• Aktualności

     • ZWIEDZANIE WYSTAWY ANTONIO GAUDIEGO
      • ZWIEDZANIE WYSTAWY ANTONIO GAUDIEGO

      • Dnia 24 marca młodzież z klas 5a, 5b i 6 udała się z Chomęcic do Poznania w celu zwiedzenia wystawy z dziełami genialnego hiszpańskiego architekta i wizjonera Antoniego Gaudiego znajdującej się w Centrum Kultury Zamek przy ul. Św. Marcina w Poznaniu.

       Na początku nasza ponad 40 osobowa wycieczka została podzielona na kilka grup, aby w skupieniu zrealizować wszystkie powierzone zadania. Pani przewodnik z poznańskiego CK Zamek, opowiedziała nam o historii tego miejsca, opisując m. in. architektów zamku i obecny remont frontowej części przedstawiony na makiecie.

       Następnie zrealizowaliśmy nasze etapy gry miejskiej znajdujące się w najbliższej okolicy. Zadania były dla nas wyzwaniem i musieliśmy się skoncentrować podczas wspólnej pracy, aby znaleźć rozwiązanie.

       Później dokładnie obejrzeliśmy wystawę, składającą się z licznych eksponatów ilustrujących dzieła utalentowanego architekta- projekty, makiety, fotografie budynków, rzeźby, meble i ceramikę.

       Ostatnim etapem naszego zwiedzania były warsztaty plastyczne, podczas których samodzielnie projektowaliśmy drzwi. Nasze prace były wykonane szybko i starannie, a większość z nich było bardzo oryginalna.

       Po przybyciu do Chomęcic zapoznaliśmy się z wynikami naszej gry miejskiej. Wycieczka ta dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń.

        

       Organizatorzy i opiekunowie:

       Emilia B., Monika G., Barbara M., Marta N. Małgorzata S.

        

     • Sukces w XVI Międzyszkolnym Konkursie Regionalnym „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna”
      • Sukces w XVI Międzyszkolnym Konkursie Regionalnym „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna”

      •  Z przyjemnością informujemy, że w XVI Międzyszkolnym Konkursie Regionalnym „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” zostali nagrodzeni:

       Klasy II miejsce:

       I Lena Patela- klasa 1b

       II Stanisław Mańkowski- klasa 1a

       III Helena Szulda – klasa 1a

       Klasy III miejsce

       I Maja Bałuszyńska – klasa 2b

       II miejsce Mila Maćkowiak - klasa 2a

       III miejsce Lena Pozorska - klasa 2a

       Klasy IIIII miejsce Anatolia Kwiatkiewicz- klasa 3b

        

       To ogromny sukces szkoły.

       Gratulujemy !

     • Dzień motyla
      • Dzień motyla

      • „Motylem jestem

       Na, na, na, na, motylem jestem

       Pofrunę, gdzie nie byłam jeszcze

       Zatrzymaj, bo nie wrócę więcej”

        

        

       Motyl kojarzy się przede wszystkim z pięknem, delikatnością i ulotnością, no i 

       oczywiście z wiosną, czyli czasem, gdy wszystko wokół rozkwita i budzi się do życia. Nic dziwnego, że Dzień Motyli obchodziliśmy dzień po nadejściu kalendarzowej wiosny. Nie jest to jeszcze czas, w którym motyle swobodnie latają po Polsce, ale w naszej szkole motyle pojawiły się wszędzie: na korytarzach, na gazetkach klasowych i w ulubionym kąciku relaksacyjnym wokół palm.

       Wolontariusze tego dnia dekorowali motyle na Kiermasz Świąteczny, podczas którego będą kwestować na hospicjum Pallium. Nasza pani Stefanią również przeobraziła się tego dnia w pięknego motyla. 

       AG

     • #koloroweSkarpetki
      • #koloroweSkarpetki

      • 21 marca obchody pierwszego dnia wiosny połączone były z akcją #koloroweSkarpetki w związku z obchodami Dnia Osób z Zespołem Downa. 

