• Aktualności

      • Projekt eTwinning „Christmas is coming”

      • Życzenia świąteczne pisane na kartkach i wysłane pocztą, kiedyś tak powszechne, dzisiaj niestety są coraz mniej popularne wśród współczesnej młodzieży. Od kilku lat zastąpiły je kartki online, maile i SMS-y. Często nie zastanawiamy się jakie napisać życzenia, gdyż wiele jest gotowych wierszyków w Internecie.

       Chcąc pokazać uczniom, ile radości może dać wysyłanie i otrzymywanie kartek świątecznych, podjęłam się wraz z moimi wychowankami (klasa 7) wzięcia udziału w pierwszym w naszej szkole, europejskim projekcie eTwinning, pt.: „Christmas is coming”.

       Udział w tym projekcie zadeklarowali również nauczyciele i uczniowie z Włoch, Cypru, Portugalii, Hiszpanii i Węgier. Celem projektu było napisanie kilku słów o sobie oraz opowiedzenie o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia związanych z danym krajem. Uczniowie wykonali własnoręcznie kartki świąteczne dla konkretnego kraju i uczniów, których wybrali na platformie Twinspace.

       Uczniowie klasy 7 współpracowali w tym projekcie z uczniami z:

       - Włoch z miejscowości Latiano,

       - Węgier z miejscowości Hajdúböszörmény,

       - Portugalii z miejscowości Campo Maior.

        

       Na lekcji plastyki uczniowie wykonali ponad 60 kartek, w które włożyli dużo pracy, aby podobały się uczniom ze szkół partnerskich. Na godzinie wychowawczej i w domu uczniowie układali w języku angielskim tekst do kartek, w którym przedstawiali się i opisywali nasze najpiękniejsze tradycje, takie jak: łamanie się opłatkiem, ubieranie choinki, przygotowanie 12 tradycyjnych dań na stół wigilijny czy zostawianie pustego miejsca przy stole.

       Przy tej okazji uczniowie poznali kilka nowych zwrotów w języku angielskim.

        

       Każdą kartkę włożyliśmy do koperty zaadresowanej do konkretnego ucznia wraz z kawałkiem opłatka wigilijnego i życzeniami na święta i Nowy Rok 2020.

       Z dużą satysfakcją uczniowie czytali kartki, które dostali z Włoch, Portugalii i Węgier. Na godzinie wychowawczej uczniowie czytali kartki w języku angielskim, ale również tłumaczyli je na język polski.

       Przez kilka dni kartki mogła zobaczyć cała społeczność szkolna na przygotowanej gazetce, ale już niedługo uczniowie klasy 7 wezmą je do domu, na pamiątkę przeprowadzonego projektu.

       Kolejne etapy projektu zostały uwiecznione na platformie Twinspace wraz ze zdjęciami i komentarzami uczestników projektu.

       Dziękuję za współpracę pani Emilii Borowiak i pani Marlenie Jaskule.

        

        

       Aneta Kin

      • Spartakiada świąteczna

      • Tuż przed przerwą świąteczną, 19 grudnia 2019 roku na mocy porozumienia o współpracy dwóch szkół odbyła się I Spartakiada Gwiazdkowa dla klas V i VI. W rywalizacji udział wzięły Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach oraz tegoroczny gospodarz– Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach. Impreza miała na celu integrację szkół oraz kształtowanie postawy fair play i umiejętności współdziałania w grupie. Nie zabrakło jednak emocjonujących i trzymających w napięciu do ostatniej sekundy – momentów.

       Uczniowie, mimo świątecznej atmosfery, spisali się na medal, pokazując niemałe umiejętności sportowe. Zmagania podzielone były na wyścigi rzędów oraz wybrane sporty zespołowe, takie jak: piłka ręczna, piłka koszykowa i piłka nożna. W wyścigach rzędów udział brali wszyscy uczniowie reprezentujący daną szkołę – 10 dziewcząt i 10 chłopców, natomiast rozgrywki zespołowe podzielone były na kategorie dziewcząt i chłopców. Zawodnicy musieli wykazać się przede wszystkim umiejętnościami sportowymi, ale również wiedzą.

