Mały patriota
Dzień Flagi
Filmowa relacja z obchodów Święta Flagi
Dzień Flagi Narodowej
Obchody Święta Flagi Narodowej
Obchody Święta Flagi Narodowej oraz upamiętnienie 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w tym roku, po raz kolejny były skromne, choć przyjęły bardzo uroczystą formę.
Przedszkolaki odśpiewały hymn podczas uroczystego podniesienia flagi na naszym nowym maszcie. Podniosłości wydarzeniu dodała obecność telewizji STK.
Nasi starsi uczniowie, którzy wciąż uczą się zdalnie, wzięli udział w apelu online przygotowanym przez nauczycieli: historii- p.Tomasza Radzikowskiego oraz muzyki -p.Mariusza Sałaty.
W klimat świąt od tygodnia wprowadzały nas liczne warsztaty i projekty: konkurs fotograficzno-plastyczny #FlagaChomecicePL oraz projekt "Mały patriota" przygotowany przez p.Renatę Łuczkę i p.Juliannę Jezierską. Projekt realizowany był przez cały tydzień. Wcześniej "Świetliczaki" przygotowywały prace plastyczne z flagą Polski w tle.
OD 4 MAJA KLASY I-III WRACAJĄ DO SZKOŁY
Projekt Mały Patriota
Pod koniec kwietnia w klasach 0-3 został przeprowadzony projekt pod hasłem Mały Patriota, który miał na celu przybliżenie uczniom tematyki patriotycznej. Dzieci poznawały nasze symbole narodowe, polską historię, wybrane legendy, czy tematy związane z Unią Europejską. Uczniowie klas z 1-3 pracowali w systemie zdalnym, w formie zespołowej lub indywidualnej. Każdego dnia mogli podejmować nowe wyzwania, które były zamieszczane na okolicznościowych padletach.
Przez trzy dni Mali Patrioci oglądali filmy, słuchali piosenek, wykonywali różne ćwiczenia interaktywne, grali w gry, mogli też wykonać prace plastyczne i zamieścić je na padlecie. W czwartym dniu podsumowali zdobyte podczas projektu wiadomości biorąc udział w quizie przygotowanym na platformie Kahoot.
Dzieci z zerówek swoje zadania wykonywały w szkole, powstały piękne plakaty i gazetki. Mogli też poznać książki dotyczące tematyki patriotycznej, które są dostępne w naszej bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas zajęcia pozwoliły uczniom zgłębić tematy ważne dla każdego Polaka.
Na zdjęciach prace uczniów oraz zdjęcia padletów przygotowanych na każdy dzień projektu.
Szkolne Koło Wolontariatu
Na spotkaniu Szkolnego Koła Wolontariatu gościliśmy Pana Jacka Jarosza, wolontariusza Fundacji Redemptoris Missio.
Nasi wolontariusze z klas 4-8 podczas tego spotkania dowiedzieli się jak rozwijał się wolontariat w Afryce. Poznali postać dr Wandy Błeńskiej znanej jako „Matka Trędowatych” i Ojca Mariana Żelazka nagrodzonego za zasługi w niesieniu pomocy charytatywnej i medycznej trędowatym.
Pan Jacek przybliżył nam akcje charytatywne organizowane przez Fundację Redemptoris Missio takie jak: „Kup Pan szczotkę”, „ Puszka dla Maluszka”, „Zaczarowany ołówek” czy „Opatrunek na ratunek”, w której ostatnio braliśmy udział. Wolontariusze zobaczyli na prezentacji jak trudne warunku panują w ubogich krajach i jak te zbiórki są potrzebne.
Na koniec spotkania nasz gość zachęcał do aktywnej pracy w wolontariacie szkolnym i pozostania wolontariuszem w wieku dorosłym.
A.K.
Na zdjęciach fragmenty prezentacji podczas spotkania.
Dziękujemy!
Wartość klienta, wartość marki - o ekonomii słów kilka.
