• Urodziny klasy 3b

     • Stało się tradycją, że co roku, we wrześniu uczniowie obecnej klasy 3b obchodzą huczne urodziny. W tym roku ich organizacją zajęli się rodzice, którzy udekorowali salę, przygotowali przepyszne placki, upiekli kiełbaski na grillu, a przede wszystkim zorganizowali wspaniałe zabawy, w czasie których bawili się równie dobrze jak ich pociechy.

      Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do zaaranżowania tego spotkania, a uczniom klasy 3b życzę, aby w niezmienionym składzie obchodzili następne rocznice.

      J. Jezierska

     • Pasja Jeremiego z klasy 3b

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasja Jeremiego.

       

               Wakacyjny czas sprzyja odpoczynkowi,  jest także okresem w którym więcej czasu możemy poświęcić na  swoje hobby. Jeremi, uczeń klasy 3b jest przykładem takiej właśnie osoby, która w letnie miesiące rozwijała swoją pasję. Jak sam twierdzi przy tworzeniu pracy z kolorowych gumek może siedzieć bez przerwy  nawet dwie godziny.

      Brawo Mistrzu, Twoje dzieła zachwycają bogactwem barw i mistrzostwem wykonania.

      J. Jezierska

     • Jesień na wsi

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jesień na wsi.

      ,,Jesień na wsi”

              To program edukacyjny prowadzony przez pracowników Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno -Spożywczego w Szreniawie, w którym uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Był on poświęcony historii techniki rolnictwa, a przede wszystkim zagadnieniom zbioru, omłotu, oczyszczania i mielenia zboża. Dzieci z dużym zaangażowaniem wydobywały ziarna zbóż za pomocą cepa, czyściły je na wialniach ręcznych, a potem rozdrabniały na żarnach i w stępach. Zabawa była wspaniała chociaż trochę męcząca. W czasie wycieczki duże wrażenie wywarł na dzieciach wół pracujący w kieracie, jednak najwięcej radości sprawiła im możliwość dojenia krowy.

      Po tych atrakcjach trzecioklasiści udali się na spacer do wieży Bierbaumów, z której podziwiali panoramę Gminy Komorniki. Do szkoły wrócili trochę zmęczeni, ale na pewno bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie.

      J. Jezierska

     • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

     • "Kiedy się wypełniły dni 

      i przyszło zginąć latem,

      prosto do nieba czwórkami szli

      żołnierze z Westerplatte. 

       

       

      (A lato było piękne tego roku).

       

      I tak śpiewali: Ach, to nic, 

      że tak bolały rany, 

      bo jakże słodko teraz iść 

      na te niebiańskie polany". 

                                                                                                                         

                                                                            (K. I. Gałczyński)

       

      Tak rozpoczął się wrzesień w 1939 roku. My żyjemy już w wolnej i niepodległej Polsce i możemy z radością i spokojem rozpocząć naukę w naszej szkole im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach.

      Jednak naszym obowiązkiem i powinnością jest pamięć o tych, którzy wywalczyli dla nas niepodległość i zapłacili za nią najwyższą cenę – życie.

      Pamiętajmy o Nich!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach
    • sekretariat@spchomecice.pl
    • 61 810 76 41
    • Szkoła Podstawowa im Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, Poznańska 112, 62-052 Komorniki