• Aktualności

      • Wizyta motylego wolontariusza z Hospicjum Palium

      • 15 listopada 2019 r. odwiedziła nas pani Aleksandra Stokarczyk, która opowiadała o tym czym jest "Motyli wolontariat", który działa i wspiera Hospicjum Palium w Poznaniu. Celem spotkania było między innymi zaprezentowanie przykładów akcji przygotowanych przez "Motyli wolontariat" i zachęcenie uczniów do bezinteresownego działania na rzecz innych.

       Uczniowie klas 3a, 3b, 5a, 5b, 6a i 6b mogli zapoznać się z historią powstania tej organizacji.

       Nasz gość opowiadał o motylach, biegach charytatywnych i radości, jaką daje pomaganie.

      • AWATAROWA KLASA 2A

      •        Każdego dnia z niecierpliwością czekamy, kiedy nasza Pani Małgorzata załączy Classdojo. Każdy z nas stara się pokonywać trudności i kolejne wyzwania podczas lekcji. Razem z przyjacielem Awatarem zdobywamy punkty sukcesu. Classdojo to świetna zabawa. Tworzymy z Panią historię naszej klasy w sieci, a nasi rodzice mogą dowiedzieć się co robimy na lekcjach. Moc Awatara jest z nami!

       Uczniowie klasy 2a

      • Konkursy biblioteczne rozstrzygnięte!

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkursy biblioteczne rozstrzygnięte!.

                   Zaraz po Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek, podczas którego uczniowie tworzyli bajkowe puzzle spotkaliśmy się aby ogłosić wyniki konkursów i projektów czytelniczych prowadzonych przez bibliotekę szkolną w październiku. Okazało się, że bardzo dużo dzieci z klas 1-3 wzięło udział w akcji „Czytam codziennie”, szczęśliwcom udało się wylosować Słodziaki oraz inne nagrody. Nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursów „Moja wymarzona biblioteka” oraz „Mój ulubiony Słodziak”, na konkurs wpłynęły piękne prace, które można oglądać na wystawie. Nagrody zdobyły Alicja, Kinga, Marysia, Amelia, Marysia i Rozalia z klas 1, Amelia, Michalina, Ola i Victor Z klas 2 oraz Franek, Ula, Ola, Alicja, Ola , Ksawery,  Adam i Kostek z klas 3. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

                 Renata Łuczka

      • Październik - miesiąc bibliotek szkolnych!

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pażdziernik - miesiąc bibliotek szkolnych.

                          Zakończył się październik, miesiąc bibliotek szkolnych i pora podsumować to co się wydarzyło  a działo się sporo.  Zaczęły się spotkania koła czytelniczego dla uczniów klas 1-3, ponieważ cieszyły się dużym powodzeniem to na „Literackich podróżach z książką” będziemy spotykać się dalej. Zapraszamy w środy od 12:40, każdy podróżnik otrzyma paszport, gdzie będzie gromadził pieczątki.                                                                                         Prowadziliśmy projekt czytelniczy dla klas młodszych „Czytam codziennie”. Rozpoczął się także całoroczny projekt dla wszystkich chętnych uczniów „Książka wyzwanie”. Uczniowie mogli wziąć udział w różnych  konkursach takich jak „Moja wymarzona biblioteka” czy „Mój ulubiony Słodziak”.                         Został zorganizowany kiermasz na którym wystawiliśmy nieużywane już podręczniki i każdy chętny mógł zabrać je do domu.                                                                Przez cały miesiąc w bibliotece była wystawa nowości książkowych oraz można było zaproponować jakie książki powinny być zakupione. Od stycznia postaramy się zrealizować pomysły naszych czytelników.                                                                  Podczas dużych przerw dwa razy w tygodniu starsi uczniowie czytali książki młodszym , ten projekt cieszył się także dużym powodzeniem , warto więc go kontynuować.                                                                                                                           Oprócz tego uczniowie klas 2 i 3b mogli dowiedzieć się jak czytają oraz jak radzą sobie w życiu codziennym niewidomi, zaprosiliśmy do szkoły gościa panią Martę, która jest osobą niewidomą od urodzenia.                                                                               W październiku otrzymaliśmy także sporo darów książkowych za które serdecznie  dziękujemy!                                                                                                    Wszystkie te  działania wpłynęły  na szersze zainteresowanie książkami i czytelnictwem wśród naszych uczniów i oby tak pozostało.                                    Przypomnę jeszcze, że nasza biblioteka ma 3 lata, otwarta jest codziennie, nasz księgozbiór liczy obecnie 1977 woluminów i możecie go przeglądać również w katalogu internetowym. Zapraszam!

            Renata Łuczka

      • Pozytywna uwaga!

      •        Listopadowa akcja Pozytywna uwaga zachęca rodziców i nauczycieli do mądrego chwalenia naszych dzieci. Dzięki takim uwagom wspieramy naszych  podopiecznych. To bardzo motywuje dzieci i pomaga budować ich poczucie własnej wartości.

        

       Więcej informacji na atronie akcji :

       https://liblink.pl/YQBVLlkh8S

        

      • "Szkoła pamięta"

      • W ramach akcji "Szkoła pamięta" – chętni uczniowie z klasy 8 razem z nauczycielami historii – wybrali się na cmentarz w Konarzewie, aby uporządkować grób powstańca Leonarda Ranusa. Kim był i dlaczego warto o nim pamiętać? 

