• Aktualności

     • Zaproś mnie na swoją lekcję.
      • Zaproś mnie na swoją lekcję.

      • W poniedziałek 22 marca klasy 3 uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję. Naszym gościem była Pani Karolina Skoczylas z Jogoteka - zabawy z jogą.

       Joga dla dzieci to nie siedzenie w bezruchu. Dlatego nasze spotkanie rozpoczęło się dynamiczną rozgrzewką. Pani Karolina zaprosiła naszych uczniów na ruchową wyprawę do Amazonii. Pokazała nam jak wykonać asany zwierzęce.  Zadanie nie było  łatwe, ale wielu uczestników podjęło wyzwanie. 

       Joga redukuje stres i ułatwia koncentrację. Dzięki ćwiczeniom wzmacniamy kręgosłup. Pani Karolina przekonała nas, że joga może być nie tylko dobrą zabawą, ale też żródłem zdrowia. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy poczuć pozytywną energię. 

       Dziękujemy za inspirujące zajęcia!

       #Namaste

       Na zdjęciach prowadząca zajęcia Karolina Skorzylas oraz uczestnicy spotkania z klasy 3a i 3b na lekcji online. 

     • Jesteśmy z Wami!
      • Jesteśmy z Wami!

      • Drodzy Uczniowie- zarówno Ci, którzy od poniedziałku wrócili do zdalnego nauczania, jak i Ci którzy trwają w tym nauczaniu nieprzerwanie od października ubiegłego roku- życzymy Wam wszystkim mnóstwa pozytywnej energii, motywacji i uśmiechu przed kamerką internetową. Pamiętajcie, że po drugiej stronie ekranu siedzą koledzy i nauczyciele, którzy potrzebują tak, jak Wy dobrego słowa, może miłego komentarza. 

       Jeden mały gest potrafi zdziałać cuda. 

       Jesteśmy z Wami całym sercem 🧡🧡🧡 

       i wierzmy, że wkrótce wszystko wróci do normy. 

     • "Być jak Ignacy"
      • "Być jak Ignacy"

      • Klasa 1a cały czas prężnie działa w ramach projektu "Być jak Ignacy ". Obecnie realizują trzeci etap programu: Transport. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać historię pierwszych pojazdów. Dowiedzieli się również co to jest jetpack. Obejrzały także najznakomitsze budowle na świecie. Ostatnie zajęcia przed pandemià wykorzystaliśmy na zbudowanie "ekoczołgu"czyli pojazdu przyszłości. Jaka jest rola ekoczołgu i dlaczego jest eko?? Nie zdradzimy wszystkich szczegółów, bo to nasza praca konkursowa, ale... przygotujcie się na ekoFantastyczną przygodę:) !

       Na zdjęciu uczniowie wykonujący ekoczołg.

     • Witaj wiosno!
      • Witaj wiosno!

      • Uczniowie klasy 3a dzisiaj kreatywnie powitali wiosnę, wykonując kolorowe nakrycie głowy. Było dużo zabawy i śmiechu. Wszyscy cieszymy się, że wiosna zagościła w naszych sercach i przyrodzie. 

       Wszystkim życzymy wiosennego optymizmu!!

       Na zdjęciu uczniowie w kolorowych nakryciach głowy z papieru podczas lekcji online. 

     • 21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
      • 21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

      • Dzień ten został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły obchodziliśmy ten dzień na wesoło – tak jak zalecają organizatorzy. Wspieraliśmy w ten sposób Osoby z trisomią 21 pary chromosomów. Założyliśmy dwie różne, kolorowe, zabawne skarpetki, które są symbolem tego zespołu. Pokazują, jak często czują się osoby z Zespołem Downa – niedopasowane do społeczeństwa. Przecież nie trzeba być takim jak inni by pasować do grupy, różnorodność jest potrzebna!

       Na zdjęciu nogi uczniów w dwóch różnych skarpetkach. 

     • Dzień Kobiet
      • Dzień Kobiet

      • Z okazji Dnia Kobiet szkolny wolontariat przygotował niespodziankę dla seniorów mieszkających w Chomęcicach.

       Wolontariusze aktywnie przystąpili do zadania i wykonali własnoręcznie piękne kwiaty z papieru.

       Dzieci stworzyły kolorowe kwiaty, wśród których dominowały tulipany. Udało się przygotować około 60 upominków.

       Wolontariuszki – Marysia i Zosia z klasy 7a zostawiały niespodzianki wraz z życzeniami w skrzynkach pocztowych seniorów.

       Serdecznie dziękuję Pani Dorocie Trosze sołtys Chomęcic oraz wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie się w tą akcję.

