• Telewizja WTK w naszej szkole
     • Telewizja WTK w naszej szkole

     • Gościliśmy wczoraj telewizję WTK, która przygotowuje materiał o projekcie „Europejska Szkoła w Chomęcicach-kształtowanie kompetencji kluczowych z matematyki i informatyki” do programu o funduszach europejskich.

      Będzie można go obejrzeć w najbliższy poniedziałek o godz.19:10.  - ZAPRASZAMY -z Mateuszem Menkina

    • Konkursu o Złote Pióro Dyrektora Szkoły
     • Konkursu o Złote Pióro Dyrektora Szkoły

     • Tytułowa nagroda została przyznana Annie Gałan za baśń pt."Cztery żywioły".

      Pragniemy podkreślić, że podjęcie decyzji było bardzo trudne, gdyż zgłoszone prace reprezentowały niezwykle wyrównany poziom. W związku z tym jury konkursu postanowiło nagrodzić kilkoro uczniów wyróżnieniami i małymi piórkami dyrektora:

      I wyróżnienie - Jaśmina Kurasz za baśń, która wzbudza wielkie emocje.

      II wyróżnienie - Samuel Dłużewski za baśń niezwykle bogatą w fantastyczne wydarzenia i piękny morał.

      III wyróżnienie - Gabriela Przybyłek za baśń pt. "Pastereczka Wiatereczka".

      Laureaci konkursu zostali nagrodzeni- główną nagrodą ZŁOTYM PIÓREM ufundowanym przez panią Dyrektor oraz małymi piórami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

      Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej edycji konkursu już za rok.

      ( M. Jarentowska)

    • TYDZIEŃ MATEMATYKI i TYDZIEŃ MÓZGU
     • TYDZIEŃ MATEMATYKI i TYDZIEŃ MÓZGU

     • TYDZIEŃ MATEMATYKI

      W naszej szkole od 14 do 18 marca obchodziliśmy Tydzień Matematyki. Z tej okazji odbyło się kilka konkursów: konkurs na największą liczbę wyrazów z głoską „pi” , film edukacyjny o liczbie Pi, Kangur matematyczny, konkurs plastyczny oraz informatyczny „Matematyka w życiu codziennym”, konkurs Mistrz Łamigłówek. W konkursach wzięło udział wielu uczniów. Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych znajdujących się w holu szkoły.

      TYDZIEŃ MÓZGU

       

      Tydzień Mózgu to coroczna akcja edukacyjna Polskiej Akademii Nauk, która popularyzuje wiedzę o mózgu. Do wygłaszania otwartych wykładów zapraszani są wybitni specjaliści z dziedzin szeroko rozumianej neuronauki. W naszej szkole przez cały tydzień chętni uczniowie mogli poczytać ciekawostki o mózgu zamieszczone na gazetce oraz wziąć udział w zabawie – wylosować codziennie pytanie i na nie odpowiedzieć. W akcji wzięło udział 15 uczniów, którzy starali się zwiększyć swą wiedzę o najważniejszym organie naszego organizmu.

       

    • ZWIEDZANIE WYSTAWY ANTONIO GAUDIEGO
     • ZWIEDZANIE WYSTAWY ANTONIO GAUDIEGO

     • Dnia 24 marca młodzież z klas 5a, 5b i 6 udała się z Chomęcic do Poznania w celu zwiedzenia wystawy z dziełami genialnego hiszpańskiego architekta i wizjonera Antoniego Gaudiego znajdującej się w Centrum Kultury Zamek przy ul. Św. Marcina w Poznaniu.

      Na początku nasza ponad 40 osobowa wycieczka została podzielona na kilka grup, aby w skupieniu zrealizować wszystkie powierzone zadania. Pani przewodnik z poznańskiego CK Zamek, opowiedziała nam o historii tego miejsca, opisując m. in. architektów zamku i obecny remont frontowej części przedstawiony na makiecie.

      Następnie zrealizowaliśmy nasze etapy gry miejskiej znajdujące się w najbliższej okolicy. Zadania były dla nas wyzwaniem i musieliśmy się skoncentrować podczas wspólnej pracy, aby znaleźć rozwiązanie.

      Później dokładnie obejrzeliśmy wystawę, składającą się z licznych eksponatów ilustrujących dzieła utalentowanego architekta- projekty, makiety, fotografie budynków, rzeźby, meble i ceramikę.

      Ostatnim etapem naszego zwiedzania były warsztaty plastyczne, podczas których samodzielnie projektowaliśmy drzwi. Nasze prace były wykonane szybko i starannie, a większość z nich było bardzo oryginalna.

      Po przybyciu do Chomęcic zapoznaliśmy się z wynikami naszej gry miejskiej. Wycieczka ta dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń.

