• Aktualności

      • TYDZIEŃ Z PATRONEM

      • W ramach „Tygodnia z patronem” odwiedził nas najmłodszy wnuk naszego patrona Marek Oliwier Fiedler w towarzystwie Stephanie Abby.

       Młodzi podróżnicy zabrali nas na Wyspę Wielkanocną, którą Pan Marek Oliwier Fiedler odwiedził wraz ze swoim tatą.

       Wyspa należąca do Chile znajduje się z dala od cywilizacji i położona jest na południowym Oceanie Spokojnym. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zaznajomić się z historią tej wyspy oraz zobaczyć aktualny obraz tej egzotycznej krainy.

       Bardzo duże wrażenie wywarły na nas ogromne posągi (Moai), które wysyłają pozytywną energię.

       Więcej na temat wysypy dowiemy się z książki „Mała wielka Wyspa Wielkanocna” napisanej przez Marka Fiedlera- syna naszego patrona i tatę naszego gościa.

       Małgorzata S.

       Na zdjęciu Marek Fiedler (syn naszego patrona Arkadego Fiedlera) wraz z synem Markiem Oliwierem Fiedlerem.

       Na zdęciu wyspa Wielkanocna wraz z posągami Moai.

      • Świąteczna pocztówka do Kanclerz Niemiec Pani Angeli Merkel

      • Wszyscy piszą listy do Królowej Elżbiety II, a my - uczniowie klasy 4b postanowiliśmy wysłać  do kanclerz Niemiec kartkę z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

       Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź zwrotną od pani Angeli Merkel. Bez wątpienia byłaby to duża motywacja do pisania kolejnych wiadomości i nauki języka niemieckiego.

       Na zdjęciu kartka wysłana wysyłane życzenia oraz zaadresowana koperta. 

     • „Übung macht den Meister” - „Ćwiczenie czyni mistrza” z wykorzystaniem ogólnopolskiego programu Insta.Ling dla Szkół.
      • „Übung macht den Meister” - „Ćwiczenie czyni mistrza” z wykorzystaniem ogólnopolskiego programu Insta.Ling dla Szkół.

      • W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie  klas IV-VIII przystąpili do XV XVI Edycji Programu Insta. Ling dla Szkół, by w ten sposób uczyć się słownictwa realizowanego podczas zajęć lekcyjnych z języka niemieckiego z wykorzystaniem technologii informacyjno– komunikacyjnych.                                                                                                                               Insta.Ling jest stroną www do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego

       Uczestnictwo w programie kształtuje poczucie odpowiedzialności uczniów za własne wyniki w nauce, wdraża do systematyczności i samodzielności w procesie uczenia się języka obcego, jak również rozwija umiejętności językowe w sposób kreatywny i atrakcyjny dla młodzieży.

        

      • Dzień św. Patryka w klasach młodszych

      • We wszystkich klasach 1-3, uczniowie słuchali z zaciekawieniem legend związanych z Dniem św. Patryka. Następnie, uczniowie klas pierwszych przygotowali garnek ze złotem. Podczas wykonywania zadania słuchaliśmy irlandzkiej muzyki.

       W klasach drugich stworzyliśmy maskę iralndzkiego skrzata.

       Uczniowie klas trzecich z odrysowanych dłoni wycięli i wykonali malutkiego skrzata.

       N.Nowicka

       Na zdjęciach uczniowie podczas zajęć. 

      • Dzień św. Patryka

      • 17 marca obchodziliśmy w szkole Saint Patrick's Day, czyli Dzień Św.Patryka. Ubrani na zielono uczciliśmy narodowe święto Irlandii łącząc się z radosnymi obchodami na całym świecie. W trakcie zajęć nasi uczniowie poznali symbole związane ze świętym  Patrykiem oraz jego dzieje. Wypełniali quizy tematyczne, poznali tradycje i na chwilę oderwali się od codziennych obowiązków.

       Na zdjęciu uczniowie w zielonych przebraniach. 

       Na zdjęciu notatki tematyczne uczniów. 

     • Obchody Dnia Świętego Patryka 2021
      • Obchody Dnia Świętego Patryka 2021

      • 🇮🇪Obchody Dnia Świętego Patryka 2021, podobnie jak w poprzednim roku, przeniosły się do świata wirtualnego. Klasa 5a przez cały tydzień poznawała kulturę Irlandzką: uczniowie robili zdjęcia pt. "Zielono mi", nagrywali materiał informacyjny o Irlandii, oglądali filmy o Irlandii i słuchali tradycyjnej muzyki. W ubiegłą sobotę chętni uczniowie wzięli udział w warsztatach "Ceili- Irlandzkiej domówce tanecznej "zorganizowanych przez Fundacja Kultury Irlandzkiej. Uczestniczyli również w spotkaniu z Ambasador Irlandii w Polsce, panią Emer O'Connell. 

       Dziękujemy pani Ambasador za specjalne pozdrowienia dla naszych kolegów ze szkoły. Dziękujemy również klasie 4b za włączenie się w obchody.

       Na zdjęciach prowadzący i uczniowie biorący udział w warsztatach. 

     • "Czytam sobie. Pierwsza klasa"
      • "Czytam sobie. Pierwsza klasa"

      • Klasa 1a i 1b od września 2020 roku brały udział w programie "Czytam sobie. Pierwsza klasa."  Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika. Dzieci, biorące udział w programie miały okazję przeczytać nowe pozycje książkowe, poznać fascynujące przygody bohaterów, a co najważniejsze doskonalić swoją technikę czytania.  Program zakończył się dużym sukcesem-  każdy uczeń  z klasy pierwszej stworzył własną książkę! Kto wie, Kto wieMoże to będzie początek wielkiej kariery?


