• Aktualności

      • Islandia kraina wulkanów. Lekcja w ramach projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję"

      • Dzisiaj klasy 5a, 6b, 8a oraz 3a wzięły udział w kolejnej lekcji w ramach projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję". Naszym gościem była blogerka i podróżniczka Pani Anna Leszczyńska. Uczniowie wraz z opiekunami odbyli wirtualną podróż do Islandii krainy wulkanów. Nasza przewodniczka Pani Ania zabrała nas w odległe zakątki tego ciekawego kraju. Dowiedzieliśmy się wielu niezwykłych faktów o krainie trolli i elfów. Zwiedziliśmy wspaniałe wodospady i zobaczyliśmy gorące gejzery. To była inspirujące lekcja. Dziękujemy!

        

       Zdjęcia przedstawiają uczniów i prezentację podczas lekcji online. 

      • Działaj z IMPETem

      • Od początku roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej biorą udział w  zajęciach w ramach projektu  Działaj z IMPETem, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat segregacji odpadów.Uczniowie pod okiem pani Anny Kasperskiej brali udział w konkursach, spacerowali wirtualnie ze śmieciarką Miecią po oczyszczalni, oglądali filmiki na temat przetwarzania plastiku, rozwiązywali zagadki i rebusy.Już niebawem kolejne wieści z realizacji projektu.

      • Tydzień z Patronem !

      • W ostatnim tygodniu marca klasy 1-8 wzięły udział w tzw. „Tygodniu z Patronem”.  Mimo trudnej sytuacji pandemicznej, udało nam się dostosować do nowej rzeczywistości i zorganizować ciekawe sytuacje dydaktyczne we wszystkich klasach. W końcu naszym patronem jest  wybitny i odważny podróżnik Arkady Fiedler, więc tak jak on nie poddajemy się i zdobywamy nową wiedzę w tak trudnym dla wszystkich czasie.  Uczniowie podczas zdalnych lekcji przypominali postać Patrona. Poznali jego życie, twórczość, odczytali fragmenty książek. Dodatkowo  wirtualnie odwiedzali miejsca, w których bywał  podróżnik: uczniowie klasy pierwszej „odbyli” wyprawę do Norwegii, poznali florę i faunę tego regionu. Dowiedzieli się, co to jest zorza poranna, fiordy,  przygotowali  ciekawe prace plastyczne.  Dodatkowo klasa 1a i 1b wzięła udział w interesującej lekcji z Panem Markiem Fiedlerem- wnukiem Arkadego, który opowiedział nam nie tylko o swoim dziadku, ale także o Wyspach Wielkanocnych.

       Ciekawe lekcje odbyły się również w klasie 3a. Uczniowie poznawali drugi co do wielkości kontynent Afrykę. Pracowaliśmy z GoogleMaps - odszukując miejsca, które odwiedziła Arkady Fiedler. Wyznaczaliśmy trasę z Chomęcic do Ghany :) odczytywaliśmy i przeliczaliśmy kilometry jakie trzeba pokonać. Układaliśmy puzzle z konturem kontynentu oraz odwzorowaliśmy go na papierze. Razem z Martyną Wojciechowską wybraliśmy się do innych miejsc w Afryce. Dzięki książce Zwierzęta Świata poznaliśmy Fusi zabawną słoniczkę oraz przyrodę tego gorącego kontynentu. Metodą origami wykonaliśmy sympatycznego słonika.  Wesoły Mebratu - pucybut z Etiopii  - bohater jednego z opowiadań Dzieciaki świata, opowiedział nam o życiu dzieci i ich nietypowych zajęciach. Całość pracy zamieściliśmy na kreatywnie opracowanych przez dzieci plakatach. To był dzień bez podręczników i zeszytów - liczyła się przygoda i nauka przez zabawę.

       Klasa IVa  z kolei - zapoznała się z postacią Arkadego poprzez prezentację i zwiedzanie muzeum- strona muzeum w Puszczykowie,  utrwaliła poprzez zadanie na word wall. Na zajęciach ART - zrobili motyle techniką origami.  Uczniowie przypomnieli sobie ważne fakty w życia naszego patrona.

       Dodatkowo w klasach 1-3 został ogłoszony konkurs na plakat o Arkadym, z kolei w klasach 4-6 na wiersz o naszym  patronie. Wyniki poznamy już wkrótce, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć „Tygodnia z Patronem”.

       Na zdjęciach fotorelacja ze spotkania online z Panem Markiem Fiedlerem. 

       Motyle z papieru wykonane przez naszych uczniów.

       Na zdjęciu wirualna podróż do Afryki klasy 3a. Uczniowie prezentują dzienniki podróży oraz pracę plastyczną z papieru - słonika. 

      • Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego.

