• Aktualności

      • Rekrutacja

      •  

        

       Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach

       ul. Poznańska 112 , 62 – 052 Komorniki

       tel. (61) 8107-641, e-mail: sekretariat@spchomecice.pl

        

       Zapisy do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021

        

       Oddział przedszkolny 

        dzieci z rocznika 2014 zamieszkałe na terenie gminy Komorniki na podstawie wniosku.

        

       Klasa I 

       dzieci z rocznika 2013 na podstawie zgłoszenia

        

       Obwód szkoły: Chomęcice, Głuchowo, Jarosławiec, Rosnowo, Rosnówko, Szreniawa, Walerianowo.

        

        

       Zapisy  odbywać się będą w sekretariacie szkoły w dniach:

       02.03.2020 – 13.03.2020 r. w godz. 7.00 – 15.00;

       w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

        

       Dokumenty wymagane przy zapisach:

       1.Karta zgłoszenia lub wniosek (do pobrania ze strony internetowej szkoły w zakładce Dla Rodziców -  Rekrutacja 2020/2021 – lub w sekretariacie szkoły);

       2. Dowód osobisty rodzica/opiekuna prawnego;

       3. Oryginał skróconego aktu urodzenia do wglądu.

        

      • Apel po I półroczu nauki

      • 17 lutego mogliśmy uczestniczyć w święcie całej społeczności szkolnej. Tego dnia rozstrzygnięte zostały konkursy: kaligraficzny, corrida ortograficzna, a także wręczono dyplomy dla laureatów w konkursie mitologicznym. Nagrodzono też aktywnych czytelników i przyjaciół szkolnej biblioteki.

       Osiągnięcia w konkursach zawsze niezmiernie cieszą, ale dużą radość sprawiło też ogłoszenie listy uczniów z najwyższymi wynikami w poszczególnych klasach i w szkole.

        

       Wszystkim – bardzo serdecznie gratulujemy!

      • Warsztaty chemiczne i integracyjne

      • Zaraz po feriach klasy Va i VIIa wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki Rodzinka w Skórzewie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach chemicznych, podczas których mogli wykonać samodzielnie eksperymenty i pobudzić pasję do chemii. W drugiej części zajęć dzieci poczuły się jak prawdziwi konstruktorzy, budując most, inspirowany pomysłem genialnego człowieka renesansu – Leonarda da Vinci.

        

       A. Dobryszycka, A. Kin

        

      • Zwycięska drużyna

      • Z przyjemnością informujemy, że trzej uczniowie z klasy 3b zajęli I miejsce w międzyszkolnym konkursie PUZZLOMANIA,  który odbył się w SP nr 1 w Komornikach. Zadanie drużyny polegało na tym, aby w jak najkrótszym czasie ułożyć całość kompozycji składającej się z 180 elementów. Nasi zawodnicy poradzili sobie z tym zadaniem rewelacyjnie.

       Gratulujemy Jeremiemu, Adamowi i Frankowi spostrzegawczości, umiejętności logicznego myślenia i zgodnej współpracy.

        

       Chłopcy, jesteśmy z Was dumni.

        

       J. Jezierska

      • Balik karnawałowy

      • We wtorek 7 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla kas I-III. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez wszystkich uczniów. Tego dnia świetlica szkolna zmieniła się w salę balową. 

       Dzieci przebrane w kolorowe stroje bawiły się wyśmienicie przy dźwiękach muzyki. Zabawa urozmaicona była ciekawymi konkursami prowadzonymi przez wspaniałych animatorów. Na zakończenie każdy uczestnik dostał świecącą bransoletkę.

      • Nie dla smogu!

      • Nasza szkoła podejmuje działania w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej, który ma na celu upowszechnianie wiedzy o tym, jak powstaje SMOG, jak wpływa na nasze zdrowie oraz jak zapobiegać zatruciu powietrza.

       "Wbrew obiegowym opiniom to nie przemysł i spaliny samochodów powodują smog. Największym problemem są zwykłe, domowe piece grzewcze, opalane drewnem lub węglem. To tzw. niska emisja, która odpowiada za 52 proc. pyłów zawieszonych PM10 oraz 82 proc. rakotwórczego benzo(a)pirenu w polskim powietrzu. Oznacza to, że kluczem do poprawy sytuacji jest zmiana indywidualnych postaw właścicieli domów, którzy podejmują decyzje o tym w jaki sposób ogrzewają swoje mieszkania” – powiedział Wojciech Racięcki, Dyrektor Pionu Sieci Edukacyjnych w NASK.

       Dzięki temu, że w pobliżu naszej placówki zainstalowano czujniki zanieczyszczenia powietrza, nasi uczniowie każdego dnia mogą odczytywać na monitorze, znajdującym się przy wejściu do szkoły informacje o tym, jaki jest jego stan.

