• Aktualności

     • KOLEJNY SUKCES CHOMĘCICKICH RECYTATORÓW
      • KOLEJNY SUKCES CHOMĘCICKICH RECYTATORÓW

      • Podobnie jak w ubiegłym, także i w tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuły laureatów w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez DK nr 2 w Poznaniu. Małgorzata Muras zyskała uznanie jury recytując wiersz ,,Zebra” Hanny Niewiadomskiej, natomiast Wiktor Szabłoński po raz kolejny rozbawił publiczność i oceniających, tym razem swoją interpretacją fragmentu powieści Pawła Beręsewicza pt. ,,Tajemnica Człowieka z blizną”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, bo jest to ogromny sukces.

        

        

       Joanna Wawrzyniak

       Agnieszka Bartkowiak

     • KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
      • KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

      • W marcu odbył się KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ. Konkurs był częścią składową ogólnopolskiego projektu CZEŚĆ EUROPO.

       W konkursie wzięły udział cztery osoby z klasy IV oraz dwie z klasy VIb. Dodatkowo, dwie dziewczyny – Ola i Amanda pomagały zorganizować to przedsięwzięcie.

       Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania dotyczące historii Unii Europejskiej, jej struktur oraz urzędników z Polski piastujących prestiżowe funkcje w instytucjach unijnych.

       Z uwagi na bardzo wyrównany poziom uczestników wszyscy otrzymują wyróżnienie – dyplom oraz drobny upominek, będą one przekazane w późniejszym czasie. Wcześniej rodzice i młodzież zostaną o tym poinformowani poprzez dziennik elektroniczny.

       Gratulujemy Bogusi, Gabrysi, Tomkowi, Ignacemu, Dominikowi i Wiktorowi.

        

       Organizatorka: Małgorzata Spychała

      • Szalony Dzień Dziecka z Cytryną w klasie 2a

      • Mobilna klasa w Dniu Dziecka! Pani Małgosia postanowiła odwiedzić każdego swojego ucznia wesołym samochodem. Miała przygotowane niespodzianki dla drugoklasistów, były żelki, balony, bańki mydlane i mnóstwo selfie. Dzieciaki z niecierpliwością czekały i wypatrywały Cytryny swojej Pani. Było dużo radości, uśmiechów, ciepłych słów i miłych spotkań, które cieszyły wszystkich. Dawno się przecież w taki sposób, na żywo, nie widzieli.

       Po czterech godzinach w trasie, która spokojnie zawiodłaby wszystkich nad morze – szalona Cytryna wyróciła do domu – bardzo wesoła i zdecydowanie mniej kwaśna.

       Ten rajd wzbudzał ogólne zainteresowanie wśród mijanych przechodniów i innych kierowców.

       Dzień pełen wrażeń dobiegł końca, a jutro dzieciaki ze swoją Panią znów zobaczą się na lekcjach on-line.

     • Wieczorne czytanie "Dywizjonu 303"
      • Wieczorne czytanie "Dywizjonu 303"

      • 27 maja o 20.00 spotkaliśmy się, by upamiętnić Dzien Patrona naszej szkoły – Arkadego Fiedlera. Spotkanie było nietypowe, ponieważ odbyło się on-line. Technologia pozwoliła nam zbliżyć się mimo panującej epidemii i wspólnie przeczytać fragmenty jednej z najpopularniejszych ksiażek naszego patrona – "Dywizjonu 303".

       Wyjątkowość tego wydarzenia polegała na tym, że miało ono także charakter charytatywny. Informowaliśmy zebranych o pomocy dla Laury – trzyletniej dziewczynki chorej na zespół wad genetycznych – AGS.

       Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu tylu osób, wiedza o potrzebie pomocy dla Laury dotrze do wielu środowisk i uda się zebrać 250 000 zł potrzebnych na zorganiozowanie leczenia w USA.

        

     • „Wyślij pączka do Afryki 2020”.
      • „Wyślij pączka do Afryki 2020”.

      •                 Jak pamiętacie w lutym br., nasza Szkołą brała udział w akcji „Wyślij pączka do Afryki 2020”.

       Otrzymaliśmy podziękowanie od Fundacji Kapucyni i Misje za przeprowadzenie akcji oraz za udzielone wsparcie.

       Pozyskane środki przekazane zostały na realizację projektów przez polskich misjonarzy w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie między innymi na: dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot.

       Ogromnie cieszy nas tak duże zaangażowanie naszej wspólnoty szkolnej w przeprowadzane akcje charytatywne. Bardzo dziękujemy!

     • Wieczorne Uczniów i Nauczycieli Czytanie ,,Dywizjonu 303"
      • Wieczorne Uczniów i Nauczycieli Czytanie ,,Dywizjonu 303"

      • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

       w ramach obchodów Dnia Patrona naszej szkoły dzisiaj, tj. 27 maja o godz. 20:00, odbędzie się akcja pod nazwą Wieczorne Uczniów i Nauczycieli Czytanie "Dywizjonu 303".

