• Aktualności

      • Bezpieczeństwo w sieci. Lekcja w ramach projektu edukacyjnego „Zaproś mnie na swoją lekcje”

      • Warsztaty z bezpieczeństwa w sieci, czyli  jak czuć się bezpiecznie w Internecie, co należy zrobić aby nasze dane były bezpieczne i właściwie chronione oraz w jaki sposób korzystać  prawidłowo z zasobów Internetu, tego dowiedzieli się podczas dzisiejszego spotkania uczniowie klasy 4b, 5a, 6a oraz 8a. W ramach realizacji projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” uczniowie wzięli udział w zajęciach z Panem Bartoszem Chysiem, który  jest nauczycielem informatyki, twórcą bloga edukacyjnego Digitalni oraz Super Belfrem. Pan Bartosz podzielił się z nami swoją wiedzą i pasją, udzielił nam również mnóstwo praktycznych porad dotyczących naszego „przebywania” w sieci. Były to niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia.​​​​​​​

       Na zdjęciu sketchnotka autorstwa naszej nauczycielki - p. Moniki Gierlik oraz uczniowie podczas lekcji online

      • Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego.‍‍‍‍‍‍

      • Uczniowie klasy ósmej niedługo będą stawać przed wyborem kolejnego etapu edukacji. Nie da się ukryć że wybór szkoły ponadpodstawowej jest niezwykle trudny. Wielu z nich wciąż zadaje sobie pytania: 

       ✅Jaką szkołę wybrać? Czym się kierować?

        

        ✅Gdzie szukać informacji?

       Aby ułatwić im podjęcie decyzji  klasa 8a kolejny raz wzięła udział w spotkaniu online w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Tym razem uczniowie mogli zwiedzić online ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANO-DRZEWNYCH im. Bolesława Chrobrego ul. Raszyńska 48 w Poznaniu.  W czasie trwającego ok. 30-40 min. spotkania młodzież wzięła udział w wykładzie z zakresu doradztwa zawodowego dotyczący możliwości i form kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej i dalszej kariery edukacyjno - zawodowej; obejrzała prezentację oferty kształcenia ogólnego i zawodowego w XXVIII LO, Technikum Budowlano – Drzewnym i Branżowej Szkole I stopnia.

        

      • Z wizytą w pracowni artystycznej

      • W dniu 9 kwietnia uczniowie klas 3a oraz 3b w ramach realizacji projektu: „Zaproś mnie na swoją lekcję” mieli zaszczyt gościć wybitną artystkę Panią Darię Ślewa.

       Pani Daria pokazała dzieciom swoją pracownię artystyczną oraz piękne obrazy. W ciekawy sposób opowiedziała o swojej pasji.  Dowiedzieliśmy się jak powstają rzeźby, które tworzy. Uczniowie mieli także okazję zaprezentować swoje dzieła. Dziękujemy Pani Darii za fantastyczne spotkanie.

       Uczniowie klasy 3a oraz 3b

       Zdjęcia pokoazują prezentowane prace artystki oraz uczestników lekcji. 

      • Islandia kraina wulkanów. Lekcja w ramach projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję"

      • Dzisiaj klasy 5a, 6b, 8a oraz 3a wzięły udział w kolejnej lekcji w ramach projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję". Naszym gościem była blogerka i podróżniczka Pani Anna Leszczyńska. Uczniowie wraz z opiekunami odbyli wirtualną podróż do Islandii krainy wulkanów. Nasza przewodniczka Pani Ania zabrała nas w odległe zakątki tego ciekawego kraju. Dowiedzieliśmy się wielu niezwykłych faktów o krainie trolli i elfów. Zwiedziliśmy wspaniałe wodospady i zobaczyliśmy gorące gejzery. To była inspirujące lekcja. Dziękujemy!

        

       Zdjęcia przedstawiają uczniów i prezentację podczas lekcji online. 

      • Działaj z IMPETem

      • Od początku roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej biorą udział w  zajęciach w ramach projektu  Działaj z IMPETem, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat segregacji odpadów.Uczniowie pod okiem pani Anny Kasperskiej brali udział w konkursach, spacerowali wirtualnie ze śmieciarką Miecią po oczyszczalni, oglądali filmiki na temat przetwarzania plastiku, rozwiązywali zagadki i rebusy.Już niebawem kolejne wieści z realizacji projektu.

      • Tydzień z Patronem !

