• Dzień Dziecka

• Specjalne podziękowania dla Rady Rodziców za prezent dla naszych dzieciaków w postaci pysznych lodów.

To była jedna z wielu super niespodzianek przygotowanych na ten dzień w naszej szkole!

• Projekt Europejska Szkoła w Chomęcicach

Grupa uczniów z klasy 8 w ramach projektu „Europejska szkoła w Chomęcicach” bierze udział w zajęciach rozwijających kompetencje matematyczno – informatyczne.

Zdecydowana większość zajęć odbyła się online.  Podczas spotkań poznaliśmy program do nauki geometrii Geogebra,  program do algebry Graspablemath, ćwiczyliśmy techniki szybkiego liczenia w pamięci oraz przygotowywaliśmy się do egzaminu klasy 8.

W ostatnich dniach mogliśmy się spotkać w szkole i poznać ciekawe pomoce dydaktyczne zakupione do realizacji tego projektu.

Uczniowie budowali roboty z klocków Lego WeDo 2.0. Korzystali przy tym z instrukcji przygotowanej na platformie RoboCamp. Powstały karuzele, których prędkość była sterowana czujnikiem ruchu oraz helikopter, którego śmigła się kręciły. Roboty łączyły się z programem pisanym na laptopach za pomocą urządzenia Hub i połączenia bluetooth.

Podczas spotkania każdy uczeń miał do dyspozycji swojego Ozobota. Przypomnieliśmy zasadę działania tego małego robota sterowanego kolorami oraz poznaliśmy podstawy obsługi programu Ozoblockly. Przed nami ostatnie już spotkanie, na których nie zabraknie klocków Lego i zabawy.

A.K.

Na zdjęciach uczniowie w trakcie budowania robotów z klocków Lego.

• Tydzień Bibliotek w naszej szkole.

•           W maju biblioteki w szczególny sposób „wychodzą" do czytelnika, aby promować czytelnictwo, by zachęcać do wypożyczania książek, a dzieje się to podczas Tygodnia Bibliotek. Nasza biblioteka szkolna również włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Podczas tego tygodnia uczniowie klas 0-3 wzięli udział w lekcjach bibliotecznych, na których dowiadywali się jak powstają książki, zapoznawali się z nowościami książkowymi z naszej biblioteki, rozwiązywali zagadki i oczywiście wypożyczali książki. Uczniowie klas pierwszych złożyli „ślubowanie czytelnika” co ze względu na pandemię nie udało się jesienią. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w wydarzeniu online, codziennie „poszukiwali” jednego tytułu książki z naszej biblioteki. Oprócz tego uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Co można wyczytać z książek”, prace zostały wykonane na papierze makulaturowym, dzięki czemu kartki otrzymały drugie życie. Zwycięskie rysunki znajdują się na wystawie w bibliotece, zapraszam do obejrzenia. Uczniowie klas starszych zostali zaproszeni do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem „ Zasmakuj w książkach”. Najważniejsze jednak jest to, że nasi uczniowie chcą czytać książki i chętnie odwiedzają bibliotekę.  Bardzo dziękuję wszystkim za udział w tym wydarzeniu.