        

       A. K.

        

       Na zdjęciu kolorowe papierowe kwiaty wykonane przez uczniów. 

     • Kreatywne lekcje geografii
      • Kreatywne lekcje geografii

      • W życiu trzeba zawsze iść we właściwą stronę. To oczywiste, ale żeby tak było należy znać kierunek. A najlepiej wszystkie kierunki świata. Uczniowie piątej klasy nie mają już z tym problemu, bo w ramach dodatkowego zadania z geografii wykonali piękne i kolorowe róże wiatrów. Pomysły jak zawsze były różne – łącznie z wykorzystaniem jabłka… Autorom prac gratulujemy!

        

       Na zdjęciach róże wiatrów w wykonaniu uczniów. 

     • Walentynki
      • Walentynki

      • Nasi uczniowie wiedzą, że Walentynki to dzień szczególny! Chcieli aby każdy czuł się doceniony i wykonali kartki walentynkowe dla podopiecznych Fundacji Dwunastka, wspólnoty Ciupa Wózkowicze. Podopieczni to osoby dorosłe, z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi. Obdarowani bardzo ucieszyli się z listów, które otrzymali. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły są wrażliwi na drugiego, często słabszego człowieka! Mamy nadzieję, na dalszą współpracę. 

       M.N.

       Podopieczny Fundacji Damian z walentynką.

       Przygotowane walentynki przez naszych uczniów.

     • Dzień Kota w klasie 3a
      • Dzień Kota w klasie 3a

      • Uczniowie w ramch przygotowań do Dnia Kota wykonywali zdjęcia portretowe swoich pupili. Dzisiaj w ramach edukacji polonistycznej, pisemnie przedstawiali swoje koty. Efekty pracy i wydrukowane zdjęcia portretowe zamieścili na szkolnej galerii. 

       Na zdjęciu wykoanne przez uczniów zdjęcia kotów z ich opisami. 

       Klasa 3a na tle galerii szkolnej.

       Szkolna galeria na której umieszczono zdjęcia kotów z opisami. 

     • Komunikat Dyrektora Szkoły
      • Komunikat Dyrektora Szkoły

      • Na podstawie rozporządzenia MEiN z dnia 12.02.2021 zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2021 poz.283) nauczanie zdalne dla klas 4-8 zostaje przedłużone do 28.02.2021

        

       Anna Golczak

       Dyrektor Szkoły Podstawowej

       im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach 


        

     • Walentynki w kasie 3a
      • Walentynki w kasie 3a

      • Ten wyjątkowy dzień obfitował w różnorodne działnia nawiązujące do święta miłości.Już od rana rozpoczęliśmy przygotowania do szkolnych walentynek. Napompowaliśmy całe mnóstwo czerwonych balonów w kształcie serc.  O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie zgromadzili się na boisku, aby przy pomocy filmu jaki nagrywał dron wysłać do wszystkich tych co w domach ciepło naszych serc.  Podczs lekcji najbardziej podobała się wszystkim gra sudoku oraz bingo walentynkowe. Zespoły z wylosowanych rysunków układały wesołe opowiadania. Nie zabrakło również wykonania własnej walentynki. Na zakończenie dnia zrobiło się baaardzo słodko bo każdy z nas otrzymał od Pani Sołtys lizaka w kształce serca. Dziękujemy!

       Wszystkim życzymy miłośći i radości. Niech w każde walentynki wszyscy mają radosne minki:)

       Święty Walenty

       Na zdjęciu koło do losowania rysunków w bingo.

       Uczniowe grają w bingo. 

       Na zdjęciu składana walentynka wykonana przez ucznia. 

     • Dzień Bezpiecznego Internetu
      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

       9 lutego 2021 r. to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. To właśnie dzisiaj w około 100 państwach na całym świecie obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

       Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.DBI 2021 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

       W związku z trwającą pandemią COVID-19 i prowadzonym w szkołach nauczaniem zdalnym z wykorzystaniem wszelkich środków technologii komputerowej, szczególną uwagę chcemy skupić na wykorzystaniu potencjału Internetu w promocji tematu bezpieczeństwa online, a także promocji korzystania z możliwości technologicznych dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju.

       Zapraszamy wszystkich do działań na rzecz świadomego korzystania z Internetu. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na poszanowanie drugiej osoby, budowanie pozytywnych relacji nie tylko w świecie rzeczywistym, ale także w Internecie, czyli na płaszczyźnie wirtualnej poprzez e-komunikację, e-czaty, e-naukę i e-rozrywkę. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury, uczenie krytycznego myślenia i właściwego korzystania z zasobów jakie oferuje nam sieć.

