• Aktualności

     • Spotkanie z gwarą warszawską
      • Spotkanie z gwarą warszawską

      •         W środę 2 grudnia klasy 3a i 3b wzięły udział w niezwykłym spotkaniu na temat gwary warszawskiej. Nasz gość specjany Pan Radosław Potrac przybliżył naszym uczniom zawiłości językowe mieszkańców stolicy. "Flancowany warszawiak", jak sam o sobie mówi, jest pedagogiem specjalnym – nauczycielem historii i wychowania do życia w rodzinie oraz przewodnikiem miejskim, instruktorem turystyki kwalifikowanej i archeologiem podwodnym. W jego życiu zawodowym można dostrzec dbałość o zachowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego miasta. 

       Uczniowie z zaciekawieniem słuchali prezentacji. Niektóre określenia gwarowe okazały się niespodzianką i zaskoczeniem. Nasi trzecioklasiści z pewnością będą pamiętać, jak w Warszawie się przywitać i jakie ciekawe miejsca odwiedzić. 

     • Lekcje z klasa. Jak odczytywać emocje?
      • Lekcje z klasa. Jak odczytywać emocje?

      • W roku szkolnym 2020/21 klasa 4a i 4b biorą udział w ogólnopolskim projekcie Lekcje z klasa. Jak odczytywać emocje?, w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji.

        

       Projekt polega na realizacji 8 lekcji, z wykorzystaniem zaproponowanych konspektów zajęć, kształtujących kompetencje społeczne.

       Podczas cyklu inspirujących lekcji uczeń:

       • zobaczy 8 miniwykładów, prowadzonych przez naukowców i ekspertów,

                   które rozbudzą jego ciekawość,

       • rozwinie swoje kompetencje − planowanie, krytyczne myślenie, wyciąganie

                   wniosków i współpracę,

       • będzie uczyć się poprzez zabawę − eksperymentować, konstruować i badać,
       • dowie się, jak pracować metodą projektu i wykorzystywać w praktyce

                   zdobytą wiedzę.                                                                                                                                     U uczniów zostaną rozwinięte umiejętności radzenia sobie z emocjami, nawiązywania relacji i kreatywnego myślenia.

       Jesteśmy przekonane, ze zajęcia prowadzone Metodą Pytań i Doświadczeń, rozbudzą naturalną ciekawość uczniów.

        

       Barbara Małgowska

       Emilia Borowiak

     • Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych.
      • Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych.

      •  

       „Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”

       Ten dzień przypada 25 listopada i na świecie zaczęto go obchodzić od 2002 roku w setną rocznicę powstania maskotki.

       Uczniowie kl. 0a i 0b wzięli udział w tym święcie. Wykonali prace plastyczne i kolorowanki. Wzięli udział w misiowych konkursach, słuchali książki o Misiu Uszatku, nauczyli się piosenki, zrobili także zakładki do książki z porterem sympatycznego misia. Nasze przedszkolaki zostały także zaproszone do szkolnego kina na seans o przeuroczym Misiu Paddingtonie. Mam nadzieję, że zapamiętają to święto.

                                                                                                                      Renata Łuczka

     • „Misiowy” konkurs fotograficzny dla klas 0-3 rozstrzygnięty!
      • „Misiowy” konkurs fotograficzny dla klas 0-3 rozstrzygnięty!

      • W dniu 25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia został ogłoszony konkurs fotograficzny na najciekawsze i najbardziej „misiowe” zdjęcie. Należało zapozować ze swoim ulubionym misiem, przebrać się za misia albo pomalować się na „misiowo”.  Nasi uczniowie nadesłali wiele pomysłowych zdjęć. Zwycięzcami zostali:

       I miejsce: Julia Ślatała 2b, Amelia Ślatała 3b

       II miejsce: Maja Kościelak 2a

       III miejsce: Nina Biała 2a, Maria Weber 2b

       Jury przyznało także wyróżnienia, zdobyli je: Dominik Przybylak 3b i Nikodem Przybylak 0a, Oliwia Heina 3a, Natalia Wilkanowska 2a.

       Wszystkim serdecznie gratulujemy, a nagrody i dyplomy wręczymy uczniom po powrocie do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia galerii nagrodzonych zdjęć na stronie szkoły.

        

       Dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

        

       Klaudia Jaszczak, Katarzyna Nowak

       koordynatorki konkursu

        

     • Konkurs literacki ,,Turniej Białych Piór" dla klas V - VIII
      • Konkurs literacki ,,Turniej Białych Piór" dla klas V - VIII

      •           Drodzy Uczniowie klas V - VIII,mając na względzie odkrywanie i rozwijanie Waszych twórczych talentów literackich, kształtowanie gustów artystycznych oraz stworzenie możliwości konfrontacji własnejtwórczości z utworami rówieśników, zachęcamy do udziału w konkursie literackim pod nazwą ,,Turniej Białych Piór", który organizowany jest przez DK nr 1 w Poznaniu.

