• Akcja Szkoła Pamięta
     • Akcja Szkoła Pamięta

     • Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach po raz kolejny bierze udział w akcji #SzkołaPamięta

      Z tej okazji uczniowie klasy 5b wybrali się do WDK "Koźlak" w Chomęcicach, by tam, przed tablicą pamiątkową złożyć kwiaty i zapalić znicze. Postacią, którą wspominaliśmy i której oddaliśmy cześć i szacunek był Pułkownik Wojska Polskiego Andrzej Kopa. Postać wyjątkowa, nie tylko ze względu na swoje bohaterstwo podczas Powstania Wielkopolskiego, ale także bliska uczniom naszej szkoły ze względu na to, że przez ostatnie lata swego życia mieszkał właśnie w Chomęcicach.

      Piątoklasiści mieli także okazję przejść ulicą nazwaną imieniem Andrzeja Kopy, która znajduje się bliskim sąsiedztwie szkoły.

      (M.Jarentowska)

     • XXII DZIEŃ PAPIESKI

     • XXII Dzień Papieski
      17 października 2022 r. obchodziliśmy w szkole XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask
      prawdy”. Wzorem ubiegłego roku obchody przybrały formę sportowo-edukacyjną, która
      bardzo spodobała się uczniom. Zadaniem uczniów było odnalezienie rozmieszczonych na
      boisku szkolnym kodów QR z sentencjami Jana Pawła II, które należało uzupełnić. Podczas
      przerw uczniowie rywalizowali próbując odkryć myśli papieża a przy tym świetnie się bawili.
      Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy oraz słodkie nagrody.
      M.Gierlik

    • FIEDLERKI 2022
     • FIEDLERKI 2022

     • W ubiegły czwartek odbyła się gala wręczania #Fiedlerków2022, czyli nagród Samorządu Uczniowskiego dla nauczycieli. Tegoroczne nagrody przyznane zostały siedmiu nauczycielom:

      Tytuł POCAHONTAS - bohaterki, u której artystyczna dusza i wrażliwość, budzą podziw i szacunek, a więź z naturą i stanie zawsze po stronie przyrody jest godne podziwu niczym rwąca rzeka – otrzymała p. 𝗘𝗺𝗶𝗹𝗶𝗮 𝗕𝗼𝗿𝗼𝘄𝗶𝗮𝗸

      Tytuł KRÓLA LWA za Osobowość przywódcy stada, muskularną sylwetkę i chód budzący szacunek - otrzymał pan 𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇 𝗥𝗮𝗱𝘇𝗶𝗸𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶

      „Choć nie ma grzywy lwa, ale jego potężny ryk słychać na najwyższych piętrach, w najbardziej oddalonych od siebie klasach”.

      Tytuł Elzy z „Krainy lodu” – osoby z pozoru chłodnej i zdystansowanej, zasiadającej w oddalonej od naszych klas lodowej twierdzy, a w głębi serca topiącej i przełamującej każdy lód i troszczącej się o dobro swej społeczności często kosztem własnego szczęścia i spokoju – nadano naszej Pani dyrektor 𝗔𝗻𝗻𝗶𝗲 𝗚𝗼𝗹𝗰𝘇𝗮𝗸.

      Tytuł MERIDY WALECZNEJ otrzymała postać tak charakterystyczna, jak kolor jej włosów. Bujna wyobraźnia, głowa pełna pomysłów, bojowe nastawienie, odwaga i serce, które bije dla uczniów głośniej niż wojenne bębny. Niestraszne jej nowe wyzwania ani stare schematy. Gdy wkracza w mury szkoły bije blask jej chwały, ale przede wszystkim nieustannego uśmiechu, który jest jej największym atrybutem. Swoim humorem, niczym z łuku, trafnie strzela w samą dziesiątkę – Pani 𝗛𝗲𝗹𝗲𝗻𝗮 𝗥𝘂𝗺𝗶𝗻𝘀𝗸𝗮.

      Tytuł KOPCIUSZKA, za serce czyste i zawsze gotowe do niesienia pomocy otrzymała pani 𝗠𝗮𝗿𝘁𝗮 𝗡𝗼𝘄𝗮𝗸.

      Na co dzień skromna, niepozorna i niezwykle pracowita. Kiedy przekracza próg szkoły staje się najpiękniejszą księżniczką na balu, której dobroć, szczerość i oddanie są godne korony.

