• Sto lat dla Babci i Dziadka

• Uczniowie klasy 1c tuż przed feriami wykonali piękne kartki, które w Dzień Babci i Dziadka przekażą swoim bliskim. Dzieci nauczyły się również wierszyków dla Babci i Dziadka.

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji zbliżającego się Święta życzymy STU LAT w zdrowiu i radości.

• Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”

• Szkoła Podstawowa im. A.Fiedlera w Chomęcicach otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” w kwocie 94200 złLaboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech.Głównym celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Za pozyskane środki nasza szkoła zakupi m.in. drukarkę 3D, mikrokontrolery, rozbuduje pracownię STEM o kolejne zestawy do zajęć robotyki, zakupi sprzęt do profesjonalnego studia nagrań.Kwota dofinansowania uzależniona jest od liczby uczniów w szkole.

• Magia Świąt

• RELACJE i życzliwość określają MAGIĘ ŚWIĄT.

A tam, gdzie jest dobra relacja i życzliwość tam pojawia się radość z bycia razem.

Postanowiliśmy stworzyć okazję do bycia razem na święta dlatego pani Dyrektor, pani Wicedyrektor i pan Mateusz Lewandowski z chórem w składzie: pani Danusia, pani Daria, pani Monika,pani Natalia, pani Aneta, pani Marta, pani Emilia, pani Magda, pani Justyna i pani Honorata oraz nasza niezastąpiona pani Stefania zrobili niespodziankę uczniom zapraszając ich do wspólnego kolędowania na przerwach .

BYŁO MAGICZNIE ....

• Razem na Święta

• Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której uczniowie są zachęcani do niesienia pomocy innym.

Uczniów Szkoły Podstawowej im. A.Fiedlera do niesienia pomocy nie trzeba zachęcać. Wystarczy hasło. W tym roku pomagamy podopiecznym OPS Komorniki.

Aż 18 paczek, czyli tyle ile jest klas w szkole, zostało przekazanych do Ośrodka Pomocy Społecznej w Komornikach .

DZIĘKUJEMY za hojność rodzicom, uczniom i nauczycielom

• Grudzień pełen niespodzianek

• Kolejne święta bez wspólnego kolędowania z Seniorami

Tradycyjne spotkania Wigilijne, które odbywały się w okresie przedświątecznym w WDK „Koźlak” już drugi rok z rzędu nie odbyły się.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. A.Fiedlera w Chomęcicach postanowili dać chociaż namiastkę radości, która towarzyszyła wspólnemu kolędowaniu, rozmowom i prezentacjom talentów uczniów szkoły, dlatego zorganizowali akcję #kartkaDlaSeniora.

Zosia Biedermann i Marysia Kaczmarek rozdawały dzisiaj Seniorom kartki z życzeniami oraz pierniczki przygotowane przez szkolny Wolontariat.

Radość Seniorów- ogromna.

Dziękujemy pani Sołtys Dorocie Trosze za pomoc w organizacji akcji.

Nasze niesamowite animatorki - wolontariuszki z grupą taneczną z klas 3 postanowiły uatrakcyjnić przerwy między lekcjami. Dziewczęta wspaniale tańczą i rozświetlają naszą szkolną codzienność.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, Dziewczyny.