• Aktualności

     • „Zaproś mnie na swoją lekcję” - Co spakować do plecaka?
      • „Zaproś mnie na swoją lekcję” - Co spakować do plecaka?

      • 15 kwietnia uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 6b w ramach realizacji projektu: „Zaproś mnie na swoją lekcję” mieli zaszczyt gościć Panią Dorotę Sulimę – podróżniczkę, pisarkę i blogerkę.                                                                                                                                         Pani Dorota, która od  ponad dwudziestu lat podróżuje po zachodzie Stanów Zjednoczonych.  Temat spotkania ,,co spakować do plecaka? przybliżył dzieciom wiadomości o niezbędnych przedmiotach i przyborach, które podróżnik powinien ze sobą zabrać na wyprawę w nieznane. Dzieci mogły zapoznać się z podstawowymi informacjami o zachodniej części Stanów Zjednoczonych, a także wysłuchać porad jak zachować się podczas nieoczekiwanego spotkania np. z niedźwiedziem.

       Pani Dorota podzieliła się również niektórymi przygodami i doświadczeniami, jakie w ciągu 20 lat podróżowania napotkała na swoje drodze. Wiadomości, które uzyskali nasi uczniowie podczas spotkania z pewnością pomogą odpowiednio przygotować się na najbliższą podróż :) Wydarzenie odbyło się w ramach projektu ,,Zaproś mnie na swoją lekcję.  Nieśmiało liczymy na kolejne spotkanie ☺

      • Uniwersytet Dzieci w Klasie. Kosmos z Klasą.

      • Od początku roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej biorą udział w  zajęciach w ramach projektu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Kosmos z Klasą, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat kosmosu. Podczas lekcji uczniowie prowadzili obserwacje, które przybliżą im podstawowe informacje o przestrzeni kosmicznej. Poznali planety Układu Słonecznego, próbowali zaobserwować spadające gwiazdy. Uczestnicząc w projekcie, dzieci wzmacniają umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia oraz rozwijają swoją ciekawość.

       Na zdjęciu tablica informacyjna o programie oraz prace plastyczne dzieci. 

     • Motyle
      • Motyle

      • Nasz szkolny motyli wolontariat aktywnie działa w zdalnym nauczaniu. Przeprowadzonych zostało już kilka akcji. Od stycznia chętni wolontariusze malowali w domu witrażowe motyle na folii, za pomocą wypożyczonych ze szkoły farb i folii. Co tydzień przynosili do szkoły po kilkanaście pięknych motyli.

       Motyle wraz z ulotką proponującą przekazania 1% podatku z powodu zawieszenia zajęć w szkole zostały przekazane do biblioteki w Koźlaku.

       Zachęcamy do zabierania do domu motyli wraz z tą ulotką.

       Na zdjęciu przygotowane motye z ulotką.

      • Kaszuby i język kaszubski

      • We wtorek na Kaszuby zabrała nas pani Ania Dąbrowska.

       KLASY 3A I 5A ćwiczyły podstawowe zwroty w języku kaszubskim oraz dowiedziały się o ciekawych miejscach na Kaszubach. Wszyscy już wiemy, gdzie udamy sie na pierwszą wycieczkę po pandemii

       Dziękujemy Pani Ani za niesamowite warsztaty.

      • Bezpieczeństwo w sieci. Lekcja w ramach projektu edukacyjnego „Zaproś mnie na swoją lekcje”

      • Warsztaty z bezpieczeństwa w sieci, czyli  jak czuć się bezpiecznie w Internecie, co należy zrobić aby nasze dane były bezpieczne i właściwie chronione oraz w jaki sposób korzystać  prawidłowo z zasobów Internetu, tego dowiedzieli się podczas dzisiejszego spotkania uczniowie klasy 4b, 5a, 6a oraz 8a. W ramach realizacji projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” uczniowie wzięli udział w zajęciach z Panem Bartoszem Chysiem, który  jest nauczycielem informatyki, twórcą bloga edukacyjnego Digitalni oraz Super Belfrem. Pan Bartosz podzielił się z nami swoją wiedzą i pasją, udzielił nam również mnóstwo praktycznych porad dotyczących naszego „przebywania” w sieci. Były to niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia.​​​​​​​

       Na zdjęciu sketchnotka autorstwa naszej nauczycielki - p. Moniki Gierlik oraz uczniowie podczas lekcji online

      • Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego.‍‍‍‍‍‍

      • Uczniowie klasy ósmej niedługo będą stawać przed wyborem kolejnego etapu edukacji. Nie da się ukryć że wybór szkoły ponadpodstawowej jest niezwykle trudny. Wielu z nich wciąż zadaje sobie pytania: 

       ✅Jaką szkołę wybrać? Czym się kierować?

        

        ✅Gdzie szukać informacji?

       Aby ułatwić im podjęcie decyzji  klasa 8a kolejny raz wzięła udział w spotkaniu online w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Tym razem uczniowie mogli zwiedzić online ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANO-DRZEWNYCH im. Bolesława Chrobrego ul. Raszyńska 48 w Poznaniu.  W czasie trwającego ok. 30-40 min. spotkania młodzież wzięła udział w wykładzie z zakresu doradztwa zawodowego dotyczący możliwości i form kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej i dalszej kariery edukacyjno - zawodowej; obejrzała prezentację oferty kształcenia ogólnego i zawodowego w XXVIII LO, Technikum Budowlano – Drzewnym i Branżowej Szkole I stopnia.