       W szkole zrobiło się pięknie i kolorowo. Wiosna, wiosna ach to ty! 

     • „Dzień bez plecaka”
      • „Dzień bez plecaka”

      • Pierwszy dzień wiosny Samorząd Uczniowski ogłosił „Dniem bez plecaka”,
       Z tej okazji ogłoszony został konkurs na najciekawszy i najzabawniejszy zamiennik plecaka.

       SU

      • Wycieczka klas 2 do Teatru Animacji na spektakl pt. „Calineczka”.

      • 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z okazji tego sympatycznego marcowego święta klasa 2a i 2b wybrała się na wycieczkę do Teatru Animacji na spektakl pt. „Calineczka”.

       Historia małej dziewczynki została przedstawiona dość nietypowo, bo musicalowo. Kolorowe stroje i ciekawa scenografia sprawiły, ze uczniowie długo nie zapomną spektaklu.

       Po przedstawieniu czekała na wszystkich dodatkowa niespodzianka – uczniowie znaleźli się za kulisami. Dowiedzieli się między innymi:

       co znajduje się pod sceną,

       czym różni się kukła od pacynki,

       dokąd aktorzy schodzą ze sceny,

       gdzie chowa się scenografię?

       Dodatkowo, w związku z prowadzoną innowacją w naszej szkole „Przez zabawę w świat zawodów”, uczniowie zadawali wiele pytań związanych z zawodem aktora. Aktor chętnie, z humorem i cierpliwością, opowiadał o swojej pracy, zainteresowaniach i karierze aktorskiej.

     • Akcja #plecakdlaUA
      • Akcja #plecakdlaUA

      • Szanowni Państwo,

       jak zawsze stajecie na wysokości zadania. Obiecaliśmy nie publikować zdjęć darów, ani tym bardziej obdarowanych, ale nie możemy nie podziękować Wam za ofiarność.

       Do szkoły uczęszcza już ośmioro uczniów z Ukrainy. Wszyscy nowi uczniowie, dzięki natychmiastowej reakcji z Państwa strony, otrzymali #plecak -wyprawkę. Byli zachwyceni prezentem.

       BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM, którzy dostarczyli plecaki, zeszyty, akcesoria.

       Uśmiech dziecka jest dla nas największym podziękowaniem.

       Dziękujemy za kilkanaście kartonów darów dla Ukrainy- pani Sołtys w ubiegłym tygodniu codziennie odbierała przygotowane przez szkołę paczki.

       Dziękujemy wszystkim, którzy chcą wesprzeć szkołę w tym trudnym czasie i poszukują chętnych do pomocy w przygotowaniu nas do pracy z migrantami. Na pewno skorzystamy ze wsparcia.

       Dziękujemy też za słowa otuchy i wsparcia- teraz jest nam ono niezbędne.

       Jesteśmy pewni, że przy takim zaangażowaniu społeczności damy radę.

       Akcji #plecakdlaUA nie przerywamy i nadal prosimy o przynoszenie wyprawek do portierni.

      • Karnawał w klasie 1c

      • Czas karnawału i balików za nami. Bajeczne stroje, kolorowe balony i wesoła muzyka- w takiej atmosferze bawiły się dzieci klas 0-3 na swoich balikach karnawałowych. Wspólna zabawa przynosi dzieciom zawsze dużo radości.

       28.02 na swoim baliku klasa 1c w pięknych strojach wzięła udział w różnych zabawach i konkursach. Była muzyka, dużo uśmiechu i dobra zabawa.

     • Innowacja „Przez zabawę w świat zawodów”
      • Innowacja „Przez zabawę w świat zawodów”

      • Innowacja „Przez zabawę w świat zawodów” jest prowadzona w klasie 2a w roku szkolnym 2021-2022.  Głównym celem innowacji jest systematyczne i planowe wdrażanie elementów wiedzy dotyczącej problematyki zawodoznawczej w klasie drugiej w Szkole Podstawowej.

