• Aktualności

     • Walentynki
      • Walentynki

      • Nasi uczniowie wiedzą, że Walentynki to dzień szczególny! Chcieli aby każdy czuł się doceniony i wykonali kartki walentynkowe dla podopiecznych Fundacji Dwunastka, wspólnoty Ciupa Wózkowicze. Podopieczni to osoby dorosłe, z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi. Obdarowani bardzo ucieszyli się z listów, które otrzymali. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły są wrażliwi na drugiego, często słabszego człowieka! Mamy nadzieję, na dalszą współpracę. 

       M.N.

       Podopieczny Fundacji Damian z walentynką.

       Przygotowane walentynki przez naszych uczniów.

     • Dzień Kota w klasie 3a
      • Dzień Kota w klasie 3a

      • Uczniowie w ramch przygotowań do Dnia Kota wykonywali zdjęcia portretowe swoich pupili. Dzisiaj w ramach edukacji polonistycznej, pisemnie przedstawiali swoje koty. Efekty pracy i wydrukowane zdjęcia portretowe zamieścili na szkolnej galerii. 

       Na zdjęciu wykoanne przez uczniów zdjęcia kotów z ich opisami. 

       Klasa 3a na tle galerii szkolnej.

       Szkolna galeria na której umieszczono zdjęcia kotów z opisami. 

     • Komunikat Dyrektora Szkoły
      • Komunikat Dyrektora Szkoły

      • Na podstawie rozporządzenia MEiN z dnia 12.02.2021 zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2021 poz.283) nauczanie zdalne dla klas 4-8 zostaje przedłużone do 28.02.2021

        

       Anna Golczak

       Dyrektor Szkoły Podstawowej

       im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach 


        

     • Walentynki w kasie 3a
      • Walentynki w kasie 3a

      • Ten wyjątkowy dzień obfitował w różnorodne działnia nawiązujące do święta miłości.Już od rana rozpoczęliśmy przygotowania do szkolnych walentynek. Napompowaliśmy całe mnóstwo czerwonych balonów w kształcie serc.  O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie zgromadzili się na boisku, aby przy pomocy filmu jaki nagrywał dron wysłać do wszystkich tych co w domach ciepło naszych serc.  Podczs lekcji najbardziej podobała się wszystkim gra sudoku oraz bingo walentynkowe. Zespoły z wylosowanych rysunków układały wesołe opowiadania. Nie zabrakło również wykonania własnej walentynki. Na zakończenie dnia zrobiło się baaardzo słodko bo każdy z nas otrzymał od Pani Sołtys lizaka w kształce serca. Dziękujemy!

       Wszystkim życzymy miłośći i radości. Niech w każde walentynki wszyscy mają radosne minki:)

       Święty Walenty

       Na zdjęciu koło do losowania rysunków w bingo.

       Uczniowe grają w bingo. 

       Na zdjęciu składana walentynka wykonana przez ucznia. 

     • Dzień Bezpiecznego Internetu
      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

       9 lutego 2021 r. to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. To właśnie dzisiaj w około 100 państwach na całym świecie obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

       Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.DBI 2021 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

       W związku z trwającą pandemią COVID-19 i prowadzonym w szkołach nauczaniem zdalnym z wykorzystaniem wszelkich środków technologii komputerowej, szczególną uwagę chcemy skupić na wykorzystaniu potencjału Internetu w promocji tematu bezpieczeństwa online, a także promocji korzystania z możliwości technologicznych dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju.

       Zapraszamy wszystkich do działań na rzecz świadomego korzystania z Internetu. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na poszanowanie drugiej osoby, budowanie pozytywnych relacji nie tylko w świecie rzeczywistym, ale także w Internecie, czyli na płaszczyźnie wirtualnej poprzez e-komunikację, e-czaty, e-naukę i e-rozrywkę. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury, uczenie krytycznego myślenia i właściwego korzystania z zasobów jakie oferuje nam sieć.

       Polecamy strony internetowe: dbi.pl, sieciaki.pl, saferinternet.pl, nask.pl, fdds.pl, fundacja.orange.pl.

       Na stronie dbi.pl w menu Materiały edukacyjne znajdziecie wiele ciekawych materiałów.