       

      Organizatorzy i opiekunowie:

      Emilia B., Monika G., Barbara M., Marta N. Małgorzata S.

       

    • Sukces w XVI Międzyszkolnym Konkursie Regionalnym „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna”
     • Sukces w XVI Międzyszkolnym Konkursie Regionalnym „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna”

     •  Z przyjemnością informujemy, że w XVI Międzyszkolnym Konkursie Regionalnym „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” zostali nagrodzeni:

      Klasy II miejsce:

      I Lena Patela- klasa 1b

      II Stanisław Mańkowski- klasa 1a

      III Helena Szulda – klasa 1a

      Klasy III miejsce

      I Maja Bałuszyńska – klasa 2b

      II miejsce Mila Maćkowiak - klasa 2a

      III miejsce Lena Pozorska - klasa 2a

      Klasy IIIII miejsce Anatolia Kwiatkiewicz- klasa 3b

       

      To ogromny sukces szkoły.

      Gratulujemy !

    • Dzień motyla
     • Dzień motyla

     • „Motylem jestem

      Na, na, na, na, motylem jestem

      Pofrunę, gdzie nie byłam jeszcze

      Zatrzymaj, bo nie wrócę więcej”

       

       

      Motyl kojarzy się przede wszystkim z pięknem, delikatnością i ulotnością, no i 

      oczywiście z wiosną, czyli czasem, gdy wszystko wokół rozkwita i budzi się do życia. Nic dziwnego, że Dzień Motyli obchodziliśmy dzień po nadejściu kalendarzowej wiosny. Nie jest to jeszcze czas, w którym motyle swobodnie latają po Polsce, ale w naszej szkole motyle pojawiły się wszędzie: na korytarzach, na gazetkach klasowych i w ulubionym kąciku relaksacyjnym wokół palm.

      Wolontariusze tego dnia dekorowali motyle na Kiermasz Świąteczny, podczas którego będą kwestować na hospicjum Pallium. Nasza pani Stefanią również przeobraziła się tego dnia w pięknego motyla. 

      AG

    • #koloroweSkarpetki
     • #koloroweSkarpetki

     • 21 marca obchody pierwszego dnia wiosny połączone były z akcją #koloroweSkarpetki w związku z obchodami Dnia Osób z Zespołem Downa. 

      W szkole zrobiło się pięknie i kolorowo. Wiosna, wiosna ach to ty! 

    • „Dzień bez plecaka”
     • „Dzień bez plecaka”

     • Pierwszy dzień wiosny Samorząd Uczniowski ogłosił „Dniem bez plecaka”,
      Z tej okazji ogłoszony został konkurs na najciekawszy i najzabawniejszy zamiennik plecaka.

      SU

     • Wycieczka klas 2 do Teatru Animacji na spektakl pt. „Calineczka”.

     • 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z okazji tego sympatycznego marcowego święta klasa 2a i 2b wybrała się na wycieczkę do Teatru Animacji na spektakl pt. „Calineczka”.

      Historia małej dziewczynki została przedstawiona dość nietypowo, bo musicalowo. Kolorowe stroje i ciekawa scenografia sprawiły, ze uczniowie długo nie zapomną spektaklu.

      Po przedstawieniu czekała na wszystkich dodatkowa niespodzianka – uczniowie znaleźli się za kulisami. Dowiedzieli się między innymi:

      co znajduje się pod sceną,

      czym różni się kukła od pacynki,

      dokąd aktorzy schodzą ze sceny,

      gdzie chowa się scenografię?

      Dodatkowo, w związku z prowadzoną innowacją w naszej szkole „Przez zabawę w świat zawodów”, uczniowie zadawali wiele pytań związanych z zawodem aktora. Aktor chętnie, z humorem i cierpliwością, opowiadał o swojej pracy, zainteresowaniach i karierze aktorskiej.

    • Akcja #plecakdlaUA
     • Akcja #plecakdlaUA

     • Szanowni Państwo,

      jak zawsze stajecie na wysokości zadania. Obiecaliśmy nie publikować zdjęć darów, ani tym bardziej obdarowanych, ale nie możemy nie podziękować Wam za ofiarność.

      Do szkoły uczęszcza już ośmioro uczniów z Ukrainy. Wszyscy nowi uczniowie, dzięki natychmiastowej reakcji z Państwa strony, otrzymali #plecak -wyprawkę. Byli zachwyceni prezentem.

      BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM, którzy dostarczyli plecaki, zeszyty, akcesoria.

      Uśmiech dziecka jest dla nas największym podziękowaniem.

