• Aktualności

     • Grudzień pełen niespodzianek
      • Grudzień pełen niespodzianek

      • Kolejne święta bez wspólnego kolędowania z Seniorami

       Tradycyjne spotkania Wigilijne, które odbywały się w okresie przedświątecznym w WDK „Koźlak” już drugi rok z rzędu nie odbyły się.

       Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. A.Fiedlera w Chomęcicach postanowili dać chociaż namiastkę radości, która towarzyszyła wspólnemu kolędowaniu, rozmowom i prezentacjom talentów uczniów szkoły, dlatego zorganizowali akcję #kartkaDlaSeniora.

       Zosia Biedermann i Marysia Kaczmarek rozdawały dzisiaj Seniorom kartki z życzeniami oraz pierniczki przygotowane przez szkolny Wolontariat.

       Radość Seniorów- ogromna.

       Dziękujemy pani Sołtys Dorocie Trosze za pomoc w organizacji akcji.

        

       Nasze niesamowite animatorki - wolontariuszki z grupą taneczną z klas 3 postanowiły uatrakcyjnić przerwy między lekcjami. Dziewczęta wspaniale tańczą i rozświetlają naszą szkolną codzienność.

       Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, Dziewczyny.

     • „Ze Zdrowiem”
      • „Ze Zdrowiem”

      • Kolejny numer Narodowego Funduszu Zdrowia  „Ze Zdrowiem” został poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Rodzice znajdą w nim informacje dotyczące m.in.:

       • wspierania rozwoju psychicznego dziecka od pierwszych chwil jego życia,
       • znaczenia życzliwości, rozmowy i bliskiej więzi dla zdrowia psychicznego dziecka,
       • nauki samoakceptacji,
       • przyczyn kryzysu psychicznego i reagowania na ten kryzys,
       • wsparcia zapewnianego w szkole i poradni psychologiczno-pedagogicznej.

       Numer poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży można pobrać tu: https://www.nfz.gov.pl/gfx/nfz/userfiles/_public/dla_pacjenta/magazyn_ze_zdrowiem/nfz_nr_5.pdf

       Pozostałe numery biuletynu NFZ „Ze Zdrowiem” 

       Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez NFZ. 

        

     • Nauczanie zdalne
      • Nauczanie zdalne

      • Od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022 szkoły podstawowe przechodzą w tryb nauczania zdalnego z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość. W przypadku naszej szkoły zajęcia odbywają się na platformie GSUite dla szkół i uczelni. Prowadzimy zajęcia online na MEET zgodnie z planem lekcji i regulaminem zajęć online. Wszystkie klasy mają możliwość korzystania z materiałów przygotowanych przez nauczycieli na Classroom. 

       Praca zdalna nie dotyczy oddziałów przedszkolnych działających w szkole.

       Uczniom klas I-III, których rodzice nie mogą zapewnić opieki, dyrektor – na wniosek rodzica – umożliwia opiekę. Dzieci objęte opieką realizują zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.

       Uczniowie, ktorzy posiadają orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego realizują zajęcia na terenie szkoły.

       W czasie nauczania zdalnego wyznaczone są dyżury nauczycieli dla rodziców oraz dyżury dla uczniów. 

       Uczniowie klas 8 mają wyznaczone konsultacje z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych na terenie szkoły. 

       Szczegółowe infomacje odnośnie funkcjonowania szkoły w okresie czasowego zawieszenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty przesłane zostały przez Wychowawcy.

       W czasie nauczania zdalnego wyznaczone są dyżury nauczycieli dla rodziców oraz dyżury dla uczniów. 

       Przypominamy, iż 7.01.2022r. zgodnie z kalendarzem szkolnym jest dniem wolnym od zajęć dydakryczno-wychowawczych. Zapewniamy tego dnia opiekę świetlicową. 

      • Gratulacje dla uczestników konkursu „Jan Brzechwa – czarodziej dzieciństwa”!