      Tytuł PIOTRUSIA PANA trafił do pana 𝗟𝘂𝗸𝗮𝘀𝘇𝗮 𝗡𝗼𝘄𝗶𝗰𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 ,dorosłego, który nie zatracił dziecięcej wyobraźni i młodzieńczości, nauczyciela, który swą zwinnością, szybkością i dobrym humorem przemierza korytarze, boiska i stadiony piłkarskie jak super bohater w pelerynie. Zajęcia z nim są niczym podróż do Krainy Czarów, gdzie każdy fikołek, przysiad i przewrót w tył mogą pokonać nadwagę tzn. załogę złego Kapitana Maca.

      Tytuł ROSZPUNKI otrzymała pani 𝗞𝗹𝗮𝘂𝗱𝗶𝗮 𝗝𝗮𝘀𝘇𝗰𝘇𝗮𝗸.

      Jest mądra, ciekawa życia, zaradna i nie da się zamknąć w wysokiej wieży, czekając bezczynnie aż jakiś przypadkowy rycerz wespnie się po jej pięknych, długich, blond włosach, by ją uwolnić. Ze swoją klasą poznaje świat, przemierza zakamarki wiedzy, by udowodnić wszystkim, że siłą kobiety są jej czyny, a magiczną mocą słowa, nawet jeśli jest drobna i niskiego wzrostu.

     • MAM TALENT 2022

     • Szkolny przegląd talentów już za nami. Jego celem było nie tylko promowanie młodych talentów, ale też zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, zaprezentowanie swoich zdolnosci oraz wzbudzenie zainteresowania muzyką, tańcem, malarstwem i śpiewem.

      W konkursie uczniowie występowali indywidualnie i grupowo. Talenty były prezentowane w różnych kategoriach: podziwialiśmy występy taneczne, śpiew, grę na gitarze, obrazy i rysunki oraz magiczne sztuczki. Na scenie pokazało się aż 22 uzdolnionych uczestników. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się świetnie wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent.

      Występy oceniała komisja w składzie p. Dyrektor Anna Golczak oraz nauczyciele SP Chomęcice. Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ młodzi wykonawcy zachwycili rownież sztuką przemawiania, a jak wiemy jest to niezwykle przydatna umiejetność.

      Tego dnia każdy uczestnik miał na scenie swoje „5 minut” sławy. Uczniowie spisali się na medal, wykazując się nieprzeciętnymi talentami oraz przygotowanymi na najwyższym poziomie występami.

      Ostatecznie wyniki szkolnego „Mam Talent” były następujące:

      Główną nagrodę otrzymała 𝘼𝙜𝙖𝙩𝙝𝙖 𝙍𝙮𝙘𝙝𝙡𝙚𝙬𝙨𝙠𝙖

      uczennica klasy 2B, która zaprezentowała wspaniały układ taneczny, połączony z akrobatyką.

      I m- ce zajęła Alicja Pagórska z klasy 3a, która zachwyciła swoim pięknym głosem w piosence Sanah „Czesława”.

      II m- ce zajęła Urszula Skiba z klasy 3B, która wprowadziła nas w świat magii, wykonując zaskakujące sztuczki.

      III m- ce zajęła Mila Maćkowiak, która pokazała swój niesamowity talent artystyczny.

      Przyznano również trzy wyróżnienia dla:

      Eleny Gozdeckiej z klasy Ib ( taniec)

      Jeremiego Moskalika z klasy Vb ( gra na pianinie)

      Anatolii Kwiatkiewicz z klasa IVb ( gra na pianinie i śpiew)

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy medale i nagrody. Dziękujemy firmie #TubesInternational za ufundowanie gadżetów, a pani Magdalenie Wójciak za uwiecznienie konkursu.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w przeglądzie talentów.

      Organizatorkami przedsięwzięcia były panie: Justyna Duda i Paulina Buryan.

      zdjęcia: Magdalena Wójciak

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • 7 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas lekcji matematyki uczniowie ćwiczyli umiejętność mnożenia i dzielenia poprzez zabawę - układali wieże z kubeczków, grali kostkami matematycznymi, rozwiązywali łamigłówki i krzyżówki matematyczne, a klasy trzecie dodatkowo rywalizowawały w konkursach drużynowych.

      Przez cały dzień po terenie szkoły krążyły Patrole Egzaminacyjne, które sprawdzały znajomośc tabliczki mnożenia wśród rówieśników oraz pracowników szkoły - za udzielenie poprawnych odpowiedzi w wyznaczonym czasie uczestnicy otrzymywali słodki upominek.

      Dodatkowo podczas przerw można było pogłębiać swoją więdze dotyczącą mnożenia i dzielenia odczytując ciekawostki z kodów QR, które były porozwieszane na terenie szkoły.