       Każdy z uczestników w trakcie rywalizacji był zobowiązany odpowiadać na przygotowane wcześniej pytania z różnych kategorii, które także były punktowane. Za zwycięstwo reprezentacja szkoły otrzymywała 3 pkt, w przypadku remisu po 1 pkt.

       Zwieńczeniem całej imprezy była taneczna niespodzianka przygotowany przez uczniów z Chomęcic, wręczenie pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników oraz okazałego pucharu dla zwycięzcy, który w tym roku powędrował do Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach.

       Gratulujemy wygranej i do zobaczenia za rok!

        

                         P. Schulze

      • Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

      • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w naszej szkole w dniu 17 grudnia 2019 r. odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Na początku wystąpił chór szkolny z kolędą Przybieżeli do Betlejem, który przygotowała Pani Renata Łuczka. Każda klasa, począwszy od klasy czwartej a skończywszy na klasie ósmej, zaprezentowała przygotowaną wcześniej kolędę lub pastorałkę. Klasy oceniało zacne jury w składzie: Pani Sołtys Dorota Trocha, Pani Dyrektor Anna Golczak i Pani Adelinde Luyken. Ostatecznie zwyciężyła klasa 5b, która została przygotowana przez Panią Agnieszkę Feder. Serdecznie gratulujemy!

       Dziękujemy: jury za sprawiedliwe ocenianie, Panu Pawłowi Wylegale za fenomenalne prowadzenie Przeglądu, Pani Barbarze Małgowskiej za przygotowanie dekoracji i Pani Renacie Łuczce oraz chórowi za wystąpienie podczas Przeglądu.

        

       K. Stodolny

      • Konkurs o statuetkę Archanioła Gabriela

      • Jak co roku o tej porze, 17 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Tym razem to wydarzenie nosiło nazwę Konkursu o statuetkę Archanioła Gabriela. Uczniowie zaprezentowali się w trzech kategoriach: śpiew solowy, śpiew w duecie i gra na instrumencie. W przerwie Konkursu zaprezentowała się grupa taneczna, która została przygotowana przez Panią Agatę Dobryszycką.

       Poziom uczestników był bardzo wyrównany, dlatego wybór laureatów nie był łatwy. Ostatecznie jury w składzie:  Pani Sołtys Dorota Trocha, Pani Dyrektor Anna Golczak, Pani Adelinde Luyken dokonało wyboru:

       W kategorii śpiew solowy:

       - I miejsce i statuetka Archanioła Gabriela – Kinga z klasy 1a za kolędę Pójdźmy wszyscy do stajenki

       - II miejsce – Bogumiła z klasy 4a za pastorałkę Skrzypi Wóz

       - III miejsce – Martyna z klasy 5b za kolędę Gdy się Chrystus rodzi

       - Wyróżnienie – Konstanty z klasy 3b za kolędę Pójdźmy wszyscy do stajenki

       - Wyróżnienie – Jeremi z klasy 3b za pastorałkę Feliz Navidad

       - Wyróżnienie – Kacper z klasy 8a za kolędę Jezus Malusieńki

        

       W kategorii śpiew w duecie:

       - I miejsce i statuetka Archanioła Gabriela – Natalia i Emilia z klasy 6a za pastorałkę Feliz Navidad

       - II miejsce – Kinga i Martyna z klasy 8a za pastorałkę Gore Gwiazda Gore

        

       W kategorii gra na instrumencie

       - I miejsce i statuetka Archanioła Gabriela – Kinga z klasy 8a za piosenkę Jingle Bells Rock

        

       Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!  Dziękujemy: jury za rzetelne i profesjonalne ocenianie uczestników, Pani Dyrektor Annie Golczak za zorganizowanie statuetek i nagród,  Panu Pawłowi Wylegale za interesujące i niekonwencjonalne prowadzenie Konkursu, Pani Agacie Dobryszyckiej za przygotowanie zespołu tanecznego, Pani Barbarze Małgowskiej za przygotowanie dekoracji.

        

        

       K. Stodolny

      • Wigilia dla Samotnych i Seniorów

      • "Prosimy, o pokój na świecie,

       by było szczęśliwe Trzecie Tysiąclecie.

