• Aktualności

     • Świąteczne spotkanie z panem Andersenem.
      • Świąteczne spotkanie z panem Andersenem.

      •  W dniu 22 grudnia uczniowie klasy 1b po udanym  ŚWIĄTECZNYM CHELLENGU udali się w niesamowitą podróż. Dzięki wehikułowi czasu przenieśli się do pracowni Hansa Christiana Andersena, w której czekał już na nich jeden z najbardziej znanych bajkopisarzy. Zanim zaprosił  dzieci do czarodziejskiego  świata baśni opowiedział o swoim życiu, również tym z okresu wczesnego dzieciństwa. 

        Następnie uczniowie  wysłuchali  utworów  czytanych przez samego mistrza, wśród których była   baśń związana ze świętami Bożego Narodzenia pt. ,, Dziewczynka z zapałkami”. 

       Bardzo serdecznie dziękujemy panu Zbigniewowi Grochalowi   za przyjęcie zaproszenia na spotkanie i wspaniałe wcielenie się postać H. CH. Andersena.

        

       Wdzięczni uczniowie z klasy 1b wraz z wychowawczynią

     • 75 urodziny Pippi Pończoszanki.
      • 75 urodziny Pippi Pończoszanki.

      •  

             W tym roku znana bohaterka książek Astrid Lindgren - Pippi obchodziła  swój jubileusz  i my z tej okazji wyprawiliśmy jej huczne urodziny. Z powodu  epidemii  pewne elementy obchodów musiały odbyć się online jak konkurs na tort dla Pippi , ale uczniowie z klasy 0 chodzili cały czas do szkoły i oni brali udział w uroczystościach na żywo. Najpierw poznawali przygody najsilniejszej dziewczynki  świata , następnie wzięli udział w konkursie plastycznym a w dniu urodzin wykonali torty dla Pippi, pokonywali  tory przeszkód, oglądali film a na końcu wszyscy odśpiewali jubilatce „sto lat”! Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie  czytali przygód Pippi,  aby sięgnęli po tę lekturę.

                                                                                                                          Renata Ł.

     • Spotkanie świąteczne w klasie 3 b
      • Spotkanie świąteczne w klasie 3 b

      •        We wtorek 22 grudnia uczniowie klasy 3b brali udział w warsztatach świątecznych, podczas których przygotowali stroiki z pomarańczy, śpiewali kolędy oraz ubierali wirtualną choinkę. Odbył się również minikoncert. Amelka oraz Dominik przygotowali występ dla całej klasy. Nie zabrakło także niespodzianki. Dzięki zaangażowaniu Rodziców, a w szczególności Pani Izy, dzieci otrzymały świąteczny kolaż, który z pewnością będzie pamiątką przez długie lata. Na zakończenie klasowego spotkania wszyscy złożyliśmy sobie życzenia. Wyjątkowa atmosfera podczas spotkania wprowadziła nas w cudowny świąteczny klimat.

       Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,

       pełnych miłości oraz rodzinnego ciepła

       życzą uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią Katarzyną Nowak

      • Lekcje przyrodnicze online w klasie 1a i 1b

      • Lekcje przyrodnicze online

       przygotowane przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział Muzeum Łazienki Królewskie.

       W związku z tym, że szkoły są nadal  zamknięte i nauczanie online ciągle trwa  klasa 1a i 1b wzięła udział w nietypowej przyrodniczej lekcji online po tytułem Tropy i ślady zwierząt.Uczestnicy dowiedzieli się, czym są tropy i jakie inne rodzaje śladów mogą zostawiać zwierzęta. Zobaczyli  m.in. tropy dzika, wilka, jelenia, borsuka i wiewiórki. Przekonali się również, w jaki sposób budowa łap zwierząt wpływa na pozostawiane przez nie tropy. Dowiedzieli się również, jak rozpoznać norę lisa i jakie ślady świadczą o tym, że w pobliżu mieszka bóbr.  To była interesująca lekcja biologii!!

      • Zakończyliśmy akcję Szlachetna Paczka do Pacjentów Hospicjum Domowego.

      •          Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w tą akcję. Ilość zebranych artykułów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Pokazali Państwo, że pomimo pandemii i ograniczeń możemy zrobić coś wielkiego.

       Zebraliśmy bardzo dużo artykułów spożywczych, chemicznych oraz ozdób świątecznych.

       Udało nam się przygotować kartonów podarunków.