       W klasach I–III uczniowie zaczynają odkrywać własne możliwości edukacyjne, zdolności i  potrzeby. Na etapie nauczania wczesnoszkolnego proces orientacji zawodowej jest bardzo ważny i istotny, ponieważ przygotowuje ucznia do  bardziej świadomego wyboru dalszej drogi edukacji. Etap dochodzenia do wyboru odpowiedniej szkoły średniej, czy już zawodowej, czy zawodu, jest dłuższy, a więc bardziej przemyślany. Uczeń ma większą szansę do łagodnego przejścia w świat pracy. Nowoczesna edukacja do zawodu to rozwijanie własnej osobowości na tle życia społecznego już od pierwszych lat szkolnych.  Podjęte  działania takie jak: spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, wycieczki zawodoznawcze, zajęcia z cyklu „Poznaję siebie” mają na celu odkrycia przez ucznia swoich predyspozycji zawodowych oraz rozwinięcia swoich zainteresowań, a także do większej świadomości, co do potrzeb konkretnych zawodów w społeczeństwie dzisiaj i w przyszłości. Celem innowacji  jest zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy, prawdopodobnymi oczekiwaniami rynku pracy, rozwijanie pozytywnej postawy wobec pracy i permanentnej edukacji oraz  stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających poznawaniu siebie  i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji, a także pozwalające dziecku marzyć.

       Dotychczas w klasie 2a odbyły się spotkanie z następującymi przedstawicielami zawodów:

       - spotkanie z Panem Łukaszem Jędrzejczykiem- chemikiem

       - udział Pani Natalii Chudej w pogadance- przedstawienie zawodu elektroradiologa

       - spotkanie z Panią Kamilą – stewardessą

       - udział w zajęciach z fizykiem

       - spotkanie z Panią Angeliką Lohr- poznanie pasji dekorowania domu

       - spotkanie z fanami motoryzacji Panem Łukaszem i Marcinem , czyli poznajemy zainteresowania naszych rodziców

       - spotkanie z Panem Łukaszem Wierzbickim i Waldemarem Cichoniem – autorami książek dla dzieci

       - spotkanie z Panem Marcinem- opiekunem zwierząt z fundacji „Benek”

       - spotkanie z Panem Marcinem Koziołem- warsztaty dotyczące książki „Wombat Maksymilian”

       - spotkanie z bibliotekarką- Panią Renatą Łuczką

       - spotkanie z Panem Zbigniewem Pozorskim- inżynierem budownictwa.

       Oprócz spotkań zawodoznawczych uczniowie mają okazję :

       - nauczyć się umiejętnie analizować swoje mocne i słabe strony,

       - poznać swoje zainteresowania

       W ramach zajęć wykonują lapbooki, plakaty oraz inne różne prace plastyczne.

        

        

        

      • Bale karnawałowe w klasie 1 a oraz 1b

      • Karnawał to wspaniały okres zimowych balów oraz zabaw. W dniach 21 i 22 lutego w klasach 1 a oraz 1 b odbyły się długo wyczekiwane bale karnawałowe. W tych dniach w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów różnych bajek, filmów, a także postaci ze świata sportu. Można było spotkać wróżki, królewny, tygryska, rycerza, piłkarzy, Batmana… nie sposób wymienić wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było czasem bardzo trudno. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, które były przeplatane wesołymi zabawami. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku za, który serdecznie dziękujemy rodzicom.

       Pani Kasia i Pani Paulina :-)

     • Kiermasz wielkanocny
      • Kiermasz wielkanocny

      • Rada Rodziców przy SP im.Arkadego Fiedlera w Chomęcicach organizuje

       KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

        GDZIE?

       WDK „Koźlak” 

       KIEDY?

       8 kwietnia 2022 o godz.16:00 

       PO CO?

       Kiermasz jest okazją do integracji, degustacji oraz wsparcia działalności Rady Rodziców.