      •   Serdecznie gratulujemy naszym uczniom , którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Odzieżowych w Poznaniu, konkurs polegał na wykonaniu i zaprezentowaniu stroju do wybranego wiersza Jana Brzechwy. Nasi uczniowie spisali się doskonale i tak Stefan Lohr z klasy 2a zajął 3 miejsce, a Aleksandra Tokłowicz z klasy 3a i Aleksander Lohr z klasy 5b zdobyli wyróżnienia. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu zamieszczonego na Facebooku szkoły odzieżowej z „Bajkowego pokazu mody”, gdzie zobaczycie naszych uczestników w roli Indyka, Arbuza i Zegara. Gratulujemy także rodzicom, którzy pomagali w wykonaniu stroju i nagraniu filmiku.

                                                                                                                          Renata Łuczka

       Adres filmu z pokazem.

       https://drive.google.com/file/d/19Svnv9GtEgtU0xKcLIweWFjoFTXKz2BU/view

     • Spotkanie online z Waldemarem Cichoniem
      • Spotkanie online z Waldemarem Cichoniem

      • W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem.

       Pan Waldemar Cichoń jest polskim pisarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, popularyzator czytelnictwa, twórcą postaci kota Cukierka.

       Autor opowiedział uczniom o swojej pasji do pisania, zachęcał do spełniania swoich marzeń, rozwijania zainteresowań. Pan Waldemar opowiedział również dzieciom, dlaczego sam został pisarzem. Okazało się, sam szukał sposobu, by nakłonić do czytania starszego syna, Marcela. Wpadł na pomysł, że chłopiec chętnie przeczyta opowieść o sobie i swoim kocie, gdyż przygody Cukierka i jego rodziny są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Kulminacyjnym punktem spotkania była „prezentacja” głównego bohatera książek – Cukierka, a także kotki Tradycji.

       Mamy nadzieję, że Pan Waldemar, gdy tylko będzie to możliwe, odwiedzi osobiście naszą szkołę.

       (J.Duda)

       Zdjęcia: źródło własne / Wydawnictwo Zwakowskie

     • Betlejem poznańskie – Dzień dla Hospicjum
      • Betlejem poznańskie – Dzień dla Hospicjum

      • „Dzień dla Hospicjum” to jeden z wyjątkowych dni obchodzonych podczas Betlejem poznańskiego, który w tym roku przypadał na 11 grudnia. Podczas występów na scenie, koncertów i kolorowych świateł wolontariusze z motylich wolontariatów kwestowali na rzecz zakupu łóżek rehabilitacyjnych dla pacjentów Hospicjum Palium w Poznaniu.

       Nasi uczniowie z klasy 7b i 8b skorzystali z zaproszenia organizatorów i wraz z rodzicami udali się na Plan Wolności. Ubrani w żółte koszulki zbierali fundusze na tak szczytny cel. Każdy darczyńca otrzymywał własnoręcznie robione pierniczki wykonane przez naszych wolontariuszy.

       Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przynieśli do szkoły pięknie zapakowane pierniczki oraz ósemce wolontariuszy, którzy w sobotni wieczór kwestowali na Palcu Wolności.

     • Kampania „Dobrze, że jesteś”
      • Kampania „Dobrze, że jesteś”

      • Co 20. osoba na świecie cierpi na depresję,a to oznacza, że prawdopodobnie znasz kogoś, kto zmaga lub zmagał się z tą chorobą. Kampania „Dobrze, że jesteś” pomoże ci znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania: jak rozpoznać depresję, jak jej uniknąć i jak nieść pomoc osobom cierpiących na tę chorobę. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest miasto Gdynia.

       Celem kampanii jest budowanie świadomości, zwłaszcza najmłodszych, na temat depresji, nauka rozpoznawania jej symptomów w najbliższym otoczeniu i odpowiednia profilaktyka. Wśród zaplanowanych działań znalazły się m. in. warsztaty i materiały edukacyjne dla uczniów, szkolenia dla rodziców i nauczycieli oraz kampania społeczna o zasięgu ogólnopolskim.

