Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do
oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
w gminie Komornikina rok szkolny 2021/2022
Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do
oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
w gminie Komornikina rok szkolny 2021/2022
Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły także w tym roku wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej Olimpus. Po raz kolejny udowodnili, że mitologia jest ich ogromna pasją i znają ją bardzo szczegółowo. Wszyscy uczestnicy tegorocznego Konkursu uzyskali wyniki ponad średnią krajową. Jednak na szczególne uznanie zasługuje uczeń klasy 7b, Wiktor Szabłoński, który został laureatem tej edycji Konkursu. Wspaniałe osiągnięcie, serdeczne gratulacje!
Zamek Królewski w Warszawie www.zamek-krolewski.pl
Zamek Królewski na Wawelu www.wawel.krakow.pl
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie www.lazienki-krolewskie.pl
Muzeum Zamkowe w Malborku www.zamek.malbork.pl
Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu www.zamek-sandomierz.pl
Zamek Królewski w Lublinie www.mnwl.pl
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka www.muzeum.wieliczka.pl
W ramach tegorocznych „Ferii w Muzeum” przygotowaliśmy szereg warsztatów online skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, podczas których zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni! Co łączy igloo i kameleona, jak wygląda chasydzkie wesele, jakie sekrety skrywa Stara Biblioteka, jakie trendy panowały w modzie sto lat temu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. A może chcielibyście Państwo ze swoimi uczniami spróbować sił w Podgórskim quizie historycznym?
To tylko nieliczne propozycje zajęć przygotowanych przez Muzeum Krakowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie:
http://muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/ferie-w-muzeum-on-line
Należy się jednak spieszyć – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty – decyduje kolejność zakupu biletu (cena biletu na pojedyncze zajęcia wynosi 3 zł od osoby uczestniczącej).
Bilety na warsztaty można nabyć za pośrednictwem strony www.bilety.muzeumkrakowa.pl, najpóźniej godzinę przed danym wydarzeniem.
Wszystkie zajęcia realizowane będą online.
Specjalna oferta warsztatów w ramach „Ferii w Muzeum” obowiązuje jedynie w terminie 4-17.01.2021.
Wszelkie wątpliwości i pytania w kwestii „Ferii w Muzeum” prosimy kierować do Działu Edukacji Muzeum Krakowa: edukacja@muzeumkrakowa.pl
Obchody 102 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego miały się w tym roku odbyć w Chomęcicach. Epidemia pokrzyżowała te plany. Trzeba było znaleźć inną formę upamiętnienia bohaterów 1918 roku. Zamiast bezpośredniego spotkania, zorganizowane zostano wydarzenie online. Przygotowały je Anna Golczak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach i Dorota Trocha, radna gminna i sołtys tej miejscowości.
Do Wiejskiego Domu Kultury „Koźlak”, gdzie to wirtualne spotkanie się odbyło, zaproszony został Bogdan Czerwiński, regionalista i historyk, były dyrektor Muzeum Regionalnego w Stęszewie. Celem było przekazanie wiedzy na temat Powstania jak największej liczbie uczniów szkoły w Chomęcicach, połączonych z „Koźlakiem” przez internet. Obejrzeli przygotowane materiały poświęcone miejscom związanym z powstańczymi wydarzeniami.
Uczniowie poznali postać pułkownika Andrzej Kopy, jednego z powstańczych dowódców. Poświęcona mu tablica pamiątkowa zdobi ścianę „Koźlaka”. Jego zasługi były wielkie, ale na uznanie musiał czekać wiele lat. Bogdan Czerwiński opowiadał o tym bohaterze, a rozmowę prowadziła Agnieszka Bartkowiak, nauczycielka z Chomęcic.
Uczniowie mieli do historyka dziesiątki pytań. Dlaczego Andrzej Kopa służył w pruskiej armii? Historyk tłumaczył, że każdy Polak musiał służyć w armii zaborcy. Wielkopolanie powoływani byli do wojska pruskiego, jednak karierę oficerską mogli zrobić tylko po zmianie wyznania na protestanckie. Artylerzysta Andrzej Kopa, choć był katolikiem, za wojenne zasługi otrzymał stopień podporucznika.
W dniu 22 grudnia uczniowie klasy 1b po udanym ŚWIĄTECZNYM CHELLENGU udali się w niesamowitą podróż. Dzięki wehikułowi czasu przenieśli się do pracowni Hansa Christiana Andersena, w której czekał już na nich jeden z najbardziej znanych bajkopisarzy. Zanim zaprosił dzieci do czarodziejskiego świata baśni opowiedział o swoim życiu, również tym z okresu wczesnego dzieciństwa.
Następnie uczniowie wysłuchali utworów czytanych przez samego mistrza, wśród których była baśń związana ze świętami Bożego Narodzenia pt. ,, Dziewczynka z zapałkami”.
Bardzo serdecznie dziękujemy panu Zbigniewowi Grochalowi za przyjęcie zaproszenia na spotkanie i wspaniałe wcielenie się postać H. CH. Andersena.
Wdzięczni uczniowie z klasy 1b wraz z wychowawczynią
W tym roku znana bohaterka książek Astrid Lindgren - Pippi obchodziła swój jubileusz i my z tej okazji wyprawiliśmy jej huczne urodziny. Z powodu epidemii pewne elementy obchodów musiały odbyć się online jak konkurs na tort dla Pippi , ale uczniowie z klasy 0 chodzili cały czas do szkoły i oni brali udział w uroczystościach na żywo. Najpierw poznawali przygody najsilniejszej dziewczynki świata , następnie wzięli udział w konkursie plastycznym a w dniu urodzin wykonali torty dla Pippi, pokonywali tory przeszkód, oglądali film a na końcu wszyscy odśpiewali jubilatce „sto lat”! Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie czytali przygód Pippi, aby sięgnęli po tę lekturę.
Renata Ł.
We wtorek 22 grudnia uczniowie klasy 3b brali udział w warsztatach świątecznych, podczas których przygotowali stroiki z pomarańczy, śpiewali kolędy oraz ubierali wirtualną choinkę. Odbył się również minikoncert. Amelka oraz Dominik przygotowali występ dla całej klasy. Nie zabrakło także niespodzianki. Dzięki zaangażowaniu Rodziców, a w szczególności Pani Izy, dzieci otrzymały świąteczny kolaż, który z pewnością będzie pamiątką przez długie lata. Na zakończenie klasowego spotkania wszyscy złożyliśmy sobie życzenia. Wyjątkowa atmosfera podczas spotkania wprowadziła nas w cudowny świąteczny klimat.
Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,
pełnych miłości oraz rodzinnego ciepła
życzą uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią Katarzyną Nowak
Lekcje przyrodnicze online
przygotowane przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział Muzeum Łazienki Królewskie.
W związku z tym, że szkoły są nadal zamknięte i nauczanie online ciągle trwa klasa 1a i 1b wzięła udział w nietypowej przyrodniczej lekcji online po tytułem Tropy i ślady zwierząt.Uczestnicy dowiedzieli się, czym są tropy i jakie inne rodzaje śladów mogą zostawiać zwierzęta. Zobaczyli m.in. tropy dzika, wilka, jelenia, borsuka i wiewiórki. Przekonali się również, w jaki sposób budowa łap zwierząt wpływa na pozostawiane przez nie tropy. Dowiedzieli się również, jak rozpoznać norę lisa i jakie ślady świadczą o tym, że w pobliżu mieszka bóbr. To była interesująca lekcja biologii!!
Powered by aSc EduPage