„ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”

W klasie 1a rozpoczął się nowy cykl Projektu ABC-Ekonomii. Uczniowie klasy 4b postanowili podzielić się swoją wiedzą, którą zdobyli podczas realizacji poprzedniej edycji tego projektu. Lena i Hania jako pierwsze odwiedziły swoich młodszych kolegów
          i zaprezentowały pierwszy temat: „Co to jest pieniądz?” Po omówieniu pojęć związanych
          z pieniądzem uczniowie zaprojektowali swoje własne karty płatnicze, które można podziwiać w sali numer 14 oraz w klasowym Classroom. W kolejnych tygodniach Dominik i Zuzia przedstawili temat o pochodzeniu pieniędzy, a Ania i Amelka przybliżyły temat dotyczący cen. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ciekawe spotkania z uczniami klasy 4b.

Projekt ABC-Ekonomii oparty został na książce "ABC-Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów", napisanej przez Wiktora Czepczyńskiego i Żanetę Kupczyk. Dzieci podczas 12 historyjek, wraz z głównymi bohaterami książki poznają ciekawy świat pieniędzy i tego co z nimi jest związane.

Bardzo dziękujemy uczniom z klasy 4b za udział w zajęciach.

K. Nowak

• 61 810 76 41