       By jedność i zgoda wszędzie panowały:

       Błogosław nam, Jezu, Panie, Boże mały!"

        

       To życzenia, które przekazali uczniowie naszej szkoły w czasie Wigilii dla Samotnych i Seniorów, która odbyła się w WDK Koźlak w grudniowe popołudnie. 

       Życzenia były przeplatane śpiewem kolęd, tańcami i instrumentacją utworów Johanna Straussa.

       Cieszymy się, że mogliśmy swoim występem umilić ten szczególny czas oczekiwania na nadejście Pana.

        

       J. Jezierska

      • „Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony..."

      • "Pomódlmy się w Noc Betlejemską,

       w noc szczęśliwego rozwiązania,

       by wszystko się nam rozplątało,

       węzły, konflikty, powikłania.

        

       Oby się wszystkie trudne sprawy,

       porozkręcały jak supełki,

       własne ambicje i urazy

       zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

        

       I aby w nas złośliwe jędze

       pozamieniały się w owieczki,

       a w oczach mądre łzy stanęły,

       jak na choince mądre świeczki.

        

       By anioł podarł każdy dramat

       aż do rozdziału ostatniego,

       kładąc na serce pogmatwane

       jak na osiołku kompres śniegu.

        

       Aby się wszystko uprościło

       było zwyczajne – proste sobie,

       by szpak pstrokaty, zagrypiony

       fikał koziołki nam na grobie.

        

       Aby wątpiący się rozpłakał,

       na cud czekając w swej kolejce,

       a Matka Boska – cichych, ufnych

       jak ciepły pled wzięła na ręce".

       ks. Jan Twardowski

        

        

       Szanowni Państwo,

        

       oby te życzenia, tak pięknie ujęte przez poetę, towarzyszyły nam w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy zatem spokoju i wielu radosnych chwil z rodziną, by Nowy Rok przyniósł nowe wyzwania i energię do ich podejmowania. 

       Jeszcze raz – wszystkiego dobrego!

        

       Spełeczność Szkoły Podstawowej

       im. Arkadego Fiedlera

       w Chomęcicach

      • Bombka choinkowa – konkurs plastyczny dla dzieci świetlicowych

      • Na przełomie listopada i grudnia dzieci z naszej szkoły brały udział w konkursie na najpiękniejszą bombkę choinkową.

       Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Poznaniu.

       Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu przestrzennej pracy plastycznej – bombki, którą można zawiesić na choince. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 – VIII, uczęszczających do świetlicy szkolnej.

       Celem konkursu było, między innymi kultywowanie tradycji tworzenia własnoręcznie wykonanych bombek oraz kształtowanie wyobraźni, kreatywności i poczucia estetyki.

       W konkursie wzięło udział kilkanaście osób z naszej szkoły z klas 0 – III, które przygotowały oryginalne bombki. Organizatorzy docenili starania naszych uczniów, a Laura z klasy Ib zajęła w tym konkursie drugie miejsce.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

       Małgorzata Spychała

      • Wierszyk o Świętym Mikołaju

      •  

       Idzie Mikołaj drogą,

       Dzieci doczekać się nie mogą.

       Idzie bardzo powoli,

       Bo go brzuch od słodyczy boli.

       Zjadł wszystkie pierniki z Koźlaka,

       Będzie wielka draka!

       Dzieci się napracowały,

       A pierników nie dostały.

       A teraz z jarmarku nici zostały,

       Takie to Mikołaj robi kawały.

       Z tego morał krótki:

       Zjedz piernika póki cieplutki!

        

        

       Klasa 5a

        

      • AKCJA „SZKOŁA Z POZYTYWNĄ UWAGĄ”

      • W listopadzie przyłączyliśmy się do akcji społecznej zainicjowanej przez Szkołę Podstawową nr 52 z warszawskiego Targówka. Rodzice tej szkoły wraz z nauczycielami doszli do wniosku, że dzieci powinny znać swoje dobre strony, traktować szkołę jako przyjazne miejsce, gdzie mogą cieszyć się uznaniem i być regularnie chwalone, gdyż wg organizatorów dobra uwaga długo zostaje w naszej pamięci.