       Zachęcamy wszystkich rodziców do udziału w konferencji DBI, która rozpocznie się o godz.17 na stronie 

       Transmisja konferencji DBI od 17:00 | SaferInternet

        

       W programie między innymi: 

       Co gry robią dzieciom? - dr Tomasz Rożek, blog “Nauka - to lubię”,

       Dzieci, rodzice i ekrany w czasie pandemii - Agnieszka Stążka-Gawrysiak, blog “DyleMatki”

       Samodzielnie, nie znaczy dobrowolnie – treści internetowe wytworzone przez młodzież - Martyna Różycka, NASK -

       Ta dzisiejsza młodzież, czyli dlaczego warto rozmawiać o Discordzie i TikToku?

       Psychologiczne i społeczne konsekwencje izolacji społecznej oraz edukacji zdalnej u dzieci, młodzieży i ich rodzin - Aleksandra Hapcar, psychoterapeutka

        

      • "Wyobraź sobie, że odkryłaś/eś nieznaną nikomu wcześniej jaskinię"

      • "Wyobraź sobie, że odkryłaś/eś nieznaną nikomu wcześniej jaskinię" - taki był temat pracy dodatkowej dla uczniów klasy piątej w ramach tematu o krajobrazie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Młodzi artyści uruchomili wyobraźnię - w ruch poszły farby, pisaki, plastelina, masa solna, a nawet gąbka i piasek. Powstały fantastyczne jaskinie pełne stalaktytów, stalagmitów i nietoperzy. Autorzy prac zostali oczywiście odpowiednio uhonorowani..

       P.W.

       Na pięciu zdjęciach widać prace plastyczne wykoanne przez uczniów - temat przewodni jaskinia. 

     • „SPINACZ” - warsztaty profilaktyczne
      • „SPINACZ” - warsztaty profilaktyczne

      • W dn. 28 stycznia br. cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach brała udział w warsztatach profilaktycznych SPINACZ.

        

       Program w atrakcyjny sposób porusza ważne dla młodego człowieka zagadnienia i doskonale wpisał się w zakres oddziaływania profilaktycznego realizowanego przez naszą placówkę w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego.

        

       W odpowiedzi na rzeczywistość, z którą przyszło nam się mierzyć od marca 2020 roku oraz z myślą o tym, by wspierać naszych uczniów w realizacji marzeń i dążeniu do wyznaczonych celów udało nam się zapisać do wspomnianego programu.

        

       COVID 19 przyczynił się do tego, że czas spędzany przed ekranem zdecydowanie się wydłużył. Nadmierna aktywność młodzieży w sieci, jak również brak edukacji w tym obszarze spowodowały zwiększenie ilości ryzykownych zachowań młodzieży.

        

       W warsztatach udział wzięli uczniowie klas 7 i 8, nauczyciele oraz rodzice.

        

       Podczas spotkań online uczniowie mieli możliwość odpowiedzieć sobie na pytania z jakimi zagrożeniami i możliwościami przychodzi się im mierzyć zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.  Odwoływali się do marzeń i pragnień związanych ze szczęściem w życiu osobistym, zawodowym oraz realizacją życiowych pasji. Ćwiczyli także rozwój kompetencji przyszłości (4K), jakimi są: krytyczne myślenie, komunikacja, kooperacja i kreatywność.

        

       Nauczyciele i rodzice natomiast otrzymali wsparcie w przekazywaniu nastolatkom zasad, które uchronią młodzież przed zagrożeniami i pomogą w realizacji ich najgłębszych marzeń.

        

       Mamy nadzieję, iż udział w warsztatach „SPINACZ” stał się inspiracją do zdrowego i mądrego stylu życia; pokazał naszej młodzieży ich ogromny pozytywny potencjał oraz możliwości jakie przynosi konsekwentna praca nad rozwojem własnych zainteresowań i pasji.

        

       Na przedsięwzięcie to udało się pozyskać środki z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy w Komornikach.

       Społeczność szkolna składa ogromne podziękowania za dofinansowanie ww. warsztatów.

        

       M. Wasielewska

        

        

        

        

       W tłumie ludzi jedna osoba trzyma kartkę z napisem - kim jestem? 

       Schemat planowania - ważne i pilne, ważne i niepilne. 

       Zdrowo żyj - wyjdż w zielone, pamiętaj o aktywności fizycznej, zadabj o sen.