• Aktualności

     •  Krótka relacja z Nocy Bibliotek
      • Krótka relacja z Nocy Bibliotek

      • Nasza Noc Bibliotek przebiegała następująco: uczniowie wszystkich klas mogli w piątek obejrzeć prezentacje i filmiki nakręcone przez uczniów o tematyce ekologicznej,  uczniowie klasy 7b  wykonali makiety Antarktydy oraz hasła mówiące jak w codziennym życiu możemy chronić klimat. W holu szkoły została przygotowana wystawa towarzysząca tej akcji oraz powstała „klimatyczna półka” z książkami poruszającymi tematy ochrony środowiska, niektóre pozycje książkowe zostały w ramach współpracy wypożyczone z Biblioteki Publicznej Gminy Komorniki, biblioteka była także sponsorem nagród. Uczniowie wykonali   „drzewo cytatów” oraz gazetkę.  Tego dnia odbyło się także inauguracyjne spotkanie koła czytelniczego „Literackie podróże z książką”, uczniowie młodszych otrzymali paszporty młodego czytelnika, w których będą zbierali pieczątki za udział w kolejnych spotkaniach czytelniczych. Następnie chętni uczniowie obejrzeli film dedykowany Nocy Bibliotek i wzięli  udział w warsztatach plastycznych. Szkolne wydarzenia zakończyły się oglądaniem wystawy i posadzeniem drzewka, takie samo drzewko otrzymała od nas szkoła w Konarzewie, jako symbol nawiązanej współpracy. Dalej Noc Bibliotek przeniosła się do uczniowskich domów, gdzie dzieci wspólnie z rodzinami czytały książki. Każdy kto nadesłał zdjęcie z potwierdzające swój udział w wydarzeniu otrzymał we wtorek nagrodę. Nagrodami były ekologiczne torby z niespodziankami. Bardzo wszystkim dziękuję za włączenie się do akcji.

       Renata Łuczka

     • Najlepsze życzenia
      • Najlepsze życzenia

      • Z okazji Święta Edukacji Narodowej

       w imieniu Rodziców i własnym składam całemu Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom

       Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach

       najserdeczniejsze życzenia zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych

       oraz wyłącznie zadowolenia z uczniów. 

       Tomasz Biedermann /Przewodniczący Rady Rodziców/

     • Noc bibliotek
      • Noc bibliotek

      •  

       W tym roku nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek

       Hasłem tegorocznego wydarzenia jest „Klimat na czytanie” i dlatego chciałabym promując czytelnictwo zachęcić wszystkich do zwrócenia szczególnej uwagi na otaczające nas środowisko. Chcemy ukierunkować nasze działania na tematy związane z troską o klimat i dobrostan ludzi i Ziemi.

       Zero Waste (tłumacząc dosłownie to „zero marnowania”) to styl życia, postawa mająca na celu ochronę wszystkich zasobów poprzez odpowiedzialną produkcję, konsumpcję, ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań i materiałów, bez ich spalania, oraz bez zrzutów do ziemi, wody lub powietrza, które zagrażają środowisku lub zdrowiu ludzkiemu. /definicja przyjęta przez Zero Waste International Alliance/.

       Postaramy się promować postawę Less Waste, czyli mniej marnowania. W ramach poszukiwania wskazówek do wdrożenia tych idei w swoje życie, można oprzeć się na zasadzie 6R:

       • Rethink – przemyśl na nowo, zmień nawyki
       • Refuse – odmawiaj – kupuj tylko to, czego naprawdę potrzebujesz, nie kupuj/używaj przedmiotów wytworzonych ze szkodą dla środowiska;
       • Reduce – ogranicz zużycie – nie korzystaj np. z jednorazowych opakowań;
       • Reuse – używaj ponownie, dawaj drugie życie przedmiotom
       • Recycle –  przetwarzaj
       • Rot – kompostuj

           Podczas tego wydarzenia  w naszej szkole postaramy się promować ekologiczne postawy i będziemy chcieli dać drugie życie przedmiotom wytworzonym zgodnie z ochroną środowiska. Oczywiście będziemy czytać książki poruszające tematykę ekologiczną, dzieci obejrzą prezentację, zaprosimy je także do ekologicznego kina, przygotujemy wystawę i „Klimatyczną półkę z książkami”. Następnie dalsze wydarzenia przeniosą się do Waszych domów i Internetu, szczegółowe informacje otrzymacie w piątek. Noc Bibliotek będzie także okazją do nawiązania bliższej współpracy z Biblioteką Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konarzewie.

        

       Plan wydarzenia  „ Noc Bibliotek” w piątek 9 października w naszej szkole:

       Od 10:30 do 12:00 – działania w klasach (warsztaty, czytanie książek, oglądanie prezentacji)

       Od 12:00 do 12:30 – przygotowanie „klimatycznej” wystawy w holu szkoły (kl. 7b)

       Od 12:45 do 13:20 -  spotkanie Koła Czytelniczego „Podróże z książką” dla uczniów kl.1-3

       Od 13:20 do 14:30 – kino, prezentacja filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” dla chętnych

       Od 14:30 do 15:15 – warsztaty plastyczne dla chętnych dzieci

       15:30   Zakończenie akcji,  posadzenie symbolicznego drzewka i oglądanie  wystawy.

       W domach uczniowie i rodzice będą mogli włączyć się do akcji poprzez rodzinne czytanie książek wypożyczonych z biblioteki lub z własnej biblioteczki domowej, kto udokumentuje swoje czytanie zdjęciem, które prześle na wskazany w Librusie adres otrzyma drobną nagrodę.

       Uczniowie i ich rodziny będą mogli oglądać inaugurację Nocy Bibliotek online za pośrednictwem Facebooka 10.X w sobotę o godz. 19  https://www.facebook.com/nocbibliotek.

       W zakładce biblioteki znajdziecie  różne pomysły jak spędzić ten wyjątkowy weekend.

                                                                                                                                             Renata Łuczka

     • "Balladyna" w naszej szkole
      • "Balladyna" w naszej szkole

      • 23 września uczniowie klas 7a, 7b i 8a zaprezentowali wybrane fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego. Przygotowane przez nich słuchowisko zostało entuzjastycznie odebrane przez uczniów. Działanie to było odpowiedzią na ogólnopolską akcję "Narodowe Czytanie".

       Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w to działanie.

       Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję akcji.

        

       Joanna Wawrzyniak i Agnieszka Bartkowiak

     • Noc Zawodowców
      • Noc Zawodowców

      • Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego

       Noc Zawodowców to inicjatywa, która od 3 lat gości w Wielkopolsce i wpisała się w przestrzeń wielkopolskiego środowiska szkół kształcących w zawodach i pracodawców, będąc jednym z najważniejszych wydarzeń Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – jednostki organizacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

       Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru.

       Tegoroczna Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów” to wydarzenieon-line, które angażuje młodzież ostatnich klas szkół podstawowych, ich rodziców, pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących w zawodach oraz wszystkich, których interesuje tematyka związana z edukacją i rynkiem pracy.

       Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu. 

       Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach włącza się w promowanie wydarzenia wśród uczniów.

       Startujemy on-line w piątek 2. października 2020 roku o godzinie 17:00.

       Szczegóły i program wydarzenia na stronie: www.noczawodowcow.pl

       Zapraszamy!