       Do akcji przystąpiło ponad 600 szkół; tyle samo uwag nadesłano, także na konkurs na najlepszą uwagę. Mądre chwalenie polegało na wspieraniu dziecka w jego dążeniach i pasjach. Wymagało to od nauczycieli większego skupienia, aby dostrzec niezwiązane z nauką – pozytywne działania naszych uczniów.

       Z naszej szkoły nadesłano na konkurs prawie sto uwag. Nauczyciele doceniali starania uczniów zawsze podkreślając mocne strony naszych milusińskich.

       O akcji można było usłyszeć w radiu i w telewizji; parę razy pisała o tym „Gazeta Wyborcza”, która przyznała wszystkich szkołom biorącym udział w tym przedsięwzięciu Białą Pyrę Tygodnia za „naprawdę dobrą zmianę”.

       Akcja POZYTYWNA UWAGA spotkała się z bardzo popularnym odzewem ze strony dzieci, rodziców i dyrekcji szkoły. Uwagi wprawiły wszystkich czytających w wyśmienity nastrój, a niektórzy nawet się wzruszyli.

        

       Koordynator akcji: Małgorzata Spychała

      • Małe i duże projekty z wykorzystaniem TIK

      • 6 grudnia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu pani Dyrektor Anna Golczak wraz z panią Barbarą Małgowską miały zaszczyt uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Zytę Czechowską – Nauczyciela Roku 2019 i Jolantę Majkowską.                                                                                                               Podczas szkolenia można się było zaznajomić z kilkunastoma narzędziami internetowymi, dzięki którym można zwiększyć skuteczność przekazu edukacyjnego, zaangażowanie uczniów w zajęciach, ich motywację do nauki w szkole i w domu.                                                                         

       Tematy, które zostały poruszone podczas szkolenia to:

       - Tikowe lekcje z wykorzystaniem nowoczesnych technologii,

       - Projekty szkolne, międzyszkolne, ogólnopolskie na platformie e-Twinning, w tym ogólnopolskie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii,

       - Przegląd aplikacji mobilnych i webowych, umożliwiających wspólne planowanie działań w projekcie oraz realizację zadań,

       - Narzędzia do komunikacji w projektach międzyszkolnych.

        

       Barbara Małgowska

      • Wieczór z motylem

      • W tym roku z okazji „Dnia Wolontariusza” odbyło się spotkanie dla uczniów z klas 3 – 8 pt. „Wieczór z motylem”.

       Spotkanie to było dobrą okazją do podziękowania naszym wolontariuszom za ich dotychczasową i bezinteresowną pomoc. Wspominaliśmy wspólnie dotychczas zorganizowane akcje, aby tym sposobem zachęcić uczniów do włączenia się w działalność charytatywną.

       Uczniowie wzięli udział w przygotowanych dla nich warsztatach. Można było wykazać się zdolnościami plastycznymi malując motyle witraże oraz tworzyć zakładki do książek, zdobionych metodą decoupage. W powietrzu unosił się zapach pieczonych pierników przygotowanych przez najmłodszych uczestników spotkania. Nie zabrakło dekorowania pierników, które wcześniej zostały upieczone przez wspierających naszą działalność rodziców. Wszystkim działaniom towarzyszył motyw motyla, jako symbol niosącego pomoc Hospicjum Palium.

       W nagrodę za poświęcony czas, wśród uczniów rozlosowano niespodzianki, które ufundował Dział Promocji Gminy Komorniki.

       Efekty naszej pracy pomogą nam organizować pomoc dla potrzebujących...

       To wydarzenie spotkało się z aprobatą społeczności szkolnej i liczymy na to, że na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły.

        

       Tekst: Aneta Kin, Agnieszka Feder

       Zdjęcia: Jakub Loba

      • "Jesienny koncert"

      • To spotkanie o charakterze słowno-muzycznym, które odbyło się w późnych godzinach popołudniowych z udziałem uczniów klasy 3b i zaproszonych przez nich gości. Wśród licznie przybyłych byli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo małych artystów, którzy bardzo się starali, aby dobrze wypaść przed najbliższymi ich sercu osobami.