       Polecamy strony internetowe: dbi.pl, sieciaki.pl, saferinternet.pl, nask.pl, fdds.pl, fundacja.orange.pl.

       Na stronie dbi.pl w menu Materiały edukacyjne znajdziecie wiele ciekawych materiałów.

       Zachęcamy wszystkich rodziców do udziału w konferencji DBI, która rozpocznie się o godz.17 na stronie 

       Transmisja konferencji DBI od 17:00 | SaferInternet

        

       W programie między innymi: 

       Co gry robią dzieciom? - dr Tomasz Rożek, blog “Nauka - to lubię”,

       Dzieci, rodzice i ekrany w czasie pandemii - Agnieszka Stążka-Gawrysiak, blog “DyleMatki”

       Samodzielnie, nie znaczy dobrowolnie – treści internetowe wytworzone przez młodzież - Martyna Różycka, NASK -

       Ta dzisiejsza młodzież, czyli dlaczego warto rozmawiać o Discordzie i TikToku?

       Psychologiczne i społeczne konsekwencje izolacji społecznej oraz edukacji zdalnej u dzieci, młodzieży i ich rodzin - Aleksandra Hapcar, psychoterapeutka

        

      • "Wyobraź sobie, że odkryłaś/eś nieznaną nikomu wcześniej jaskinię"

      • "Wyobraź sobie, że odkryłaś/eś nieznaną nikomu wcześniej jaskinię" - taki był temat pracy dodatkowej dla uczniów klasy piątej w ramach tematu o krajobrazie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Młodzi artyści uruchomili wyobraźnię - w ruch poszły farby, pisaki, plastelina, masa solna, a nawet gąbka i piasek. Powstały fantastyczne jaskinie pełne stalaktytów, stalagmitów i nietoperzy. Autorzy prac zostali oczywiście odpowiednio uhonorowani..

       P.W.

       Na pięciu zdjęciach widać prace plastyczne wykoanne przez uczniów - temat przewodni jaskinia. 

     • „SPINACZ” - warsztaty profilaktyczne
      • „SPINACZ” - warsztaty profilaktyczne

      • W dn. 28 stycznia br. cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach brała udział w warsztatach profilaktycznych SPINACZ.

        

       Program w atrakcyjny sposób porusza ważne dla młodego człowieka zagadnienia i doskonale wpisał się w zakres oddziaływania profilaktycznego realizowanego przez naszą placówkę w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego.

        

       W odpowiedzi na rzeczywistość, z którą przyszło nam się mierzyć od marca 2020 roku oraz z myślą o tym, by wspierać naszych uczniów w realizacji marzeń i dążeniu do wyznaczonych celów udało nam się zapisać do wspomnianego programu.

        

       COVID 19 przyczynił się do tego, że czas spędzany przed ekranem zdecydowanie się wydłużył. Nadmierna aktywność młodzieży w sieci, jak również brak edukacji w tym obszarze spowodowały zwiększenie ilości ryzykownych zachowań młodzieży.

        

       W warsztatach udział wzięli uczniowie klas 7 i 8, nauczyciele oraz rodzice.

        

       Podczas spotkań online uczniowie mieli możliwość odpowiedzieć sobie na pytania z jakimi zagrożeniami i możliwościami przychodzi się im mierzyć zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.  Odwoływali się do marzeń i pragnień związanych ze szczęściem w życiu osobistym, zawodowym oraz realizacją życiowych pasji. Ćwiczyli także rozwój kompetencji przyszłości (4K), jakimi są: krytyczne myślenie, komunikacja, kooperacja i kreatywność.

        

       Nauczyciele i rodzice natomiast otrzymali wsparcie w przekazywaniu nastolatkom zasad, które uchronią młodzież przed zagrożeniami i pomogą w realizacji ich najgłębszych marzeń.

        

       Mamy nadzieję, iż udział w warsztatach „SPINACZ” stał się inspiracją do zdrowego i mądrego stylu życia; pokazał naszej młodzieży ich ogromny pozytywny potencjał oraz możliwości jakie przynosi konsekwentna praca nad rozwojem własnych zainteresowań i pasji.

        

       Na przedsięwzięcie to udało się pozyskać środki z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy w Komornikach.

       Społeczność szkolna składa ogromne podziękowania za dofinansowanie ww. warsztatów.

        

       M. Wasielewska

        

        

        

        

       W tłumie ludzi jedna osoba trzyma kartkę z napisem - kim jestem? 

       Schemat planowania - ważne i pilne, ważne i niepilne. 

       Zdrowo żyj - wyjdż w zielone, pamiętaj o aktywności fizycznej, zadabj o sen.