       Niestety z przykrością trzeba stwierdzić, że często jest on zły, dlatego uczniowie klasy 3b, postanowili działać. Stworzyli Drużynę Antysmogową, która w czasie zebrań z rodzicami, zachęcała dorosłych do włączenia się w akcję "Weź nie truj". Uczniowie przeprowadzali krótkie rozmowy, rozdawali specjalnie na tę okoliczność przygotowane ulotki oraz zachęcali do zapoznania się z tematyczną gazetką.

       Osoby, którym nie udało się pozyskać naszego szkolnego Informatora "Smog cichy zabójca”, a są zainteresowane tym ważnym dla nas wszystkich tematem – mogą go odszukać na gazetce znajdującej się przy wejściu głównym.

        

       Julianna Jezierska

      • Motyli wolontariat

      • W pierwszą sobotę ferii zimowych, trójka wolontariuszy: Weronika, Karolina i Nicole wraz z opiekunami panią A. Feder i A. Kin wzięły udział w Koncercie dla Przyjaciół i Dobroczyńców Hospicjum Palium w Poznaniu. Podczas tego koncertu, który odbył się w auli UAM, zostały wręczone podziękowania w postaci złotych i srebrnych motyli dla osób najbardziej zaangażowanych w pomaganie.

       Koncert uświetniły występy takich artystów jak: Grażyna Łobaszewska, Felicjan Andrzejczak, Chuck Frazier oraz zespół Joanna Dudkowska Band. Usłyszeliśmy znane utwory, m.in. „Czas nas uczy pogody”, „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Noc komety” czy „Purple Rain”.

       Nie mogło zabraknąć aukcji prowadzonej w brawurowy sposób przez aktora Teatru Nowego Michała Grudzińskiego.

       Zdjęcia z koncertu można zobaczyć na stronie https://hospicjum-palium.pl/niezwykly-koncert-2/

       Nasz motyli wolontariat, zaraz po feriach zaangażował się w obchody Dnia Chorego, przypadające na 11 lutego. Wolontariusze w żółtych koszulkach rozdawali w szkole motyle wraz z ulotką zachęcająca do przekazania 1 % podatku na rzecz chorych.

        

       A. Kin, A. Feder

        

      • "Wyślij Pączka do Afryki"

      • Uwaga, uwaga! Zbliża się Tłusty Czwartek. Tego dnia wszyscy będziemy zajadać się pysznymi, świeżymi pączkami z marmoladą, różą i czekoladą. 

       Może jednym podzielisz się z dziećmi z Afryki?

       Akcja "Wyślij Pączka do Afryki" cieszy się coraz większym powodzeniem. Mamy nadzieję, że włączycie się w pomoc potrzebującym i 20.02.2020 zakupicie pyszne świeżutkie pączki od naszych Wolontariuszy. Całkowity dochód ze sprzedaży słodkości przekażemy na fundację "Kapucyni i Misje". 

       Szukajcie wolontariuszy w czerwonych koszulkach albo podążajcie za zapachem pączka! 

       Wolontariusze SP Chomęcic


       Paczek_dla_afryki.pdf

       ​​​​​​​

      • KOŁO UŚMIECHU - „Każdy z nas potrzebuje przyjaciela”


      •             Program socjoterapeutyczny prowadzony dla dzieci z klas 0- 1. To cykl spotkań dla dzieci z trudnościami adaptacyjnymi, wykorzystujący elementy Metody Ruchu Weroniki Sherborne.

       Prowadzący: Magdalena Wasielewska (pedagog)

       Czas trwania: 50 minut, 1/tydz.

       Niniejszy program powstał z myślą o uczniach przedszkola i klas I szkoły podstawowej, rozpoczynających swoja przygodę w nowym dla nich środowisku. Rozpoczęcie nauki wiąże się z koniecznością wdrożenia w grupę rówieśniczą, odnalezieniem się w nowej sytuacji, nauka akceptowalnych w grupie rówieśniczej zachowań.

       Celem zajęć jest zatem rozwijanie umiejętności społecznych w relacjach z innymii kształtowanie poczucia bezpieczeństwa. Pracujemy różnymi metodami, aby:

       - zaspokoić potrzeby aktywności ruchowej,

       - zapewnić możliwość kontaktu z rówieśnikami,

       - zapewnić możliwość wspólnej zabawy w grupie, w atmosferze bezpieczeństwa i otwartości.


       Ponadto dzieci:

       - doskonalą umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji u siebie i innych,

       - uczą się wyrażać własne potrzeby i własne zdanie,

       - kształtują samoświadomość,

       - poznają swoje mocne strony,

       - uczą się różnych sposobów komunikowania się,

       - uzyskują wiedzę na temat komunikacji werbalnej i niewerbalnej,

       - uczą się efektywnej komunikacji przez mowę ciała,

       - uświadamiają sobie konieczność współdziałania w grupie,

       - poznają wiedzę na temat asertywności.       Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z klas I – szych i „zerówki”

       Magdalena Wasielewska