      • Uczniowie z klasy 8a po raz kolejny mieli okazję w uczestniczyć w spotkaniu online zorganizowanym przez szkolnego doradcę zawodowego. Tym razem "udaliśmy się" do Zespołu SZkół Budowlanych przy ulicy Grunwaldzkiej. Pani Agnieszka Stagraczyńska opowiedziała nam o szkole, udzieliła fachowych odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Nie da się ukryć,że wirtualne spotkania w dobie pandemii są dla ośmioklasisty  ciekawym doświadczeniem, a także okazją do poznania pełnej oferty szkoły. Dziękujemy!

       Na zdjęciach prezentacja podczas spotkania online. 

     • Projekt Lekcja Nieśmiecenia
      • Projekt Lekcja Nieśmiecenia

      • Nasza szkoła przystąpiła do I edycji projektu Lekcja Nieśmiecenia.                                                        Celem projektu jest wsparcie szkół w procesie edukacji ekologicznej związanej z segregacją odpadów.   W pierwszej edycji projektu można wygrać jedną z dziesięciu edukacyjnych stacji do selektywnej zbiórki odpadów.                                                                                                                                                   Od 1 kwietnia rusza głosowanie internautów, które wyłoni 10 zwycięskich szkół, które otrzymają edukacyjne systemy do praktycznej nauki segregacji odpadów.                                                          Głosowanie trwa od.1.04. do 30.04.2021 na stronie www.lekcjaniesmiecenia.pl W głosowaniu może wziąć udział każda osoba fizyczna.                                                                                                              Możliwe jest wielokrotne oddawanie głosów na to samo Zgłoszenie Konkursowe, jednak liczba głosów oddanych z jednego adresu IP jest ograniczona do trzech głosów na dobę.


       LICZYMY NA PAŃSTWA GŁOSY! :)


       Link do głosowania bezpośrednio na naszą szkołę:

      • Świąteczne kartki

      • Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się inspiracją dla uczniów klas IV-VIII, którzy przygotowali piękne kartki z życzeniami w języku niemieckim.

       B.M.

       Na zdjęciu kartki wielkanocne wykonanie przez naszych uczniów.

      • TYDZIEŃ Z PATRONEM

      • W ramach „Tygodnia z patronem” odwiedził nas najmłodszy wnuk naszego patrona Marek Oliwier Fiedler w towarzystwie Stephanie Abby.

       Młodzi podróżnicy zabrali nas na Wyspę Wielkanocną, którą Pan Marek Oliwier Fiedler odwiedził wraz ze swoim tatą.

       Wyspa należąca do Chile znajduje się z dala od cywilizacji i położona jest na południowym Oceanie Spokojnym. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zaznajomić się z historią tej wyspy oraz zobaczyć aktualny obraz tej egzotycznej krainy.

       Bardzo duże wrażenie wywarły na nas ogromne posągi (Moai), które wysyłają pozytywną energię.

       Więcej na temat wysypy dowiemy się z książki „Mała wielka Wyspa Wielkanocna” napisanej przez Marka Fiedlera- syna naszego patrona i tatę naszego gościa.

       Małgorzata S.

       Na zdjęciu Marek Fiedler (syn naszego patrona Arkadego Fiedlera) wraz z synem Markiem Oliwierem Fiedlerem.

       Na zdęciu wyspa Wielkanocna wraz z posągami Moai.

      • Świąteczna pocztówka do Kanclerz Niemiec Pani Angeli Merkel

      • Wszyscy piszą listy do Królowej Elżbiety II, a my - uczniowie klasy 4b postanowiliśmy wysłać  do kanclerz Niemiec kartkę z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

       Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź zwrotną od pani Angeli Merkel. Bez wątpienia byłaby to duża motywacja do pisania kolejnych wiadomości i nauki języka niemieckiego.

       Na zdjęciu kartka wysłana wysyłane życzenia oraz zaadresowana koperta. 

     • „Übung macht den Meister” - „Ćwiczenie czyni mistrza” z wykorzystaniem ogólnopolskiego programu Insta.Ling dla Szkół.
      • „Übung macht den Meister” - „Ćwiczenie czyni mistrza” z wykorzystaniem ogólnopolskiego programu Insta.Ling dla Szkół.

      • W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie  klas IV-VIII przystąpili do XV XVI Edycji Programu Insta. Ling dla Szkół, by w ten sposób uczyć się słownictwa realizowanego podczas zajęć lekcyjnych z języka niemieckiego z wykorzystaniem technologii informacyjno– komunikacyjnych.                                                                                                                               Insta.Ling jest stroną www do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego

       Uczestnictwo w programie kształtuje poczucie odpowiedzialności uczniów za własne wyniki w nauce, wdraża do systematyczności i samodzielności w procesie uczenia się języka obcego, jak również rozwija umiejętności językowe w sposób kreatywny i atrakcyjny dla młodzieży.

