• Aktualności

     • Akcja „Kasztanobranie” zakończona!
      • Akcja „Kasztanobranie” zakończona!

      •  

          W piątek 24. X. zakończyliśmy akcję zbierania kasztanów w naszej szkole. W akcję  zaangażowało się wielu uczniów i rodziców,  udało nam się zebrać ok. 1300 kg, to ogromny sukces! Rekordziści Emilka i Ignacy przynieśli ponad 200 kg! Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za trud i serce,  włożone w  zbiórkę. Dziękujemy także Pani Stefanii i Panu Marianowi, którzy pakowali kasztany w worki i przewozili do kontenerów, Panu Tomaszowi Biedermannowi i chłopakom z kl. 7b i 6b, którzy pomagali w załadunku no i oczywiście Uli z kl.4b, która zachęciła szkołę do wzięcia udziału w tej akcji.     Zebrane przez Was kasztany pojechały do firmy Pharmeko, która dokładnie je zważy i przekaże  pieniądze na konto Rady Rodziców a potem Wy uczniowie będziecie mogli zdecydować na co je przeznaczycie. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy!

                                                                                                                           Renata Łuczka

     •  Krótka relacja z Nocy Bibliotek
      • Krótka relacja z Nocy Bibliotek

      • Nasza Noc Bibliotek przebiegała następująco: uczniowie wszystkich klas mogli w piątek obejrzeć prezentacje i filmiki nakręcone przez uczniów o tematyce ekologicznej,  uczniowie klasy 7b  wykonali makiety Antarktydy oraz hasła mówiące jak w codziennym życiu możemy chronić klimat. W holu szkoły została przygotowana wystawa towarzysząca tej akcji oraz powstała „klimatyczna półka” z książkami poruszającymi tematy ochrony środowiska, niektóre pozycje książkowe zostały w ramach współpracy wypożyczone z Biblioteki Publicznej Gminy Komorniki, biblioteka była także sponsorem nagród. Uczniowie wykonali   „drzewo cytatów” oraz gazetkę.  Tego dnia odbyło się także inauguracyjne spotkanie koła czytelniczego „Literackie podróże z książką”, uczniowie młodszych otrzymali paszporty młodego czytelnika, w których będą zbierali pieczątki za udział w kolejnych spotkaniach czytelniczych. Następnie chętni uczniowie obejrzeli film dedykowany Nocy Bibliotek i wzięli  udział w warsztatach plastycznych. Szkolne wydarzenia zakończyły się oglądaniem wystawy i posadzeniem drzewka, takie samo drzewko otrzymała od nas szkoła w Konarzewie, jako symbol nawiązanej współpracy. Dalej Noc Bibliotek przeniosła się do uczniowskich domów, gdzie dzieci wspólnie z rodzinami czytały książki. Każdy kto nadesłał zdjęcie z potwierdzające swój udział w wydarzeniu otrzymał we wtorek nagrodę. Nagrodami były ekologiczne torby z niespodziankami. Bardzo wszystkim dziękuję za włączenie się do akcji.

       Renata Łuczka

     • Najlepsze życzenia
      • Najlepsze życzenia

      • Z okazji Święta Edukacji Narodowej

       w imieniu Rodziców i własnym składam całemu Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom

       Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach

       najserdeczniejsze życzenia zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych

       oraz wyłącznie zadowolenia z uczniów. 

       Tomasz Biedermann /Przewodniczący Rady Rodziców/

     • Noc bibliotek
      • Noc bibliotek

      •  

       W tym roku nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek

       Hasłem tegorocznego wydarzenia jest „Klimat na czytanie” i dlatego chciałabym promując czytelnictwo zachęcić wszystkich do zwrócenia szczególnej uwagi na otaczające nas środowisko. Chcemy ukierunkować nasze działania na tematy związane z troską o klimat i dobrostan ludzi i Ziemi.

       Zero Waste (tłumacząc dosłownie to „zero marnowania”) to styl życia, postawa mająca na celu ochronę wszystkich zasobów poprzez odpowiedzialną produkcję, konsumpcję, ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań i materiałów, bez ich spalania, oraz bez zrzutów do ziemi, wody lub powietrza, które zagrażają środowisku lub zdrowiu ludzkiemu. /definicja przyjęta przez Zero Waste International Alliance/.