        

       Zapraszamy już dzis!

     • WARSZTATY NA TEMAT SYTUACJI NA UKRAINIE „SOLIDARNI Z UKRAINĄ”
      • WARSZTATY NA TEMAT SYTUACJI NA UKRAINIE „SOLIDARNI Z UKRAINĄ”

      • W dn. 2 marca br. uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 2a, 2b oraz 3a uczestniczyły w warsztatach
       z pedagogiem „Nie bądź obojętny”.

       Każdy potrzebuje czasu na oswojenie się ze swoimi lękami oraz obecną sytuacją. Na pewno nie możemy zabronić naszym dzieciom interesowania się wojną. Jednocześnie nie eskalujmy strachu, paniki, nie wyolbrzymiajmy, nie snujmy teorii spiskowych. Zachowujmy spokój, ale nie udawajmy, że nic się nie dzieje, że nie ma się o co martwić.

       Podczas zajęć uczniowie opowiadali o swoich uczuciach, lękach, które im teraz towarzyszą, ale także o tym skąd czerpią informacje na temat wojny w Ukrainie i skąd wiedzą, że są one prawdziwe. Ponadto uczniowie wskazywali jak my, Polacy pomagamy narodowi ukraińskiemu. Uczniowie wysłuchali także bajki filozoficznej „Ślepiec i paralityk” (M. Piquemal, Bajki filozoficzne, Muchomor 2004), z której dowiedzieli się, iż siłą ludzi i szansą na pokonanie wroga jest wzajemna pomoc.

       Ponieważ siła i solidarność tkwi nie tylko w grupie, nasi uczniowie indywidualnie starają się wspierać naszych wschodnich sąsiadów. W tym celu każdy stworzył niebiesko – żółte serduszko lub flagę, na znak solidarności z Ukrainą, i które wkrótce ozdobią naszą szkołę. Zaplanowano także dzień niebiesko – żółtych strojów, fryzur i makijaży, który odbędzie się w klasach 1 – 3 w najbliższy czwartek i piątek.

     • Rekrutacja
      • Rekrutacja

      • Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Komorniki nr 464/2022 z dnia 17.01.2022r. rekrutacja do oddziałów przedszkolnych trwać będzie w dniach 28.02 - 11.03.2022r. 

       Proces rekrutacyjny odbywa się drogą elektroniczną, przez platformę

        www.nabor.pcss.pl/komorniki

       Szczegóły dotyczące naboru pojawią się wkrótce w zakładce Rekrutacja.

       W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 518 68 00 12 

     • Podkoziołek dla  Seniorów
      • Podkoziołek dla  Seniorów

      •  

             W minionym tygodniu w Wiejskim Domu Kultury Koźlak nasi Seniorzy mieli spotkanie podkoziołkowe. Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w uświetnienie tego spotkania. Wolontariusze przygotowali upominki dla każdego, były to własnoręcznie upieczone babeczki, ozdobione  pięknymi, papierowymi serduszkami, które podczas spotkania zostały wręczone przez uczennice z klasy 8a  przybyłym gościom.  Uczniowie z klas młodszych natomiast specjalnie na to wydarzenie przygotowali koncert , z którego pani Julianna Jezierska nagrała film, i film został odtworzony na spotkaniu. Uczniowie za swój występ otrzymali gromkie brawa.  Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pomogli w przygotowaniu upominków i występów, bo pokazaliśmy, że Seniorzy są zawsze dla nas bardzo ważni.

                                                                                                                    R. Łuczka

     • Europejska Szkoła w Chomęcicach.
      • Europejska Szkoła w Chomęcicach.

      •  Już drugi rok realizujemy  w  naszej szkole Projekt Europejska Szkoła w Chomęcicach współfinansowany ze środków unijnych.

       Cele tego projektu to :

       1.Poprawa jakości kształcenia w zakresie kompetencji kluczowych z matematyki i informatyki.

       2.Wsparcie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym.

