• Lekcja rodzicielska w klasie 0b

•        We wtorek odwiedził nas Pan Mieczysław, dziadek Kryspina z klasy 0b. Opowiadał o zawodzie stolarza. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały narzędzia stolarskie, mogły nawet z pomocą naszego gościa wypróbować działanie piły.

Dziękujemy za to bardzo ciekawe spotkanie.

• Zapisy do naszej szkoły!

Zapraszamy  od 01.03.br. do 15.03.br.

do sekretariatu szkoły

w godzinach od 7:00 do 15:00

(w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym)  .

Dzieci z rocznika 2013 do oddziału przedszkolnego.

Proszę zabrać z sobą dowód osobisty, PESEL dziecka oraz skrócony odpis aktu urodzenia dziecka.

Karta zgłoszenia dostępna będzie również na stronie internetowej szkoły w sekcji - Dla Rodziców/Organizacja roku szkolnego/ Rekrutacja.

• Koncert dla Wolontariuszy

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Koncert dla Wolontariuszy.

Grupa aktywnych wolontariuszy działających w szkolnym „motylim wolontariacie” w minioną sobotę wcieliła się w rolę „gospodarzy” koncertu dla „Przyjaciół i Dobrodziejów Hospicjum Palium”, który odbył się w Auli UAM.

Nasi uczniowie mieli za zadanie zatroszczenie się o gości na balkonie. Pomagali znaleźć miejsca na widowni, wskazywali toaletę i z uśmiechem na twarzy służyli pomocą.

Uczniowie wykazali się taktem i powagą jak na taki koncert przystało.

Cała grupa wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjątkowym koncercie tenorów TRE Voci i aukcji prowadzonej przez aktora Michała Grudzińskiego.

Relacja z koncertu będzie dostępna na stronie hospicjum, a już teraz można zobaczyć krótkie nagranie tenorów TRE Voci na stronie do której link znajduje się poniżej.

• Świetlica w Centrum Bezpieczeństwa Škoda AutoLab

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świetlica w Centrum Bezpieczeństwa Škoda AutoLab.

15 lutego 2019 r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wybrały się na wycieczkę autokarową do Centrum Bezpieczeństwa Škoda AutoLab.

Wycieczka była nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie edukacyjnym AUTOSTRADA DO SZKOŁY.

ŠKODA AUTOLAB to zaawansowane technicznie Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa. W każdej z 5 stref mogliśmy obejrzeć rozmaite modele i  eksponaty, w tym interaktywne, doświadczyć wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawić!

Podzieleni na dwie grupy i pod opieką instruktorów zapoznawaliśmy się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, oglądając min. symulatory zderzenia oraz dachowania. Mieliśmy okazję zważyć nasze ciała podczas wypadku przy prędkości 50 km na godzinę- okazało się, że wszyscy ważymy podczas zderzenia ponad tonę.

Badaliśmy również w różnych grach i modelach samochodu nasz refleks oraz ocenialiśmy i porównywaliśmy sposób poruszania się na drodze. Zapoznaliśmy się także z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy- sposób oceny sytuacji podczas wypadku, telefony alarmowe, pierwsza pomoc. W nowoczesnej salce kinowej obejrzeliśmy potencjalne skutki naszej beztroski, gdy ciągle używamy telefonu podczas spaceru na chodniku i podczas jazdy samochodem.

Na koniec każdy z nas mógł osobiście skorzystać z modeli samochodu i obserwować na ekranie sposób poruszania się na drodze. Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie i spokojnie z wycieczki do domu.

Zdjęcia pochodzą ze strony Centrum Bezpieczeństwa Škoda AutoLab.

Małgorzata Spychała

• Dzień kota w 0b

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień kota w 0b.

18 lutego klasa 0b obchodziła "Dzień Kota".

Tego dnia odwiedziła nas Pani Basia, która ciekawie opowiadała o swojej pasji jaką jest fotografowanie. To było bardzo interesujące spotkanie. Dziękujemy.