       Gromkie brawa, słowa uznania, a niekiedy łzy wzruszenia mogą świadczyć o tym, że koncert się podobał.

       Julianna Jezierska

      • Wieczór z motylem – zaproszenie

      • Z okazji Dnia Wolontariusza zapraszamy wszystkich wolontariuszy oraz uczniów klas 3–8 na warsztaty:

        

       „Wieczór z motylem”,

       które odbędą się w szkole

       w czwartek 5 grudnia

       w godz. 16:00 – 18:00. 

        

       W trakcie spotkania uczniowie będą mogli uczestniczyć w warsztatach:

       – malowania motyli na folii,

       – pieczenia pierników w kształcie motyli,

       – dekorowania gotowych pierników,

       – wykonywania drewnianych zakładek do książek metodą decoupage.

        

       Każdy uczestnik na wejściu otrzyma słodycz z numerem i weźmie udział w losowaniu niespodzianek pozyskanych z Urzędu Gminy Komorniki. 

       Aneta Kin, Agnieszka Feder

      • Młodzi twórcy

      • W piątki od godziny 13.30 spotykamy się na warsztatach literacko–plastycznych, dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas pierwszych słuchają wybranych bajek i tekstów literackich, na podstawie których wykonują prace artystyczne z różnych materiałów i różnymi technikami.

       Kiedy czytaliśmy o kwiatach  jesiennych, wykonywali kartki pocztowe, na których powstawały piękne bukiety astrów. Innym razem z darów jesieni powstawały korale, a z kolorowych liści kompozycje kwiatowe oraz zwierzęta. Dowiadywali się ciekawostek o ziemniakach, ich rodzajach oraz potrawach, jakie można z nich zrobić. Oprócz tego, że można je jeść, to można też zrobić z nich pieczątki, którymi ozdabiali arkusze papieru, które stawały się materiałem, dzianiną, a z niej uszyli ostatnio sukienkę balową dla Kopciuszka.

       Świetną zabawką był jeż zrobiony z ziemniaka i wykałaczek. Długo można wymieniać,   w jaki sposób stymulujemy rozwój osobowości twórczej. Jedno jest pewne, uczestnicy warsztatów świetnie się bawią, rozwijając sferę działaniową i emocjonalno–motywacyjną.    

       J.M.

      • Pasowanie na czytelników

      • 25 listopada uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Dzieci musiały wykonać kilka zadań związanych ze znajomością różnych misiowych bohaterów, gdyż przy okazji obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Młodzi czytelnicy wykazali się także znajomością zasad korzystania z biblioteki i obcowania z książką. Potem nastąpiło uroczyste przyrzeczenie oraz pasowanie na pełnoprawnych czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i misiowe zakładki. Podczas uroczystości dzieciom towarzyszyły i pomagały „duże maskotki”, w które wcielili się starsi uczniowie. Teraz liczymy na to, że pierwszaki będą częstymi gośćmi naszej szkolnej biblioteki.
        

       Renata Łuczka

      • Dzień Pluszowego Misia

      • Do tego dnia uczniowie przygotowywali się już od dwóch tygodni wykonując prace na ogłoszone konkursy literackie i artystyczne. Z przyjemnością ogłaszamy, że aż 58 osób zaangażowało się w te działania wykonując ,,dzieła” na bardzo wysokim poziomie. 

       W dniu finałowym, 25 listopada w czasie uroczystego spotkania uczniów z pierwszego etapu edukacyjnego, którzy przybyli ze swoimi misiami wręczono nagrody. W związku z tym, że poziom prac był bardzo wyrównany jury postanowiło nagrodzić każde dziecko, które zgłosiło pracę do konkursu. W czasie spotkania dzieci mogły poznać historię utworzenia Dnia Pluszowego Misia, obejrzeć prezentację o różnych gatunkach z rodziny niedźwiedziowatych i uczestniczyć w quizie znajomości postaci z bajek i filmów o misiach. Spotkaniu towarzyszyło hasło przewodnie ,,Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś”. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie upominków.