We wtorek 27 kwietnia uczniowie klasy 3b oraz 2a w ramach projektu: „Zaproś mnie na swoją lekcję” mieli okazję gościć specjalistę w dziedzinie ekonomii Pana Grzegorza Skowrona-Moszkowicza. Nasz Gość w bardzo interesujący sposób opowiedział nam o ekonomii, wyjaśnił podstawowe pojęcia z nią związane, a także przedstawił rolę i historię pieniądza. Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi za ciekawe spotkanie oraz poświęcony czas.
Uczniowie klasy 3b oraz 2a
Na zdjęciach fragment prezentacji oraz podziękowanie dla Pana Grzegorza.
Na zdjęciach fragmenty prezentacji podczas lekcji.
Dzień Ziemi w klasie 3a
Dzień Sportu
W piątek, 23.04, wszyscy uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję oderwać się od codzienności i spędzić aktywnie dzień na aktywności fizycznej. Dzień Sportu Online rozpoczął się od spotkania z Panią Weroniką - trenerem personalnym, instruktorem fitnes oraz fizjoterapeutką - która przeprowadziła z dziećmi rozgrzewkę przed nachodzącymi wyzwaniami. Po rozgrzewce przyszedł czas na ćwiczenia z nauczycielami wychowania fizycznego, gdzie uczniowie mogli przekonać się, że aktywne spędzanie czasu w domu wcale nie musi być nudne :)
Po intensywnych ćwiczeniach z kijem od szczotki, parą skarpetek (czystą :D) oraz piłkami, przyszedł czas na konkurs pt. ,,Sport to zdrowie’’. Uczniowie mogli przedstawić w dowolnej formie, jak spędzać czas wolny (zdjęcia i filmy) lub zachęcić innych do aktywności (plakat).
Udział w Dniu Sportu Online wzięło ponad 200 dzieci z całej szkoły, co świadczy o ogromnym zaangażowaniu i potrzebie ruchu wśród naszych uczniów. Dlatego oderwijcie się na chwilę od komputerów i zostańcie OFFLINE po lekcjach ;)
Na zdjęciach zajęcia sportowe online oraz plakat "Sport to zdrowie"
Dzień Ziemi w klasie 1b
„Przywróć naszą Ziemię”
22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi klasa 1b swoje działania dydaktyczne skupiła na temacie naszej planety. Oglądając filmy, prezentacje, prowadząc rozmowy pogłębialiśmy wiedzę z zakresu ochrony środowiska.
Wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej samej planety, dlatego powinniśmy czuć się odpowiedzialni za jej stan.
Pierwszoklasiści już wiedzą, że aby chronić Ziemię powinniśmy:
- Nie marnować żywności - kupujmy tylko tyle ile potrzebujemy
- Segregować odpady
- Mówić: NIE!, opakowaniom plastikowym jednorazowego użytku
- Oszczędzać energię elektryczną
- Jak najczęściej wykorzystywać ekologiczne środki transportu
- Oszczędzać wodę
- Wykorzystywać naturalne nawożenie ziemi zakładając kompostowniki
- Ograniczać stosowanie produktów chemicznych. Starać się wykorzystywać produkty pochodzenia naturalnego takie jak: cytryna, soda oczyszczona, ocet
Pierwszaki zwracają się do wszystkich, dorosłych i dzieci z prośbą o to, aby każdy dzień był dla naszej planety Dniem Ziemi, nie tylko 22 kwietnia.
Zachęcamy do obejrzenia naszych prac plastycznych związanych z tym tematem, do przeczytania haseł, które na tę okoliczność zredagowaliśmy, a przede wszystkim do naśladowania działań uczniów, którzy czynem włączyli się w obchody Dnia Ziemi sadząc rośliny, porządkując teren, segregując śmieci.
,,Planetę Ziemię kochamy, dlatego o nią dbamy”.
,, Recyklingujemy, ponieważ Ziemię szanujemy”.
