• ZAKOŃCZENIE ROKU DLA KLAS ÓSMYCH

• 22. czerwca po raz pierwszy w historii Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach pożegnaliśmy uczniów klas ósmych podczas uroczystej Gali Absolwenta. Galę rozpoczęły przemówienia p. Sołtys Chomęcic, Doroty Trochy oraz p .Dyrektor Anny Golczak, która w ciepłych słowach podziękowała za zaangażowanie uczniów w wolontariat, wyniki w konkursach oraz zrealizowane projekty. Słowa uznania skierowała w stronę wychowawców p. Tomasza Radzikowskiego i p. Łukasza Nowickiego oraz przewodniczącej samorządu szkolnego Anastazji Heigelmann. Ogromnym zaskoczeniem dla ósmoklasistów była filmowa niespodzianka, którą przygotowała p.Helena Rumińska wraz z uczennicami z klasy 7a. Pani Dyrektor oraz nauczyciele musieli zmierzyć się ze wskazaniem drogi zawodowej dla każdego z Absolwentów. I tak, p. Paulina Wojtkowiak, doradca zawodowy w naszej szkole, przyszłym sędzią widzi Oliwiera Ortyla, a p. Tomasz Radzikowski na stanowisko Ministra Obrony wskazał Maksyma Lisieckiego, a w roli następcy Margaret Thatcher  Darię Wiśniewską. Nasze polonistki - p, Joanna Artiemjew i p.Helena Rumińska podjęły również próbę wyznaczenie ról życiowych dla niektórych uczniów. Pani Artmiejew zaproponowałyby rolę Aslana - dobrego ducha w lwiej skórze z "Opowieści z Narnii", Maurycemu Ciesielskiemu lun Brajanowi Wawrzyniakowi, a p. Rumińska zabrałaby na bezludną wyspę Pawła Stawnego.

Nagrodzeni wpisem do ZŁOTEJ KSIĘGI ABSOLWENTA uczniowie:

Oliwier Ortyl

Jan Majchrzak

Gabriela Marciniak

Maryna de Ville

Aleksandra Wojciechowska

Anastazja Heigelmann

Tytuł ABSOLWENTA NA MEDAL i statuetkę Arkadego Fiedlera otrzymali:

Aleksandra Wojciechowska,

Oliwier Ortyl,

Martyna de Ville,

Gabriela  Marciniak,

Anastazja Heigelmann

Hubert Piotrowski

Wszyscy uczniowie zostali docenieni za pracę na miarę swoich możliwości książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców, a uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali dodatkowo bony do Empiku.

Wyróżniliśmy również wolontariuszy: Martynę Stankiewicz, Rozalię Dembinę, Zuzannę Pagórską, Gabrielę Marciniak, Anastazję Heigelmann, Zuzannę Mikołajczyk, Oliwiera Ortyla, Martynę de Ville, Aleksandrę Wojciechowską, Piotra Niezgodę i Jan Majchrzaka.

Nie zapomnieliśmy również o sportowcach, którzy godnie reprezentowało szkołę i osiągali wysokie wyniki. Nagrody od Rady Rodziców otrzymali: Martyna Stankiewicz, Rozalia Dembina, Zuzanna Pagórska, Hubert Piotrowski, Anastazja Heigelmann, Jan Stawczyk i Oliwier Ortyl.

Humorystyczną część artystyczną przygotowało koło teatralne, które w premierowym przedstawieniu  „Czerwony Kapturek szuka księcia” przestrzegło uczniów przed zawieraniem bliskich znajomości w sieci.

Klasa 7a przygotowała prezent dla każdego Absolwenta w postaci breloczków-talizmanów oraz zaśpiewała piosenkę Marka Grechuty "Ważne są tylko te dni". Absolwenci natomiast obdarowali wszystkich nauczycieli karykaturami z serii bohaterowie Marvela oraz kwiatami.

Na zakończenie Pani Dyrektor, Anna Golczak p. Helena Rumińska i p. Anna Raczkowska- Kasperska, organizatorki spotkania, zaprosiły wszystkich uczestników gali na słodki poczęstunek.

Trzymamy kciuki za naszych Absolwentów roku 2022/2023.

(ag/hr)

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Zapraszamy na Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w piątek o godz:

9:00 klasy 1-3

11:00 klasy 4-7

W przypadku deszczu, który zapowiadany jest w godzinach przedpołudniowych uroczystość odbędzie się w klasach. Łączenie na Meet.