       Szczegóły:

       https://dobrzezejestes.org/?fbclid=IwAR0-6u1HajMlKBoqojpQ-mlF9l3Uo-aYESTCQDxVr1Q1eZqwf4K-vf3Vgtc

     • Wycieczka do Teatru Muzycznego klas 1
      • Wycieczka do Teatru Muzycznego klas 1

      • W dniu 3 grudnia uczniowie klasy 1a i 1b mieli okazję spotkać się z bohaterami znanego filmu animowanego pt. „Madagaskar”. Wybrali się na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie wyruszyli w pełną przygód musicalową podróż na Madagaskar. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy, tańcząc i śpiewając z aktorami. Spektakl okazał się wspaniałym widowiskiem, które dostarczyło uczniom wiele radości.

       Paulina Buryan, Katarzyna Nowak

     • Szkolenia dla rodziców 
      • Szkolenia dla rodziców 

      •  

       Serdecznie  zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu szkolenia dla rodziców  pt. „Dlaczego dzieci są agresywne?  Jak wyeliminować agresję u dzieci.?”

       Webinar odbędzie się  w najbliższy czwartek, tj. 16.12.2021 o godz. 18:00

       Link do spotkania otrzymacie Państwo w wiadomości na dzienniku elektronicznym. 

       Prelegentem na spotkaniu będzie  p. Paweł Sieradzan z Wielkopolskiego Cerntrum Profilaktyki w Poznaniu.

     • Magiczne Mikołajki w  WDK Koźlak
      • Magiczne Mikołajki w  WDK Koźlak

      •                   7 grudnia przed Wiejskim Domem Kultury Koźlak zrobiło się bardzo świątecznie, na drzewach rozpaliły się kolorowe lampki, na tarasie pojawiły się różne gwiazdkowe dekoracje a wszystko to z okazji Mikołajek. Na „mikołajkowe odpalanie choinki” przybyły dzieciaki z całymi rodzinami i dobrze, bo czekały tam na wszystkich różne atrakcje. Na początku „Marzenie pod choinkę” spektakl w wykonaniu  Filharmonii Pomysłów, potem były tańce, elfy z ogniami i oczywiście Mikołaj z prezentami. Każde dziecko odbierając upominek mogło sobie zrobić zdjęcie z Mikołajem siedzącym na tronie, było magicznie. Wszyscy mogli także skosztować pysznych gofrów, gorącej czekolady czy barszczyku, a trzeba było się rozgrzewać, bo całe wydarzenie z racji pandemii odbywało się na świeżym powietrzu.

          W imieniu społeczności Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach  bardzo serdecznie dziękujemy Pani Sołtys, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Komornikach, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radzie Soleckiej i pracownikom Koźlaka za przygotowanie tak wspaniałej imprezy. Miło było patrzeć na uśmiechnięte i radosne twarze dzieci.

                                                                                                                          R. Łuczka

     • WARSZTATY „DEBATA”
      • WARSZTATY „DEBATA”

      • W dniu 29.1.2021r. kolejne klasy , tym razem 5a i 5b wzięły udział w  warsztatach profilaktycznych  „Debata”  -  Programy rekomendowany w ramach

       Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego.

       Warsztaty zorganizowała pedagog Magdalena Wasielewska, a sfinansowała je Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej placówki w działaniach profilaktycznych. 

       DEBATA to program profilaktyki uzależnień, w którym szczególnie zwraca się uwagę na zapobieganie przedwczesnej inicjacji alkoholowej  i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postaw abstynenckich.

       Celem programu było:

       •  wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych i zmiana błędnych przekonań normatywnych (pro-alkoholowych norm środowiskowych),
       •  klaryfikacja wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia,
       • wzmocnienie tendencji do podejmowani abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych - osłabienie siły presji rówieśniczej i ze strony środowiska dorosłych – rodziców i nauczycieli.

       Podczas warsztatów uczniowie pracowali metodami aktywnymi  (burza mózgów, praca w grupach, drama). Piątoklasiści mieli także okazję sprawdzić osobiście, jak to jest być pod wpływem alkoholu… A wszystko to przy użyciu „alkogogli”!