      Dziękujemy za kilkanaście kartonów darów dla Ukrainy- pani Sołtys w ubiegłym tygodniu codziennie odbierała przygotowane przez szkołę paczki.

      Dziękujemy wszystkim, którzy chcą wesprzeć szkołę w tym trudnym czasie i poszukują chętnych do pomocy w przygotowaniu nas do pracy z migrantami. Na pewno skorzystamy ze wsparcia.

      Dziękujemy też za słowa otuchy i wsparcia- teraz jest nam ono niezbędne.

      Jesteśmy pewni, że przy takim zaangażowaniu społeczności damy radę.

      Akcji #plecakdlaUA nie przerywamy i nadal prosimy o przynoszenie wyprawek do portierni.

     • Karnawał w klasie 1c

     • Czas karnawału i balików za nami. Bajeczne stroje, kolorowe balony i wesoła muzyka- w takiej atmosferze bawiły się dzieci klas 0-3 na swoich balikach karnawałowych. Wspólna zabawa przynosi dzieciom zawsze dużo radości.

      28.02 na swoim baliku klasa 1c w pięknych strojach wzięła udział w różnych zabawach i konkursach. Była muzyka, dużo uśmiechu i dobra zabawa.

    • Innowacja „Przez zabawę w świat zawodów”
     • Innowacja „Przez zabawę w świat zawodów”

     • Innowacja „Przez zabawę w świat zawodów” jest prowadzona w klasie 2a w roku szkolnym 2021-2022.  Głównym celem innowacji jest systematyczne i planowe wdrażanie elementów wiedzy dotyczącej problematyki zawodoznawczej w klasie drugiej w Szkole Podstawowej.

      W klasach I–III uczniowie zaczynają odkrywać własne możliwości edukacyjne, zdolności i  potrzeby. Na etapie nauczania wczesnoszkolnego proces orientacji zawodowej jest bardzo ważny i istotny, ponieważ przygotowuje ucznia do  bardziej świadomego wyboru dalszej drogi edukacji. Etap dochodzenia do wyboru odpowiedniej szkoły średniej, czy już zawodowej, czy zawodu, jest dłuższy, a więc bardziej przemyślany. Uczeń ma większą szansę do łagodnego przejścia w świat pracy. Nowoczesna edukacja do zawodu to rozwijanie własnej osobowości na tle życia społecznego już od pierwszych lat szkolnych.  Podjęte  działania takie jak: spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, wycieczki zawodoznawcze, zajęcia z cyklu „Poznaję siebie” mają na celu odkrycia przez ucznia swoich predyspozycji zawodowych oraz rozwinięcia swoich zainteresowań, a także do większej świadomości, co do potrzeb konkretnych zawodów w społeczeństwie dzisiaj i w przyszłości. Celem innowacji  jest zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy, prawdopodobnymi oczekiwaniami rynku pracy, rozwijanie pozytywnej postawy wobec pracy i permanentnej edukacji oraz  stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających poznawaniu siebie  i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji, a także pozwalające dziecku marzyć.

      Dotychczas w klasie 2a odbyły się spotkanie z następującymi przedstawicielami zawodów:

      - spotkanie z Panem Łukaszem Jędrzejczykiem- chemikiem

      - udział Pani Natalii Chudej w pogadance- przedstawienie zawodu elektroradiologa

      - spotkanie z Panią Kamilą – stewardessą

      - udział w zajęciach z fizykiem

      - spotkanie z Panią Angeliką Lohr- poznanie pasji dekorowania domu

      - spotkanie z fanami motoryzacji Panem Łukaszem i Marcinem , czyli poznajemy zainteresowania naszych rodziców

      - spotkanie z Panem Łukaszem Wierzbickim i Waldemarem Cichoniem – autorami książek dla dzieci

      - spotkanie z Panem Marcinem- opiekunem zwierząt z fundacji „Benek”

      - spotkanie z Panem Marcinem Koziołem- warsztaty dotyczące książki „Wombat Maksymilian”

      - spotkanie z bibliotekarką- Panią Renatą Łuczką

      - spotkanie z Panem Zbigniewem Pozorskim- inżynierem budownictwa.

      Oprócz spotkań zawodoznawczych uczniowie mają okazję :

      - nauczyć się umiejętnie analizować swoje mocne i słabe strony,

      - poznać swoje zainteresowania

      W ramach zajęć wykonują lapbooki, plakaty oraz inne różne prace plastyczne.

       

       

       

     • Bale karnawałowe w klasie 1 a oraz 1b

     • Karnawał to wspaniały okres zimowych balów oraz zabaw. W dniach 21 i 22 lutego w klasach 1 a oraz 1 b odbyły się długo wyczekiwane bale karnawałowe. W tych dniach w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów różnych bajek, filmów, a także postaci ze świata sportu. Można było spotkać wróżki, królewny, tygryska, rycerza, piłkarzy, Batmana… nie sposób wymienić wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było czasem bardzo trudno. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, które były przeplatane wesołymi zabawami. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku za, który serdecznie dziękujemy rodzicom.