       3.Doradztwo edukacyjno zawodowe.

       4.Doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli.

       5.Doposażenie pracowni matematycznej  i informatycznej.

       6.Zakup pomocy dydaktycznych do pracy indywidualnej.

       Zajęcia dodatkowe, które odbywają się po  lekcjach to zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia  matematyczne i informatyczne, doskonalą pamięć  i uwagę  oraz rozwijają logiczne myślenie.   Wsparcie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to zajęcia z logopedii, terapii pedagogicznej, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz  rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie najstarszych klas otrzymują wskazówki dotyczące wyboru szkoły,  kontynuacji nauki z uwzględnieniem możliwości budowania kariery zawodowej. Projekt zakłada również wsparcie dla nauczycieli w postaci studiów podyplomowych, szkoleń, warsztatów edukacyjnych i kursów. Nasze pracownie wzbogaciły się m.in. o kolejne zestawy edukacyjne klocków do programowania, pakiety edukacyjne do robotyki, tablety, tablicę interaktywną, robota z funkcją nagrywania oraz różne gry  matematyczne i układanki logiczne.

       Obecnie prowadzimy 12 różnych zajęć  dodatkowych dla klas I-VIII

        

      • Chomęcice dla Ukrainy

      • Spontaniczne akcje przynoszą najwiecej dobra, dlatego liczymy na otwartość serc wszystkich tych osób, którym nie jest obojętny los naszych sąsiadów.

     • Witamy w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach
      • Witamy w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach

      •  

       Witamy Państwa serdecznie na wirtualnych drzwiach otwartych naszej szkoły.

       Gorąco zachęcamy do obejrzenia wszystkich załączonych prezentacji. 

       Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, które można kierować do sekretariatu szkoły

       drogą mailową na adres: sekretariat@spchomecice.pl,

       lub telefonicznie pod numer 61 810 76 41, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

       Mamy nadzieję, że nasza oferta edukacyjna przypadnie Państwu do gustu i będziemy mieli okazję poznać się osobiście.

        

        

       KILKA ISTOTNYCH INFORMACJI

        

       Zajęcia w oddziałach przedszkolnych rozpoczynają się o 7.30 do 12.30 oraz zajęcia opiekuńcze do 17.00

       Zajęcia wszystkich klas 1-3 rozpoczynają się od godz. 8.00 – szkoła jest jednozmianowa. 

        

       Po zajęciach lekcyjnych uczniowie pod opieką nauczycieli idą na zajęcia dodatkowe lub do świetlic podzielonych poziomami. 

       Świetlica szkolna zapewnia dzieciom opiekę w godz. 6.30 – 17.00.

       Obiady dostarcza firma cateringowa.

       Zdrowe dietetyczne posiłki urozmaicane są zdrowymi deserami.

        

       Zajęcia dodatkowe /płatne: balet, zajęcia sportowe, karate.

        

       Autobus szkolny:

       dowóz do szkoły na godz. 7.30,

       kursy powrotne 12:40,13:20 (Głuchowo), 14:40

        

       Szkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną – tablice multimedialne, ekrany interaktywne z ekranem dotykowym oraz wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną. 

        

       REKRUTACJA 

       Proces rekrutacyjny DO ODZIAŁU PRZEDSZKOLNEGIO odbywa się drogą elektroniczną, przez platformę

        www.nabor.pcss.pl/komorniki

       Proces rekrutacyjny do klas 1 wg dotychczasowych zasad. 

        

       Dokumenty wymagane przy zapisach : 

       • karta zgłoszenia (do pobrania ze strony internetowej szkoły w zakładce Rekrutacja 2022/2023 lub w sekretariacie szkoły); 
       • dowód osobisty rodzica; 
       • oryginał skróconego aktu urodzenia do wglądu. 

        

       Przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego nie jest równoważne 

       z przyjęciem w następnym roku do klasy I. 

       W naborze do klasy I pierwszeństwo będą miały dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.