• Ćwiczenia sensoryczne w klasie 0a

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ćwiczenia sensoryczne w klasie 0a.

             W klasie 0 A bardzo dbamy o nasz rozwój, dlatego często uczestniczymy w zajęciach sensorycznych. Głównym celem tych zajęć jest optymalne wspieranie rozwoju mózgu, czyli umiejętność posługiwania się zmysłami, które w każdej chwili przekazują tysiące informacji do mózgu, gdzie są łączone i przetwarzane w celu jak najlepszego zareagowania. Zajęcia sensoryczne dla dzieci pobudzają nerwy odpowiedzialne za przekazywanie bodźców do mózgu, umożliwiając tym samym prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.Integracja sensoryczna zapewnia właściwy rozwój intelektualny, ruchowy i emocjonalno-społeczny, stymuluje percepcję wzrokową i słuchową, rozwija umiejętności motoryczne, wspomaga rozwój mowy, aktywizuje komunikację dziecka, a także rozwija zainteresowanie światem oraz kreatywność małego człowieka.

      p. Paulina

     • Mini prelekcja o ginących gatunkach w klasie 0a i 0b

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mini prelekcja o ginących gatunkach w klasie 0a i 0b.

              Dzieci z oddziału przedszkolnego nowy semestr rozpoczęły od spotkania z Panią z Urzędu Celnego, która bardzo ciekawie opowiadała o ginących gatunkach, m. in. o konikach morskich, żółwiach, waranie pustynnym oraz o krokodylach. Dużą atrakcją były przyniesione okazy, które dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały.

      p. Paulina i p. Renata

     • Tłusty czwartek w klasie 0a

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tłusty czwartek w klasie 0a.

            28 lutego w klasie 0a obchodziliśmy tłusty czwartek. Bez zwątpienia jest to najsłodszy dzień w roku, którego dzisiejszym symbolem są pączki, oraz nieco mniej popularne faworki, czyli chruściki.  W naszej klasie tłusty czwartek połączyliśmy z zabawami integracyjnymi.

      p. Paulina

     • Warsztaty kulinarne to super sprawa!

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty kulinarne w klasie 0a.

               Z okazji Światowego Dnia Pizzy dzieci z klasy 0 a brały udział w warsztatach kulinarnych. Uczniowie poznali tajemniczy przepis na najpyszniejszą pizzę i pod okiem zawodowego kucharza mogli samodzielnie ją dla siebie przygotować. Było pysznie!

      p. Paulina :)

     • Klub małego muzyka w Oddziale Przedszkolnym

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klub małego muzyka w Oddziale Przedszkolnym.

           Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego biorą udział w comiesięcznych spotkaniach z muzyką. W tym miesiącu spotkanie przebiegło pod hasłem "Świat lalek". Pani Mariola, aktorka Teatru Animacji w Poznaniu zaprezentowała nam rodzaje lalek teatralnych. 

      Pani Renata i Pani Paulina

     • Lekcja rodzicielska w klasie 0b

     •        We wtorek odwiedził nas Pan Mieczysław, dziadek Kryspina z klasy 0b. Opowiadał o zawodzie stolarza. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały narzędzia stolarskie, mogły nawet z pomocą naszego gościa wypróbować działanie piły.

      Dziękujemy za to bardzo ciekawe spotkanie. 

     • Zapisy do naszej szkoły!

     •           

      Zapraszamy  od 01.03.br. do 15.03.br. 

      do sekretariatu szkoły

      w godzinach od 7:00 do 15:00

      (w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym)  .

       

      Dzieci z rocznika 2013 do oddziału przedszkolnego. 

       

      Proszę zabrać z sobą dowód osobisty, PESEL dziecka oraz skrócony odpis aktu urodzenia dziecka.

      Karta zgłoszenia dostępna będzie również na stronie internetowej szkoły w sekcji - Dla Rodziców/Organizacja roku szkolnego/ Rekrutacja.

     • Nasi Mistrzowie!

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nasi Mistrzowie!.

      Oto nasi Mistrzowie! Tradycją jest, iż po pierwszym półroczu nauki najpilniejsi uczniowie mogą zaprezentować się całej społeczności szkolnej.

      W czasie tegorocznego apelu oprócz docenienia ich wysiłków mogliśmy też poznać najwierniejszych czytelników i uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej. Było to szczególnie miłe, gdyż uczniowie z klas piątych zostali laureatami tego konkursu.

      Nie można też zapomnieć o sukcesie naszego ósmoklasisty, który został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

      Wszystkim gratulujemy i życzymy, aby zapał do nauki nie słabł, ale się umacniał i był inspiracją dla innych!

     • Koncert dla Wolontariuszy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Koncert dla Wolontariuszy.

