• Aktualności

      • Dzień Polskiej Niezapominajki

      • Zdjęcie namalowanego kosza z niezapominajkami,  które powstawały z odciśnięcia kciuków pomalowanych niebieską farbką.

       Uczniowie klas 0-3 sadzący kwiaty.

     • Święto przyrody, ekologii, przyjaźni i życzliwości:)
      • Święto przyrody, ekologii, przyjaźni i życzliwości:)

      • 15 maja  obchodzony jest Dzień Polskiej Niezapominajki.

       Jest to młode święto, gdyż po raz pierwszy zaczęto je organizować w 2002 roku.   

       Akcję zapoczątkował redaktor radiowej Jedynki, prowadzący „Ekoradio”, Andrzej Zalewski, trochę na przekór Walentynkom.

       Inicjatywa ta ma na celu  przypominanie nam  o tym jak ważna jest ochrona środowiska, a przede wszystkim jak piękna jest polska przyroda, miejsce w którym mieszkamy. Jest to święto, które ma również na celu zachowanie w pamięci ludzi, których  poznaliśmy, miejsc i sytuacji.

       Kierując się tą ideą  w naszej szkole również świętowano. Już na pierwszy rzut oka widać było, że będzie to dzień inny niż wszystkie, gdyż dzieci z klas 0-III przyszły do szkoły ubrane w różne odcienie błękitu. Od samego rana każdą z grup klasowych odwiedziła  Wróżka, która zbierała niezapominajki do Kosza Pamięci. Kwiatki te powstawały z odciśnięcia kciuków pomalowanych niebieską farbką. Każdy płatek zdaje się teraz mówić:

       -nie zapomnijcie mnie,

       -ja tu byłem

       -tu się uczyłem

       - tu zawierałem przyjaźnie

       W tym dniu nie zabrakło  zabaw integracyjnych, odbyła się także  akcja sadzenia roślin, a miłym dodatkiem   były pyszne lizaki w kształcie kwiatów.

       Uśmiech na twarzach dzieci, pięknie przyozdobione wejście do budynku szkoły mogą świadczyć o tym, że akcja się udała.

       Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorowi, Kołu Łowieckiemu ,,Łoś” za wsparcie finansowe naszych działań.

       Z przyjacielskim pozdrowieniem:)

       Społeczność szkolna

        

       Zabawy i tańce integracyjne na boisku szkolnym, w których uczestniczą dzieci z klas 0-3.

       Zdjęcie kosza z lizakami w kształcie kwiatów, którymi zostali obdarowani wszyscy uczniowie.

      • Powrót do szkoły 2021

      • 4 maja dzieci z klas 1-3 wróciły do szkół.

       Od 17 maja zajęcia hybrydowe będzie miała młodzież z klas 4-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

       Od 29 maja nastąpi  powrót wszystkich uczniów do szkół już w pełnym systemie stacjonarnym.

      • Tydzień ulgi

      • #szkołopozytywni #TydzieńUlgi

       Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach przystąpiła do projektu „Tydzień ulgi” organizowanego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oznacza to, ze między 17 a 24 maja uczniowie tej szkoły nie będą mieć sprawdzianów i kartkówek.

       Zdaniem specjalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, powrót do szkół to dla dzieci z jednej strony radość, z drugiej zaś lęk związany z koniecznością ponownego nawiązania relacji z nauczycielami i sprostania ich wymaganiom. By zaradzić tym problemem Instytut Psychologii UJ organizuje „Tydzień ulgi”.

        

       - Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek: podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek – tak na stronie Instytutu Psychologii UJ (https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi) prof. Aleksandra Gruszka-Gosiewska wyjaśnia, jaki cel przyświeca projektowi.

        

       Do programu przystąpiło blisko 300 szkół z całej Polski, jedną z nich jest Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach. Oznacza to, że między 17 a 24 maja uczniowie tej szkoły nie muszą obawiać się odpytywania, sprawdzianów i kartkówek. Co więcej – nie będą mieć również zadawanych prac domowych.

        

       Projekt #szkołopozytywni wymyślony przez jedną z małopolskich szkół, a pod którym podpisujemy się dwiema rękoma idzie o krok dalej- w pierwszym tygodniu po powrocie do szkoły:

       ✅wychodzimy z klasy

       ✅ rozmawiamy o nauczaniu zdalnym

       ✅ projektujemy pomysły na pozytywne działania: motywujemy, chwalimy się i szukamy w innych dobra.

