• Projekt ABC Empatii to kolejny autorski projekt Czepczyński Family Foundation, realizowany w szkole. Ma on na celu likwidację barier i stereotypów związanych z osobami niepełnosprawnymi, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw.

Wraz z Fundacją, poprzez edukację najmłodszych, zamierzamy przyczynić się i prowadzić do społecznego zrozumienia i przejawiania empatii w stosunku do ludzi z niepełnosprawnościami, a także do ich aktywizacji.

Cykl opiera się na książce „ABC Empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” i składa się z 12 warsztatów z edukacji włączającej. Dzięki edukacji włączającej rozpoczętej już na etapie wczesnoszkolnym mamy realny wpływ na wychowanie świadomych pokoleń, a skojarzenia ze słowem NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ przestaje być tak pejoratywne.

Podczas realizacji warsztatów dzieci dowiedziały się między innymi, co to jest: cukrzyca, niepełnosprawność intelektualna, zespół Aspergera, blizny na ciele, czy astma. Po przeprowadzonych zajęciach dzieci prezentowały wiedzę na temat poszczególnych niepełnosprawności oraz pozytywnie wypowiadały się o osobach z różnymi niepełnosprawnościami.