• Aktualności

      • Sto lat dla Babci i Dziadka

      • Uczniowie klasy 1c tuż przed feriami wykonali piękne kartki, które w Dzień Babci i Dziadka przekażą swoim bliskim. Dzieci nauczyły się również wierszyków dla Babci i Dziadka.

       Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji zbliżającego się Święta życzymy STU LAT w zdrowiu i radości.

     • Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”
      • Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”

      • Szkoła Podstawowa im. A.Fiedlera w Chomęcicach otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” w kwocie 94200 złLaboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech.Głównym celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Za pozyskane środki nasza szkoła zakupi m.in. drukarkę 3D, mikrokontrolery, rozbuduje pracownię STEM o kolejne zestawy do zajęć robotyki, zakupi sprzęt do profesjonalnego studia nagrań.Kwota dofinansowania uzależniona jest od liczby uczniów w szkole.

     • Tydzień wdzięczności
      • Tydzień wdzięczności

      • W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 0b i 1c w ramach zadań z kalendarza adwentowego świętowali Tydzień Wdzięczności.

       Wdzięczność- tak potrzebna nam w dzisiejszych czasach. Im więcej wdzięczności okazujemy, tym większe prawdopodobieństwo, że częściej będziemy mieli powód do jej wyrażania.

       Na początku tygodnia w sali klas 0b i 1c pojawił się słoik wdzięczności, do którego cały tydzień wrzucaliśmy karteczki z napisanymi rzeczami za które jesteśmy wdzięczni.

       Uczniowie wzięli udział w grze ,,Detektyw dobrych myśli”, a dziś na koniec tygodnia każdy zabrał dobrą myśl, aby podać ja dalej i wyrazić nią innym swoją wdzięczność.

       A Ty Za co dziś jesteś wdzięczny

       (M. Kaliczak)

     • Magia Świąt
      • Magia Świąt

      • RELACJE i życzliwość określają MAGIĘ ŚWIĄT.

       A tam, gdzie jest dobra relacja i życzliwość tam pojawia się radość z bycia razem.

       Postanowiliśmy stworzyć okazję do bycia razem na święta dlatego pani Dyrektor, pani Wicedyrektor i pan Mateusz Lewandowski z chórem w składzie: pani Danusia, pani Daria, pani Monika,pani Natalia, pani Aneta, pani Marta, pani Emilia, pani Magda, pani Justyna i pani Honorata oraz nasza niezastąpiona pani Stefania zrobili niespodziankę uczniom zapraszając ich do wspólnego kolędowania na przerwach .

       BYŁO MAGICZNIE ....

     • Razem na Święta
      • Razem na Święta

      • Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której uczniowie są zachęcani do niesienia pomocy innym.

       Uczniów Szkoły Podstawowej im. A.Fiedlera do niesienia pomocy nie trzeba zachęcać. Wystarczy hasło. W tym roku pomagamy podopiecznym OPS Komorniki.

       Aż 18 paczek, czyli tyle ile jest klas w szkole, zostało przekazanych do Ośrodka Pomocy Społecznej w Komornikach .

       DZIĘKUJEMY za hojność rodzicom, uczniom i nauczycielom

     • Grudzień pełen niespodzianek
      • Grudzień pełen niespodzianek

      • Kolejne święta bez wspólnego kolędowania z Seniorami

       Tradycyjne spotkania Wigilijne, które odbywały się w okresie przedświątecznym w WDK „Koźlak” już drugi rok z rzędu nie odbyły się.

       Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. A.Fiedlera w Chomęcicach postanowili dać chociaż namiastkę radości, która towarzyszyła wspólnemu kolędowaniu, rozmowom i prezentacjom talentów uczniów szkoły, dlatego zorganizowali akcję #kartkaDlaSeniora.

       Zosia Biedermann i Marysia Kaczmarek rozdawały dzisiaj Seniorom kartki z życzeniami oraz pierniczki przygotowane przez szkolny Wolontariat.

       Radość Seniorów- ogromna.

       Dziękujemy pani Sołtys Dorocie Trosze za pomoc w organizacji akcji.

        

       Nasze niesamowite animatorki - wolontariuszki z grupą taneczną z klas 3 postanowiły uatrakcyjnić przerwy między lekcjami. Dziewczęta wspaniale tańczą i rozświetlają naszą szkolną codzienność.

       Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, Dziewczyny.

     • „Ze Zdrowiem”
      • „Ze Zdrowiem”

      • Kolejny numer Narodowego Funduszu Zdrowia  „Ze Zdrowiem” został poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Rodzice znajdą w nim informacje dotyczące m.in.:

       • wspierania rozwoju psychicznego dziecka od pierwszych chwil jego życia,
       • znaczenia życzliwości, rozmowy i bliskiej więzi dla zdrowia psychicznego dziecka,
       • nauki samoakceptacji,
       • przyczyn kryzysu psychicznego i reagowania na ten kryzys,
       • wsparcia zapewnianego w szkole i poradni psychologiczno-pedagogicznej.

       Numer poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży można pobrać tu: https://www.nfz.gov.pl/gfx/nfz/userfiles/_public/dla_pacjenta/magazyn_ze_zdrowiem/nfz_nr_5.pdf

       Pozostałe numery biuletynu NFZ „Ze Zdrowiem” 

       Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez NFZ. 

        

     • Nauczanie zdalne
      • Nauczanie zdalne

      • Od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022 szkoły podstawowe przechodzą w tryb nauczania zdalnego z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość. W przypadku naszej szkoły zajęcia odbywają się na platformie GSUite dla szkół i uczelni. Prowadzimy zajęcia online na MEET zgodnie z planem lekcji i regulaminem zajęć online. Wszystkie klasy mają możliwość korzystania z materiałów przygotowanych przez nauczycieli na Classroom. 

