• Aktualności

      • Podróże z Arkadym Fiedlerem w klasie 1a

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podróże z Arkadym Fiedlerem w klasie 1a.

        Klasa 1a w ostatnich dniach zdobywała Amazonkę z naszym Patronem. Czytaliśmy fragmenty książki Arkadego Fiedlera pt "Zdobywamy Amazonkę". Poznawaliśmy kontynenty, a w szczególności Amerykę Południową. Uczniowie pracowali w zespołach oraz samodzielnie wykonując mapy i kolorując sylwety poznanych zwierząt. Najbardziej spodobał się wszystkim motyl Morpho. Poznaliśmy przyrodę wód rzeki Amazonki. Dzięki wspaniałym filmom przyrodniczym mogliśmy przyjrzeć się największej rzece świata z bliska. Pływające w niej piranie i wielka arapaima zrobiły wrażenie na wszystkich. 

              To był czas wytężonej pracy i wspaniałej podróży po świecie. 

       Pani Małgorzata

          

      • Dzień Matematyki

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Matematyki.

                   Jeden tydzień w marcu poświęcony był szczególnie Matematyce. Dni tej królowej nauk rozpoczął gminny konkurs Pitagoras zorganizowany z okazji święta Liczy Pi przez SP2 w Komornikach. Uczniowie naszej szkoły aktywnie brali w nim udział przygotowując wiersze o tej wyjątkowej liczbie i plakat.

       Na lekcjach matematyki uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie „Rachunkowy zawrót głowy”, który pozwolił nam wyłonić liderów sprawnego liczenia z każdej klasy.

       Odbyły się również turnieje grup rozwiązujących ciekawe zadania z pt „Matematyka Dzika”.

       Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził Dzień Matematyki, podczas którego na przerwach uczniowie zarówno klas 1-3 jak i 4-8 rozwiązywali w przygotowanej przestrzeni łamigłówki matematyczne. Były to tangramy, plansze z kostką, trimino, dotto z kostkami domina, które rozwiązywali uczniowie klas młodszych oraz sudoku, happy cube, dooble, domina matematyczne, łamigłówki i pytania matematyczne oraz budowanie sześcianu metodą origami, w klasach starszych.

       Uczniowie za swoją aktywność i zebrane żetony mogli wylosować dla siebie nagrodę.  Pomogło nam w tym koło fortuny.

       Przerwy okazały się za krótkie, więc można sądzić, że uczniom podobała się taka zabawa z matematyką.

        

      • Najlepsi warcabiści wybrani!

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Najlepsi warcabiści wybrani!.

                 W marcu odbył się Szkolny Turniej Warcabowy dla uczniów kas 1-3. Jego celem między innymi było wyłonienie reprezentantów do  międzyszkolnych rozgrywek. Po pełnych emocji potyczkach i obliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce zajął Adaś R. z klasy  IIB, drugie Karol K. z klasy IIb,  a na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo Anna G. z klasy 1B i Michalina T. z klasy 1A. Gratulujemy uczestnikom wysokich umiejętności i życzymy dalszych sukcesów.

       Za naszych reprezentantów Adama i Karola trzymamy kciuki, gdyż już 5 kwietnia przystąpią do Międzyszkolnego Turnieju, który odbędzie się w SP w Wirach.

       J. Jezierska

      • Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości.

                 Pierwszy dzień wiosny przypadający 21 marca ukazał nam się w tym roku w nowej odsłonie.

       Nasz „motyli wolontariat” działający już od ponad roku świętował „Dzień Motyla” i zarazem „Dzień Życzliwości”, zachęcając całą społeczność szkolną do bycia wrażliwym na innych ludzi.

       Przygotowania do Dnia Motyla trwały od ponad tygodnia. Wolontariusze spotykali się kilka razy rano, aby malować motyle na folii, a uczniowie przygotowywali motyle w domu do dekoracji szkoły.

       W pierwszy dzień wiosny uczniowie już od rana radośnie informowali o tym święcie, ubrani na żółto  - zielono wręczali uczniom motyle do przyklejenia na ubrania. Rodzice przyprowadzający swoje dzieci do szkoły zostali obdarowali motylami malowanymi na folii wraz z ulotką informacyjną przypominającą wspierane przez nasz wolontariat Hospicjum Palium w Poznaniu.

       Na przerwach dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty ze składania pięknych motyli metodą orgiami. Nasze wolontariuszki naprawę miały co robić.

       Na dużej przerwie chcąc dobrze przywitać wiosnę zatańczyliśmy wspólnie Belgijkę.

       Wszyscy dobrze się bawili, a Dzień Motyla stanie się  od tego roku naszą tradycją.

     • Akcja pod hasłem  „Czytamy Fiedlera”
      • Akcja pod hasłem  „Czytamy Fiedlera”

      •         Biblioteka szkolna zaprasza uczniów z klas 4-8 do  słuchanie książek naszego patrona Arkadego Fiedlera. Książki będą czytane podczas dużych przerw w każdy poniedziałek i czwartek przez cały marzec i kwiecień. Wybierzemy się w podróż do Brazylii i Kanady.

      • Pomysłowe dzieciaki!

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pomysłowe dzieciaki!.