        

      • Dzień św. Patryka w klasach młodszych

      • We wszystkich klasach 1-3, uczniowie słuchali z zaciekawieniem legend związanych z Dniem św. Patryka. Następnie, uczniowie klas pierwszych przygotowali garnek ze złotem. Podczas wykonywania zadania słuchaliśmy irlandzkiej muzyki.

       W klasach drugich stworzyliśmy maskę iralndzkiego skrzata.

       Uczniowie klas trzecich z odrysowanych dłoni wycięli i wykonali malutkiego skrzata.

       N.Nowicka

       Na zdjęciach uczniowie podczas zajęć. 

      • Dzień św. Patryka

      • 17 marca obchodziliśmy w szkole Saint Patrick's Day, czyli Dzień Św.Patryka. Ubrani na zielono uczciliśmy narodowe święto Irlandii łącząc się z radosnymi obchodami na całym świecie. W trakcie zajęć nasi uczniowie poznali symbole związane ze świętym  Patrykiem oraz jego dzieje. Wypełniali quizy tematyczne, poznali tradycje i na chwilę oderwali się od codziennych obowiązków.

       Na zdjęciu uczniowie w zielonych przebraniach. 

       Na zdjęciu notatki tematyczne uczniów. 

     • Obchody Dnia Świętego Patryka 2021
      • Obchody Dnia Świętego Patryka 2021

      • 🇮🇪Obchody Dnia Świętego Patryka 2021, podobnie jak w poprzednim roku, przeniosły się do świata wirtualnego. Klasa 5a przez cały tydzień poznawała kulturę Irlandzką: uczniowie robili zdjęcia pt. "Zielono mi", nagrywali materiał informacyjny o Irlandii, oglądali filmy o Irlandii i słuchali tradycyjnej muzyki. W ubiegłą sobotę chętni uczniowie wzięli udział w warsztatach "Ceili- Irlandzkiej domówce tanecznej "zorganizowanych przez Fundacja Kultury Irlandzkiej. Uczestniczyli również w spotkaniu z Ambasador Irlandii w Polsce, panią Emer O'Connell. 

       Dziękujemy pani Ambasador za specjalne pozdrowienia dla naszych kolegów ze szkoły. Dziękujemy również klasie 4b za włączenie się w obchody.

       Na zdjęciach prowadzący i uczniowie biorący udział w warsztatach. 

     • "Czytam sobie. Pierwsza klasa"
      • "Czytam sobie. Pierwsza klasa"

      • Klasa 1a i 1b od września 2020 roku brały udział w programie "Czytam sobie. Pierwsza klasa."  Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika. Dzieci, biorące udział w programie miały okazję przeczytać nowe pozycje książkowe, poznać fascynujące przygody bohaterów, a co najważniejsze doskonalić swoją technikę czytania.  Program zakończył się dużym sukcesem-  każdy uczeń  z klasy pierwszej stworzył własną książkę! Kto wie, Kto wieMoże to będzie początek wielkiej kariery?


        

       Na zdjęciach kolorwe książeczki wykonane przez uczniów klas pierwszych. 

     • Zaproś mnie na swoją lekcję.
      • Zaproś mnie na swoją lekcję.

      • W poniedziałek 22 marca klasy 3 uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję. Naszym gościem była Pani Karolina Skoczylas z Jogoteka - zabawy z jogą.

       Joga dla dzieci to nie siedzenie w bezruchu. Dlatego nasze spotkanie rozpoczęło się dynamiczną rozgrzewką. Pani Karolina zaprosiła naszych uczniów na ruchową wyprawę do Amazonii. Pokazała nam jak wykonać asany zwierzęce.  Zadanie nie było  łatwe, ale wielu uczestników podjęło wyzwanie. 

       Joga redukuje stres i ułatwia koncentrację. Dzięki ćwiczeniom wzmacniamy kręgosłup. Pani Karolina przekonała nas, że joga może być nie tylko dobrą zabawą, ale też żródłem zdrowia. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy poczuć pozytywną energię. 

       Dziękujemy za inspirujące zajęcia!

       #Namaste

       Na zdjęciach prowadząca zajęcia Karolina Skorzylas oraz uczestnicy spotkania z klasy 3a i 3b na lekcji online. 

     • Jesteśmy z Wami!
      • Jesteśmy z Wami!

      • Drodzy Uczniowie- zarówno Ci, którzy od poniedziałku wrócili do zdalnego nauczania, jak i Ci którzy trwają w tym nauczaniu nieprzerwanie od października ubiegłego roku- życzymy Wam wszystkim mnóstwa pozytywnej energii, motywacji i uśmiechu przed kamerką internetową. Pamiętajcie, że po drugiej stronie ekranu siedzą koledzy i nauczyciele, którzy potrzebują tak, jak Wy dobrego słowa, może miłego komentarza. 

       Jeden mały gest potrafi zdziałać cuda. 

       Jesteśmy z Wami całym sercem 🧡🧡🧡 

       i wierzmy, że wkrótce wszystko wróci do normy.