        

      • Z wizytą w pracowni artystycznej

      • W dniu 9 kwietnia uczniowie klas 3a oraz 3b w ramach realizacji projektu: „Zaproś mnie na swoją lekcję” mieli zaszczyt gościć wybitną artystkę Panią Darię Ślewa.

       Pani Daria pokazała dzieciom swoją pracownię artystyczną oraz piękne obrazy. W ciekawy sposób opowiedziała o swojej pasji.  Dowiedzieliśmy się jak powstają rzeźby, które tworzy. Uczniowie mieli także okazję zaprezentować swoje dzieła. Dziękujemy Pani Darii za fantastyczne spotkanie.

       Uczniowie klasy 3a oraz 3b

       Zdjęcia pokoazują prezentowane prace artystki oraz uczestników lekcji. 

      • Islandia kraina wulkanów. Lekcja w ramach projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję"

      • Dzisiaj klasy 5a, 6b, 8a oraz 3a wzięły udział w kolejnej lekcji w ramach projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję". Naszym gościem była blogerka i podróżniczka Pani Anna Leszczyńska. Uczniowie wraz z opiekunami odbyli wirtualną podróż do Islandii krainy wulkanów. Nasza przewodniczka Pani Ania zabrała nas w odległe zakątki tego ciekawego kraju. Dowiedzieliśmy się wielu niezwykłych faktów o krainie trolli i elfów. Zwiedziliśmy wspaniałe wodospady i zobaczyliśmy gorące gejzery. To była inspirujące lekcja. Dziękujemy!

        

       Zdjęcia przedstawiają uczniów i prezentację podczas lekcji online. 

      • Działaj z IMPETem

      • Od początku roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej biorą udział w  zajęciach w ramach projektu  Działaj z IMPETem, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat segregacji odpadów.Uczniowie pod okiem pani Anny Kasperskiej brali udział w konkursach, spacerowali wirtualnie ze śmieciarką Miecią po oczyszczalni, oglądali filmiki na temat przetwarzania plastiku, rozwiązywali zagadki i rebusy.Już niebawem kolejne wieści z realizacji projektu.

      • Tydzień z Patronem !

      • W ostatnim tygodniu marca klasy 1-8 wzięły udział w tzw. „Tygodniu z Patronem”.  Mimo trudnej sytuacji pandemicznej, udało nam się dostosować do nowej rzeczywistości i zorganizować ciekawe sytuacje dydaktyczne we wszystkich klasach. W końcu naszym patronem jest  wybitny i odważny podróżnik Arkady Fiedler, więc tak jak on nie poddajemy się i zdobywamy nową wiedzę w tak trudnym dla wszystkich czasie.  Uczniowie podczas zdalnych lekcji przypominali postać Patrona. Poznali jego życie, twórczość, odczytali fragmenty książek. Dodatkowo  wirtualnie odwiedzali miejsca, w których bywał  podróżnik: uczniowie klasy pierwszej „odbyli” wyprawę do Norwegii, poznali florę i faunę tego regionu. Dowiedzieli się, co to jest zorza poranna, fiordy,  przygotowali  ciekawe prace plastyczne.  Dodatkowo klasa 1a i 1b wzięła udział w interesującej lekcji z Panem Markiem Fiedlerem- wnukiem Arkadego, który opowiedział nam nie tylko o swoim dziadku, ale także o Wyspach Wielkanocnych.

       Ciekawe lekcje odbyły się również w klasie 3a. Uczniowie poznawali drugi co do wielkości kontynent Afrykę. Pracowaliśmy z GoogleMaps - odszukując miejsca, które odwiedziła Arkady Fiedler. Wyznaczaliśmy trasę z Chomęcic do Ghany :) odczytywaliśmy i przeliczaliśmy kilometry jakie trzeba pokonać. Układaliśmy puzzle z konturem kontynentu oraz odwzorowaliśmy go na papierze. Razem z Martyną Wojciechowską wybraliśmy się do innych miejsc w Afryce. Dzięki książce Zwierzęta Świata poznaliśmy Fusi zabawną słoniczkę oraz przyrodę tego gorącego kontynentu. Metodą origami wykonaliśmy sympatycznego słonika.  Wesoły Mebratu - pucybut z Etiopii  - bohater jednego z opowiadań Dzieciaki świata, opowiedział nam o życiu dzieci i ich nietypowych zajęciach. Całość pracy zamieściliśmy na kreatywnie opracowanych przez dzieci plakatach. To był dzień bez podręczników i zeszytów - liczyła się przygoda i nauka przez zabawę.

       Klasa IVa  z kolei - zapoznała się z postacią Arkadego poprzez prezentację i zwiedzanie muzeum- strona muzeum w Puszczykowie,  utrwaliła poprzez zadanie na word wall. Na zajęciach ART - zrobili motyle techniką origami.  Uczniowie przypomnieli sobie ważne fakty w życia naszego patrona.

       Dodatkowo w klasach 1-3 został ogłoszony konkurs na plakat o Arkadym, z kolei w klasach 4-6 na wiersz o naszym  patronie. Wyniki poznamy już wkrótce, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć „Tygodnia z Patronem”.

       Na zdjęciach fotorelacja ze spotkania online z Panem Markiem Fiedlerem. 

       Motyle z papieru wykonane przez naszych uczniów.

       Na zdjęciu wirualna podróż do Afryki klasy 3a. Uczniowie prezentują dzienniki podróży oraz pracę plastyczną z papieru - słonika.