• Od września do listopada 2023 nasza Szkoła brała udział w programie organizowanym przez World Healthy Living Foundation - Świadomość procentuje. Celem akcji było wspieranie uczniów w zdobywaniu nowych kompetencji społecznych: zrozumieniu i zwiększaniu pewności siebie oraz lepszego komunikowania własnych potrzeb. To #WięcejNiżLekcja!

Co ważne, w programie brali udział dzieci, nauczyciele oraz rodzice. Wszyscy jednocześnie pracowali nad tym samym obszarem – dzięki temu zyskali pewność, że każda z grup rozumie siebie nawzajem i mówi jednym głosem.

Warsztaty online trwały 10 tygodni i były prowadzone przez trenerów mentalnych. Dotyczyły profilaktyki szeroko rozumianych problemów społecznych oraz emocjonalnych dzieci i młodzieży. Uczniowie otrzymali praktyczne narzędzia od Ekspertów, mogli też wysłuchać historii Gości specjalnych, którzy zrealizowali swoje marzenia i podzielili się tym, w jaki sposób udało im się osiągnąć cele.

Nauczyciele w szkole prowadzili zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne dla dzieci i młodzieży. Rodzice natomiast mieli możliwość wziąć udział w warsztatach online, które pomagały w rozumieniu procesów rozwojowych, jakie zachodzą w ich dzieciach. Dzięki temu otrzymali narzędzia do lepszego rozumienia potrzeb swoich dzieci, mogli nauczyć się jak słuchać, by usłyszeć to, co przekazuje dziecko, by wspierać swój rozwój i rozwój swoich podopiecznych.

Program Świadomość Procentuje obejmował więc zajęcia z takich przedmiotów jak Podstawy poczucia własnej wartości, Język relacji, Zarządzanie marzeniami, czy Nauka o odwadze. Wszystko po to, aby dzieci dowiedziały się, jak rozwinąć w sobie wszystko to, co najlepsze - wiarę w siebie, swój potencjał, marzenia i swoje możliwości.