• Aktualności

     • Spotkanie z Panem Łukaszem Wierzbickim
      • Spotkanie z Panem Łukaszem Wierzbickim

      •       Z okazji Dnia Pluszowego Misia odwiedził naszą szkołę Pan Łukasz Wierzbicki autor książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik i redaktor. W warsztatach uczestniczyły wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wysłuchały opowieści Pana Łukasza na temat książek „Ocean to pikuś”, „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”. Chętnie włączyły się w rozmowę z Panem Łukaszem, który przyniósł ze sobą rożne interesujące rekwizyty takie jak: walizki, maskotki, maski. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli cudowne zdjęcia z podróży śladami Kazimierza Nowaka, a także wspaniałe fotografie niedźwiadka, bohatera książki „Dziadek i niedźwiadek”. Pan Łukasz Wierzbicki wspomniał też Pana Aleksandra Dobę – wspaniałego podróżnika, kajakarza, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej), wyłącznie dzięki sile mięśni. Pan Łukasz chętnie odpowiedział również na wszystkie pytania dzieci, a po warsztatach znalazł również czas na wspólne zdjęcia i autografy.

       Warto wspomnieć, że spotkanie odbyło się na dwa dni przed 127 urodzinami naszego patrona- podróżnika.

     • Dzień Życzliwości
      • Dzień Życzliwości

      • Z okazji Dnia Życzliwości, który obchodzimy 21 listopada, uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej w Chomęcicach wymienili się kartkami z życzeniami oraz pozdrowieniami z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Plewiskach.

       Ogromną radość sprawiło nam tworzenie kartek, ale jeszcze większą ich odbieranie! :-)

       Bardzo dziękujemy uczniom z klasy 1a ze Szkoły Podstawowej w Plewiskach oraz Pani Marcie Kaczmarek za piękne kartki z życzeniami.

       Z okazji Dnia Życzliwości życzymy wszystkim, aby na co dzień otaczali Was tylko życzliwi ludzie! :-)

       Pamiętajcie! Bądźcie życzliwi dla każdego,bo życzliwość się opłaca i w dobroci do nas wraca!!! ;-)

       Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią Katarzyną Nowak

        

       Na zdjęciach

       Zdj. 1 Uczniowie klasy 1a z własnoręcznie wykonanymi kartkami z życzeniami.

       Zdj. 2 Uczniowie klasy 1a z kartkami otrzymanymi od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Plewiskach.

     • Dzień Życzliwości
      • Dzień Życzliwości

      • 22 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Na początek uczniowie wysłuchali informacji na temat pochodzenia i znaczenia tego dnia podanej przez radiowęzeł szkolny. Potem zastanawiali się, co to znaczy być życzliwym dyskutując i tworząc plakaty, gazetki i emblematy z uśmiechniętymi buźkami. W każdej klasie wybrano najżyczliwszą osobę w grupie. Odbył się również konkurs na najbardziej Radosną Klasę w szkole w kategorii strój. Najliczniej ubranymi w kolor optymizmu i radości klasami były: klasa Oa, 1a, 2a, 3b i 6. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanie.(Renata Daleszyńska, Weronika Bortel)

     • Zebrania z rodzicami
      • Zebrania z rodzicami

      • W najbliższy czwartek odbędą się zebrania z rodzicami. W trosce o bezpieczeństwo spotkamy się online za pośrednictwem platformy GSUite /Meet.

       Szczegóły dotyczące łączenia oraz godziny spotkań podadzą Państwu wychowawcy.

        

       W tym dniu odbędzie się dla Państwa warsztat, pt. Jak motywować dziecko do nauki, czyli o prawdziwym motywowaniu dzieci.

       Zapraszamy serdecznie

      • Poznajemy zawody- artystyczne malowanie ścian: murale, freski, grafitti….

      • Uczniów klasy 1a odwiedziła Mama jednego z naszych uczniów. Pani Karolina zaprezentowała swój zawód, a jednocześnie wielki talent i niesamowitą pasję. Mieliśmy okazję oglądać fantastyczne murale, poznać ciekawostki z pracy, a także narzędzia, które są niezbędne przy wykonaniu tak dużych dzieł. Oprócz tego, uczniowie mogli spróbować malować na iPadzie oraz malować wodą za pomocą specjalnego pistoletu malarskiego.

       Pani Karolina pokazała nam, że dzięki Jej pracy wiele miejsc zyskuje nowy wymiar. :-)

       Dziękujemy serdecznie za bardzo ciekawe zajęcia.

       Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią :-)

     • „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”
      • „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”

      • W klasie 1a rozpoczął się nowy cykl Projektu ABC-Ekonomii. Uczniowie klasy 4b postanowili podzielić się swoją wiedzą, którą zdobyli podczas realizacji poprzedniej edycji tego projektu. Lena i Hania jako pierwsze odwiedziły swoich młodszych kolegów i zaprezentowały pierwszy temat: „Co to jest pieniądz?” Po omówieniu pojęć związanych z pieniądzem uczniowie zaprojektowali swoje własne karty płatnicze, które można podziwiać w sali numer 14 oraz w klasowym Classroom. W kolejnych tygodniach Dominik i Zuzia przedstawili temat o pochodzeniu pieniędzy, a Ania i Amelka przybliżyły temat dotyczący cen. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ciekawe spotkania z uczniami klasy 4b.

       Projekt ABC-Ekonomii oparty został na książce "ABC-Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów", napisanej przez Wiktora Czepczyńskiego i Żanetę Kupczyk. Dzieci podczas 12 historyjek, wraz z głównymi bohaterami książki poznają ciekawy świat pieniędzy i tego co z nimi jest związane.

