• ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE Z WYKORZYSTANIEM WIRTUALNYCH GOGLI

        3 stycznia 2019 r. dzieci z klas pierwszych i drugich, uczęszczające do świetlicy szkolnej, brały udział w zajęciach z wykorzystaniem technologii VR (wirtualne gogle).

        Autostrada Wielkopolska stworzyła aplikację, dzięki której dzieci z województw wielkopolskiego i lubuskiego mogły przenieść się na wirtualną ulicę, gdzie starały sięporuszać zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Aplikacja jest jedną z części składowych programu społeczno-edukacyjnego AUTOSTRADA DO SZKOŁY, której celem jest propagowanie wśród dzieci nauczania początkowego – przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego

        Na początku zajęć instruktorzy omówili podstawowe przepisy ruchu drogowego, związane z ruchem pieszych i rowerzystów. Dzieci nieźle rozpoznawały ważne dla wszystkich znaki drogowe – ostrzegawcze, nakazu, zakazu i informacyjne. Następnie podzielone na grupy poruszały się ulicami, wykorzystując wirtualne gogle, układały wirtualne puzzle ze znakami drogowymi na czas, a klasy drugie samodzielnie rozwiązywały testy drogowe.

        Poznawanie zasad bezpieczeństwa i zwracanie uwagi na zagrożenia w ruchu drogowym przy wykorzystaniu nowoczesnych metod – sprawiło dzieciom dużo przyjemności.

        Małgorzata Spychała

         

        REALIZACJA PROGRAMU „AUTOSTRADA DO SZKOŁY”

        NA ZAJĘCIACH ŚWIETLICOWYCH

        W grudniu 2018 dzieci z klas Ia i Ib oraz parę osób z klas drugich, uczęszczające doświetlicy szkolnej wzięły udział w programie społeczno-edukacyjnym AUTOSTRADA DO NIEBA stworzonym przez Autostradę Wielkopolską. Dzieci dowiedziały się m.in. – jak poruszać się wzdłuż jezdni z chodnikiem i bez. Poznały znaczenie noszenia odblasków na odzieży oraz przekonały się o ważności posiadania odpowiedniego fotelika, chroniącegożycie i zdrowie dziecka w razie zderzenia czołowego i bocznego z innym pojazdem. Trzy scenariusze wchodzące w skład programu – zawierały aktywności, realizujące elementy edukacji społecznej, środowiskowej, plastycznej, polonistycznej i matematycznej.

        Celem programu było też zachęcenie do zaangażowania rodziców w proces edukacyjny poprzez wspólną realizację zadań domowych i zadań specjalnych.

        Program składał się z 3 scenariuszy zajęć:

        Scenariusz 1: Zawsze po zebrze! Zasady zachowania bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych i w okolicach jezdni.

        Scenariusz 2: Czy zebry świecą w ciemnościach? Zasady zachowania bezpieczeństwa podczas poruszania się w okolicach jezdni po zmroku.

        Scenariusz 3: Zebry poruszają się w pasach, a dzieci? Zasady bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem z dorosłymi.

        W każdym scenariuszu pojawiły się 3 rodzaje zadań – zadania klasowe, domowe oraz specjalne. Różnorodne zadania spięte fabułą związaną z towarzystwem Zebry Zbyszka zwiększyły zaangażowanie dzieci w realizację programu, czyniąc z uczniów bohaterów opowiadanych historii.

        Wspólnie z efektywną pracą dzieci, rodziców i pomocą kilku nauczycieli ukończyliśmy w styczniu 2019 r. naszą przygodę związaną z programem AUTOSTRADA DO NIEBA, która długo pozostanie we wspomnieniach uczestników programu.

        Małgorzata Spychała

         

         

         

         

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach
      • 61 810 76 41 518 680 012
      • Szkoła Podstawowa im Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, Poznańska 112, 62-052 Komorniki Poland
      • Dyrektor Szkoły Anna Golczak
      • Wicedyrektor Anna Raczkowska - Kasperska
      • Administrator WWW Anna Aleksandrowicz - Rajewicz
      • Administrator Librus Paulina Wojtkowiak
    • Logowanie