,,Na Ziemi żyjemy, dlatego się nią opiekujemy”.
Mali ekolodzy z 1b:)
Na zdjeciach widać uczennicę klasy 1b zbierającą śmieci oraz plakaty wykoanne przez uczniów.
Doradztwo Zawodowe
Zespół Szkół Geodezyjno- drogowych w Poznaniu- spotkanie online w ramach doradztwa zawodowego.
Wybór kierunku kształcenia, którego musi dokonać młodzież w wieku 14 lat to jedna z najtrudniejszych i najważniejszych decyzji. Spotkania online w ramach doradztwa zawodowego dla uczniów z klasy 8, są organizowane w celu poznania danej szkoły, nauczycieli, a także poszczególnych zawodów.
Klasa 8a kolejny raz udała się na wirtualną wycieczkę po szkole. Tym razem mogliśmy odwiedzić Zespół Szkół geodezyjno- drogowych w Poznaniu. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą szkoły, klasami, a także z następującymi zawodami: technik geodeta, technik pojazdów samochodowych, technik budowy dróg, geolog.
Doradztwo Zawodowe
Klasa 8 miała przyjemność uczestniczyć w ciekawym spotkaniu online zorganizowanym w ramach Doradztwa Zawodowego z przedstawicielem Technikum Energetycznego im. Henryka Zygalskiego w Poznaniu
Uczniowie zapoznali się z ofertą dydaktyczną szkoły oraz zobaczyli animację obrazującą zawody kształcone w tym Technikum. W ten sposób poznali takie zawody jak: technik informatyk, technik elektronik, technik energetyk, technik automatyk i technik elektryk.
Szkoła umożliwia również uczniom wyjazdy zagraniczne w ramach projektu Erasmus + tego , Aiesec oraz praktyki zawodowe w Hiszpanii.
Uczniowie wyrazili swoje zadowolenie z zorganizowania takiego spotkania online.
AK
Na zdjęciu widoczna prezentacja online oraz logo technikum.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Dziękujemy!
Zaproś mnie na swoją lekcję - ,,Rzecz o pszczołach”
W ramach projektu edukacyjnego „Zaproś mnie na swoją lekcję”, Uczniowie klasy 1a i 1b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, które wprowadziły ich do tajemniczego świata pracowitych pszczółek. W tą niesamowitą podróż zabrała ich pani Marlena Kowalska, która w ciekawy sposób opowiedziała o życiu tych owadów i o znaczeniu ich pracy dla środowiska.
Dziękujemy Pani Marlenie za poświęcony czas i podzielenie się z nami swoją wiedzą i pasją.
Dziękujemy!
Zaproś mnie na swoją lekcję - Spotkanie z gwarą śląską.
W czwartek 22 kwietnia klasa 3a miała ogromną przyjemność spotkać się z Panią Ewą Kolbusz pasjonatką gwary śląskiej, rodowitą mieszkanką Górnego Śląska. Razem z nami w spotkaniu uczestniczyła klasa 3 z ZSP w Więckowicach. Bardzo miło było nam gościć kolegów i koleżanki z sąsiedniej szkoły.
Pani Ewa wspaniale przybliżyła uczniom rejon Górnego Śląska, ważne miejsce na mapie Polski oraz atrakcje turystyczne. Opowiedziała o tradycjach gwarowych. Wspólnie próbowaliśmy odgadnąć zagadkowe słowa mówione w gwarze śląskiej. Okazało się, że nie jest to takie proste.:) Dzieci zobaczyły tradycyjne stroje oraz poznały tajniki pracy górnika. Śląsk kryje wiele atrakcji turystycznych i z pewnością warto go odwiedzić podczas wakacji. Dziękujemy naszemu gościowi za bardzo atrakcyjne i wartościowe spotkanie.
Na zdjęciach spotkanie online z Panią Ewą Kolbusz. Fragmenty prezentacji oraz uczestnicy spotkania.
Archiwum Aktualności