        

       Na zdjęciach kolorwe książeczki wykonane przez uczniów klas pierwszych. 

     • Zaproś mnie na swoją lekcję.
      • Zaproś mnie na swoją lekcję.

      • W poniedziałek 22 marca klasy 3 uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję. Naszym gościem była Pani Karolina Skoczylas z Jogoteka - zabawy z jogą.

       Joga dla dzieci to nie siedzenie w bezruchu. Dlatego nasze spotkanie rozpoczęło się dynamiczną rozgrzewką. Pani Karolina zaprosiła naszych uczniów na ruchową wyprawę do Amazonii. Pokazała nam jak wykonać asany zwierzęce.  Zadanie nie było  łatwe, ale wielu uczestników podjęło wyzwanie. 

       Joga redukuje stres i ułatwia koncentrację. Dzięki ćwiczeniom wzmacniamy kręgosłup. Pani Karolina przekonała nas, że joga może być nie tylko dobrą zabawą, ale też żródłem zdrowia. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy poczuć pozytywną energię. 

       Dziękujemy za inspirujące zajęcia!

       #Namaste

       Na zdjęciach prowadząca zajęcia Karolina Skorzylas oraz uczestnicy spotkania z klasy 3a i 3b na lekcji online. 

     • Jesteśmy z Wami!
      • Jesteśmy z Wami!

      • Drodzy Uczniowie- zarówno Ci, którzy od poniedziałku wrócili do zdalnego nauczania, jak i Ci którzy trwają w tym nauczaniu nieprzerwanie od października ubiegłego roku- życzymy Wam wszystkim mnóstwa pozytywnej energii, motywacji i uśmiechu przed kamerką internetową. Pamiętajcie, że po drugiej stronie ekranu siedzą koledzy i nauczyciele, którzy potrzebują tak, jak Wy dobrego słowa, może miłego komentarza. 

       Jeden mały gest potrafi zdziałać cuda. 

       Jesteśmy z Wami całym sercem 🧡🧡🧡 

       i wierzmy, że wkrótce wszystko wróci do normy. 

     • "Być jak Ignacy"
      • "Być jak Ignacy"

      • Klasa 1a cały czas prężnie działa w ramach projektu "Być jak Ignacy ". Obecnie realizują trzeci etap programu: Transport. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać historię pierwszych pojazdów. Dowiedzieli się również co to jest jetpack. Obejrzały także najznakomitsze budowle na świecie. Ostatnie zajęcia przed pandemià wykorzystaliśmy na zbudowanie "ekoczołgu"czyli pojazdu przyszłości. Jaka jest rola ekoczołgu i dlaczego jest eko?? Nie zdradzimy wszystkich szczegółów, bo to nasza praca konkursowa, ale... przygotujcie się na ekoFantastyczną przygodę:) !

       Na zdjęciu uczniowie wykonujący ekoczołg.

     • Witaj wiosno!
      • Witaj wiosno!

      • Uczniowie klasy 3a dzisiaj kreatywnie powitali wiosnę, wykonując kolorowe nakrycie głowy. Było dużo zabawy i śmiechu. Wszyscy cieszymy się, że wiosna zagościła w naszych sercach i przyrodzie. 

       Wszystkim życzymy wiosennego optymizmu!!

       Na zdjęciu uczniowie w kolorowych nakryciach głowy z papieru podczas lekcji online. 

     • 21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
      • 21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

      • Dzień ten został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły obchodziliśmy ten dzień na wesoło – tak jak zalecają organizatorzy. Wspieraliśmy w ten sposób Osoby z trisomią 21 pary chromosomów. Założyliśmy dwie różne, kolorowe, zabawne skarpetki, które są symbolem tego zespołu. Pokazują, jak często czują się osoby z Zespołem Downa – niedopasowane do społeczeństwa. Przecież nie trzeba być takim jak inni by pasować do grupy, różnorodność jest potrzebna!

       Na zdjęciu nogi uczniów w dwóch różnych skarpetkach. 

     • Dzień Kobiet
      • Dzień Kobiet

      • Z okazji Dnia Kobiet szkolny wolontariat przygotował niespodziankę dla seniorów mieszkających w Chomęcicach.

       Wolontariusze aktywnie przystąpili do zadania i wykonali własnoręcznie piękne kwiaty z papieru.

       Dzieci stworzyły kolorowe kwiaty, wśród których dominowały tulipany. Udało się przygotować około 60 upominków.

       Wolontariuszki – Marysia i Zosia z klasy 7a zostawiały niespodzianki wraz z życzeniami w skrzynkach pocztowych seniorów.

       Serdecznie dziękuję Pani Dorocie Trosze sołtys Chomęcic oraz wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie się w tą akcję.

        

       A. K.

        

       Na zdjęciu kolorowe papierowe kwiaty wykonane przez uczniów. 

     • Kreatywne lekcje geografii
      • Kreatywne lekcje geografii

      • W życiu trzeba zawsze iść we właściwą stronę. To oczywiste, ale żeby tak było należy znać kierunek. A najlepiej wszystkie kierunki świata. Uczniowie piątej klasy nie mają już z tym problemu, bo w ramach dodatkowego zadania z geografii wykonali piękne i kolorowe róże wiatrów. Pomysły jak zawsze były różne – łącznie z wykorzystaniem jabłka… Autorom prac gratulujemy!

        

       Na zdjęciach róże wiatrów w wykonaniu uczniów.