• Aktualności

      • Dzień Sportu

      • W piątek, 23.04, wszyscy uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję oderwać się od codzienności i spędzić aktywnie dzień na aktywności fizycznej. Dzień Sportu Online rozpoczął się od spotkania z Panią Weroniką - trenerem personalnym, instruktorem fitnes oraz fizjoterapeutką - która przeprowadziła z dziećmi rozgrzewkę przed nachodzącymi wyzwaniami. Po rozgrzewce przyszedł czas na ćwiczenia z nauczycielami wychowania fizycznego, gdzie uczniowie mogli przekonać się, że aktywne spędzanie czasu w domu wcale nie musi być nudne :)

       Po intensywnych ćwiczeniach z kijem od szczotki, parą skarpetek (czystą :D) oraz piłkami, przyszedł czas na konkurs pt. ,,Sport to zdrowie’’. Uczniowie mogli przedstawić w dowolnej formie, jak spędzać czas wolny (zdjęcia i filmy) lub zachęcić innych do aktywności (plakat).

       Udział w Dniu Sportu Online wzięło ponad 200 dzieci z całej szkoły, co świadczy o ogromnym zaangażowaniu i potrzebie ruchu wśród naszych uczniów. Dlatego oderwijcie się na chwilę od komputerów i zostańcie OFFLINE po lekcjach ;)

       Na zdjęciach zajęcia sportowe online oraz plakat "Sport to zdrowie" 

      • „Przywróć naszą Ziemię”

      • 22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi klasa 1b swoje działania dydaktyczne skupiła na  temacie naszej planety.  Oglądając filmy,  prezentacje,  prowadząc  rozmowy pogłębialiśmy wiedzę z zakresu ochrony środowiska.  

       Wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej samej planety, dlatego  powinniśmy czuć się odpowiedzialni za jej stan. 

       Pierwszoklasiści już wiedzą, że aby chronić Ziemię powinniśmy:

       • Nie marnować żywności - kupujmy tylko tyle ile potrzebujemy 
       • Segregować odpady 
       • Mówić: NIE!, opakowaniom plastikowym jednorazowego użytku 
       • Oszczędzać energię elektryczną 
       • Jak najczęściej wykorzystywać ekologiczne środki transportu 
       • Oszczędzać wodę 
       • Wykorzystywać naturalne nawożenie ziemi zakładając kompostowniki 
       • Ograniczać stosowanie produktów chemicznych. Starać się  wykorzystywać produkty pochodzenia naturalnego takie jak: cytryna, soda oczyszczona, ocet 

       Pierwszaki zwracają się do wszystkich,  dorosłych i dzieci z prośbą o to,  aby każdy dzień był dla naszej planety  Dniem Ziemi,  nie tylko 22 kwietnia. 

        

        Zachęcamy do obejrzenia naszych prac plastycznych związanych z tym tematem,  do przeczytania haseł,  które na tę okoliczność  zredagowaliśmy, a przede wszystkim do naśladowania  działań  uczniów,  którzy  czynem włączyli się w obchody Dnia Ziemi sadząc rośliny, porządkując teren, segregując śmieci.

        

       ,,Planetę Ziemię kochamy, dlatego o nią dbamy”.

       ,, Recyklingujemy, ponieważ Ziemię szanujemy”.

       ,,Na Ziemi żyjemy, dlatego się nią opiekujemy”.

        

                                                                                                Mali ekolodzy z 1b:)

       Na zdjeciach widać uczennicę klasy 1b zbierającą śmieci oraz plakaty wykoanne przez uczniów. 

      • Doradztwo Zawodowe

      • Zespół Szkół Geodezyjno- drogowych w Poznaniu- spotkanie online w ramach doradztwa zawodowego.

       Wybór kierunku kształcenia, którego musi dokonać  młodzież w wieku 14 lat to jedna z najtrudniejszych i najważniejszych decyzji.  Spotkania online w ramach doradztwa zawodowego dla uczniów z klasy 8, są organizowane w celu poznania danej szkoły, nauczycieli, a także poszczególnych zawodów.

       Klasa 8a kolejny raz udała się na wirtualną wycieczkę po szkole. Tym razem mogliśmy odwiedzić  Zespół Szkół geodezyjno- drogowych w Poznaniu.  Uczniowie zostali zapoznani z ofertą szkoły, klasami, a także z następującymi zawodami:  technik geodeta, technik pojazdów samochodowych,  technik budowy dróg, geolog.

      • Doradztwo Zawodowe

      • Klasa 8 miała przyjemność uczestniczyć w ciekawym spotkaniu online zorganizowanym w ramach Doradztwa Zawodowego z przedstawicielem Technikum Energetycznego im. Henryka Zygalskiego w Poznaniu

       Uczniowie zapoznali się z ofertą dydaktyczną szkoły oraz zobaczyli animację obrazującą zawody kształcone w tym Technikum. W ten sposób poznali takie zawody jak: technik informatyk, technik elektronik, technik energetyk, technik automatyk i technik elektryk.

       Szkoła umożliwia również uczniom wyjazdy zagraniczne w ramach projektu Erasmus + tego  , Aiesec oraz praktyki zawodowe w Hiszpanii.

        

       Uczniowie wyrazili swoje zadowolenie z zorganizowania takiego spotkania online.

        

       AK

       Na zdjęciu widoczna prezentacja online oraz logo technikum. 