       Uczestnicy proszeni są o nadesłanie zestawu samodzielnie napisanych tekstów o dowolnejtematyce w terminie do 20 stycznia 2020 roku.

                  Teksty nadesłane na konkurs nie mogą być wcześniej publikowane i nagradzane w innychkonkursach. Maksymalna objętość każdej pracy prozatorskiej to trzy strony maszynopisu – preferowana czcionka Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,5.Wszystkie teksty należy podpisać w prawym górnym rogu pierwszej strony imieniemi nazwiskiem, podać nazwę i adres szkoły oraz klasę, imię i nazwisko nauczyciela. Prosimy także o dopisanie jednej z czterech kategorii:- poezja – grupa młodsza- proza – grupa młodsza- poezja – grupa starsza- proza – grupa starszaDo kategorii młodszych zalicza się uczniów klas V i VI szkół podstawowych, do grupy starszej młodzież z klas VII i VIII szkół podstawowych.Każdy uczestnik może zgłosić do udziału w konkursie maksymalnie trzy teksty poetyckie lub dwa teksty prozatorskie.

                 Prace należy przesłać na classroom o kodzie: zdstcbp - PROJEKT - KONKURS LITERACKI.Dozwolone jest nadesłanie przez jednego uczestnika zarówno prac prozatorskich, jak i poezji. Szkolna komisja konkursowa wybierze najbardziej poprawne oraz interesujące prace i prześle je organizatorowi konkursu. Podczas oceny będą brane pod uwagę poniższe kryteria: twórczy charakter utworu, poziom literacki pracy, poprawność stylistyczną i językową, samodzielność i oryginalność.

        

       Agnieszka Bartkowiak Joanna Wawrzyniak,

       szkolne koordynatorki konkursu

     • Wyjątkowi goście w klasach drugich
      • Wyjątkowi goście w klasach drugich

      •  

       Od listopada nasza szkoła bierze aktywny udział w ogólnopolskim projekcie „Zaproś mnie na swoją lekcję”. W ramach tego wydarzenia uczniowie z klasy 2a wzięli udział w spotkaniu online z panią Katarzyną Jacewicz, nauczycielką języka polskiego. Pani Kasia zabrała uczniów w fantastyczną podróż po Pomorzu, opowiadając ciekawe legendy. Najbardziej zainteresowała nas legenda „O dobrych karzełkach znad brzegów Jamna”. Podczas zajęć poznaliśmy dawne, jamneńskie wzornictwo, na podstawie którego wykonaliśmy własne rozety. Zajęcia zakończyliśmy narysowaniem Julków (skrzatów) według instrukcji pani Kasi.

       Serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

        

       Kolejnym wydarzeniem dla uczniów klas drugich było spotkanie z panią Anną Stęrzewską, ekspertem w zakresie nauczania matematyki. Tematem zajęć była „Wizualna matematyka”. Myślenie wizualne to w uproszczeniu myślenie obrazami. Podczas zajęć stworzyliśmy notatkę, rysując najprostsze elementy: wstążeczki, chmurki, ramki, buźki - przedstawiające różne emocje. Notowanie z wykorzystaniem obrazów jest ciekawą alternatywą wobec tradycyjnych metod notowania. Uczniowie pokochali rysunkowe notatki!

       Bardzo dziękujemy za innowacyjne zajęcia!

     • FIGLARNY MIŚ
      • FIGLARNY MIŚ

      • W listopadzie przystąpiliśmy do drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,FIGLARNY MIŚ’’, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 89 im. K.K. Baczyńskiego w Poznaniu. Głównymi celami konkursu było zachęcanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu wraz z rodziną i promowanie twórczych dokonań młodych artystów. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie od oddziałów przedszkolnych do klas szóstych włącznie.

       W konkursie FIGLARNY MIŚ wzięli udział uczniowie z wielu szkół podstawowych z całej Polski. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły Oliwia, Maja, Alicja i Ewa. Dziewczyny wykazały się kreatywnością i wykonały oryginalne misie. Choć w tym roku nie zdobyliśmy żadnej nagrody, wszyscy możemy czuć się wyróżnieni.

        

       Szkolny koordynator konkursu: Małgorzata S.

     • Andrzeju dobrodzieju dobrą wróżbę daj...
      • Andrzeju dobrodzieju dobrą wróżbę daj...

