• Aktualności

      • Doradztwo Zawodowe

      • Zespół Szkół Geodezyjno- drogowych w Poznaniu- spotkanie online w ramach doradztwa zawodowego.

       Wybór kierunku kształcenia, którego musi dokonać  młodzież w wieku 14 lat to jedna z najtrudniejszych i najważniejszych decyzji.  Spotkania online w ramach doradztwa zawodowego dla uczniów z klasy 8, są organizowane w celu poznania danej szkoły, nauczycieli, a także poszczególnych zawodów.

       Klasa 8a kolejny raz udała się na wirtualną wycieczkę po szkole. Tym razem mogliśmy odwiedzić  Zespół Szkół geodezyjno- drogowych w Poznaniu.  Uczniowie zostali zapoznani z ofertą szkoły, klasami, a także z następującymi zawodami:  technik geodeta, technik pojazdów samochodowych,  technik budowy dróg, geolog.

      • Doradztwo Zawodowe

      • Klasa 8 miała przyjemność uczestniczyć w ciekawym spotkaniu online zorganizowanym w ramach Doradztwa Zawodowego z przedstawicielem Technikum Energetycznego im. Henryka Zygalskiego w Poznaniu

       Uczniowie zapoznali się z ofertą dydaktyczną szkoły oraz zobaczyli animację obrazującą zawody kształcone w tym Technikum. W ten sposób poznali takie zawody jak: technik informatyk, technik elektronik, technik energetyk, technik automatyk i technik elektryk.

       Szkoła umożliwia również uczniom wyjazdy zagraniczne w ramach projektu Erasmus + tego  , Aiesec oraz praktyki zawodowe w Hiszpanii.

        

       Uczniowie wyrazili swoje zadowolenie z zorganizowania takiego spotkania online.

        

       AK

       Na zdjęciu widoczna prezentacja online oraz logo technikum. 

     • Zaproś mnie na swoją lekcję - ,,Rzecz o pszczołach”
      • Zaproś mnie na swoją lekcję - ,,Rzecz o pszczołach”

      • W ramach projektu edukacyjnego „Zaproś mnie na swoją lekcję”, Uczniowie klasy 1a i 1b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, które wprowadziły ich do tajemniczego świata pracowitych pszczółek. W tą niesamowitą podróż zabrała ich pani Marlena Kowalska, która w ciekawy sposób opowiedziała o życiu tych owadów i o znaczeniu ich pracy dla  środowiska. 

       Dziękujemy Pani Marlenie za poświęcony czas i podzielenie się  z nami swoją wiedzą i pasją.

     • Zaproś mnie na swoją lekcję - Spotkanie z gwarą śląską.
      • Zaproś mnie na swoją lekcję - Spotkanie z gwarą śląską.

      • W czwartek 22 kwietnia klasa 3a miała ogromną przyjemność spotkać się z Panią Ewą Kolbusz pasjonatką  gwary śląskiej, rodowitą mieszkanką Górnego Śląska. Razem z nami w spotkaniu uczestniczyła klasa 3 z ZSP w Więckowicach. Bardzo miło było nam gościć kolegów i koleżanki z sąsiedniej szkoły. 

       Pani Ewa wspaniale przybliżyła uczniom rejon Górnego Śląska, ważne miejsce na mapie Polski oraz atrakcje turystyczne. Opowiedziała o tradycjach gwarowych. Wspólnie próbowaliśmy odgadnąć zagadkowe słowa mówione w gwarze śląskiej. Okazało się, że nie jest to takie proste.:) Dzieci zobaczyły tradycyjne stroje oraz poznały tajniki pracy górnika. Śląsk kryje wiele atrakcji turystycznych i z pewnością warto go odwiedzić podczas wakacji. Dziękujemy naszemu gościowi za bardzo atrakcyjne i wartościowe spotkanie. 

       Na zdjęciach spotkanie online z Panią Ewą Kolbusz. Fragmenty prezentacji oraz uczestnicy spotkania. 

      • Spektakl online „Przyjaciel Automateusza” wg Stanisława Lema

      • W dniu 22 kwietnia uczniowie klasy 4b wzięli udział w spektaklu online „Przyjaciel Automateusza” wg Stanisława Lema organizowany przez Teatr Lalek Guliwer w Warszawie. Uczniowie obejrzeli również krótki filmik o powstawaniu nagrania spektaklu wraz z wywiadami z aktorami i reżyserem a na koniec była niespodzianka - warsztat plastyczny „Elektroprzyjaciel” ☺

       B.M.

     • „Zaproś mnie na swoją lekcję” - Co spakować do plecaka?
      • „Zaproś mnie na swoją lekcję” - Co spakować do plecaka?

