• Aktualności

     • Spotkanie z aktorką Jowitą Budnik
      • Spotkanie z aktorką Jowitą Budnik

      • W ostatnim tygodniu nauki klasa 7 miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z aktorką Jowitą Budnik w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”.

       Aktorka znana szczególnie z filmów w reżyserii Krzysztofa Krauze, takich jak "Plac Zbawiciela", "Papusza" czy "Ptaki Śpiewają w Kigali" gościła również na ekranach popularnych seriali m.in. "W Labiryncie", "Komisarzu Reks", "M jak miłość" czy "Na Wspólnej".

       Spotkanie z aktorką miało formę wywiadu. Uczniowie zadawali ciekawe pytania, a przebiegiem rozmowy kierował nasz nauczyciel – Paweł Wylegała.

       Uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o życiu i karierze pani Jowity. Aktorka w interesujący sposób opowiedziała o życiu i popularności młodego aktora, jaka spotkała ją po emisji serialu "W Labiryncie". Podzieliła się  swoimi spostrzeżeniami na temat wad i zalety bycia aktorem. Przybliżyła nam na czym polega zawód agenta aktora, który wykonywała przez wiele lat.

       Pani Jowita opowiedziała o  swojej predyspozycji do zapamiętania długich tekstów,i zwróciła uwagę uczniom jak ważne jest trenowanie pamięci.

       Nasz gość chętnie opowiadał o swoim życiu osobistym, m.in. o swoich wspomnieniach ze szkoły oraz o ciekawej formie zwiedzania Europy. Aktorka podróżowała swoim kamperem.

       Spotkanie to było ciekawym doświadczeniem dla uczniów klasy 7, którzy mogli poznać kulisy pracy aktora i agenta.

       tekst: A. Kin

       zdjęcia: A. Golczak

        

     • Podziękowania Przewodniczącego Rady Rodziców
      • Podziękowania Przewodniczącego Rady Rodziców

      • Szanowne Grono Pedagogiczne i wszyscy Pracownicy Szkoły Podstawowej w Chomęcicach.

            Minął kolejny rok szkolny - rok nauki, który dla wszystkich był szczególny. Nowe wyzwania, jakie zostały podyktowane pandemią sprawiły, że zarówno nasze dzieci, jak i cale Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły musieli zmierzyć się z problemami, jakich nigdy wcześniej nie doświadczyli.

          Pragnę w imieniu rodziców złożyć Państwu serdeczne podziękowania za zaangażowanie i trud, jaki włożyliście w naukę i wychowanie naszych dzieci. Z nadzieją na "lepsze szkolne jutro" życzę udanego odpoczynku po tym trudnym dla wszystkich roku szkolnym.

       Z wyrazami szacunku - Tomasz Biedermann /Przewodniczący Rady Rodziców/.

     • Dzieci mają głos – podsumowanie konkursów
      • Dzieci mają głos – podsumowanie konkursów

      • W Dzień Dziecka zostały ogłoszone w naszej szkole konkursy, których pomysłodawczyniami i koordynatorkami były dwie uczennice z klasy 1a – Kinga Maruszewska i Lena Janota. Były to konkursy plastyczne: „Mój pupil” oraz „Pocztówka z wymarzonych wakacji”. Dziewczynki same wymyśliły konkursy, zorganizowały piękne nagrody oraz wybrały zwycięzców, jak się okazało nagrodziły wszystkich uczestników. Na konkurs wpłynęły pomysłowe i ciekawe prace, dlatego Rysia S., Jakuba H., Jakuba Ch., Mateusza A., Maję A., Lenę J., Kingę M., Julię B., Kasię P., Klaudię B. i Hanię M. ogłaszamy zwycięzcami.

       Bardzo dziękujemy uczestnikom, że podjęli trud wykonania prac a organizatorkom za inicjatywę i nagrody, którymi sprawiły ogromną radość uczestnikom. Wiem, że są już pomysły na kolejne konkursy, więc w przyszłym roku szkolnym również pozwolimy uczniom na realizację swoich projektów.

        

       Renata Ł.

     • NIEZWYKŁY PROJEKT EDUKACYJNY W CZASIE ZDALNEGO NAUCZANIA W NASZEJ SZKOLE.
      • NIEZWYKŁY PROJEKT EDUKACYJNY W CZASIE ZDALNEGO NAUCZANIA W NASZEJ SZKOLE.