       Postaramy się promować postawę Less Waste, czyli mniej marnowania. W ramach poszukiwania wskazówek do wdrożenia tych idei w swoje życie, można oprzeć się na zasadzie 6R:

       • Rethink – przemyśl na nowo, zmień nawyki
       • Refuse – odmawiaj – kupuj tylko to, czego naprawdę potrzebujesz, nie kupuj/używaj przedmiotów wytworzonych ze szkodą dla środowiska;
       • Reduce – ogranicz zużycie – nie korzystaj np. z jednorazowych opakowań;
       • Reuse – używaj ponownie, dawaj drugie życie przedmiotom
       • Recycle –  przetwarzaj
       • Rot – kompostuj

           Podczas tego wydarzenia  w naszej szkole postaramy się promować ekologiczne postawy i będziemy chcieli dać drugie życie przedmiotom wytworzonym zgodnie z ochroną środowiska. Oczywiście będziemy czytać książki poruszające tematykę ekologiczną, dzieci obejrzą prezentację, zaprosimy je także do ekologicznego kina, przygotujemy wystawę i „Klimatyczną półkę z książkami”. Następnie dalsze wydarzenia przeniosą się do Waszych domów i Internetu, szczegółowe informacje otrzymacie w piątek. Noc Bibliotek będzie także okazją do nawiązania bliższej współpracy z Biblioteką Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konarzewie.

        

       Plan wydarzenia  „ Noc Bibliotek” w piątek 9 października w naszej szkole:

       Od 10:30 do 12:00 – działania w klasach (warsztaty, czytanie książek, oglądanie prezentacji)

       Od 12:00 do 12:30 – przygotowanie „klimatycznej” wystawy w holu szkoły (kl. 7b)

       Od 12:45 do 13:20 -  spotkanie Koła Czytelniczego „Podróże z książką” dla uczniów kl.1-3

       Od 13:20 do 14:30 – kino, prezentacja filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” dla chętnych

       Od 14:30 do 15:15 – warsztaty plastyczne dla chętnych dzieci

       15:30   Zakończenie akcji,  posadzenie symbolicznego drzewka i oglądanie  wystawy.

       W domach uczniowie i rodzice będą mogli włączyć się do akcji poprzez rodzinne czytanie książek wypożyczonych z biblioteki lub z własnej biblioteczki domowej, kto udokumentuje swoje czytanie zdjęciem, które prześle na wskazany w Librusie adres otrzyma drobną nagrodę.

       Uczniowie i ich rodziny będą mogli oglądać inaugurację Nocy Bibliotek online za pośrednictwem Facebooka 10.X w sobotę o godz. 19  https://www.facebook.com/nocbibliotek.

       W zakładce biblioteki znajdziecie  różne pomysły jak spędzić ten wyjątkowy weekend.

                                                                                                                                             Renata Łuczka

     • "Balladyna" w naszej szkole
      • "Balladyna" w naszej szkole

      • 23 września uczniowie klas 7a, 7b i 8a zaprezentowali wybrane fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego. Przygotowane przez nich słuchowisko zostało entuzjastycznie odebrane przez uczniów. Działanie to było odpowiedzią na ogólnopolską akcję "Narodowe Czytanie".

       Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w to działanie.

       Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję akcji.

        

       Joanna Wawrzyniak i Agnieszka Bartkowiak

     • Noc Zawodowców
      • Noc Zawodowców

      • Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego

       Noc Zawodowców to inicjatywa, która od 3 lat gości w Wielkopolsce i wpisała się w przestrzeń wielkopolskiego środowiska szkół kształcących w zawodach i pracodawców, będąc jednym z najważniejszych wydarzeń Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – jednostki organizacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

       Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru.

       Tegoroczna Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów” to wydarzenieon-line, które angażuje młodzież ostatnich klas szkół podstawowych, ich rodziców, pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących w zawodach oraz wszystkich, których interesuje tematyka związana z edukacją i rynkiem pracy.

       Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu. 

       Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach włącza się w promowanie wydarzenia wśród uczniów.

       Startujemy on-line w piątek 2. października 2020 roku o godzinie 17:00.