       Proszę, aby każdy, kto przybędzie na spotkanie, miał swój egzemplarz książki (w wersji pdf lektura została wysłana na konta uczniowskie w Librusie) i włączoną kamerę. 

       Aby stworzyć odpowiedni klimat, można zasłonić okna i zapalić jedną lampkę.

       Serdecznie Wszystkich zapraszamy.

       Link do spotkania na Meet zostanie umieszczony w ogłoszeniach w Librusie ok. godz. 19:30.

        

       Spotkanie to będzie miało również charakter charytatywny.

        

       Chcemy pomóc małej, cudownej dziewczynce, Laurze Włodarczyk, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną.

        

       Szansą na lepsze funkcjonowanie Laury jest leczenie w Filadelfii, na które potrzebuje 250 tys.

        

       Poniżej umieszczamy linki, pod którymi znajdziecie wszelkie potrzebne informacje na temat choroby Laury i sposobu, w jaki można jej pomóc.

        

       Liczymy na Państwa wsparcie i pomoc oraz obecność na wspólnym czytaniu.

        

        

        

     • Podsumowanie tygodnia Bibliotek
      • Podsumowanie tygodnia Bibliotek

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Laurka dla bibliotek.

        

           Zakończył się Tydzień Bibliotek w naszej szkole i pora go podsumować.  Codziennie uczniowie otrzymywali zestaw zagadek , quizów, pytań , rozwiązywali je a następnie przesyłali  odpowiedzi za, które otrzymywali punkty.  W naszej zabawie uczestniczyło codziennie ponad 30 osób  z klas od 0 do 7. Wszyscy doskonale radzili sobie z odgadywaniem prawidłowych tytułów książek, imion bohaterów czy odszyfrowywaniem zdjęć różnych  bibliotek. Ponieważ różnice punktowe między uczniami były niewielkie a 15 z nich zdobyło maksymalną liczbę punktów  to pochwały  i punkty uznaniowe przyznaję wszystkim uczestnikom , nagrody rozlosujemy po powrocie do szkoły.                                    Oto lista naszych grających czytelników: Kl.0:Jakub Ch- nasz najmłodszy uczestnik!

       Kl.1a: Kinga M., Ola T., Oliwia Z.,  Kl. 1b:Marisa B., Alicja W, Maria W., Anatolia K., Julia Ś.

       KL. 2a: Szymon A., Ola H., Kl. 2b:,Hania M., Amelia Ś.,

       Kl. 3a:Emilia M., Antonina K.,  Kl. 3b:Ula Ch., Alicja Cz., Amelia G., Marcin B., Franek S., Kostek Sz.

       Kl.4:Ignacy P., KL. 5a:Jaśmina K.,Witek W.  , Kl. 5b: Oliwier O

       KL.6a: Wiktor M., Zofia K. Kl. 6b: Emilia P.,Ola B., Agata D., Kl. 7: Karol M.

                                                   Wszystkim serdecznie gratuluję!

          Nadeszły także laurki dla biblioteki oto zwycięzcy tego konkursu:

       W oddziale przedszkolnym I miejsce zajęła Weronika B. , II miejsce zajął Jakub Ch.

       W klasach 1-3: I miejsce: Ula Ch. i Alicja Cz., II miejsce: Kostek Sz., III miejsce: Kinga Maruszewska

       Zwycięzcom gratulujemy a nagrody i dyplomy wręczymy po powrocie do szkoły.

                                                                                                                            Renata Łuczka

     • Komunikat Wójta Gminy Komorniki z dnia 15 maja 2020
      • Komunikat Wójta Gminy Komorniki z dnia 15 maja 2020

      • Szanowni Państwo,

       w związku z ogłoszeniem przez Rząd kolejnego etapu odmrażania gospodarki, zezwolono na otwarcie przedszkoli i żłobków od 6 maja br.

       W dniu 13 maja br. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało stopniowy powrót uczniów do szkół. Od 25 maja przywrócone zostaną zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III w szkołach podstawowych.

       Wspólnie z Dyrektorami gminnych szkół i przedszkoli podjąłem decyzję o otwarciu od 25 maja przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach. Również od poniedziałku, 25 maja zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I – III w szkołach.

       Szczegółowe informacje o zasadach zapisania dzieci na zajęcia dostępne są w poszczególnych placówkach. Prosimy rodziców i opiekunów o stosowanie się do wytycznych, o których poinformuje Państwa Dyrektor.

       Od 25 maja br. uczniowie klas VIII, a od 1 czerwca wszyscy uczniowie klas IV-VIII, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów. Wymiar konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków jakimi dysponują szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów.

       Trwają pracę aby, wszystkie placówki były przygotowane do spełnienia nowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa zdrowotnego dzieciom i pracownikom.

       Z poważaniem Jan Broda Wójt Gminy Komorniki