      Dla klas 4-8 został rozganizowany konkurs "Sprytny matematyk", którego laureatami zostali: Emilia Marcich, Alicja Czarnojańczyk, Marcin Baranowski, Dominik Glinkowski, Oliwier Wolny, Jeremi Moskalik, Alan Krawczyk, Ksawery Miszczuk, Klaudia Bladocha, Martyna de Ville, Oliwier Ortyl - uczniowie otrzymali ocenę celującą z matematyki,i

      Dla klas trzecich zorganizowano konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia" - I miejsce Valeria Lazareva, II miejsce Maja Bałuszyńska, III miejsce Aleksander Filipek.


      Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskania wysokich wyników, a całej społeczności dziękujemy za
      wspaniałą zabawę.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • Europejski Dzień Języków Obcych już za nami.

      Tegoroczna edycja była wyjątkowa: zapach tradycyjnych potraw z Hiszpanii, Włoch, Szwecji, Grecji, ale i Polski roznosił się po całej szkole. Były lekcje językowe, pokazy strojów, degustacje. W projekt zaangażowały się wszystkie klasy.

      Na zakończenie obchodów klasa 1a razem z panią Heleną zaprosiły uczniów do wspólnej zabawy podczas aktywnej przerwy.

    • WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
     • WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • 𝕡𝕣𝕫𝕖𝕨𝕠𝕕𝕟𝕚𝕔𝕫ą𝕔𝕒: 𝗔𝗻𝗮𝘀𝘁𝗮𝘇𝗷𝗮 𝗛𝗲𝗶𝗴𝗲𝗹𝗺𝗮𝗻𝗻 (𝟴𝗔)

      𝕫𝕒𝕤𝕥ę𝕡𝕔𝕒 𝕡𝕣𝕫𝕖𝕨𝕠𝕕𝕟𝕚𝕔𝕫ą𝕔𝕖𝕘𝕠: 𝗕𝗼𝗴𝘂𝗺𝗶ł𝗮 𝗦𝗿𝗼𝗸𝗮 (𝟳𝗔)

      𝕤𝕖𝕜𝕣𝕖𝕥𝕒𝕣𝕫: 𝗠𝗮ł𝗴𝗼𝗿𝘇𝗮𝘁𝗮 𝗠𝘂𝗿𝗮𝘀 (𝟳𝗔) 𝗶 𝗠𝗮𝗿𝗰𝗶𝗻 𝗕𝗮𝗿𝗮𝗻𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶 (𝟲𝗔)

      Serdeczne gratulacje!

     • BIEGANE DYKTANDO

     • Uczniowie z klasy 3a i 3b przekonali się że nauka wcale nie musi być nudna. Tym bardziej nauka ortografii, która najczęściej kojarzy się z czymś żmudnym i trudnym. Jak się okazało połączenie ruchu i naturalnej dziecięcej radości, to świetna motywacja do nauki.

      Zasady bieganego dyktanda są proste. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, a osoba, która pełni funkcję biegacza zapamiętywała trudny wyraz, aby później zapisać go, pokonując określoną trasę. 

      Taki sposób utrwalenia zasad ortograficznych bardzo się wszystkim spodobał.

      J. Jezierska, J. Duda

     • WIRTUALNY ZWIERZYNIEC

     • Klasa 3a w roku szkolnym 2022/2023 wykorzystuje elementy wirtualnej rzeczywistości podczas zajęć z edukacji przyrodniczej. Rozszerzona rzeczywistość to wykorzystanie technologii komputerowej, aby wywołać  u ucznia poczucie doświadczania nierzeczywistej sytuacji. Uczeń nie jest wtedy obserwatorem z zewnątrz, ale uczestnikiem sytuacji.

                  Głównym celem innowacji „Wirtualny zwierzyniec” jest wywoływanie w jej odbiorcach silnych doznań i emocji związanych z oglądaniem zwierząt w wirtualnej rzeczywistości. Kolejnym celem jest udowodnienie uczniom, że nowoczesne technologie służą nie tylko rozrywce, ale także mogą uczyć i trenować umiejętności.

      Podczas pierwszych zajęć uczniowie pracowali z IPADAMI. Celemgłównym zajęć byłopoznanie zwierząt domowych.  Uczniowie z dużym zainteresowaniemoglądali różne rasy psów i kotów, dowiedzieli się w jaki sposób pielęgnować oraz dbać o zwierzęta.

       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach
    • 61 810 76 41
     518 680 012
    • Szkoła Podstawowa im Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, Poznańska 112, 62-052 Komorniki
     Poland
    • Dyrektor Szkoły
     Anna Golczak
    • Wicedyrektor
     Anna Raczkowska - Kasperska
    • Administrator WWW
     Anna Aleksandrowicz - Rajewicz
    • Administrator Librus
     Paulina Wojtkowiak
   • Logowanie