      • Klasa 3a dzisiaj na zajęciach online gościła wróżkę Małgorzatę :). Uczniowie poznali wróżby i zwyczaje andrzejkowe. Lali woski na szczęście, a wróżka zaglądała do szklanej kuli i specjalnej ruletki przepowiadając im przyszłość. Podczas zajęć wykonali matematyczne klucze, które otworzyły im drzwi do tajnej wiedzy z dodawania i odejmowania. To były magiczne andrzejkowe chwile. 

        

       Wróżka Gosia - asystentka wrożki Małgorzaty 

      • Jesienne liście klasy Ib

      • Jesienne liście - Ewa Szelburg Zarębina

        

        

       ,,Z tym jesiennym wiatrem
       tańczą sobie liście,
       tańczą sobie tańczą
       czerwone złociście.”

        

       Te jesienne listki,
       Pierwsza B zebrała,
       piękne prace z liści,
       szybko wykonała.

     • Internetowe podcasty
      • Internetowe podcasty

      • Cykl 10 minutowych podcastów zrealizowany wspólnie z DorotMint, psychoterapeutz wieloletnim staem, szefowfundacji StomaLife, która specjalizuje siw trudnociach psychologicznych dotyczcych kryzysów i chorób przewlekłych.

     • Konkurs na „odlotową” zakładkę do książki rozstrzygnięty!
      • Konkurs na „odlotową” zakładkę do książki rozstrzygnięty!

      •  

           Konkurs na „odlotową” zakładkę do książki ogłoszony w październiku podczas trwania miesiąca bibliotek został rozstrzygnięty. Uczniowie z klas 1-3 wykonali bardzo pomysłowe i staranne prace , jury miało trudny wybór. Oto nasi zwycięzcy:

       I miejsce: Zuzia Białkowska, Mila Maćkowiak i Jakub Chudy

       II miejsce: Anna Gałan i Antek Ratajczak

       III miejsce: Anatolia Kwiatkiewicz, Amelia Przewoźna, Julia Ślatała

       Jury przyznało także wyróżnienia, zdobyli je:  Urszula Skiba, Amelia Ślatała, Zuzanna Stodolna, Torfin Kowalski i Maria Przydanek.

       Wszystkim serdecznie gratulujemy!

                                                                                          Renata Łuczka

     • "Zaproś mnie na swoją lekcję"
      • "Zaproś mnie na swoją lekcję"

      • W dniach 16 – 19 listopada mieliśmy okazję po raz kolejny w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” gościć niezwykłe osobowości.

        

       Spotkanie z aktorem Jackiem Feliksem Knapem z teatru w Łodzi

       Jak wygląda praca na planie filmowym w czasie pandemii, dlaczego tak trudno dostać się do szkoły filmowej i jak to możliwe, by aktor wcielił się w cztery różne postaci w jednym serialu? Między innymi te pytania odpowiadał podczas spotkania z uczniami klasy 5a i 6B – Jacek Knap – przez wielu uznawany za wschodzącą gwiazdę polskiego kina. Aktor, którego możemy oglądać w popularnym ostatnio serialu "Ludzie i bogowie", niezwykle ciekawie mówił o kulisach pracy aktora, a także o niełatwej drodze do sukcesu w tym zawodzie. Cierpliwie odpowiadał też na najróżniejsze pytania słuchaczy, choć nie zdradził, ile zarabia się grając w reklamach :)

        

       Spotkanie z panią Justyną Sudzik

       Lekcja online uczniów klas pierwszych z p. Justyną Sudzik miała wprowadzić dzieci w świat filozofii, nauki, która poszukuje odpowiedzi na mniej lub bardziej ogólne pytania. Uczestnicy starali się odpowiedzieć na pytanie: „Czy można być szczęśliwym mieszkając w beczce?”. Ku wielkiemu zdziwieniu, a w początkowej fazie zaprzeczeniu ostateczna odpowiedź brzmiała: TAK, gdyż wszystko zależy od punktu widzenia i odniesienia.

        

       Spotkanie z panią Anną Stęrzewską

       Klasy 2a i 2b spotkały się z p. Anną Stęrzewską – ekspertem w zakresie nauczania matematyki na lekcji Wizualnej matematyki. Myślenie wizualne to w uproszczeniu myślenie obrazami. Podczas zajęć stworzyliśmy notatkę rysując najprostsze elementy: wstążeczki, chmurki, ramki, buźki – przedstawiające różne emocje. Notowanie z wykorzystaniem obrazów jest fascynującą alternatywą wobec tradycyjnych metod notowania.

        

       Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas!