              W drugim półroczu nauki dzieci z klas młodszych wykazują się dużą kreatywnością, same wymyślają i przeprowadzają w szkole różne konkursy. Ostatnio dwie dziewczynki z klasy 1b ogłosiły konkurs na własnoręcznie wykonaną zabawkę z przeróżnych materiałów. Na konkurs wpłynęły bardzo pomysłowe prace: domki, samochody, statki, maskotki, zwierzątka itp. Bardzo cieszy fakt, że dzieciom i rodzicom chciało się zaangażować w ten projekt, niektórzy na zrobienie swojej  zabawki musieli poświęcić sporo czasu. Najlepsze prace zostały nagrodzone a dla pozostałych uczestników konkursu mieliśmy drobne niespodzianki. Nas nauczycieli bardzo cieszy fakt tak aktywnego angażowania się uczniów w życie szkoły. Już wkrótce kolejne konkursy.

         Pani Renata Ł.

      • Eksperymenty w klasie 1a

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Eksperymenty w klasie 1a.

             Na zajęciach koła uczniowe klasy 1a rozwijają swoje zainteresowania i rozbudzają kreatywność. Ulubione zajęcie to układanie niezwykłych często skomplikowanych wzorów w kolorowych koralików. Ostatno dużym zainteresowaniem cieszy się wykonywanie ciekawych eksperymentów. Na zdjęciach ostatnie nasze dzieło - wiosenna tęcza w różnych rodzjach cieczy. 

       Pani Małgosia

      • Lekcja rodzicielska w klasie 0a

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lekcja rodzicielska w klasie 0a.

            12 marca dzieci klasy 0 a uczestniczyły w lekcji rodzicielskiej prowadzonej przez Pana Bartkowiaka.  Dzięki ciekawej prezentacji i aktywnym udziale w zajęciach uczniowie poznali zawód ślusarza – montera. Na koniec wszyscy otrzymali fantastyczne ludziki stworzone z podkładek, śrub i nakrętek. Bardzo dziękujemy!

       Pani Paulina

      • Warsztaty medyczne z ratownikiem w klasie 0 a i 0b

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty medyczne w klasie 0 a i 0b.

                 W dniu 08.03 dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach medycznych przeprowadzonych przez instruktora Pana Dariusza Nowaka -  ratownika medycznego. Razem z Misiem Ratownikiem dzieci uczyły się jak udzielać pierwszej pomocy w różnych, kryzysowych sytuacjach. Na koniec każde dziecko otrzymało brelok ratowniczy oraz dyplom ukończenia szkolenia.

       Pani Paulina i Pani Renata

      • Balik karnawałowy dla klas 0-3

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Balik karnawałowy klas 0-3.

             27 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1- 3 uczestniczyły w baliku karnawałowym. Tematem imprezy był ” Owocowy szał ”.  Uczniowie w dowolnych przebraniach bawili się z animatorem z firmy ArtAndMusic. Zabawa była fantastyczna.

       Pani Paulina

      • Nasi wspaniali recytatorzy

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nasi wspaniali recytatorzy.

                  Z wielką radością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły, Marysia Kaczmarek z kl. Va i Wiktor Szabłoński z kl. Vb, zostali laureatami półfinałów XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego w MDK nr 2 w Poznaniu.

       Do ścisłego finału tego konkursu wyłoniono ich z grupy ponad 60 recytatorów. Z uwagi na to, że poziom półfinałów był bardzo wysoki w tym roku, do ostatniego etapu awansowało 17 uczestników.

       Marysia recytowała fragment „Pipi Pończoszanki” A. Lindgren, natomiast Wiktor wcielił się w bohatera powieści A. Onichimowskiej pt. „Chłopak na opak”.

       Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale konkursu, który odbędzie się już 23 marca. Trzymamy kciuki ☺

        

       Joanna Wawrzyniak

      • Warsztaty z cyklu Rodzice dzieciom w klasie 2b - Piórem pisane

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty w klasie 2b - Rodzice dzieciom - Piórem pisane

       ,,Piórem pisane” to tytuł warsztatów, które odbyły się w klasie 2b. W czasie zajęć prowadzonych przez jednego z rodziców uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o historii powstawania pisma, materiałów i instrumentów piśmienniczych.  Jednak największą atrakcją spotkania była możliwość pisania gęsim piórem. Jak się okazało nie było to proste zadanie, ale przy odrobinie skupienia każdy sobie z nim poradził.  Zajęcia  zakończyły  równie atrakcyjnym działaniem , a było to lakowanie wykonanych prac.

                       Dziękujemy panu Bartoszowi S.  za poświecony czas i zorganizowanie ciekawych warsztatów.

       J. Jezierska

      • Robotyka i programowanie na dywanie w klasach 0-3

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Robotyka i programowanie na dywanie w klasach 0-3.

            Na zajęciach robotyki dzieci konstrują roboty z wielkim zaangażowaniem. Bardzo ważnym elementem, który pozwala uczestnikom poczuć satysfakcję z efektów swojej pracy jest zaprogramowanie powstałych modeli. Podczas przeprowadzonych działań powstała już gitara oraz buldożer. Zajęcia te to świetna zabawa, która uczy wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów.

          W grupach przeszklonych dzieci uczestniczą w innowacji pedagogicznej „programowanie na dywanie”. Podczas zajęć wykorzystujemy różne maty do kodowania, bawimy się ozobotem, budujemy z klocków LEGO czy korzystamy z portali internetowych. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zajęciach i poprzez wspaniałą zabawę odkrywają świat programowania.

       Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

       Pani Kasia