• OBCHODY 250 ROCZNICY POWOŁANIA KEN - DZIEŃ NAUCZYCIELA 2023

• FIEDLERKI 2023- nagrody Samorządu Uczniowskiego

Podczas tegorocznych obchodów 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej już po raz drugi zostały wręczone #FIEDLERKI 2023.To wyjątkowe nagrody dla pracowników szkoły wręczane przez Samorząd Uczniowski.

Podczas uroczystości prowadzonej przez przewodniczącą szkoły, Emilię Marcich i wiceprzewodniczącego Oliwiera Wolnego zostało wręczonych aż pięć statuetek w pięciu kategoriach bajkowych:

Tytuł SMERFETKI otrzymała pani wicedyrektor Anna Raczkowska - Kasperska, „ ciepła i wyrozumiała, która nie pozwala zapomnieć, że porządek być musi”

Tytuł BOBA BUDOWNICZEGO zyskał pan Pavlo Kalyn, szkolna złota rączka, „który nie tylko potrafi naprawić każde drzwi, ale jako pierwszy w Wielkopolsce zbudował budę dla kota”.

Tytuł KRÓLEWNY ŚNIEŻKI otrzymała pani Daria Ślewa, nauczycielka biologii, która „wiecznie otoczona jest przez siedmiu krasnoludków”.

Tytuł PANI BURMISTRZ z bajki „Bob Budowniczy” otrzymała pani Dyrektor Anna Golczak, która „choć nie jest widoczna w każdej minucie naszej bajki, czuwa i pilnuje efektów budowy.”

Tytuł LUCA, tytułowego bohatera disneyowskiej bajki, otrzymał pan Łukasz Nowicki, który „nauczy pływać nawet kangura i to na środku pustyni”.

Dziękujemy za wyróżnienie najważniejszą nagrodą w naszej szkole.

• WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

• 21 września br. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wyniki są następujące:

Przewodniczącą szkoły została  Emilia Marcich

Funkcję zastępcy przewodniczącego objął Oliwier Wolny

skarbnikiem samorządu został wybrany Tomasz Van Keymeulen

Bogumiła Sroka, Małgorzata Muras, Marcin Baranowski to członkowie i członkinie Samorządu bez funkcji.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz samorządności szkolnej.

• PROJEKT "ŻYJE ZDROWO I NA SPORTOWO"

• W ramach projektu ,,Żyję zdrowo i na sportowo” uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach wzięli udział w warsztatach kulinarnych, w czasie których przygotowali potrawy z ziemniaków. Dlaczego z ziemniaków? W końcu niedawno obchodziliśmy Święto Pyry w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie.

Ziemniaki poddane zostały obróbce wstępnej, następnie zostały ugotowane i upieczone w piekarniku. Uczniowie przygotowali również twarożek z jogurtem, a dla chętnych były zdrowe dodatki w postaci rzodkiewki i szczypiorku. Takie zajęcia oprócz walorów edukacyjnych to wspaniały czas rozwijania własnych umiejętności kulinarnych oraz rodzaj integracji klasy poprzez wspólne działanie w wesołej atmosferze.

Projekt klasy 2a ,, Żyję zdrowo i na sportowo” powstał na bazie wiedzy z programu edukacji żywieniowej Junior Edu-Żywienie realizowanego w szkole w ramach współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. #JuniorEduZywienie #edukacjażywieniowa

Celem warsztatów jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz rozwijanie świadomości jak ważne jest zdrowe żywienie oraz aktywność fizyczna. Uczniowie poprzez szereg działań przekonają się, że zdrowe jedzenie i ruch są super, a każdy z nich ma super moce do wybierania tego co zdrowe i co służy ich zdrowiu i samopoczuciu.

M.Kaliczak, M.Duda

• DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• W piątek 6 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia.

Podczas lekcji matematyki uczniowie uczestniczyli w interaktywnych grach oraz zabawach, które pogłębiały ich wiedzę na temat mnożenia i dzielenia liczb.

Na tereniw szkoły rozwieszone zostały kody QR z ciekawostkami związanymi z tabliczką mnożenia .

Podczas każdej przerwy po korytarzach i na boisku szkolnym krążyły "patrole tabliczkowe" które częstowały słodkościami wszystkich, którzy wykazali się znajomością tabliczki mnożenia.

W tym wyjątkowym dniu ogłoszony zotał również konkurs dla uczniów klas 4-8, polegający na rozwiązaniu zagadek zamieszczonych na gazetce. Nagrodą w konkursie była ocena celująca za matematyki.

A.A-R

• WYCIECZKA DO GOŁUCHOWA

• W miniony piątek uczniowie klas 6a, 7a i 7b wybrali się na niezwykłą wycieczkę do malowniczego miasta Gołuchów.
            Miejsce to słynie z pięknych ogrodów i zamku, które są prawdziwym skarbem Polski. Wnętrza zamku były równie imponujące jak jego fasada. Przechadzając się po pięknie zdobionych salach, mogliśmy podziwiać przepiękne meble, cenne obrazy i kunsztowne detale architektoniczne. Dowiedzieliśmy się też, że zamek gościł wielu ważnych gości, w tym królów i królowe, co tylko podkreślało jego znaczenie
            w historii Polski.
            Po zwiedzeniu zamku mieliśmy okazję na spacer po pięknych ogrodach. To był moment relaksu, który pozwolił nam odpocząć i nacieszyć się przyrodą.
            Miejsce to zachwyca swoją historią i pięknem, a także inspiruje do odkrywania innych miejsc w Polsce.