• Ćwiczenia sensoryczne w klasie 0a

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ćwiczenia sensoryczne w klasie 0a.

W klasie 0 A bardzo dbamy o nasz rozwój, dlatego często uczestniczymy w zajęciach sensorycznych. Głównym celem tych zajęć jest optymalne wspieranie rozwoju mózgu, czyli umiejętność posługiwania się zmysłami, które w każdej chwili przekazują tysiące informacji do mózgu, gdzie są łączone i przetwarzane w celu jak najlepszego zareagowania. Zajęcia sensoryczne dla dzieci pobudzają nerwy odpowiedzialne za przekazywanie bodźców do mózgu, umożliwiając tym samym prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.Integracja sensoryczna zapewnia właściwy rozwój intelektualny, ruchowy i emocjonalno-społeczny, stymuluje percepcję wzrokową i słuchową, rozwija umiejętności motoryczne, wspomaga rozwój mowy, aktywizuje komunikację dziecka, a także rozwija zainteresowanie światem oraz kreatywność małego człowieka.

p. Paulina

• Mini prelekcja o ginących gatunkach w klasie 0a i 0b

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mini prelekcja o ginących gatunkach w klasie 0a i 0b.

Dzieci z oddziału przedszkolnego nowy semestr rozpoczęły od spotkania z Panią z Urzędu Celnego, która bardzo ciekawie opowiadała o ginących gatunkach, m. in. o konikach morskich, żółwiach, waranie pustynnym oraz o krokodylach. Dużą atrakcją były przyniesione okazy, które dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały.

p. Paulina i p. Renata

• Tłusty czwartek w klasie 0a

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tłusty czwartek w klasie 0a.

28 lutego w klasie 0a obchodziliśmy tłusty czwartek. Bez zwątpienia jest to najsłodszy dzień w roku, którego dzisiejszym symbolem są pączki, oraz nieco mniej popularne faworki, czyli chruściki.  W naszej klasie tłusty czwartek połączyliśmy z zabawami integracyjnymi.

p. Paulina

• Warsztaty kulinarne to super sprawa!

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty kulinarne w klasie 0a.

Z okazji Światowego Dnia Pizzy dzieci z klasy 0 a brały udział w warsztatach kulinarnych. Uczniowie poznali tajemniczy przepis na najpyszniejszą pizzę i pod okiem zawodowego kucharza mogli samodzielnie ją dla siebie przygotować. Było pysznie!

p. Paulina :)

• Nasi Mistrzowie!

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nasi Mistrzowie!.

Oto nasi Mistrzowie! Tradycją jest, iż po pierwszym półroczu nauki najpilniejsi uczniowie mogą zaprezentować się całej społeczności szkolnej.

W czasie tegorocznego apelu oprócz docenienia ich wysiłków mogliśmy też poznać najwierniejszych czytelników i uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Było to szczególnie miłe, gdyż uczniowie z klas piątych zostali laureatami tego konkursu.

Nie można też zapomnieć o sukcesie naszego ósmoklasisty, który został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Wszystkim gratulujemy i życzymy, aby zapał do nauki nie słabł, ale się umacniał i był inspiracją dla innych!

• Robotyka I półrocze pracy w klasa 4-8

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Robotyka I półrocze pracy w klasa 4-8.

Zakończyliśmy pracę na zajęciach Robotyki w pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 w klasa 4-8.  Duża liczba chętnych zdeterminowała nas do utworzenia dwóch grup : uczniów starszych i uczniów młodszych. Każda z grup odbyła 10 godzin spotkań na zajęciach podczas, których uczniowie dokładnie zapoznali się z zestawami klocków Maystorm Lego, utworzyli regulamin pracy na zajęciach, poznali 3 najważniejsze prawa robotyki, mieli okazje nie jednokrotnie zbudować robota proponowanego przez Lego, tworzyli również własne projekty, zgłębiali wiedzę na temat możliwości jakie dają dane funkcje robotów, nauczyli się obsługiwać aplikację umożliwiającą sterowanie robotem oraz poznali podstawy programowania robotów w programie LEGO MINDSTORMS EV3 Home Edition.

• 61 810 76 41