        

       Przyłączyły się do nas dwie partnerskie szkoły:

       ☀️Zespół Szkolno-Przedszkolny w Więckowicach

       ☀️Szkoła Podstawowa im. D. Chłapowskiego w Iłówcu

      • Obchody Święta Flagi Narodowej

      • Obchody Święta Flagi Narodowej oraz upamiętnienie 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w tym roku, po raz kolejny były skromne, choć przyjęły bardzo uroczystą formę.

       Przedszkolaki odśpiewały hymn podczas uroczystego podniesienia flagi na naszym nowym maszcie. Podniosłości wydarzeniu dodała obecność telewizji STK.

       Nasi starsi uczniowie, którzy wciąż uczą się zdalnie, wzięli udział w apelu online przygotowanym przez nauczycieli: historii- p.Tomasza Radzikowskiego oraz muzyki -p.Mariusza Sałaty.

       W klimat świąt od tygodnia wprowadzały nas liczne warsztaty i projekty: konkurs fotograficzno-plastyczny #FlagaChomecicePL oraz projekt "Mały patriota" przygotowany przez p.Renatę Łuczkę i p.Juliannę Jezierską. Projekt realizowany był przez cały tydzień. Wcześniej "Świetliczaki" przygotowywały prace plastyczne z flagą Polski w tle.

     • Projekt Mały Patriota
      • Projekt Mały Patriota

      •  

           Pod koniec kwietnia w klasach 0-3 został przeprowadzony projekt pod hasłem Mały Patriota, który miał na celu przybliżenie uczniom tematyki patriotycznej. Dzieci poznawały nasze symbole narodowe, polską historię, wybrane legendy, czy tematy związane z Unią Europejską. Uczniowie klas z 1-3 pracowali w systemie zdalnym, w formie zespołowej  lub indywidualnej. Każdego dnia mogli podejmować nowe wyzwania, które były zamieszczane  na okolicznościowych  padletach.

       Przez trzy dni Mali Patrioci oglądali filmy, słuchali piosenek, wykonywali różne ćwiczenia interaktywne, grali w gry, mogli też wykonać prace plastyczne i zamieścić je na padlecie. W czwartym dniu podsumowali zdobyte podczas projektu wiadomości  biorąc udział w quizie przygotowanym na platformie Kahoot.

       Dzieci z  zerówek swoje zadania wykonywały w szkole, powstały piękne plakaty i gazetki. Mogli też poznać książki dotyczące tematyki patriotycznej, które są dostępne w naszej bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas zajęcia pozwoliły uczniom zgłębić tematy ważne dla każdego Polaka.

       Na zdjęciach prace uczniów oraz zdjęcia padletów przygotowanych na każdy dzień projektu. 

      • Szkolne Koło Wolontariatu

      • Na spotkaniu Szkolnego Koła Wolontariatu gościliśmy Pana Jacka Jarosza, wolontariusza Fundacji Redemptoris Missio.

       Nasi wolontariusze z klas 4-8 podczas tego spotkania dowiedzieli się jak rozwijał się wolontariat w Afryce. Poznali postać dr Wandy Błeńskiej znanej jako „Matka Trędowatych” i Ojca Mariana Żelazka nagrodzonego za zasługi w niesieniu pomocy charytatywnej i medycznej trędowatym.

       Pan Jacek przybliżył nam akcje charytatywne organizowane przez Fundację Redemptoris Missio takie jak: „Kup Pan szczotkę”, „ Puszka dla Maluszka”, „Zaczarowany ołówek” czy „Opatrunek na ratunek”, w której ostatnio braliśmy udział. Wolontariusze zobaczyli na prezentacji jak trudne warunku panują w ubogich krajach i jak te zbiórki są potrzebne.

       Na koniec spotkania nasz gość zachęcał do aktywnej pracy w wolontariacie szkolnym i pozostania wolontariuszem w wieku dorosłym.

       A.K.

       Na zdjęciach fragmenty prezentacji podczas spotkania. 

     • Wartość klienta, wartość marki - o ekonomii słów kilka.
      • Wartość klienta, wartość marki - o ekonomii słów kilka.

      • We wtorek 27 kwietnia uczniowie klasy 3b oraz 2a w ramach projektu: „Zaproś mnie na swoją lekcję” mieli okazję gościć specjalistę w dziedzinie ekonomii Pana Grzegorza Skowrona-Moszkowicza. Nasz Gość w bardzo interesujący sposób opowiedział nam o ekonomii, wyjaśnił podstawowe pojęcia z nią związane, a także przedstawił rolę i historię pieniądza. Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi za ciekawe spotkanie oraz poświęcony czas.

       Uczniowie klasy 3b oraz 2a

        

       Na zdjęciach fragment prezentacji oraz podziękowanie dla Pana Grzegorza.

       Na zdjęciach fragmenty prezentacji podczas lekcji.