• Aktualności

     • Zaproś mnie na swoją lekcję - ,,Rzecz o pszczołach”
      • Zaproś mnie na swoją lekcję - ,,Rzecz o pszczołach”

      • W ramach projektu edukacyjnego „Zaproś mnie na swoją lekcję”, Uczniowie klasy 1a i 1b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, które wprowadziły ich do tajemniczego świata pracowitych pszczółek. W tą niesamowitą podróż zabrała ich pani Marlena Kowalska, która w ciekawy sposób opowiedziała o życiu tych owadów i o znaczeniu ich pracy dla  środowiska. 

       Dziękujemy Pani Marlenie za poświęcony czas i podzielenie się  z nami swoją wiedzą i pasją.

     • Zaproś mnie na swoją lekcję - Spotkanie z gwarą śląską.
      • Zaproś mnie na swoją lekcję - Spotkanie z gwarą śląską.

      • W czwartek 22 kwietnia klasa 3a miała ogromną przyjemność spotkać się z Panią Ewą Kolbusz pasjonatką  gwary śląskiej, rodowitą mieszkanką Górnego Śląska. Razem z nami w spotkaniu uczestniczyła klasa 3 z ZSP w Więckowicach. Bardzo miło było nam gościć kolegów i koleżanki z sąsiedniej szkoły. 

       Pani Ewa wspaniale przybliżyła uczniom rejon Górnego Śląska, ważne miejsce na mapie Polski oraz atrakcje turystyczne. Opowiedziała o tradycjach gwarowych. Wspólnie próbowaliśmy odgadnąć zagadkowe słowa mówione w gwarze śląskiej. Okazało się, że nie jest to takie proste.:) Dzieci zobaczyły tradycyjne stroje oraz poznały tajniki pracy górnika. Śląsk kryje wiele atrakcji turystycznych i z pewnością warto go odwiedzić podczas wakacji. Dziękujemy naszemu gościowi za bardzo atrakcyjne i wartościowe spotkanie. 

       Na zdjęciach spotkanie online z Panią Ewą Kolbusz. Fragmenty prezentacji oraz uczestnicy spotkania. 

      • Spektakl online „Przyjaciel Automateusza” wg Stanisława Lema

      • W dniu 22 kwietnia uczniowie klasy 4b wzięli udział w spektaklu online „Przyjaciel Automateusza” wg Stanisława Lema organizowany przez Teatr Lalek Guliwer w Warszawie. Uczniowie obejrzeli również krótki filmik o powstawaniu nagrania spektaklu wraz z wywiadami z aktorami i reżyserem a na koniec była niespodzianka - warsztat plastyczny „Elektroprzyjaciel” ☺

       B.M.

     • „Zaproś mnie na swoją lekcję” - Co spakować do plecaka?
      • „Zaproś mnie na swoją lekcję” - Co spakować do plecaka?

      • 15 kwietnia uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 6b w ramach realizacji projektu: „Zaproś mnie na swoją lekcję” mieli zaszczyt gościć Panią Dorotę Sulimę – podróżniczkę, pisarkę i blogerkę.                                                                                                                                         Pani Dorota, która od  ponad dwudziestu lat podróżuje po zachodzie Stanów Zjednoczonych.  Temat spotkania ,,co spakować do plecaka? przybliżył dzieciom wiadomości o niezbędnych przedmiotach i przyborach, które podróżnik powinien ze sobą zabrać na wyprawę w nieznane. Dzieci mogły zapoznać się z podstawowymi informacjami o zachodniej części Stanów Zjednoczonych, a także wysłuchać porad jak zachować się podczas nieoczekiwanego spotkania np. z niedźwiedziem.

       Pani Dorota podzieliła się również niektórymi przygodami i doświadczeniami, jakie w ciągu 20 lat podróżowania napotkała na swoje drodze. Wiadomości, które uzyskali nasi uczniowie podczas spotkania z pewnością pomogą odpowiednio przygotować się na najbliższą podróż :) Wydarzenie odbyło się w ramach projektu ,,Zaproś mnie na swoją lekcję.  Nieśmiało liczymy na kolejne spotkanie ☺

      • Uniwersytet Dzieci w Klasie. Kosmos z Klasą.

      • Od początku roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej biorą udział w  zajęciach w ramach projektu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Kosmos z Klasą, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat kosmosu. Podczas lekcji uczniowie prowadzili obserwacje, które przybliżą im podstawowe informacje o przestrzeni kosmicznej. Poznali planety Układu Słonecznego, próbowali zaobserwować spadające gwiazdy. Uczestnicząc w projekcie, dzieci wzmacniają umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia oraz rozwijają swoją ciekawość.