       Praca zdalna nie dotyczy oddziałów przedszkolnych działających w szkole.

       Uczniom klas I-III, których rodzice nie mogą zapewnić opieki, dyrektor – na wniosek rodzica – umożliwia opiekę. Dzieci objęte opieką realizują zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.

       Uczniowie, ktorzy posiadają orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego realizują zajęcia na terenie szkoły.

       W czasie nauczania zdalnego wyznaczone są dyżury nauczycieli dla rodziców oraz dyżury dla uczniów. 

       Uczniowie klas 8 mają wyznaczone konsultacje z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych na terenie szkoły. 

       Szczegółowe infomacje odnośnie funkcjonowania szkoły w okresie czasowego zawieszenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty przesłane zostały przez Wychowawcy.

       W czasie nauczania zdalnego wyznaczone są dyżury nauczycieli dla rodziców oraz dyżury dla uczniów. 

       Przypominamy, iż 7.01.2022r. zgodnie z kalendarzem szkolnym jest dniem wolnym od zajęć dydakryczno-wychowawczych. Zapewniamy tego dnia opiekę świetlicową. 

      • Gratulacje dla uczestników konkursu „Jan Brzechwa – czarodziej dzieciństwa”!

      •   Serdecznie gratulujemy naszym uczniom , którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Odzieżowych w Poznaniu, konkurs polegał na wykonaniu i zaprezentowaniu stroju do wybranego wiersza Jana Brzechwy. Nasi uczniowie spisali się doskonale i tak Stefan Lohr z klasy 2a zajął 3 miejsce, a Aleksandra Tokłowicz z klasy 3a i Aleksander Lohr z klasy 5b zdobyli wyróżnienia. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu zamieszczonego na Facebooku szkoły odzieżowej z „Bajkowego pokazu mody”, gdzie zobaczycie naszych uczestników w roli Indyka, Arbuza i Zegara. Gratulujemy także rodzicom, którzy pomagali w wykonaniu stroju i nagraniu filmiku.

                                                                                                                          Renata Łuczka

       Adres filmu z pokazem.

       https://drive.google.com/file/d/19Svnv9GtEgtU0xKcLIweWFjoFTXKz2BU/view

     • Spotkanie online z Waldemarem Cichoniem
      • Spotkanie online z Waldemarem Cichoniem

      • W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem.

       Pan Waldemar Cichoń jest polskim pisarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, popularyzator czytelnictwa, twórcą postaci kota Cukierka.

       Autor opowiedział uczniom o swojej pasji do pisania, zachęcał do spełniania swoich marzeń, rozwijania zainteresowań. Pan Waldemar opowiedział również dzieciom, dlaczego sam został pisarzem. Okazało się, sam szukał sposobu, by nakłonić do czytania starszego syna, Marcela. Wpadł na pomysł, że chłopiec chętnie przeczyta opowieść o sobie i swoim kocie, gdyż przygody Cukierka i jego rodziny są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Kulminacyjnym punktem spotkania była „prezentacja” głównego bohatera książek – Cukierka, a także kotki Tradycji.

       Mamy nadzieję, że Pan Waldemar, gdy tylko będzie to możliwe, odwiedzi osobiście naszą szkołę.

       (J.Duda)

       Zdjęcia: źródło własne / Wydawnictwo Zwakowskie

     • Betlejem poznańskie – Dzień dla Hospicjum
      • Betlejem poznańskie – Dzień dla Hospicjum

      • „Dzień dla Hospicjum” to jeden z wyjątkowych dni obchodzonych podczas Betlejem poznańskiego, który w tym roku przypadał na 11 grudnia. Podczas występów na scenie, koncertów i kolorowych świateł wolontariusze z motylich wolontariatów kwestowali na rzecz zakupu łóżek rehabilitacyjnych dla pacjentów Hospicjum Palium w Poznaniu.

       Nasi uczniowie z klasy 7b i 8b skorzystali z zaproszenia organizatorów i wraz z rodzicami udali się na Plan Wolności. Ubrani w żółte koszulki zbierali fundusze na tak szczytny cel. Każdy darczyńca otrzymywał własnoręcznie robione pierniczki wykonane przez naszych wolontariuszy.

       Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przynieśli do szkoły pięknie zapakowane pierniczki oraz ósemce wolontariuszy, którzy w sobotni wieczór kwestowali na Palcu Wolności.

     • Kampania „Dobrze, że jesteś”
      • Kampania „Dobrze, że jesteś”

      • Co 20. osoba na świecie cierpi na depresję,a to oznacza, że prawdopodobnie znasz kogoś, kto zmaga lub zmagał się z tą chorobą. Kampania „Dobrze, że jesteś” pomoże ci znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania: jak rozpoznać depresję, jak jej uniknąć i jak nieść pomoc osobom cierpiących na tę chorobę. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest miasto Gdynia.

       Celem kampanii jest budowanie świadomości, zwłaszcza najmłodszych, na temat depresji, nauka rozpoznawania jej symptomów w najbliższym otoczeniu i odpowiednia profilaktyka. Wśród zaplanowanych działań znalazły się m. in. warsztaty i materiały edukacyjne dla uczniów, szkolenia dla rodziców i nauczycieli oraz kampania społeczna o zasięgu ogólnopolskim.

       Szczegóły:

       https://dobrzezejestes.org/?fbclid=IwAR0-6u1HajMlKBoqojpQ-mlF9l3Uo-aYESTCQDxVr1Q1eZqwf4K-vf3Vgtc