       Julianna Jezierska

        

      • Spotkanie z komendantem Straży Gminnej w Komornikach

      • Dnia 21.11.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z komendantem Straży Gminnej w Komornikach, p. Stefanem Silskim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III. Pan Komendant poruszył kwestię bezpieczeństwa uczniów w szkole, na terenie szkoły, w domu oraz bezpieczeństwa w sieci.

       Uczniowie przypomnieli sobie zasady poruszania się na drogach i ulicach, a także jak należy zachowywać się wobec obcych osób oraz zwierząt.

        

       Honorata Kruczkowska

      • Dzień Wolontariusza

      • Reprezentacja szkolnego wolontariatu w składzie: Zuzanna, Karolina, Weronika, Jaśmina, Pola, Oskar i Janek miała przyjemność uczestniczyć w świętowaniu „Dnia Wolontariusza” w Szkole Podstawowej nr 6 w Poznaniu.  Dlaczego właśnie w tej szkole? Dlatego, że jest ona położona koło Hopicjum Palium, a właśnie wolontariat hospicyjny wraz z dyrekcją tej szkoły nas tam zaprosili.

       Podczas spotkania wolontariatów szkolnych i wolontariuszy posługujących pacjentom odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla Koordynatorów i Liderów Motylego Wolontariatu, którzy we wrześniu br., w Giewartowie ukończyli dedykowane dla nich szkolenie. Dyplomy wręczała pani Dorota Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Szkolnictwa Wyższego Urzędu Marszałkowskiego. Przypomnimy, że Liderem szkolnego wolontariatu jest Weronika Bednarz z klasy 7.

       Pani Barbara Grochal – koordynator wolontariatu przy Hospicjum Palium, nie zapomniała wspomnieć śp. Profesora Łuczaka, twórcy i wieloletniego ordynatora Hospicjum Palium w Poznaniu.

       Nasi uczniowie mogli posłuchać interesujących opowieści młodych ludzi oraz wysłuchać o roli wolontariatu w ich życiu. Pokazali nam, że pomaganie innym może stać się pasją, która daje wiele radości.

       Częścią tego spotkania była gra terenowa, dla 5-osobowych reprezentacji szkolnych wolontariatów. Zadaniem uczniów było odnalezienie odpowiednich kopert na terenie szkoły i rozwiązanie wielu zadań związanych oczywiście z motylem – symbolem „motylego wolontariatu”.

       Miłym zaskoczeniem było zajęcie I miejsca przez uczniów z naszej szkoły, którzy wszystkie zadania poprawnie rozwiązali w najkrótszym czasie. Główną nagrodą był komplet 10 żółtych koszulek z napisem „wolontariusz”, które będziemy wykorzystywać w naszej szkole podczas akcji charytatywnych.

       Czas spędzony w gronie innych wolontariuszy umiliły nam muzyka, pokazy taneczne, śpiew i wspólnie zatańczona „belgijka”. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani słodkim tortem.

       To już nie pierwsze spotkanie w gronie wolontariuszy. Cieszy nas fakt, że zaczynamy się tam czuć jak w gronie znajomych, którzy chętnie służą pomocą w organizacji akcji charytatywnych. Mamy nadzieję, że energia, którą otrzymaliśmy zaowocuje wieloma akcjami w naszej szkole.

        

       Aneta Kin, Agnieszka Feder

      • Konkursy biblioteczne rozstrzygnięte!

      • Zaraz po Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek, podczas którego uczniowie tworzyli bajkowe puzzle spotkaliśmy się, aby ogłosić wyniki konkursów i projektów czytelniczych prowadzonych przez bibliotekę szkolną w październiku. Okazało się, że bardzo dużo dzieci z klas 1-3 wzięło udział w akcji „Czytam codziennie”, szczęśliwcom udało się wylosować Słodziaki oraz inne nagrody. Nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursów „Moja wymarzona biblioteka” oraz „Mój ulubiony Słodziak”, na konkurs wpłynęły piękne prace, które można oglądać na wystawie. Nagrody zdobyły Alicja, Kinga, Marysia, Amelia, Marysia i Rozalia z klas 1, Amelia, Michalina, Ola i Victor z klas 2 oraz Franek, Ula, Ola, Alicja, Ola, Ksawery,  Adam i Kostek z klas 3. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

                                                                                                   Renata Łuczka