       Na zdjęciu tablica informacyjna o programie oraz prace plastyczne dzieci. 

     • Motyle
      • Motyle

      • Nasz szkolny motyli wolontariat aktywnie działa w zdalnym nauczaniu. Przeprowadzonych zostało już kilka akcji. Od stycznia chętni wolontariusze malowali w domu witrażowe motyle na folii, za pomocą wypożyczonych ze szkoły farb i folii. Co tydzień przynosili do szkoły po kilkanaście pięknych motyli.

       Motyle wraz z ulotką proponującą przekazania 1% podatku z powodu zawieszenia zajęć w szkole zostały przekazane do biblioteki w Koźlaku.

       Zachęcamy do zabierania do domu motyli wraz z tą ulotką.

       Na zdjęciu przygotowane motye z ulotką.

      • Kaszuby i język kaszubski

      • We wtorek na Kaszuby zabrała nas pani Ania Dąbrowska.

       KLASY 3A I 5A ćwiczyły podstawowe zwroty w języku kaszubskim oraz dowiedziały się o ciekawych miejscach na Kaszubach. Wszyscy już wiemy, gdzie udamy sie na pierwszą wycieczkę po pandemii

       Dziękujemy Pani Ani za niesamowite warsztaty.

      • Bezpieczeństwo w sieci. Lekcja w ramach projektu edukacyjnego „Zaproś mnie na swoją lekcje”

      • Warsztaty z bezpieczeństwa w sieci, czyli  jak czuć się bezpiecznie w Internecie, co należy zrobić aby nasze dane były bezpieczne i właściwie chronione oraz w jaki sposób korzystać  prawidłowo z zasobów Internetu, tego dowiedzieli się podczas dzisiejszego spotkania uczniowie klasy 4b, 5a, 6a oraz 8a. W ramach realizacji projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” uczniowie wzięli udział w zajęciach z Panem Bartoszem Chysiem, który  jest nauczycielem informatyki, twórcą bloga edukacyjnego Digitalni oraz Super Belfrem. Pan Bartosz podzielił się z nami swoją wiedzą i pasją, udzielił nam również mnóstwo praktycznych porad dotyczących naszego „przebywania” w sieci. Były to niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia.​​​​​​​

       Na zdjęciu sketchnotka autorstwa naszej nauczycielki - p. Moniki Gierlik oraz uczniowie podczas lekcji online

      • Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego.‍‍‍‍‍‍

      • Uczniowie klasy ósmej niedługo będą stawać przed wyborem kolejnego etapu edukacji. Nie da się ukryć że wybór szkoły ponadpodstawowej jest niezwykle trudny. Wielu z nich wciąż zadaje sobie pytania: 

       ✅Jaką szkołę wybrać? Czym się kierować?

        

        ✅Gdzie szukać informacji?

       Aby ułatwić im podjęcie decyzji  klasa 8a kolejny raz wzięła udział w spotkaniu online w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Tym razem uczniowie mogli zwiedzić online ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANO-DRZEWNYCH im. Bolesława Chrobrego ul. Raszyńska 48 w Poznaniu.  W czasie trwającego ok. 30-40 min. spotkania młodzież wzięła udział w wykładzie z zakresu doradztwa zawodowego dotyczący możliwości i form kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej i dalszej kariery edukacyjno - zawodowej; obejrzała prezentację oferty kształcenia ogólnego i zawodowego w XXVIII LO, Technikum Budowlano – Drzewnym i Branżowej Szkole I stopnia.

        

      • Z wizytą w pracowni artystycznej

      • W dniu 9 kwietnia uczniowie klas 3a oraz 3b w ramach realizacji projektu: „Zaproś mnie na swoją lekcję” mieli zaszczyt gościć wybitną artystkę Panią Darię Ślewa.

       Pani Daria pokazała dzieciom swoją pracownię artystyczną oraz piękne obrazy. W ciekawy sposób opowiedziała o swojej pasji.  Dowiedzieliśmy się jak powstają rzeźby, które tworzy. Uczniowie mieli także okazję zaprezentować swoje dzieła. Dziękujemy Pani Darii za fantastyczne spotkanie.

       Uczniowie klasy 3a oraz 3b

       Zdjęcia pokoazują prezentowane prace artystki oraz uczestników lekcji.