      Pani Kasia i Pani Paulina :-)

    • Kiermasz wielkanocny
     • Kiermasz wielkanocny

     • Rada Rodziców przy SP im.Arkadego Fiedlera w Chomęcicach organizuje

      KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

       GDZIE?

      WDK „Koźlak” 

      KIEDY?

      8 kwietnia 2022 o godz.16:00 

      PO CO?

      Kiermasz jest okazją do integracji, degustacji oraz wsparcia działalności Rady Rodziców.

       

      Zapraszamy już dzis!

    • WARSZTATY NA TEMAT SYTUACJI NA UKRAINIE „SOLIDARNI Z UKRAINĄ”
     • WARSZTATY NA TEMAT SYTUACJI NA UKRAINIE „SOLIDARNI Z UKRAINĄ”

     • W dn. 2 marca br. uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 2a, 2b oraz 3a uczestniczyły w warsztatach
      z pedagogiem „Nie bądź obojętny”.

      Każdy potrzebuje czasu na oswojenie się ze swoimi lękami oraz obecną sytuacją. Na pewno nie możemy zabronić naszym dzieciom interesowania się wojną. Jednocześnie nie eskalujmy strachu, paniki, nie wyolbrzymiajmy, nie snujmy teorii spiskowych. Zachowujmy spokój, ale nie udawajmy, że nic się nie dzieje, że nie ma się o co martwić.

      Podczas zajęć uczniowie opowiadali o swoich uczuciach, lękach, które im teraz towarzyszą, ale także o tym skąd czerpią informacje na temat wojny w Ukrainie i skąd wiedzą, że są one prawdziwe. Ponadto uczniowie wskazywali jak my, Polacy pomagamy narodowi ukraińskiemu. Uczniowie wysłuchali także bajki filozoficznej „Ślepiec i paralityk” (M. Piquemal, Bajki filozoficzne, Muchomor 2004), z której dowiedzieli się, iż siłą ludzi i szansą na pokonanie wroga jest wzajemna pomoc.

      Ponieważ siła i solidarność tkwi nie tylko w grupie, nasi uczniowie indywidualnie starają się wspierać naszych wschodnich sąsiadów. W tym celu każdy stworzył niebiesko – żółte serduszko lub flagę, na znak solidarności z Ukrainą, i które wkrótce ozdobią naszą szkołę. Zaplanowano także dzień niebiesko – żółtych strojów, fryzur i makijaży, który odbędzie się w klasach 1 – 3 w najbliższy czwartek i piątek.

    • Rekrutacja
     • Rekrutacja

     • Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Komorniki nr 464/2022 z dnia 17.01.2022r. rekrutacja do oddziałów przedszkolnych trwać będzie w dniach 28.02 - 11.03.2022r. 

      Proces rekrutacyjny odbywa się drogą elektroniczną, przez platformę

       www.nabor.pcss.pl/komorniki

      Szczegóły dotyczące naboru pojawią się wkrótce w zakładce Rekrutacja.

      W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 518 68 00 12 

    • Podkoziołek dla  Seniorów
     • Podkoziołek dla  Seniorów

     •  

            W minionym tygodniu w Wiejskim Domu Kultury Koźlak nasi Seniorzy mieli spotkanie podkoziołkowe. Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w uświetnienie tego spotkania. Wolontariusze przygotowali upominki dla każdego, były to własnoręcznie upieczone babeczki, ozdobione  pięknymi, papierowymi serduszkami, które podczas spotkania zostały wręczone przez uczennice z klasy 8a  przybyłym gościom.  Uczniowie z klas młodszych natomiast specjalnie na to wydarzenie przygotowali koncert , z którego pani Julianna Jezierska nagrała film, i film został odtworzony na spotkaniu. Uczniowie za swój występ otrzymali gromkie brawa.  Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pomogli w przygotowaniu upominków i występów, bo pokazaliśmy, że Seniorzy są zawsze dla nas bardzo ważni.

                                                                                                                   R. Łuczka

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach
   • 61 810 76 41 518 680 012
   • Szkoła Podstawowa im Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, Poznańska 112, 62-052 Komorniki Poland
   • Dyrektor Szkoły Anna Golczak
   • Wicedyrektor Anna Raczkowska - Kasperska
   • Administrator WWW Anna Aleksandrowicz - Rajewicz
   • Administrator Librus Paulina Wojtkowiak
  • Logowanie