dla wszystkich jest łatwe, dzięki wsparciu rodziców i innych członków rodziny każdy, ma możliwość każdego dnia odkrywać ciekawe strony i przenosić się w inną rzeczywistość.

J.J.