     • Projekt: "Zaproś mnie na swoją lekcję"
      • Projekt: "Zaproś mnie na swoją lekcję"

      • W ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” w dniach 10-13 listopada odwiedzili nas niezwykli goście-nauczyciele z pasją:

       Pani Marzena Dembicka, w klasie 6b opowiedziała o swoich podróżach do Afryki i ukochanej Namibii.

       Mieliśmy możliwość zobaczyć, w jakich warunkach uczą się dzieci w Afryce. Zafascynowały nas również zdjęcia z napotkanymi zwierzętami w czasie podróży pani Marzeny.

        

       Pani Katarzyna Towbin w klasie 7a poprowadziła warsztaty "False friends i pułapki w tłumaczeniach".

        

       Pani Joanna Gadomska z Mazowsza odwiedziła klasę 5a z tematem "Jak działa mózg i dlaczego czasem nas oszukuje".

       Podczas tego wyjątkowego spotkania dowiedzieliśmy się jak działa mózg, jak bardzo nas oszukuje i dlaczego musimy o niego dbać. Wszyscy uczniowie zobrazowali swój mózg i odkryli, jak wiele połączeń między neuronami udało się wytworzyć podczas nauki zdalnej.

        

       Pani Katarzyna Jacewicz z Zachodniopomorskiego z „Legendami Pomorza” tym razem w klasie 2a.

       Podczas lekcji uczniowie poznali legendę "O dobrych karzełkach znad brzegów Jamna", zapoznali się z dawnym jamneńskim wzornictwem a także nauczyli się rysować sylwetę skrzata.

        

       Pani Iza Radziuk-Śliwińska nauczycielka chemii i historii z Gdańska, podczas spotkania on-line zabrała klasę 4a,6a oraz 7a w krótką podróż do Izraela. Pani Iza zapoznała nas z elementami kultury żydowskiej. Rozbudziła w nas ciekawość, ponieważ z ogromną pasją opowiadała o życiu Żydów w Izraelu.

        

       Pani Małgorzata Swędrowska z Poznania, nasza zaprzyjaźniona pisarka książek dla dzieci w klasie 3a/3b

       Nasz gość zainspirował uczniów do samodzielnych spotkań z książką. Pani Małgosia opowiadała o swoich pomysłach na książki dla dzieci i przeczytała uczniom jedną z bajek ze swojej nowej książki pt. "Niespodziankowe bajki". Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści. Oczarowani bajkowym światem obiecali częściej zaglądać do książek. 

        

       Pani Joanna Niewiadomska-Serafinko z Koszalina, autorka bloga "Nierówno pod zeszytem", która przeniosła nas do czasów słowiańskich i opowiedziała klasom 7 o dziadach. Dziękujemy naszym gościom za spotkania pełne wrażeń.

        

       Wszystkim naszym Gościom bardzo serdecznie dziękujemy!

      • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ARKADEGO FIELDERA Z DNIA 09.11.2020r.

      • Na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów oraz rozporządzenia MEN

       zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek

       systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w

       funkcjonowaniu szkół z 12 sierpnia 2020 r. (Dz.U.poz.1389,1830,1859,1870, 1960) od 9 listopada 2020r do odwołania wprowadza się następują zmiany w organizacji pracy szkoły:

       1. W klasach 1-8 ogranicza się stacjonarne funkcjonowanie szkoły na rzecz zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

       2. Dla uczniów, którzy ze względu na specjalne potrzeby edukacyjne nie mogą realizować zajęć w formie zdalnej, organizuje się zajęcia rewalidacyjne na terenie szkoły.

       W każdym przypadku decyzję podejmuje dyrektor szkoły.


       3. Dla uczniów klasy ósmej zostają zorganizowane konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych online. Terminy zajęć z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego zostaną podane do wiadomości w dzienniku elektronicznym.

       4. Odziały przedszkolne funkcjonują bez zmian (tryb stacjonarny) z zachowaniem procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły od 1 września 2020r oraz zgodnie z najnowszymi wytycznymi MEN, MZ I GIS dla szkół podstawowych.

       5. Organizuje się opiekę świetlicową dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio

       zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Zajęcia w grupie do 12 osób mają charakter

       opiekuńczy. Przyjęcie dziecka do świetlicy związane jest z udokumentowaniem takiej

       formy pracy rodziców – zaświadczenie z zakładu pracy. Zgłoszenia potrzeby opieki na kolejny dzień przyjmowane są do godz. 14:00 przez sekretarza szkoły pod numerem tel. 518 68 00 12

       Szczegółowe rozwiązania znajdują się w Regulaminie Organizacji Kształcenia na odległość z dnia 26.10.2020, który rodzice otrzymali jako załącznik do wiadomości z dnia 24.10.2020 r.


       wytyczne_dla_swietlic_6_11_2020.pdf​​​​​​​