• Zakończenie roku szkolnego to czas wyjątkowy, pełen podsumowań, radości z osiągniętych celów, ale też wzruszeń.
     • Zakończenie roku szkolnego to czas wyjątkowy, pełen podsumowań, radości z osiągniętych celów, ale też wzruszeń.

     • W piątek w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach odbyły się dwie piękne akademie. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ponieważ w tym roku dali się poznać jako wspaniali, empatyczni młodzi ludzie. 

      Organizowali wiele akcji charytatywnych: „Pączek dla Afryki”, „Liga Wolontariacka (wyróżnienie), „Betlejem Poznańskie” w ramach Motylego Wolontariatu, #kartkaDlasSeniora, czy „razem na Święta, włączali się w ogólnopolskie projekty. Odnieśli też wiele sukcesów sportowych, językowych, plastycznych. 

       

      Dla dwóch klas ósmych  był to wyjątkowy dzień. Dzień podsumowań i pożegnań. Klasy siódme przygotowały dla abiturientów galę, podczas której wręczyli puchary w kilkunastu kategoriach. Każdy abiturient otrzymał pamiątkowy medal z dedykacją. 

       

      Wpisu do ZŁOTEJ KSIĘGI ABSOLWENTA dokonali uczniowie, którzy szczególnie wyróżniali się w nauce. A są nimi: 

      Natalia Maciejewska,

      Filip Kasperski,

      Emilia Pawlik,

      Amanda Sekulski.

      Ci sami absolwenci otrzymali statuetki.

      Nagrodzono też uczniów wyróżniających się w sporcie, w pracy ma rzecz szkolnego wolontariatu.  Emilia Starkowska i Natalia Maciejewską otrzymały specjalne nagrody za pracę na rzecz szkoły oraz wykazywanie się inicjatywą. 

       

      Kończy się kolejny etap życia, ale zaczyna się coś nowego. Nowe wyzwania w życiu każdego człowieka- dużego, czy małego -wywołują obawy i strach. Jednak „strach trzeba oswoić i zaprzyjaźnić się z nim”. Życzymy Wam, abyście oswajali swoich nowych nauczycieli, nowych przyjaciółki nowe sytuacje a wtedy wszystko się uda.”

       

      Uroczystość zakończenia roku dla uczniów nauczania wczesnoszkolnego i oddziałów przedszkolnych  po długiej, bo ponad dwuletniej przerwie odbyła się z udziałem rodziców. Pogoda dopisała, a temperatura z każdą minutą coraz mocniej dawała się we znaki wszystkim.

       

      Podsumowaliśmy pracę oddziałów przedszkolnych. Dzieci zaprezentowały się w krótkich występach artystycznych, podobnie jak klasy trzecie, które śpiewem pożegnały swoje wychowawczynie: panią Renatę i panią Klaudię. 

       

      Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za ciepłe przyjęcie uczniów z Ukrainy i pogratulowała Yevhenii, Ivance, Zlacie, Artemowi, Vladyslavowowi, Makaremu, Valerii, Karinie, Soni i Jevie otrzymania świadectwa w polskiej szkole.

       

      Życzymy wspaniałych wakacji. Pamiętajcie o bezpieczeństwie nad wodą, w górach, ale też w kontaktach z innymi. Wróćcie z wakacji wypoczęci, zdrowi i uśmiechnięci.

       

      (Zdjęcia: H.Wójciak)

       

      -

      Więcej zdjęć: na fb 

       

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24. czerwca 2022r. (piątek) przed szkołą z udziałem rodziców

       

      HARMONOGRAM:

       

      godz. 9:00 klasy 0-3

       

      godz.11:00 klasy 4-8

       

      pożegnanie klas 8,

      rozdanie nagród dla najlepszych absolwentów

      wpis do Złotej Księgi

       

      Po uroczystości uczniowie z wychowawcami udają się do klas, gdzie rozdane zostaną świadectwa.

      Zapraszamy!

    • Zielono nam - upiększmy nasze otoczenie
     • Zielono nam - upiększmy nasze otoczenie

     • Dzisiaj w szkole wielkie zamieszanie!

