• SZTANDAR SZKOŁY

Daty 18 stycznia 2024 roku oraz 19 stycznia 2024 roku na stałe zapisały się w historii Szkoły Podstawowej imienia Arkadego Fiedlera w Chomęcicach. W tych dniach przeżywano wyjątkową uroczystość wybrania przedstawicieli pocztu sztandarowego oraz poświęcenia sztandaru. Sztandar szkolny dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski, symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko. Uczniowie wybrani do pocztu otrzymali Insygnia pocztu sztandarowego: biało-czerwone szarfy oraz białe rękawiczki.

Do szkolnego pocztu sztandarowego wybrani zostali uczniowie:

Wadelski Bruno,

Haeusler Aleksandra,

Stodolna Zuzanna

Bogucki Szymon,

Golińska Lena i

Trafny Michalina.

W dniu 19 stycznia 2024 roku odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru w Kościele pw. św. Marcina i św. Piotra w Okowach w Konarzewie. Mszę święta poprowadził ks. Adam Sczaniecki. W homilii wygłoszonej do zebranych Ksiądz Proboszcz zwrócił szczególną uwagę na wartość i symbolikę sztandaru – strażnika patriotyzmu lokalnego i narodowego. Życzył uczniom oraz nauczycielom, by pod nowym Sztandarem Szkoły rozkwitał ich twórczy potencjał, i by kształcenie młodzieży odbywało się w duchu prawdy i polskości.

Opiekunowie sztandaru: Justyna Duda, Kamilla Maj.