        

       W "Echu Dopiewa" możemy przeczytać o nim:

       "Na cmentarz u w Konarzewie znajduje się nagrobek małżeństwa Leonarda i Marcjanny Ranus. Napis na nim informuje, że Leonard był powstańcem 1848 r. (tzw. powstanie poznańskie) i 1863 r. (powstanie styczniowe). Z zawodu był młynarzem. (...) Do Konarzewa Leonard przybył pod koniec życia, mając już ponad 80 lat. W 1909 r. zamieszkiwał jeszcze w Zaniemyślu. Zmarł w Konarzewie 15 grudnia 1918 r., doczekawszy wyzwolenia ojczyzny, za którą walczył w dwóch powstaniach, ale jeszczenie nie wyzwolenia Wielkopolski, w której mieszkał".

       (dr Piotr Dziembowski, https://www.dopiewo.pl/ff/field/czas_pdf/dopiewo_wrzesien_2019_v3-min.pdf,4.11.2019)

        

       ​Nasi Ósmoklasiści przyłożyli się do pracy i uporządkowali mogiłę oraz jej otoczenie. Odwiedziliśmy też grób księdza Jana Laskowskiego, który wspierał strajk dzieci z Wrześni. 

       Była to cenna lekcja historii najbliższej okolicy – "małej ojczyzny".

        

       Agnieszka Bartkowiak i Angelina Snuszka

      • Dzień Drzewa

      • Po raz pierwszy w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Drzewa. W ramach obchodów zorganizowane zostały  konkursy w czterech kategoriach wiekowych:

       - klasy 1 i 2 wykonywały "Medal dla Drzewa",

       - klasy 3 i 4 pisały "List do Drzewa",

       - klasy 5 wykonywały lapbooki o najstarszych drzewach w Polsce,

       -cklasy 6, 7, 8 brały udział w konkursie wiedzy o drzewach Polski.

       Prace uczniów można było podziwiać w holu szkoły. Wybór najlepszych był bardzo trudny, ponieważ uczniowie wykazali się kreatywnością i talentem.

       Dnia 24.10.2019 podczas apelu zostały wręczone nagrody.

       Za najpiękniejsze medale uznano prace:

       I miejsce dla Kingi i Leny z klasy Ia,

       II miejsce dla Julii z klasy Ia i Rozalii z klasy Ib,

       III miejsce dla Teresy i Antka z klasy II b.

       W kategorii listów zostali nagrodzeni uczniowie:

       I miejsce – Ula i Marcin z klasy III b,

       II miejsce – Franek z klasy III b,

       III miejsce – Hania z klasy III b.

       Za najciekawsze lapbooki uznano prace:

       I miejsce dla Oliwiera z Vb,

       II miejsce dla Oli z klasy Va i Zuzanny z klasy Vb,

       III miejsce dla Gabrysi z klasy Vb.

       Największą wiedzą o drzewach Polski wykazała się Amanda z klasy VIb.

       Uroczystość rozdania nagród uświetnili uczniowie klasy Vb przedstawieniem o tematyce ekologicznej.

       Finałem naszej szkolnej uroczystości było posadzenie drzew i krzewów na terenach wokół szkoły. Każda klasa posadziła swoje drzewa, którym klasy nadadzą imiona oraz będą o nie dbać. Chętnych do sadzenia było wielu.  Przykład dała Pani Dyrektor oraz Pani Sołtys, które posadziły swoje lipy.

       Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach, za ich piękne prace, które długo zdobiły hol szkoły. Uczniom klasy Vb dziękujemy za ogromne zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia, wspaniałą grę aktorską oraz odwagę niesienia idei troski o nasze drzewa i pogłębienie wiedzy ekologicznej całej społeczności szkolnej.

       Szczególne podziękowania składamy Pani Sołtys Dorocie Trosze za zorganizowanie sadzonek do ogródka szkolnego i udział w naszej uroczystości.

       Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie prezentów dla nagrodzonych uczniów.

       Dziękujemy Paniom Dyrektor i Wicedyrektor za aktywny udział w naszej uroczystości.

       Mamy nadzieję, że tegoroczne Święto Drzewa będzie inspiracją do kolejnych działań na rzecz ochrony drzew.

        

       Emilia Borowiak, Agata Dobryszycka

        

      • Koncert z Klubem Małego Muzyka

      • W czwartek odbyło się kolejne spotkanie z Klubem Małego Muzyka pt. „Fryderyk, czy Frycek Chopin”. 

       Obejrzeliśmy widowisko słowno-muzyczne z elementami humorystycznymi, podczas którego przypomnieliśmy sobie podstawowe elementy pisma nutowego, czyli pięciolinię, klucz wiolinowy oraz nuty.

       Rozpoznawaliśmy dźwięki wysokie i niskie, tempo i nastrój granych utworów. Zastanawialiśmy się, do czego jest nam potrzebna muzyka. Zaśpiewaliśmy muzyczny alfabet, zwany gamą oraz mieliśmy okazję zobaczyć nasz taniec narodowy – polonez w wykonaniu muzyków. Na kolejny koncert zapraszamy już 21 listopada.

        

       Renata Daleszyńska

      • Pomagamy misjom

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pomagamy misjom.

       Z okazji Tygodnia Misyjnego w październiku, w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone pracy misjonarzy, wolontariuszy i lekarzy pracujących daleko poza granicami naszej ojczyzny. Mieliśmy okazję gościć Panią Monikę Pacholak-Wiśniewską, która bardzo obszernie przybliżyła wszystkie akcje charytatywne wspomagające życie ludzi potrzebujących. Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcjach charytatywnych: „Opatrunek na ratunek” oraz „Włóczkersi”.

       Wszystkie zebrane środki zostaną dostarczone do FUNDACJI POMOCY HUMANITARNEJ REDEMPTORIS MISSIO.

       Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i pomoc.

        

       Wanda Łopatka

       Katarzyna Nowak