      • 15 kwietnia uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 6b w ramach realizacji projektu: „Zaproś mnie na swoją lekcję” mieli zaszczyt gościć Panią Dorotę Sulimę – podróżniczkę, pisarkę i blogerkę.                                                                                                                                         Pani Dorota, która od  ponad dwudziestu lat podróżuje po zachodzie Stanów Zjednoczonych.  Temat spotkania ,,co spakować do plecaka? przybliżył dzieciom wiadomości o niezbędnych przedmiotach i przyborach, które podróżnik powinien ze sobą zabrać na wyprawę w nieznane. Dzieci mogły zapoznać się z podstawowymi informacjami o zachodniej części Stanów Zjednoczonych, a także wysłuchać porad jak zachować się podczas nieoczekiwanego spotkania np. z niedźwiedziem.

       Pani Dorota podzieliła się również niektórymi przygodami i doświadczeniami, jakie w ciągu 20 lat podróżowania napotkała na swoje drodze. Wiadomości, które uzyskali nasi uczniowie podczas spotkania z pewnością pomogą odpowiednio przygotować się na najbliższą podróż :) Wydarzenie odbyło się w ramach projektu ,,Zaproś mnie na swoją lekcję.  Nieśmiało liczymy na kolejne spotkanie ☺

      • Uniwersytet Dzieci w Klasie. Kosmos z Klasą.

      • Od początku roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej biorą udział w  zajęciach w ramach projektu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Kosmos z Klasą, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat kosmosu. Podczas lekcji uczniowie prowadzili obserwacje, które przybliżą im podstawowe informacje o przestrzeni kosmicznej. Poznali planety Układu Słonecznego, próbowali zaobserwować spadające gwiazdy. Uczestnicząc w projekcie, dzieci wzmacniają umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia oraz rozwijają swoją ciekawość.

       Na zdjęciu tablica informacyjna o programie oraz prace plastyczne dzieci. 

     • Motyle
      • Motyle

      • Nasz szkolny motyli wolontariat aktywnie działa w zdalnym nauczaniu. Przeprowadzonych zostało już kilka akcji. Od stycznia chętni wolontariusze malowali w domu witrażowe motyle na folii, za pomocą wypożyczonych ze szkoły farb i folii. Co tydzień przynosili do szkoły po kilkanaście pięknych motyli.

       Motyle wraz z ulotką proponującą przekazania 1% podatku z powodu zawieszenia zajęć w szkole zostały przekazane do biblioteki w Koźlaku.

       Zachęcamy do zabierania do domu motyli wraz z tą ulotką.

       Na zdjęciu przygotowane motye z ulotką.

      • Kaszuby i język kaszubski

      • We wtorek na Kaszuby zabrała nas pani Ania Dąbrowska.

       KLASY 3A I 5A ćwiczyły podstawowe zwroty w języku kaszubskim oraz dowiedziały się o ciekawych miejscach na Kaszubach. Wszyscy już wiemy, gdzie udamy sie na pierwszą wycieczkę po pandemii

       Dziękujemy Pani Ani za niesamowite warsztaty.

      • Bezpieczeństwo w sieci. Lekcja w ramach projektu edukacyjnego „Zaproś mnie na swoją lekcje”

      • Warsztaty z bezpieczeństwa w sieci, czyli  jak czuć się bezpiecznie w Internecie, co należy zrobić aby nasze dane były bezpieczne i właściwie chronione oraz w jaki sposób korzystać  prawidłowo z zasobów Internetu, tego dowiedzieli się podczas dzisiejszego spotkania uczniowie klasy 4b, 5a, 6a oraz 8a. W ramach realizacji projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” uczniowie wzięli udział w zajęciach z Panem Bartoszem Chysiem, który  jest nauczycielem informatyki, twórcą bloga edukacyjnego Digitalni oraz Super Belfrem. Pan Bartosz podzielił się z nami swoją wiedzą i pasją, udzielił nam również mnóstwo praktycznych porad dotyczących naszego „przebywania” w sieci. Były to niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia.​​​​​​​

       Na zdjęciu sketchnotka autorstwa naszej nauczycielki - p. Moniki Gierlik oraz uczniowie podczas lekcji online

      • Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego.‍‍‍‍‍‍

      • Uczniowie klasy ósmej niedługo będą stawać przed wyborem kolejnego etapu edukacji. Nie da się ukryć że wybór szkoły ponadpodstawowej jest niezwykle trudny. Wielu z nich wciąż zadaje sobie pytania: 

       ✅Jaką szkołę wybrać? Czym się kierować?

        

        ✅Gdzie szukać informacji?

       Aby ułatwić im podjęcie decyzji  klasa 8a kolejny raz wzięła udział w spotkaniu online w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Tym razem uczniowie mogli zwiedzić online ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANO-DRZEWNYCH im. Bolesława Chrobrego ul. Raszyńska 48 w Poznaniu.  W czasie trwającego ok. 30-40 min. spotkania młodzież wzięła udział w wykładzie z zakresu doradztwa zawodowego dotyczący możliwości i form kształcenia po ukończeniu szkoły podstawowej i dalszej kariery edukacyjno - zawodowej; obejrzała prezentację oferty kształcenia ogólnego i zawodowego w XXVIII LO, Technikum Budowlano – Drzewnym i Branżowej Szkole I stopnia.