      Dobra współpraca i życzliwsoć zaprzyjanionych rodziców pozwoliła na dokończnie I etapu działań związanych z upiększaniem otoczenia szkoły.

              Już od rana rozpoczęły się roboty ziemne dzięki uprzejmości i zdolności operatora koparki -  Pana Arkadiusza Skorupskiego, któremu składamy serdeczne podziękowania za szybką pomoc. Została usunięta ziema z miejsc w których mieliśmy posadzić rośliny zdobyte dzięki akcji Rady Rodziców naszej szkoły - Papier dasz- drzewko masz. Serdeczne podziękowania należą się również Tacie naszego ucznia Panu Gryska, który zadbał o przywiezienie znakomitej ziemi dla naszych roślin. 

      Po przygotowaniu terenu przystąpiła do działań ogrodniczych - brygada pod przewodnictwem Pana Szymona Buchowskiego z Zespół Szkół Budowlanych Poznań. Serdecznie dziękujemy za wytężoną pracę i fachową pomoc nauczycielom i młodzieży. 

      MN

    • U nas - Dzień Dziecka trwa cały tydzień
     • U nas - Dzień Dziecka trwa cały tydzień

     • Karta z pamiętnika….. 31 maja 2022

       GOK Komorniki przy współpracy z naszą szkołą, Radą Rodziców oraz Sołectwem zorganizowali w Koźlaku kolorowy festyn z masą niespodzianek, gier kreatywnych oraz innych atrakcji. Podczas spotkania mieliśmy przyjemność podziwiać występy w wykonaniu naszych uczniów i uczennic pod przewodnictwem niezastąpionej Pani Julianny Jezierskiej oraz wychowawców klas 0-3. Grupa taneczna pod kierunkiem Pani Renaty Łuczki i animatorek Emilki oraz Natalki -  zaprosiły do wspólnego tańca. Podziwialiśmy pokazy grup dzieci, które uczestniczą w zajęciach z baletu oraz rozwijają talenty taneczne pod okiem trenerów firmy Hajdasz.

      Rodzinna atmosfera i wszechobecna radość dzieci przypomniała dorosłym jak piękne jest dzieciństwo.

      W ramach obchodów Dnia Dziecka od 1-3 czerwca organizatorzy zaprosili wszystkich chętnych do gry terenowej – nagrodą dla wszystkich uczestników była smakowita pizza.

      Karta z pamiętnika….. 1 czerwca 2022

      To był dzień pełen niespodzianek i radości. 

      Już od samego rana Rada Rodziców naszej szkoły obdarowała naszych milusińskich pysznymi lodami. WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA NASZYCH RODZICÓW. 

      Podczas lekcji nauczyciele zaskakiwali uczniów niezwyczajnymi zadaniami. Na boisku odbywały się pikniki i rozgrywki sportowe, a w holu na parterze uczniowie i nauczyciele mogli skorzystać z zorganizowanej foto - budki. 

      WSZYSTKIM DZIECIAKOM DUŻYM I MAŁYM

      ŻYCZYMY JESZCZE RAZ SŁOŃCA I UŚMIECHU ORAZ RADOŚCI NA KAŻDY DZIEŃ!!!

       

       

     • SZKOLNA LIGA WOLONTARIACKA -finał

     •        W V edycji Szkolnej ligi wolontariackiej zajęliśmy wysokie 7 miejsce!Od października 2021 do kwietnia 2022 klasy 5a i 5b realizowały sześć comiesięcznych zadań projektowych, których celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby podopiecznych ZOO. Uczniowie zbierali orzechy dla niedźwiedzi, projektowali tabliczki informacyjne, grabili liście na wybiegach zwierząt, przygotowali figurki (origami) oraz kule ze smalcu dla zimujących ptaków.Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

      (opiekunki: B. Małgowska, E. Borowiak, M. Nowak)

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach
    • 61 810 76 41 518 680 012
    • Szkoła Podstawowa im Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, Poznańska 112, 62-052 Komorniki Poland
    • Dyrektor Szkoły Anna Golczak
    • Wicedyrektor Anna Raczkowska - Kasperska
    • Administrator WWW Anna Aleksandrowicz - Rajewicz
    • Administrator Librus Paulina Wojtkowiak
   • Logowanie