     • Zaproś mnie na swoją lekcję - ,,Rzecz o pszczołach”
      • Zaproś mnie na swoją lekcję - ,,Rzecz o pszczołach”

      • W ramach projektu edukacyjnego „Zaproś mnie na swoją lekcję”, Uczniowie klasy 1a i 1b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, które wprowadziły ich do tajemniczego świata pracowitych pszczółek. W tą niesamowitą podróż zabrała ich pani Marlena Kowalska, która w ciekawy sposób opowiedziała o życiu tych owadów i o znaczeniu ich pracy dla  środowiska. 

       Dziękujemy Pani Marlenie za poświęcony czas i podzielenie się  z nami swoją wiedzą i pasją.

     • Zaproś mnie na swoją lekcję - Spotkanie z gwarą śląską.
      • Zaproś mnie na swoją lekcję - Spotkanie z gwarą śląską.

      • W czwartek 22 kwietnia klasa 3a miała ogromną przyjemność spotkać się z Panią Ewą Kolbusz pasjonatką  gwary śląskiej, rodowitą mieszkanką Górnego Śląska. Razem z nami w spotkaniu uczestniczyła klasa 3 z ZSP w Więckowicach. Bardzo miło było nam gościć kolegów i koleżanki z sąsiedniej szkoły. 

       Pani Ewa wspaniale przybliżyła uczniom rejon Górnego Śląska, ważne miejsce na mapie Polski oraz atrakcje turystyczne. Opowiedziała o tradycjach gwarowych. Wspólnie próbowaliśmy odgadnąć zagadkowe słowa mówione w gwarze śląskiej. Okazało się, że nie jest to takie proste.:) Dzieci zobaczyły tradycyjne stroje oraz poznały tajniki pracy górnika. Śląsk kryje wiele atrakcji turystycznych i z pewnością warto go odwiedzić podczas wakacji. Dziękujemy naszemu gościowi za bardzo atrakcyjne i wartościowe spotkanie. 

       Na zdjęciach spotkanie online z Panią Ewą Kolbusz. Fragmenty prezentacji oraz uczestnicy spotkania. 

      • Spektakl online „Przyjaciel Automateusza” wg Stanisława Lema

      • W dniu 22 kwietnia uczniowie klasy 4b wzięli udział w spektaklu online „Przyjaciel Automateusza” wg Stanisława Lema organizowany przez Teatr Lalek Guliwer w Warszawie. Uczniowie obejrzeli również krótki filmik o powstawaniu nagrania spektaklu wraz z wywiadami z aktorami i reżyserem a na koniec była niespodzianka - warsztat plastyczny „Elektroprzyjaciel” ☺

       B.M.

     • „Zaproś mnie na swoją lekcję” - Co spakować do plecaka?
      • „Zaproś mnie na swoją lekcję” - Co spakować do plecaka?

      • 15 kwietnia uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 6b w ramach realizacji projektu: „Zaproś mnie na swoją lekcję” mieli zaszczyt gościć Panią Dorotę Sulimę – podróżniczkę, pisarkę i blogerkę.                                                                                                                                         Pani Dorota, która od  ponad dwudziestu lat podróżuje po zachodzie Stanów Zjednoczonych.  Temat spotkania ,,co spakować do plecaka? przybliżył dzieciom wiadomości o niezbędnych przedmiotach i przyborach, które podróżnik powinien ze sobą zabrać na wyprawę w nieznane. Dzieci mogły zapoznać się z podstawowymi informacjami o zachodniej części Stanów Zjednoczonych, a także wysłuchać porad jak zachować się podczas nieoczekiwanego spotkania np. z niedźwiedziem.

       Pani Dorota podzieliła się również niektórymi przygodami i doświadczeniami, jakie w ciągu 20 lat podróżowania napotkała na swoje drodze. Wiadomości, które uzyskali nasi uczniowie podczas spotkania z pewnością pomogą odpowiednio przygotować się na najbliższą podróż :) Wydarzenie odbyło się w ramach projektu ,,Zaproś mnie na swoją lekcję.  Nieśmiało liczymy na kolejne spotkanie ☺

      • Uniwersytet Dzieci w Klasie. Kosmos z Klasą.

      • Od początku roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej biorą udział w  zajęciach w ramach projektu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Kosmos z Klasą, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat kosmosu. Podczas lekcji uczniowie prowadzili obserwacje, które przybliżą im podstawowe informacje o przestrzeni kosmicznej. Poznali planety Układu Słonecznego, próbowali zaobserwować spadające gwiazdy. Uczestnicząc w projekcie, dzieci wzmacniają umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia oraz rozwijają swoją ciekawość.

       Na zdjęciu tablica informacyjna o programie oraz prace plastyczne dzieci. 

     • Motyle
      • Motyle

      • Nasz szkolny motyli wolontariat aktywnie działa w zdalnym nauczaniu. Przeprowadzonych zostało już kilka akcji. Od stycznia chętni wolontariusze malowali w domu witrażowe motyle na folii, za pomocą wypożyczonych ze szkoły farb i folii. Co tydzień przynosili do szkoły po kilkanaście pięknych motyli.

       Motyle wraz z ulotką proponującą przekazania 1% podatku z powodu zawieszenia zajęć w szkole zostały przekazane do biblioteki w Koźlaku.

       Zachęcamy do zabierania do domu motyli wraz z tą ulotką.

       Na zdjęciu przygotowane motye z ulotką.

      • Kaszuby i język kaszubski

      • We wtorek na Kaszuby zabrała nas pani Ania Dąbrowska.

       KLASY 3A I 5A ćwiczyły podstawowe zwroty w języku kaszubskim oraz dowiedziały się o ciekawych miejscach na Kaszubach. Wszyscy już wiemy, gdzie udamy sie na pierwszą wycieczkę po pandemii

       Dziękujemy Pani Ani za niesamowite warsztaty.