       W naszej zbiórce brały również udział:

       Szkoła Podstawowa w Konarzewie

       Publiczne Przedszkole Małe Talenty w Plewiskach. Serdecznie dziękujemy.

       W piątek i sobotę paczki trafiły do Hospicjum Palium w Poznaniu.

        

       Za przekazane dary otrzymaliśmy „prezenty”:

       obrazek z motylami, kalendarz oraz pierniki . Odebraliśmy również nagrodę za udział naszych wolontariuszy w spotkaniu online z okazji Dnia Wolontariusza i zdobycie 3 miejsca w Konkursie Wiedzy o Wolontariacie. Nagrodą było 6 zestawów farb witrażowych oraz folia do malowania motyli.

       Serdecznie dziękujemy nauczycielom: Pani Wawrzyniak, Pani Łopatce, Pani Borowiak oraz wolontariuszowi Maksowi za bezinteresowną pomoc w pakowaniu paczek.

       Dziękujemy Państwu Kiszka i Stasiowi oraz Państwu Bladocha za zawiezienie szlachetnych paczek do Hospicjum.

       Aneta Kin i Renata Łuczka

      • Rysunek - sposób na zapamiętywanie!

      •  Warsztaty myślografii, czyli SKETCHNOTKI lub jak ktoś woli kreatywnej notatki z panią Agatą Baj autorką i wydawcą książki MYŚLOGRAFIA, poszukiwaczką instrukcji obsługi mózgu to kolejne wielkie wydarzenie na zdalnych lekcjach w naszej szkole. Pani Agata z wirtualną walizką przemierza Polskę inspirując uczniów i nauczycieli, niezmiennie wierząc, że edukacja może być frapująca. Należy do społeczności SuperBelfrzy RP.

       Na warsztatach, podczas których poznaliśmy techniki tworzenia notatek, rysowania patyczaków i tworzenia własnych ludków powstało mnóstwo niezwykłych notatek, które z pewnością zainspirują naszych uczniów do pięknego notowania, a co najważniejsze DO LEPSZEGO ZAPAMIĘTYWANIA nowych wiadomości.

     • KARTKI ŚWIĄTECZNE DO KRAKOWA
      • KARTKI ŚWIĄTECZNE DO KRAKOWA

      • Uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą postanowili w tym roku podtrzymać cudowną tradycję wysyłania kartek na Święta. Napisali życzenia do zaprzyjaźnionych uczniów ze SP z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie na własnoręcznie wykonanych kartkach.

       Mamy nadzieję, że życzenia dotrą szczęśliwie do adresatów i sprawią im radość.

       Liczymy także na szybkie wspólne spotkanie po ustaniu epidemii.

        

       Uczniowie klasy 7a i Joanna Wawrzyniak 

     • "Zaproś mnie na swoją lekcję" – rysujemy "Kwadraciaki".
      • "Zaproś mnie na swoją lekcję" – rysujemy "Kwadraciaki".

      • 9 grudnia w ramach projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję" gościliśmy p. Agnieszkę Halamę, która pokazała nam swoje "Kwadraciaki". 

       Nasz gość nauczył nas, jak narysować renifera, bałwanka i zabawne ludziki, które "ożywią" nasze szkolne notatki. 

       Mamy nadzieję, że tak "ozdobione" zapiski ułatwią zapamiętanie treści omawianych na lekcjach.

        

       Dziękujemy za inspirujące spotkanie i zapraszamy ponownie.

     • Mały Ratownik
      • Mały Ratownik

      • Dziś (09.12.2020) w ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki, dzieci z oddziałów przedszkolnych a i b  zdobywały sprawność  Małego Ratownika.

       To było duże wyzwanie dla  6-ciolatków. Poznawali lub utrwalali numery alarmowe, dowiadywali się, jak dbać o własne zdrowie i jak unikać niebezpieczeństw. Mieli okazję ćwiczyć zgłaszanie wypadku oraz wybieranie numeru alarmowego. Wiedzą, jak ważna i odpowiedzialna jest praca ratowników. Pokazali, że niestraszne im opatrywanie ran i skaleczeń. Ćwiczenia w przyklejaniu plastra czy bandażowaniu, to poważna sprawa i nie zawsze wychodziły perfekcyjnie, ale za to z jakim poświęceniem wykonane!

       Dzieci spisały się bardzo dobrze, swoją postawą i zaangażowaniem zasłużyły na uznanie. Doskonale wiedzą, że każdy może pomagać na miarę swoich możliwości. Wszystkie dzieci zdobyły sprawność Małego Ratownika. Gratulujemy.                     