      • Zaproś mnie na swoją lekcję to ogólnopolski projekt , oddolna inicjatywa nauczycieli, którzy chcąc wesprzeć się wzajemnie podczas zdalnego nauczania postanowili podzielić się swoją wiedzą, kreatywnością, czasami też swoimi doświadczeniami zawodowymi z uczniami odległych szkół, do których są zapraszani na wirtualne lekcje.

       W Szkole Podstawowej w Chomęcicach projekt rozwinął się w ostatnich dwóch tygodniach nauki zdalnej, ale poza nauczycielami z zaprzyjaźnionych szkół zapraszamy też pisarzy, pasjonatów i ludzi związanych z kulturą. W dniu Odkrywania Talentów gościli m.in. Irmina Żarska- innowatorka edukacji, polonistka z Redy, która zaraża uczniów i nauczycieli notatką wizualną. Podczas warsztatów w klasie 4 i 6b ćwiczyliśmy ramki trójwymiarowe i stworki , które mają pomóc w zapamiętywaniu trudnych pojęć i reguł.

        

       Kolejnym gościem była pani Justyna Schramm- wiceprezes Fundacji Kultury Irlandzkiej, która w klasie 5a opowiedziała o Zielonej Wyspie, o legendach irlandzkich, o znanym na całym świecie Leprechunie, który siedzi na końcu tęczy z garem pełnym złota, o obchodach dnia Świętego Patryka, o muzyce irlandzkiej a także o swoich podróżach do Irlandii. Zachęciła uczniów do rozwijania swoich pasji. Opowiedziała też o swojej ścieżce zawodowej i o tym jak łączy swoje pasje z wyuczonym zawodem.

        

       Trzecim gościem była pani Marta Florkiewicz -Borkowska, znana innowatorka i trenerka edukacyjna, Nauczyciel Roku 2017 i członek SupelbelfrówRP, która zawitała na zajęcia online do klasy 5b i klasy 8. W ramach zajęć „Chcieć to móc” Podzieliła się pomysłami na projekty edukacyjne oraz ostatnim projektem #SŁOWA KRZYWDZĄ, który zwraca uwagę na współczesne problem dotyczący obrażania, obgadywania i oceniania innych po wyglądzie. Za pośrednictwem akcji projekt ma uświadomić innym, że słowa czasami mogą skrzywdzić bardziej niż czyny. Pani Marta podczas spotkania zachęcała do działania, do realizacji swoich pasji, odkrywania swoich talentów i zainteresowań. Mówiła o tym, aby nie bać się działać, aby próbować przezwyciężać swoje lęki i ograniczenia, bo uczymy się już teraz, tego co będziemy robić w przyszłości.

       Na koniec przytoczyła słowa Moyi Angelou – afroamerykańskiej pisarki i poetki „To Ty wywierasz największy wpływ na swoje życie. Bądź dla siebie mądrą inspiracją” oraz słowa Vernona Howarda – amerykańskiego pisarza i filozofa „Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia”. Słowa te mają nas motywować do dalszego rozwoju i pracy.

       Kolejni goście odwiedzą nas w najbliższych dniach. Podzielimy się wrażeniami, tym bardziej że czekają nas fascynujące zajęcia dotyczące magii teatru, spotkania z autorką książek dla dzieci Joanną Swędrowską oraz aktorką filmowo-teatralną Jowitą Budnik.

       Zachęcamy wszystkich do udziału w tego typu zajęciach, ponieważ są one okazją do wymiany doświadczeń uczniów i nauczycieli.

        

       Anna Golczak

       Agnieszka Feder

     • Konkurs tort dla św. Jana Pawła II, rozstrzygnięty!!
      • Konkurs tort dla św. Jana Pawła II, rozstrzygnięty!!

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tort dla św. Jana Pawła II.

       W maju bieżącego roku odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny „Tort dla Jana Pawła II”.

       Celem konkursu było uczczenie i wspólne świętowanie setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Mimo wyjątkowej sytuacji w konkursie wzięło udział 25 uczniów, którzy przygotowali piękne tory w różnej formie.