       Szczegóły i program wydarzenia na stronie: www.noczawodowcow.pl

       Zapraszamy!

        

     • Spotkanie z aktorką Jowitą Budnik
      • Spotkanie z aktorką Jowitą Budnik

      • W ostatnim tygodniu nauki klasa 7 miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z aktorką Jowitą Budnik w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”.

       Aktorka znana szczególnie z filmów w reżyserii Krzysztofa Krauze, takich jak "Plac Zbawiciela", "Papusza" czy "Ptaki Śpiewają w Kigali" gościła również na ekranach popularnych seriali m.in. "W Labiryncie", "Komisarzu Reks", "M jak miłość" czy "Na Wspólnej".

       Spotkanie z aktorką miało formę wywiadu. Uczniowie zadawali ciekawe pytania, a przebiegiem rozmowy kierował nasz nauczyciel – Paweł Wylegała.

       Uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o życiu i karierze pani Jowity. Aktorka w interesujący sposób opowiedziała o życiu i popularności młodego aktora, jaka spotkała ją po emisji serialu "W Labiryncie". Podzieliła się  swoimi spostrzeżeniami na temat wad i zalety bycia aktorem. Przybliżyła nam na czym polega zawód agenta aktora, który wykonywała przez wiele lat.

       Pani Jowita opowiedziała o  swojej predyspozycji do zapamiętania długich tekstów,i zwróciła uwagę uczniom jak ważne jest trenowanie pamięci.

       Nasz gość chętnie opowiadał o swoim życiu osobistym, m.in. o swoich wspomnieniach ze szkoły oraz o ciekawej formie zwiedzania Europy. Aktorka podróżowała swoim kamperem.

       Spotkanie to było ciekawym doświadczeniem dla uczniów klasy 7, którzy mogli poznać kulisy pracy aktora i agenta.

       tekst: A. Kin

       zdjęcia: A. Golczak

        

     • Podziękowania Przewodniczącego Rady Rodziców
      • Podziękowania Przewodniczącego Rady Rodziców

      • Szanowne Grono Pedagogiczne i wszyscy Pracownicy Szkoły Podstawowej w Chomęcicach.

            Minął kolejny rok szkolny - rok nauki, który dla wszystkich był szczególny. Nowe wyzwania, jakie zostały podyktowane pandemią sprawiły, że zarówno nasze dzieci, jak i cale Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły musieli zmierzyć się z problemami, jakich nigdy wcześniej nie doświadczyli.

          Pragnę w imieniu rodziców złożyć Państwu serdeczne podziękowania za zaangażowanie i trud, jaki włożyliście w naukę i wychowanie naszych dzieci. Z nadzieją na "lepsze szkolne jutro" życzę udanego odpoczynku po tym trudnym dla wszystkich roku szkolnym.

       Z wyrazami szacunku - Tomasz Biedermann /Przewodniczący Rady Rodziców/.

     • Dzieci mają głos – podsumowanie konkursów
      • Dzieci mają głos – podsumowanie konkursów

      • W Dzień Dziecka zostały ogłoszone w naszej szkole konkursy, których pomysłodawczyniami i koordynatorkami były dwie uczennice z klasy 1a – Kinga Maruszewska i Lena Janota. Były to konkursy plastyczne: „Mój pupil” oraz „Pocztówka z wymarzonych wakacji”. Dziewczynki same wymyśliły konkursy, zorganizowały piękne nagrody oraz wybrały zwycięzców, jak się okazało nagrodziły wszystkich uczestników. Na konkurs wpłynęły pomysłowe i ciekawe prace, dlatego Rysia S., Jakuba H., Jakuba Ch., Mateusza A., Maję A., Lenę J., Kingę M., Julię B., Kasię P., Klaudię B. i Hanię M. ogłaszamy zwycięzcami.

       Bardzo dziękujemy uczestnikom, że podjęli trud wykonania prac a organizatorkom za inicjatywę i nagrody, którymi sprawiły ogromną radość uczestnikom. Wiem, że są już pomysły na kolejne konkursy, więc w przyszłym roku szkolnym również pozwolimy uczniom na realizację swoich projektów.

        

       Renata Ł.