• Konkurs „Moje ulubione książki” – rozstrzygnięty!

• Bardzo nas cieszy, że macie swoje ulubione książki i chcieliście je pokazać innym. Prezentacja zdjęć na stronie szkoły będzie piękną reklamą Waszego czytelnictwa. Może pozostali uczniowie sięgną po wskazane przez Was książki?

W konkursie wzięło udział 15 uczestników, a Jury miało trudne zadanie, bo wszystkie zdjęcia były bardzo ładne. Po konsultacjach postanowiliśmy wyłonić 5 zwycięzców są to: Julia Ś. kl.1b,  Marysia W.  kl. 1b,  Amelia Ś. kl. 2b,  Marcin B. kl. 3b i Amanda S. kl.6b.

Reszta uczestników otrzymuje wyróżnienia. Nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymują także pochwały i gratulacje.

Niedługo kolejne konkursy.

• DOBRE PRAKTYKI POMAGAJĄCE ZACHOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO DANYCH PODCZAS LEKCJI ONLINE

• 20 zasad bezpieczeństwa,

o których powinni pamiętać zarówno szkolni administratorzy, jak i nauczyciele oraz uczniowie,

przygotowując się do lekcji online, aby chronić swoje dane

1. Na bieżąco aktualizuj systemy operacyjne.

2. Systematycznie aktualizuj programy antywirusowe, antymalware i antyspyware.

3. Regularnie skanuj stacje robocze programami antywirusowymi, antymalware i antyspyware.

4. Pobieraj oprogramowanie wyłącznie ze stron producentów.

5. Nie otwieraj załączników z nieznanych źródeł dostarczanych poprzez korespondencję elektroniczną.

6. Nie zapamiętuj haseł w aplikacjach webowych.

7. Nie zapisuj haseł na kartkach.

8. Nie używaj tych samych haseł w różnych systemach informatycznych.

9. Zabezpieczaj serwery plików czy inne zasoby sieciowe.

10. Zabezpieczaj sieci bezprzewodowe – Access Point.

11. Dostosuj złożoność haseł odpowiednio do zagrożeń.

12. Unikaj wchodzenia na nieznane czy przypadkowe strony internetowe.

13. Nie loguj się do systemów informatycznych w przypadkowych miejscach z niezaufanych urządzeń

lub publicznych niezabezpieczonych sieci Wi-Fi.

14. Wykonuj regularne kopie zapasowe.

15. Korzystaj ze sprawdzonego oprogramowania do szyfrowania e-maili lub nośników danych.

16. Szyfruj dane przesyłane pocztą elektroniczną.

17. Szyfruj dyski twarde w komputerach przenośnych.

18. Przy pracy zdalnej korzystaj z szyfrowanego połączenia VPN.

19. Odchodząc od komputera, blokuj stację komputerową.

20. Nie umieszczaj w komputerze przypadkowo znalezionych nośników USB. Może znajdować

się na nich złośliwe oprogramowanie.