        

        

     • Spotkanie z Panem Łukaszem Wierzbickim
      • Spotkanie z Panem Łukaszem Wierzbickim

      •       Z okazji Dnia Pluszowego Misia odwiedził naszą szkołę Pan Łukasz Wierzbicki autor książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik i redaktor. W warsztatach uczestniczyły wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wysłuchały opowieści Pana Łukasza na temat książek „Ocean to pikuś”, „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”. Chętnie włączyły się w rozmowę z Panem Łukaszem, który przyniósł ze sobą rożne interesujące rekwizyty takie jak: walizki, maskotki, maski. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli cudowne zdjęcia z podróży śladami Kazimierza Nowaka, a także wspaniałe fotografie niedźwiadka, bohatera książki „Dziadek i niedźwiadek”. Pan Łukasz Wierzbicki wspomniał też Pana Aleksandra Dobę – wspaniałego podróżnika, kajakarza, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej), wyłącznie dzięki sile mięśni. Pan Łukasz chętnie odpowiedział również na wszystkie pytania dzieci, a po warsztatach znalazł również czas na wspólne zdjęcia i autografy.

       Warto wspomnieć, że spotkanie odbyło się na dwa dni przed 127 urodzinami naszego patrona- podróżnika.

     • Dzień Życzliwości
      • Dzień Życzliwości

      • Z okazji Dnia Życzliwości, który obchodzimy 21 listopada, uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej w Chomęcicach wymienili się kartkami z życzeniami oraz pozdrowieniami z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Plewiskach.

       Ogromną radość sprawiło nam tworzenie kartek, ale jeszcze większą ich odbieranie! :-)

       Bardzo dziękujemy uczniom z klasy 1a ze Szkoły Podstawowej w Plewiskach oraz Pani Marcie Kaczmarek za piękne kartki z życzeniami.

       Z okazji Dnia Życzliwości życzymy wszystkim, aby na co dzień otaczali Was tylko życzliwi ludzie! :-)

       Pamiętajcie! Bądźcie życzliwi dla każdego,bo życzliwość się opłaca i w dobroci do nas wraca!!! ;-)

       Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią Katarzyną Nowak

        

       Na zdjęciach

       Zdj. 1 Uczniowie klasy 1a z własnoręcznie wykonanymi kartkami z życzeniami.

       Zdj. 2 Uczniowie klasy 1a z kartkami otrzymanymi od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Plewiskach.

     • Dzień Życzliwości
      • Dzień Życzliwości

      • 22 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Na początek uczniowie wysłuchali informacji na temat pochodzenia i znaczenia tego dnia podanej przez radiowęzeł szkolny. Potem zastanawiali się, co to znaczy być życzliwym dyskutując i tworząc plakaty, gazetki i emblematy z uśmiechniętymi buźkami. W każdej klasie wybrano najżyczliwszą osobę w grupie. Odbył się również konkurs na najbardziej Radosną Klasę w szkole w kategorii strój. Najliczniej ubranymi w kolor optymizmu i radości klasami były: klasa Oa, 1a, 2a, 3b i 6. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanie.(Renata Daleszyńska, Weronika Bortel)

     • Zebrania z rodzicami
      • Zebrania z rodzicami

      • W najbliższy czwartek odbędą się zebrania z rodzicami. W trosce o bezpieczeństwo spotkamy się online za pośrednictwem platformy GSUite /Meet.

       Szczegóły dotyczące łączenia oraz godziny spotkań podadzą Państwu wychowawcy.

        

       W tym dniu odbędzie się dla Państwa warsztat, pt. Jak motywować dziecko do nauki, czyli o prawdziwym motywowaniu dzieci.

       Zapraszamy serdecznie

      • Poznajemy zawody- artystyczne malowanie ścian: murale, freski, grafitti….

      • Uczniów klasy 1a odwiedziła Mama jednego z naszych uczniów. Pani Karolina zaprezentowała swój zawód, a jednocześnie wielki talent i niesamowitą pasję. Mieliśmy okazję oglądać fantastyczne murale, poznać ciekawostki z pracy, a także narzędzia, które są niezbędne przy wykonaniu tak dużych dzieł. Oprócz tego, uczniowie mogli spróbować malować na iPadzie oraz malować wodą za pomocą specjalnego pistoletu malarskiego.

       Pani Karolina pokazała nam, że dzięki Jej pracy wiele miejsc zyskuje nowy wymiar. :-)

       Dziękujemy serdecznie za bardzo ciekawe zajęcia.

       Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią :-)