       Bardzo dziękujemy uczniom z klasy 4b za udział w zajęciach.

       K. Nowak

       Zdj.1-4 Na zdjęciach uczniowie z klasy 1a oraz 4b

       Zdj. 5 Karty płatnicze wykonane przez uczniów klasy 1a

      • Uroczyste pasowanie na czytelników.

      •           5 listopada podczas Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie z klas pierwszych zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki szkolnej. Dzieci poprzez wykonanie różnych zadań udowodniły, że wiedzą jak należy dbać o książki, że znają bajki i przede wszystkim lubią i chcą czytać książki. W wykonywaniu zadań pomagały im starsze koleżanki w bajkowych przebraniach. Po pomyślnym zdaniu egzaminu pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostali włączeni do grona szkolnych czytelników. Mam nadzieję, że teraz będą często odwiedzać naszą bibliotekę

         Renata Łuczka

     • Szkolne Koło Wolontariatu
      • Szkolne Koło Wolontariatu

      • W piątkowe popołudnie w Szkolnym Kole Wolontariatu zrobiło się bardzo kolorowo, a to za sprawą motyli oraz zakładek, które przygotowali nasi wolontariusze.  Motyle są symbolem kampanii na rzecz Hospicjum Palium, które wspieramy. Wolontariusze wykonali zakładki metodą decoupage oraz motyle na folii. Pracowali z zapałem i niezwykłą inwencją twórczą.

     • LISTOPAD - miesiącem pamięci
      • LISTOPAD - miesiącem pamięci

      • W tym roku obchodziliśmy  103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak wyglądały obchody tego święta w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach? W jaki sposób Uczniowie i Nauczyciele uczcili tę datę?

       Odpowiedź brzmi: na wiele sposobów, bowiem nie ograniczyliśmy się do świętowania jednego dnia. Cały listopad wypełniliśmy wydarzeniami o patriotycznym charakterze.

       Jeszcze zanim w kalendarzu pojawiła się data 11 listopada, Nasi Uczniowie z klasy 2b oddali hołd, tym którzy walczyli o wolność naszego kraju. Zapalili znicze i udekorowali flagami pamiątkową tablicę poświęconą pułkownikowi Andrzejowi Kopie. Wcześniej odbył sie rajd zorganizowany przez panie Renatę Łuczkę i Monikę Gierlik do Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie znajdują się groby poległych w czasie II wojny światowej. Minutą ciszy uczcili pamięć tych, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny.

       W środę 10 listopada uczniowie wzięli udział w akcji #Szkoła Do Hymnu. O godzinie 11.11 wszystkie klasy odśpiewały wspólnie Mazurka Dąbrowskiego, co stanowiło wyzwanie, ponieważ część osób musiała połączyć się zdalnie z powodu kwarantanny.

       Apel, którym została uczczona rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, został przygotowany oraz zarejestrowany przez pana Mariusza Sałatę i umieszczony w Internecie, można go znaleźć pod wskazanym linkiem  (https://liblink.pl/MbUL46ZPrE ).

       Uczniowie klas 2 a  i 2 b wykonali tradycyjne biało-czerwone kotyliony. Nasze świetliczaki z panią Danutą Mocydlarz wykonały niezwykle pare plastyczne, a dzięki kreatywności pani Danusi wszystkie dzieci oddały się nastrojowi. 

       Włączyliśmy się również w obchody gminne święta: dyrektor szkoły Anna Golczak złożyła kwiaty w Ogrodzie Pamięci w Komornikach oraz pod tablicą upamiętniającą Andrzeja Kopę- powstańca Wielkopolskiego. 

       W poniedziałek, 15 listopada odbędzie się gra terenowa dla klas 4-8, przygotowana przez panią Małgorzatę Jarentowską. W ten oryginalny sposób, uczniowie będą mogli kontynuować patriotyczne tradycje oraz przypomnieć sobie wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.

       W przygotowaniu jest także film, na którym uczniowie będą recytowali patriotyczną poezję oraz wezmą udział w sondzie, której pytania będą dotyczyły szeroko pojętego patriotyzmu. Może odpowiedzi, których udzielą, uświadomią nam, jak dziś młodzież podchodzi do tego zagadnienia?

     • Hołd bohaterom
      • Hołd bohaterom

      • W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie z klasy 2b oddali hołd, tym którzy walczyli o wolność naszego kraju.

       Mali patrioci zapalili znicze i udekorowali flagami pamiątkową  tablicę poświęconą pułkownikowi Andrzejowi Kopie. Minutą ciszy uczcili pamięć tych, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny, naszej niepodległości.

        

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      • Wczoraj w szkole panowała bajkowa atmosfera, a to za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

       Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje.

       Każda klasa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci przez chwilę stawały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna od grochu. Były muzyczne zagadki, układanie puzzli, rozwiązywanie muzycznych zgadywanek bajkowych oraz prezentacja bajkowych przebrań- > relacja z pokazu mody już wkrótce.

       Dzieci były aktywne, otwarte i wesołe. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.

       (H.Kruczkowska)

     • MAMY SREBRO W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT
      • MAMY SREBRO W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

      • Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w unihokeju dziewcząt.

       Drużyna w składzie:

       Małgorzata Muras,

       Klaudia Bladocha,

       Aleksandra Tomczak,

       Anastazja Heigelmann,

       Martyna Stankiewicz,

       Gabrysia Marciniak,

       Martyna Chudziak

       zajęła drugie miejsce, a tym samym awansowała do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

       Brawo dziewczyny!

       Gratulujemy trenerom: panu Łukaszowi Nowickiemu i panu Piotrowi Schulze.