       Po obejrzeniu zdjęć wykonanych prac, komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór. Biorąc pod uwagę pomysłowość, estetykę wykonania, samodzielność i ogólne wrażenie artystyczne postanowiła wyróżnić wszystkie prace i przyznać następujące noty:

        

       Kategoria klasy 0-3

       I miejsce – Maja W. 1a

       II miejsce – Ola T. 1a

       III miejsce – Rozalia Z. 1b

       Wyróżnienia – Leonard „0”

                               Alicja 3b

                               Adam I. 3b

                               Lena 1a

                               Kasia P. 1a

                               Julia Ś. 1b

                               Amelia Ś.2b

                               Kinga 1a

                               Konstanty 3b

                               Laura  1b

                               Maja A. 3a

                               Marysia 1b

                               Nikola 1b

                                    

       Kategoria klasy 4-8

       I miejsce – Oliwia Z. 5B

       II miejsce – Klaudia B. 4

       III miejsce – Agata D. 6B

       Wyróżnienia – Zuzia M. 5B

                               Emilia P. 6B

                               Ignacy P. 4

                               Gabrysia M. 5B

                               Martyna D. 5B

                               Alicja P. 6B

        

       Kategoria 0-3 prace rodzinne

       Wyróżnienie – Maja A. 3a

        

       Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za włączenie się w to wspólne świętowanie.

       Życzymy, aby św. Jan Paweł II wyprosił wszystkim uczestnikom konkursu głęboką i niezachwianą wiarę.

       Dziękujemy również Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Różańskiemu z Konarzewa za trudną pracę przewodniczącego jury oraz ufundowanie nagród książkowych.

       Agnieszka Feder

     • KOLEJNY SUKCES CHOMĘCICKICH RECYTATORÓW
      • KOLEJNY SUKCES CHOMĘCICKICH RECYTATORÓW

      • Podobnie jak w ubiegłym, także i w tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuły laureatów w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez DK nr 2 w Poznaniu. Małgorzata Muras zyskała uznanie jury recytując wiersz ,,Zebra” Hanny Niewiadomskiej, natomiast Wiktor Szabłoński po raz kolejny rozbawił publiczność i oceniających, tym razem swoją interpretacją fragmentu powieści Pawła Beręsewicza pt. ,,Tajemnica Człowieka z blizną”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, bo jest to ogromny sukces.

        

        

       Joanna Wawrzyniak

       Agnieszka Bartkowiak

     • KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
      • KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

      • W marcu odbył się KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ. Konkurs był częścią składową ogólnopolskiego projektu CZEŚĆ EUROPO.

       W konkursie wzięły udział cztery osoby z klasy IV oraz dwie z klasy VIb. Dodatkowo, dwie dziewczyny – Ola i Amanda pomagały zorganizować to przedsięwzięcie.

       Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania dotyczące historii Unii Europejskiej, jej struktur oraz urzędników z Polski piastujących prestiżowe funkcje w instytucjach unijnych.

       Z uwagi na bardzo wyrównany poziom uczestników wszyscy otrzymują wyróżnienie – dyplom oraz drobny upominek, będą one przekazane w późniejszym czasie. Wcześniej rodzice i młodzież zostaną o tym poinformowani poprzez dziennik elektroniczny.

       Gratulujemy Bogusi, Gabrysi, Tomkowi, Ignacemu, Dominikowi i Wiktorowi.

        

       Organizatorka: Małgorzata Spychała

      • Szalony Dzień Dziecka z Cytryną w klasie 2a

      • Mobilna klasa w Dniu Dziecka! Pani Małgosia postanowiła odwiedzić każdego swojego ucznia wesołym samochodem. Miała przygotowane niespodzianki dla drugoklasistów, były żelki, balony, bańki mydlane i mnóstwo selfie. Dzieciaki z niecierpliwością czekały i wypatrywały Cytryny swojej Pani. Było dużo radości, uśmiechów, ciepłych słów i miłych spotkań, które cieszyły wszystkich. Dawno się przecież w taki sposób, na żywo, nie widzieli.

       Po czterech godzinach w trasie, która spokojnie zawiodłaby wszystkich nad morze – szalona Cytryna wyróciła do domu – bardzo wesoła i zdecydowanie mniej kwaśna.

       Ten rajd wzbudzał ogólne zainteresowanie wśród mijanych przechodniów i innych kierowców.

       Dzień pełen wrażeń dobiegł końca, a jutro dzieciaki ze swoją Panią znów zobaczą się na lekcjach on-line.