        

                                                                                                                         J.M.

     •   „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”,
      •   „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”,

      •  

         „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”,

       to projekt realizowany przez uczniów klas pierwszych. Jest to ciąg  działań, których celem jest zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazanie, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy. Akcja organizowana jest wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce. 

       W ramach projektu zespoły klasowe otrzymały Pakiet startowy, w którym znajdują się książki przystosowane do różnych poziomów umiejętności czytania, poradniki dla rodziców „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci” oraz  gadżety motywujące.

       Uczniowie założyli swoje klasowe biblioteczki, wypełnili karty czytelnika, ustalili zasady wypożyczania i przystąpili do czytania, każdy w swoim indywidualnym tempie.

       W ramach dzielenia się  wrażeniami po przeczytaniu książek i prezentacji ulubionych woluminów, w  klasie 1b zorganizowano  ,,Klasowy Dzień Książki”.

       Pomimo, że opanowanie sztuki czytania nie dla wszystkich jest łatwe, dzięki wsparciu rodziców i innych członków rodziny każdy, ma możliwość każdego dnia odkrywać ciekawe strony i przenosić się w inną rzeczywistość.

       J.J.

        

        

     • Mikołajkowe spotkanie w klasie 1b
      • Mikołajkowe spotkanie w klasie 1b

      •        Wielkie oczekiwanie, spoglądanie przez duże i małe okno, z nadzieją, że nadejdzie dobiegło końca.     4 grudnia w klasie 1b zjawił się długo  wypatrywany gość – Święty Mikołaj. Dzieci od razu zasypały go gradem pytań, które nie zawsze należały do najłatwiejszych. Jednak jak na prawdziwego Mikołaja przystało, poradził sobie z tym wyzwaniem znakomicie, z wielkim spokojem i cierpliwością rozwiewał wszystkie dziecięce wątpliwości.

       Obiecał też przeczytać wszystkie  listy, które uczniowie postanowili umieścić tylko w  znanym sobie i Mikołajowi miejscu.

       Dziękujemy Gościowi, że w tym trudnym i bardzo pracowitym dla niego okresie znalazł czas, aby spotkać się z nami.

       Pierwsza B z wychowawczynią:)

     • Klasa 5 w kinie na pokazie filmu z festiwalu "Ale Kino"
      • Klasa 5 w kinie na pokazie filmu z festiwalu "Ale Kino"

      • 4 grudnaia uczniowie klasy 5 w ramach mikołajek "wybrali się" do kina, ale nie do multipleksu, ale do swoich salonów, by uczestniczyć w MIędzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza – "Ale Kino".

       Obejrzeliśmy film pod tytułem "Mój brat ściga dionzaury". Obraz brał udział w tegorocznej edycji festiwalu i ku naszej radości – jury przyznało Nagrodę Złotych  Koziołków właśnie temu dziełu, które wyreżyserował Stefano Cipani. 

       Historia Jacka i Gio powstała na podstawie autobiograficznej ksiażki Giacoma Mazzariolego. Historia braterskiej miłości poruszyła nas i zachęciła do dyskusji. Dobre kino właśnie tak działa na widzów.

        

       Piątkowe spotkanie było wyjątkowe i dziękujemy za nie Rodzicom Uczniów klasy 5.

        

        

       Agnieszka Bartkowiak

     • Zwiedzamy Berlin
      • Zwiedzamy Berlin

      • W ubiegły czwartek, pani Monika Musioł-Skrzypiec, zabrała uczniów kl. V na wirtualną wycieczkę do Berlina. Opowiedziała o najciekawszych miejscach, które warto zobaczyć w stolicy Niemiec, a także opowiedziała historię o Ampelmannie.                                          

       Otóż w dawnym NRD zastanawiano się, jak przeciwdziałać wzrastającej liczbie wypadków na ulicy z udziałem pieszych. Po wnikliwych badaniach wysunięto wnioski, że ludzie reagują z większą sympatią i uwagą na ciekawe symbole niż na sam zielony lub czerwony kolor sygnalizatora świetlnego.

       Od tego czasu sygnalizatory świetlne dla pieszych w Berlinie mają postać ludzików, zielonych bądź czerwonych, tzw. Ampelmann – die Ampel – sygnalizator świetlny, der Mann – człowiek.                                                                                              

       Pod koniec tej niezwykle ciekawej lekcji uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat ciekawostek o Berlinie wykonując quiz przygotowany przez panią Monikę ☺