• Stewardessa odwiedziła naszą szkołę

• Przez zabawę w świat zawodów”to innowacja pedagogiczna realizowana w klasie 2a, której celem jest poznawanie ciekawych i interesujących zawodów.

Tym razem dzieci odwiedziła stewardessa pani Kamila Astapczyk.

Głównym tematem spotkania było przede wszystkim poznanie zawodu stewardessy, jak również przybliżenie dzieciom tematu podróży lotniczych oraz zasad bezpieczeństwa.

Dzieci  miały okazję zobaczyć przepiękny strój stewardessy. Z wielkim zaciekawieniem pytały o kolor szminki, uczesanie i ubiór naszego gościa.  Pani Kamila cierpliwie odpowiadała na wszelkie pytania.

Dzieci dowiedziały się, jak można zostać stewardessą i jakie przygotowanie zawodowe powinna zdobyć przyszła stewardessa.

Pani Kamila przedstawiła procedury przygotowujące pasażerów do lotu, opowiedziała w jaki sposób zakładać kamizelkę ratunkową, jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa. Zwróciła uwagę na podstawowe zadanie stewardessy, którym jest przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo podróżnych.

Nie da się ukryć, że zawód stewardessy jest bardzo wyczerpujący i trudny.

Cieszymy się, że pani Kamila mimo licznych obowiązków przyjęła zaproszenie i odwiedziła naszą szkołę. (J.Duda)

• 61 810 76 41