• Szalony Dzień Dziecka z Cytryną w klasie 2a

     • Mobilna klasa w Dniu Dziecka! Pani Małgosia postanowiła odwiedzić każdego swojego ucznia wesołym samochodem. Miała przygotowane niespodzianki dla drugoklasistów, były żelki, balony, bańki mydlane i mnóstwo selfie. Dzieciaki z niecierpliwością czekały i wypatrywały Cytryny swojej Pani. Było dużo radości, uśmiechów, ciepłych słów i miłych spotkań, które cieszyły wszystkich. Dawno się przecież w taki sposób, na żywo, nie widzieli.

      Po czterech godzinach w trasie, która spokojnie zawiodłaby wszystkich nad morze – szalona Cytryna wyróciła do domu – bardzo wesoła i zdecydowanie mniej kwaśna.

      Ten rajd wzbudzał ogólne zainteresowanie wśród mijanych przechodniów i innych kierowców.

      Dzień pełen wrażeń dobiegł końca, a jutro dzieciaki ze swoją Panią znów zobaczą się na lekcjach on-line.

    • Wieczorne czytanie "Dywizjonu 303"
     • Wieczorne czytanie "Dywizjonu 303"

     • 27 maja o 20.00 spotkaliśmy się, by upamiętnić Dzien Patrona naszej szkoły – Arkadego Fiedlera. Spotkanie było nietypowe, ponieważ odbyło się on-line. Technologia pozwoliła nam zbliżyć się mimo panującej epidemii i wspólnie przeczytać fragmenty jednej z najpopularniejszych ksiażek naszego patrona – "Dywizjonu 303".

      Wyjątkowość tego wydarzenia polegała na tym, że miało ono także charakter charytatywny. Informowaliśmy zebranych o pomocy dla Laury – trzyletniej dziewczynki chorej na zespół wad genetycznych – AGS.

      Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu tylu osób, wiedza o potrzebie pomocy dla Laury dotrze do wielu środowisk i uda się zebrać 250 000 zł potrzebnych na zorganiozowanie leczenia w USA.

       

    • „Wyślij pączka do Afryki 2020”.
     • „Wyślij pączka do Afryki 2020”.

     •                 Jak pamiętacie w lutym br., nasza Szkołą brała udział w akcji „Wyślij pączka do Afryki 2020”.

      Otrzymaliśmy podziękowanie od Fundacji Kapucyni i Misje za przeprowadzenie akcji oraz za udzielone wsparcie.

      Pozyskane środki przekazane zostały na realizację projektów przez polskich misjonarzy w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie między innymi na: dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot.

      Ogromnie cieszy nas tak duże zaangażowanie naszej wspólnoty szkolnej w przeprowadzane akcje charytatywne. Bardzo dziękujemy!

    • Wieczorne Uczniów i Nauczycieli Czytanie ,,Dywizjonu 303"
     • Wieczorne Uczniów i Nauczycieli Czytanie ,,Dywizjonu 303"

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      w ramach obchodów Dnia Patrona naszej szkoły dzisiaj, tj. 27 maja o godz. 20:00, odbędzie się akcja pod nazwą Wieczorne Uczniów i Nauczycieli Czytanie "Dywizjonu 303".

      Proszę, aby każdy, kto przybędzie na spotkanie, miał swój egzemplarz książki (w wersji pdf lektura została wysłana na konta uczniowskie w Librusie) i włączoną kamerę. 

      Aby stworzyć odpowiedni klimat, można zasłonić okna i zapalić jedną lampkę.

      Serdecznie Wszystkich zapraszamy.

      Link do spotkania na Meet zostanie umieszczony w ogłoszeniach w Librusie ok. godz. 19:30.

       

      Spotkanie to będzie miało również charakter charytatywny.

       

      Chcemy pomóc małej, cudownej dziewczynce, Laurze Włodarczyk, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną.

       

      Szansą na lepsze funkcjonowanie Laury jest leczenie w Filadelfii, na które potrzebuje 250 tys.

       

      Poniżej umieszczamy linki, pod którymi znajdziecie wszelkie potrzebne informacje na temat choroby Laury i sposobu, w jaki można jej pomóc.

       

      Liczymy na Państwa wsparcie i pomoc oraz obecność na wspólnym czytaniu.

       

       

       

    • Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
     • Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

     • https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021 

    • Podsumowanie tygodnia Bibliotek
     • Podsumowanie tygodnia Bibliotek

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Laurka dla bibliotek.

