• Aktualności

      • Urodziny klasy 3b

      • Stało się tradycją, że co roku, we wrześniu uczniowie obecnej klasy 3b obchodzą huczne urodziny. W tym roku ich organizacją zajęli się rodzice, którzy udekorowali salę, przygotowali przepyszne placki, upiekli kiełbaski na grillu, a przede wszystkim zorganizowali wspaniałe zabawy, w czasie których bawili się równie dobrze jak ich pociechy.

       Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do zaaranżowania tego spotkania, a uczniom klasy 3b życzę, aby w niezmienionym składzie obchodzili następne rocznice.

       J. Jezierska

      • Pasja Jeremiego z klasy 3b

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasja Jeremiego.

        

                Wakacyjny czas sprzyja odpoczynkowi,  jest także okresem w którym więcej czasu możemy poświęcić na  swoje hobby. Jeremi, uczeń klasy 3b jest przykładem takiej właśnie osoby, która w letnie miesiące rozwijała swoją pasję. Jak sam twierdzi przy tworzeniu pracy z kolorowych gumek może siedzieć bez przerwy  nawet dwie godziny.

       Brawo Mistrzu, Twoje dzieła zachwycają bogactwem barw i mistrzostwem wykonania.

       J. Jezierska

      • Jesień na wsi

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jesień na wsi.

       ,,Jesień na wsi”

               To program edukacyjny prowadzony przez pracowników Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno -Spożywczego w Szreniawie, w którym uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Był on poświęcony historii techniki rolnictwa, a przede wszystkim zagadnieniom zbioru, omłotu, oczyszczania i mielenia zboża. Dzieci z dużym zaangażowaniem wydobywały ziarna zbóż za pomocą cepa, czyściły je na wialniach ręcznych, a potem rozdrabniały na żarnach i w stępach. Zabawa była wspaniała chociaż trochę męcząca. W czasie wycieczki duże wrażenie wywarł na dzieciach wół pracujący w kieracie, jednak najwięcej radości sprawiła im możliwość dojenia krowy.

       Po tych atrakcjach trzecioklasiści udali się na spacer do wieży Bierbaumów, z której podziwiali panoramę Gminy Komorniki. Do szkoły wrócili trochę zmęczeni, ale na pewno bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie.

       J. Jezierska

      • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

      • "Kiedy się wypełniły dni 

       i przyszło zginąć latem,

       prosto do nieba czwórkami szli

       żołnierze z Westerplatte. 

        

        

       (A lato było piękne tego roku).

        

       I tak śpiewali: Ach, to nic, 

       że tak bolały rany, 

       bo jakże słodko teraz iść 

       na te niebiańskie polany". 

                                                                                                                          

                                                                             (K. I. Gałczyński)

        

       Tak rozpoczął się wrzesień w 1939 roku. My żyjemy już w wolnej i niepodległej Polsce i możemy z radością i spokojem rozpocząć naukę w naszej szkole im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach.

       Jednak naszym obowiązkiem i powinnością jest pamięć o tych, którzy wywalczyli dla nas niepodległość i zapłacili za nią najwyższą cenę – życie.

       Pamiętajmy o Nich!