      Grupa aktywnych wolontariuszy działających w szkolnym „motylim wolontariacie” w minioną sobotę wcieliła się w rolę „gospodarzy” koncertu dla „Przyjaciół i Dobrodziejów Hospicjum Palium”, który odbył się w Auli UAM.

      Nasi uczniowie mieli za zadanie zatroszczenie się o gości na balkonie. Pomagali znaleźć miejsca na widowni, wskazywali toaletę i z uśmiechem na twarzy służyli pomocą.

      Uczniowie wykazali się taktem i powagą jak na taki koncert przystało.

      Cała grupa wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjątkowym koncercie tenorów TRE Voci i aukcji prowadzonej przez aktora Michała Grudzińskiego.

      Relacja z koncertu będzie dostępna na stronie hospicjum, a już teraz można zobaczyć krótkie nagranie tenorów TRE Voci na stronie do której link znajduje się poniżej.

      https://hospicjum-palium.pl/tre-voci-dla-hospicjum-palium

     • Świetlica w Centrum Bezpieczeństwa Škoda AutoLab

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świetlica w Centrum Bezpieczeństwa Škoda AutoLab.

            15 lutego 2019 r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wybrały się na wycieczkę autokarową do Centrum Bezpieczeństwa Škoda AutoLab.

      Wycieczka była nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie edukacyjnym AUTOSTRADA DO SZKOŁY.

      ŠKODA AUTOLAB to zaawansowane technicznie Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa. W każdej z 5 stref mogliśmy obejrzeć rozmaite modele i  eksponaty, w tym interaktywne, doświadczyć wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawić!

                 Podzieleni na dwie grupy i pod opieką instruktorów zapoznawaliśmy się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, oglądając min. symulatory zderzenia oraz dachowania. Mieliśmy okazję zważyć nasze ciała podczas wypadku przy prędkości 50 km na godzinę- okazało się, że wszyscy ważymy podczas zderzenia ponad tonę.

             Badaliśmy również w różnych grach i modelach samochodu nasz refleks oraz ocenialiśmy i porównywaliśmy sposób poruszania się na drodze. Zapoznaliśmy się także z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy- sposób oceny sytuacji podczas wypadku, telefony alarmowe, pierwsza pomoc. W nowoczesnej salce kinowej obejrzeliśmy potencjalne skutki naszej beztroski, gdy ciągle używamy telefonu podczas spaceru na chodniku i podczas jazdy samochodem.

      Na koniec każdy z nas mógł osobiście skorzystać z modeli samochodu i obserwować na ekranie sposób poruszania się na drodze. Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie i spokojnie z wycieczki do domu.

      Zdjęcia pochodzą ze strony Centrum Bezpieczeństwa Škoda AutoLab.

      Małgorzata Spychała

     • Robotyka I półrocze pracy w klasa 4-8

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Robotyka I półrocze pracy w klasa 4-8.

            Zakończyliśmy pracę na zajęciach Robotyki w pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 w klasa 4-8.  Duża liczba chętnych zdeterminowała nas do utworzenia dwóch grup : uczniów starszych i uczniów młodszych. Każda z grup odbyła 10 godzin spotkań na zajęciach podczas, których uczniowie dokładnie zapoznali się z zestawami klocków Maystorm Lego, utworzyli regulamin pracy na zajęciach, poznali 3 najważniejsze prawa robotyki, mieli okazje nie jednokrotnie zbudować robota proponowanego przez Lego, tworzyli również własne projekty, zgłębiali wiedzę na temat możliwości jakie dają dane funkcje robotów, nauczyli się obsługiwać aplikację umożliwiającą sterowanie robotem oraz poznali podstawy programowania robotów w programie LEGO MINDSTORMS EV3 Home Edition.

     • Klasa sportowa w SP nr 2 w Komornikach

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasa sportowa w SP nr 2 w Komornikach.

      Szkoła Podstawowa nr 2 w Komornikach prowadzi nabór do klasy czwartej sportowej dla dzieci z terenu gminy. Lekcja pokazowa z udziałem uczniów takiej klasy odbędzie się w piątek 22.02. br o godzinie 17:00 na hali GOSiR. 

      SP nr 2 w Komornikach

     • Dzień kota w 0b

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień kota w 0b.

      18 lutego klasa 0b obchodziła "Dzień Kota". 

            Tego dnia odwiedziła nas Pani Basia, która ciekawie opowiadała o swojej pasji jaką jest fotografowanie. To było bardzo interesujące spotkanie. Dziękujemy.

       

    • Witamy na nowej stronie internetowej naszej szkoły!
     • Witamy na nowej stronie internetowej naszej szkoły!

     • Strona jest w trakcie tworzenia. Prosimy o wyrozumialość. 

      Zespół redakcyjny 

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach
   • sekretariat@spchomecice.pl
   • 61 810 76 41
   • Szkoła Podstawowa im Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, Poznańska 112, 62-052 Komorniki