• Aktualności

     • Andrzeju dobrodzieju dobrą wróżbę daj...
      • Andrzeju dobrodzieju dobrą wróżbę daj...

      • Klasa 3a dzisiaj na zajęciach online gościła wróżkę Małgorzatę :). Uczniowie poznali wróżby i zwyczaje andrzejkowe. Lali woski na szczęście, a wróżka zaglądała do szklanej kuli i specjalnej ruletki przepowiadając im przyszłość. Podczas zajęć wykonali matematyczne klucze, które otworzyły im drzwi do tajnej wiedzy z dodawania i odejmowania. To były magiczne andrzejkowe chwile. 

        

       Wróżka Gosia - asystentka wrożki Małgorzaty 

      • Jesienne liście klasy Ib

      • Jesienne liście - Ewa Szelburg Zarębina

        

        

       ,,Z tym jesiennym wiatrem
       tańczą sobie liście,
       tańczą sobie tańczą
       czerwone złociście.”

        

       Te jesienne listki,
       Pierwsza B zebrała,
       piękne prace z liści,
       szybko wykonała.

     • Internetowe podcasty
      • Internetowe podcasty

      • Cykl 10 minutowych podcastów zrealizowany wspólnie z DorotMint, psychoterapeutz wieloletnim staem, szefowfundacji StomaLife, która specjalizuje siw trudnociach psychologicznych dotyczcych kryzysów i chorób przewlekłych.

     • Konkurs na „odlotową” zakładkę do książki rozstrzygnięty!
      • Konkurs na „odlotową” zakładkę do książki rozstrzygnięty!

      •  

           Konkurs na „odlotową” zakładkę do książki ogłoszony w październiku podczas trwania miesiąca bibliotek został rozstrzygnięty. Uczniowie z klas 1-3 wykonali bardzo pomysłowe i staranne prace , jury miało trudny wybór. Oto nasi zwycięzcy:

       I miejsce: Zuzia Białkowska, Mila Maćkowiak i Jakub Chudy

       II miejsce: Anna Gałan i Antek Ratajczak

       III miejsce: Anatolia Kwiatkiewicz, Amelia Przewoźna, Julia Ślatała

       Jury przyznało także wyróżnienia, zdobyli je:  Urszula Skiba, Amelia Ślatała, Zuzanna Stodolna, Torfin Kowalski i Maria Przydanek.

       Wszystkim serdecznie gratulujemy!

                                                                                          Renata Łuczka

     • "Zaproś mnie na swoją lekcję"
      • "Zaproś mnie na swoją lekcję"

      • W dniach 16 – 19 listopada mieliśmy okazję po raz kolejny w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” gościć niezwykłe osobowości.

        

       Spotkanie z aktorem Jackiem Feliksem Knapem z teatru w Łodzi

       Jak wygląda praca na planie filmowym w czasie pandemii, dlaczego tak trudno dostać się do szkoły filmowej i jak to możliwe, by aktor wcielił się w cztery różne postaci w jednym serialu? Między innymi te pytania odpowiadał podczas spotkania z uczniami klasy 5a i 6B – Jacek Knap – przez wielu uznawany za wschodzącą gwiazdę polskiego kina. Aktor, którego możemy oglądać w popularnym ostatnio serialu "Ludzie i bogowie", niezwykle ciekawie mówił o kulisach pracy aktora, a także o niełatwej drodze do sukcesu w tym zawodzie. Cierpliwie odpowiadał też na najróżniejsze pytania słuchaczy, choć nie zdradził, ile zarabia się grając w reklamach :)

        

       Spotkanie z panią Justyną Sudzik

       Lekcja online uczniów klas pierwszych z p. Justyną Sudzik miała wprowadzić dzieci w świat filozofii, nauki, która poszukuje odpowiedzi na mniej lub bardziej ogólne pytania. Uczestnicy starali się odpowiedzieć na pytanie: „Czy można być szczęśliwym mieszkając w beczce?”. Ku wielkiemu zdziwieniu, a w początkowej fazie zaprzeczeniu ostateczna odpowiedź brzmiała: TAK, gdyż wszystko zależy od punktu widzenia i odniesienia.

        

       Spotkanie z panią Anną Stęrzewską

       Klasy 2a i 2b spotkały się z p. Anną Stęrzewską – ekspertem w zakresie nauczania matematyki na lekcji Wizualnej matematyki. Myślenie wizualne to w uproszczeniu myślenie obrazami. Podczas zajęć stworzyliśmy notatkę rysując najprostsze elementy: wstążeczki, chmurki, ramki, buźki – przedstawiające różne emocje. Notowanie z wykorzystaniem obrazów jest fascynującą alternatywą wobec tradycyjnych metod notowania.

        

       Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas!

     • Projekt: "Zaproś mnie na swoją lekcję"
      • Projekt: "Zaproś mnie na swoją lekcję"

      • W ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” w dniach 10-13 listopada odwiedzili nas niezwykli goście-nauczyciele z pasją:

       Pani Marzena Dembicka, w klasie 6b opowiedziała o swoich podróżach do Afryki i ukochanej Namibii.

       Mieliśmy możliwość zobaczyć, w jakich warunkach uczą się dzieci w Afryce. Zafascynowały nas również zdjęcia z napotkanymi zwierzętami w czasie podróży pani Marzeny.