      • W ostatnim tygodniu marca klasy 1-8 wzięły udział w tzw. „Tygodniu z Patronem”.  Mimo trudnej sytuacji pandemicznej, udało nam się dostosować do nowej rzeczywistości i zorganizować ciekawe sytuacje dydaktyczne we wszystkich klasach. W końcu naszym patronem jest  wybitny i odważny podróżnik Arkady Fiedler, więc tak jak on nie poddajemy się i zdobywamy nową wiedzę w tak trudnym dla wszystkich czasie.  Uczniowie podczas zdalnych lekcji przypominali postać Patrona. Poznali jego życie, twórczość, odczytali fragmenty książek. Dodatkowo  wirtualnie odwiedzali miejsca, w których bywał  podróżnik: uczniowie klasy pierwszej „odbyli” wyprawę do Norwegii, poznali florę i faunę tego regionu. Dowiedzieli się, co to jest zorza poranna, fiordy,  przygotowali  ciekawe prace plastyczne.  Dodatkowo klasa 1a i 1b wzięła udział w interesującej lekcji z Panem Markiem Fiedlerem- wnukiem Arkadego, który opowiedział nam nie tylko o swoim dziadku, ale także o Wyspach Wielkanocnych.

       Ciekawe lekcje odbyły się również w klasie 3a. Uczniowie poznawali drugi co do wielkości kontynent Afrykę. Pracowaliśmy z GoogleMaps - odszukując miejsca, które odwiedziła Arkady Fiedler. Wyznaczaliśmy trasę z Chomęcic do Ghany :) odczytywaliśmy i przeliczaliśmy kilometry jakie trzeba pokonać. Układaliśmy puzzle z konturem kontynentu oraz odwzorowaliśmy go na papierze. Razem z Martyną Wojciechowską wybraliśmy się do innych miejsc w Afryce. Dzięki książce Zwierzęta Świata poznaliśmy Fusi zabawną słoniczkę oraz przyrodę tego gorącego kontynentu. Metodą origami wykonaliśmy sympatycznego słonika.  Wesoły Mebratu - pucybut z Etiopii  - bohater jednego z opowiadań Dzieciaki świata, opowiedział nam o życiu dzieci i ich nietypowych zajęciach. Całość pracy zamieściliśmy na kreatywnie opracowanych przez dzieci plakatach. To był dzień bez podręczników i zeszytów - liczyła się przygoda i nauka przez zabawę.

       Klasa IVa  z kolei - zapoznała się z postacią Arkadego poprzez prezentację i zwiedzanie muzeum- strona muzeum w Puszczykowie,  utrwaliła poprzez zadanie na word wall. Na zajęciach ART - zrobili motyle techniką origami.  Uczniowie przypomnieli sobie ważne fakty w życia naszego patrona.

       Dodatkowo w klasach 1-3 został ogłoszony konkurs na plakat o Arkadym, z kolei w klasach 4-6 na wiersz o naszym  patronie. Wyniki poznamy już wkrótce, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć „Tygodnia z Patronem”.

       Na zdjęciach fotorelacja ze spotkania online z Panem Markiem Fiedlerem. 

       Motyle z papieru wykonane przez naszych uczniów.

       Na zdjęciu wirualna podróż do Afryki klasy 3a. Uczniowie prezentują dzienniki podróży oraz pracę plastyczną z papieru - słonika. 

      • Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego.

      • Uczniowie z klasy 8a po raz kolejny mieli okazję w uczestniczyć w spotkaniu online zorganizowanym przez szkolnego doradcę zawodowego. Tym razem "udaliśmy się" do Zespołu SZkół Budowlanych przy ulicy Grunwaldzkiej. Pani Agnieszka Stagraczyńska opowiedziała nam o szkole, udzieliła fachowych odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Nie da się ukryć,że wirtualne spotkania w dobie pandemii są dla ośmioklasisty  ciekawym doświadczeniem, a także okazją do poznania pełnej oferty szkoły. Dziękujemy!

       Na zdjęciach prezentacja podczas spotkania online. 

     • Projekt Lekcja Nieśmiecenia
      • Projekt Lekcja Nieśmiecenia

      • Nasza szkoła przystąpiła do I edycji projektu Lekcja Nieśmiecenia.                                                        Celem projektu jest wsparcie szkół w procesie edukacji ekologicznej związanej z segregacją odpadów.   W pierwszej edycji projektu można wygrać jedną z dziesięciu edukacyjnych stacji do selektywnej zbiórki odpadów.                                                                                                                                                   Od 1 kwietnia rusza głosowanie internautów, które wyłoni 10 zwycięskich szkół, które otrzymają edukacyjne systemy do praktycznej nauki segregacji odpadów.                                                          Głosowanie trwa od.1.04. do 30.04.2021 na stronie www.lekcjaniesmiecenia.pl W głosowaniu może wziąć udział każda osoba fizyczna.                                                                                                              Możliwe jest wielokrotne oddawanie głosów na to samo Zgłoszenie Konkursowe, jednak liczba głosów oddanych z jednego adresu IP jest ograniczona do trzech głosów na dobę.


       LICZYMY NA PAŃSTWA GŁOSY! :)


       Link do głosowania bezpośrednio na naszą szkołę:

      • Świąteczne kartki

      • Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się inspiracją dla uczniów klas IV-VIII, którzy przygotowali piękne kartki z życzeniami w języku niemieckim.

       B.M.

       Na zdjęciu kartki wielkanocne wykonanie przez naszych uczniów.