       

          Zakończył się Tydzień Bibliotek w naszej szkole i pora go podsumować.  Codziennie uczniowie otrzymywali zestaw zagadek , quizów, pytań , rozwiązywali je a następnie przesyłali  odpowiedzi za, które otrzymywali punkty.  W naszej zabawie uczestniczyło codziennie ponad 30 osób  z klas od 0 do 7. Wszyscy doskonale radzili sobie z odgadywaniem prawidłowych tytułów książek, imion bohaterów czy odszyfrowywaniem zdjęć różnych  bibliotek. Ponieważ różnice punktowe między uczniami były niewielkie a 15 z nich zdobyło maksymalną liczbę punktów  to pochwały  i punkty uznaniowe przyznaję wszystkim uczestnikom , nagrody rozlosujemy po powrocie do szkoły.                                    Oto lista naszych grających czytelników: Kl.0:Jakub Ch- nasz najmłodszy uczestnik!

      Kl.1a: Kinga M., Ola T., Oliwia Z.,  Kl. 1b:Marisa B., Alicja W, Maria W., Anatolia K., Julia Ś.

      KL. 2a: Szymon A., Ola H., Kl. 2b:,Hania M., Amelia Ś.,

      Kl. 3a:Emilia M., Antonina K.,  Kl. 3b:Ula Ch., Alicja Cz., Amelia G., Marcin B., Franek S., Kostek Sz.

      Kl.4:Ignacy P., KL. 5a:Jaśmina K.,Witek W.  , Kl. 5b: Oliwier O

      KL.6a: Wiktor M., Zofia K. Kl. 6b: Emilia P.,Ola B., Agata D., Kl. 7: Karol M.

                                                  Wszystkim serdecznie gratuluję!

         Nadeszły także laurki dla biblioteki oto zwycięzcy tego konkursu:

      W oddziale przedszkolnym I miejsce zajęła Weronika B. , II miejsce zajął Jakub Ch.

      W klasach 1-3: I miejsce: Ula Ch. i Alicja Cz., II miejsce: Kostek Sz., III miejsce: Kinga Maruszewska

      Zwycięzcom gratulujemy a nagrody i dyplomy wręczymy po powrocie do szkoły.

                                                                                                                           Renata Łuczka

     • O czym należy pamiętać podczas egzaminu! - wytyczne CKE i GIS

    • Komunikat Wójta Gminy Komorniki z dnia 15 maja 2020
     • Komunikat Wójta Gminy Komorniki z dnia 15 maja 2020

     • Szanowni Państwo,

      w związku z ogłoszeniem przez Rząd kolejnego etapu odmrażania gospodarki, zezwolono na otwarcie przedszkoli i żłobków od 6 maja br.

      W dniu 13 maja br. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało stopniowy powrót uczniów do szkół. Od 25 maja przywrócone zostaną zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III w szkołach podstawowych.

      Wspólnie z Dyrektorami gminnych szkół i przedszkoli podjąłem decyzję o otwarciu od 25 maja przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach. Również od poniedziałku, 25 maja zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I – III w szkołach.

      Szczegółowe informacje o zasadach zapisania dzieci na zajęcia dostępne są w poszczególnych placówkach. Prosimy rodziców i opiekunów o stosowanie się do wytycznych, o których poinformuje Państwa Dyrektor.

      Od 25 maja br. uczniowie klas VIII, a od 1 czerwca wszyscy uczniowie klas IV-VIII, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów. Wymiar konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków jakimi dysponują szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów.

      Trwają pracę aby, wszystkie placówki były przygotowane do spełnienia nowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa zdrowotnego dzieciom i pracownikom.

      Z poważaniem Jan Broda Wójt Gminy Komorniki

    • Co czytają nasi uczniowie  - realizacja projektu  „Bookchallenge”
     • Co czytają nasi uczniowie  - realizacja projektu  „Bookchallenge”

     •              Trwa  Tydzień Bibliotek więc jest to odpowiedni moment, by  pokazać jak książkowe wyzwania w dobie nauczania zdalnego realizują nasi uczniowie. Okazuje się,  że cały czytają książki, koronawirus nie stanął im na przeszkodzie. Czytają , recenzują,  testują przepisy kulinarne - zresztą zobaczcie sami, oto kilka zdjęć.

    • Zarządzenie Dyrektora w sprawie: czasowego zawieszenia zajęć w oddziale przedszkolnym
     • Zarządzenie Dyrektora w sprawie: czasowego zawieszenia zajęć w oddziale przedszkolnym

     • Zarządzenie nr 21/2019/2020

      Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach z dnia 05 maja 2020r.

      w sprawie: czasowego zawieszenia zajęć w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

      Na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), § 4b pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410), § 14 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493), po uzyskaniu zgody organu prowadzącego zarządzam, co następuje:

      §1.

      1. Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach w okresie od dnia 6 maja 2020 r. do dnia 24 maja 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      2. W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, zadania oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

      §2.

      Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach.

      Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

      Do wiadomości:- Wydział Oświaty Urzędu Gminy Komorniki - Kuratorium Oświaty w Poznaniu

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach
   • sekretariat@spchomecice.pl
   • 61 810 76 41
   • Szkoła Podstawowa im Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, Poznańska 112, 62-052 Komorniki