        

       Pani Katarzyna Towbin w klasie 7a poprowadziła warsztaty "False friends i pułapki w tłumaczeniach".

        

       Pani Joanna Gadomska z Mazowsza odwiedziła klasę 5a z tematem "Jak działa mózg i dlaczego czasem nas oszukuje".

       Podczas tego wyjątkowego spotkania dowiedzieliśmy się jak działa mózg, jak bardzo nas oszukuje i dlaczego musimy o niego dbać. Wszyscy uczniowie zobrazowali swój mózg i odkryli, jak wiele połączeń między neuronami udało się wytworzyć podczas nauki zdalnej.

        

       Pani Katarzyna Jacewicz z Zachodniopomorskiego z „Legendami Pomorza” tym razem w klasie 2a.

       Podczas lekcji uczniowie poznali legendę "O dobrych karzełkach znad brzegów Jamna", zapoznali się z dawnym jamneńskim wzornictwem a także nauczyli się rysować sylwetę skrzata.

        

       Pani Iza Radziuk-Śliwińska nauczycielka chemii i historii z Gdańska, podczas spotkania on-line zabrała klasę 4a,6a oraz 7a w krótką podróż do Izraela. Pani Iza zapoznała nas z elementami kultury żydowskiej. Rozbudziła w nas ciekawość, ponieważ z ogromną pasją opowiadała o życiu Żydów w Izraelu.

        

       Pani Małgorzata Swędrowska z Poznania, nasza zaprzyjaźniona pisarka książek dla dzieci w klasie 3a/3b

       Nasz gość zainspirował uczniów do samodzielnych spotkań z książką. Pani Małgosia opowiadała o swoich pomysłach na książki dla dzieci i przeczytała uczniom jedną z bajek ze swojej nowej książki pt. "Niespodziankowe bajki". Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści. Oczarowani bajkowym światem obiecali częściej zaglądać do książek. 

        

       Pani Joanna Niewiadomska-Serafinko z Koszalina, autorka bloga "Nierówno pod zeszytem", która przeniosła nas do czasów słowiańskich i opowiedziała klasom 7 o dziadach. Dziękujemy naszym gościom za spotkania pełne wrażeń.

        

       Wszystkim naszym Gościom bardzo serdecznie dziękujemy!

      • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ARKADEGO FIELDERA Z DNIA 09.11.2020r.

      • Na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów oraz rozporządzenia MEN

       zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek

       systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w

       funkcjonowaniu szkół z 12 sierpnia 2020 r. (Dz.U.poz.1389,1830,1859,1870, 1960) od 9 listopada 2020r do odwołania wprowadza się następują zmiany w organizacji pracy szkoły:

       1. W klasach 1-8 ogranicza się stacjonarne funkcjonowanie szkoły na rzecz zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

       2. Dla uczniów, którzy ze względu na specjalne potrzeby edukacyjne nie mogą realizować zajęć w formie zdalnej, organizuje się zajęcia rewalidacyjne na terenie szkoły.

       W każdym przypadku decyzję podejmuje dyrektor szkoły.


       3. Dla uczniów klasy ósmej zostają zorganizowane konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych online. Terminy zajęć z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego zostaną podane do wiadomości w dzienniku elektronicznym.

       4. Odziały przedszkolne funkcjonują bez zmian (tryb stacjonarny) z zachowaniem procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły od 1 września 2020r oraz zgodnie z najnowszymi wytycznymi MEN, MZ I GIS dla szkół podstawowych.

       5. Organizuje się opiekę świetlicową dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio

       zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Zajęcia w grupie do 12 osób mają charakter

       opiekuńczy. Przyjęcie dziecka do świetlicy związane jest z udokumentowaniem takiej

       formy pracy rodziców – zaświadczenie z zakładu pracy. Zgłoszenia potrzeby opieki na kolejny dzień przyjmowane są do godz. 14:00 przez sekretarza szkoły pod numerem tel. 518 68 00 12

       Szczegółowe rozwiązania znajdują się w Regulaminie Organizacji Kształcenia na odległość z dnia 26.10.2020, który rodzice otrzymali jako załącznik do wiadomości z dnia 24.10.2020 r.


       wytyczne_dla_swietlic_6_11_2020.pdf​​​​​​​

     • Akcja „Kasztanobranie” zakończona!
      • Akcja „Kasztanobranie” zakończona!

      •  

          W piątek 24. X. zakończyliśmy akcję zbierania kasztanów w naszej szkole. W akcję  zaangażowało się wielu uczniów i rodziców,  udało nam się zebrać ok. 1300 kg, to ogromny sukces! Rekordziści Emilka i Ignacy przynieśli ponad 200 kg! Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za trud i serce,  włożone w  zbiórkę. Dziękujemy także Pani Stefanii i Panu Marianowi, którzy pakowali kasztany w worki i przewozili do kontenerów, Panu Tomaszowi Biedermannowi i chłopakom z kl. 7b i 6b, którzy pomagali w załadunku no i oczywiście Uli z kl.4b, która zachęciła szkołę do wzięcia udziału w tej akcji.     Zebrane przez Was kasztany pojechały do firmy Pharmeko, która dokładnie je zważy i przekaże  pieniądze na konto Rady Rodziców a potem Wy uczniowie będziecie mogli zdecydować na co je przeznaczycie. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy!

                                                                                                                           Renata Łuczka