Program świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna realizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze według szkolnego programu. Zajęcia w tym roku szkolnym ulegną modyfikacją, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom i innym osobą przebywającym na terenie szkoły.

Świetlica na czterech stolikach. Każdego dnia prowadzimy zajęcia w 4 obszarach zainteresowania:

1. Stolik nauki - zapewnia możliwość odrobienia lekcji,

- uczy  systematyczności w nauce oraz obowiązkowości

- rozwija koleżeńską pomoc

- rozwija czytelnictwo i kompetencje językowe ucznia

2.    Stolik kreatywny - rozwijanie zainteresowań i umiejętności

- zwiększenie empatii uczniów na zagadnienia związane z obszarem sztuki

- poznawanie różnych technik plastycznych

- pobudzanie wyobraźni i kreatywnego wykorzystania materiałów plastycznych

1. Stolik/miejsce sprawny umysł - rozwijanie logicznego myślenia

- rozwijanie spostrzegawczości oraz sprytu

- nauka przez zabawę

4.    Stolik/miejsce konstrukcyjny - rozwijanie wyobraźni przestrzennej

- kształtowanie poczucia odpowiedzialności i współpracy w grupie

- rozwijanie  umiejętności konstrukcyjnych

W tym roku szkolnym oprócz dotychczasowych działań zostaną włączone nowe zadania dla uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną mające na celu stworzenie spójnej grupy, stworzenie pozytywnych relacji między uczniami, a nauczycielem oraz stworzenie przyjaznej atmosfery w czasie spędzania czasu wolnego.

Między innymi będą to:

• Konkursy wewnątrz- świetlicowe
          • Zajęcia integracyjne
          • Organizacja mini-teleturniej
          • Gazetki na świetlicy poświęcone naszym dzieciom
          • Wykonywanie ozdób z zakupionych materiałów(bransoletki, naszyjniki, broszki)
          • Zajęcia poświęcone rozwiązywaniem problemów pojawiających się w szkole
          • Zajęcia poświęcone wyjaśnieniem niezrozumiałych zagadnień nurtujących dzieci
          • Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu