Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lekcja historii w klasie 7.
Klasa 7 poznawała historię misia Wojtka, który podróżował z armią Andersa. Dzięki grze planszowej uczniowie bawiąc się – uczyli się.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lekcja historii w klasie 7.
Klasa 7 poznawała historię misia Wojtka, który podróżował z armią Andersa. Dzięki grze planszowej uczniowie bawiąc się – uczyli się.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jak nie czytam jak czytam.
Czytanie może być fajne!
W tym roku nasza szkoła również bierze udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam jak czytam”. Akcja zaplanowana jest na 7 czerwca na godz. 10:00.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i każdemu uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w przyjaznych okolicznościach.
Czytamy to, na co każdy ma ochotę. Akcja ma zachęcić, szczególnie tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek. Nie będziemy zmuszać, ale motywować. Chcemy by dzieciaki zobaczył, że czytają nie tylko najlepsi uczniowie, ale wszyscy, nauczyciele i pracownicy szkoły także.
Do zobaczenia 7 czerwca o godz. 10:00 i nie zapomnijcie zabrać swojej ulubionej książki!
Renata Łuczka
plakat_1_A4.pdf
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczysta sesja Rady Gminy Komorniki.
1 czerwca w szkole odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Komorniki.
W ten sposób włodarze naszej społeczności lokalnej uczcili 30 rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 r.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festyn i Motyli wolontariat.
„Motyli wolontariat” działający w naszej szkole przygotował stoisko na Festynie Rodzinnym, który odbył się 30 maja w Koźlaku. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, gdyż przy pomocy naszych wolontariuszy można było wykonać motyla metodą orgiami lub pomalować go na folii.
Przy okazji tego wydarzenia, wolontariusze postanowili zbierać dary dla pacjentów Hospicjum Palium w Poznaniu.
Cieszymy się, że społeczność szkolna i lokalna i tym razem pokazały, jak duże mają serca i że potrafią dzielić się z potrzebującymi.
Zebraliśmy następujące środki czystości:
- chusteczki higieniczne 20 paczek,
- chusteczki nawilżone 29 paczek,
- gąbki do mycia 16 szt.
- pielucho-majtki 8 paczek,
- krem do twarzy 1 szt.
- ręczniki papierowe 15 szt.
- mydła w płynie 16 szt.
- maszynki do golenia 3 op.
- wata 1 szt.
- kompres 1szt.
- proszki do prania 2 szt.
- podkłady 2 op.
- waciki kosmetyczne 1 op.
- płyn do okien 1 szt.
- płyn do naczyń 1 szt.
Wszystkie produkty zapakowaliśmy w 5 kartonów, które zostały przewiezione do Hospicjum Palium.
Serdecznie dziękujemy!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sztuka kaligrafii.
23 maja uczniowie klas IVa, Va, i Vb wzięli udział w warsztatach kaligraficznych, które poprowadziła dla nich absolwentka Krakowskiej Szkoły Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych, Celina Cieślak.
Na początku zajęć prowadząca zapoznała wszystkich uczestników z historią pisma, pokazała jak na przestrzeni wieków ulegało ono rozmaitym zmianom i przeobrażeniom. Uczniowie poznali najstarsze zabytki piśmiennictwa polskiego i nie tylko. Podziwiali m.in. starożytne zapiski, które dzisiaj są jednymi z najcenniejszych dzieł sztuki światowej.
Następnie przystąpili do samodzielnej pracy. W ciszy i skupieniu, niczym średniowieczni skrybowie, kaligrafowali swoje pierwsze, własne wyrazy i zdania. Mieli prawdziwe pióra ze stalówkami, które maczali w kałamarzach, by później drobnymi kroczkami stawiać piękne litery uncjały, czyli pisma średniowiecznego.
Okazało się, że staranne, artystyczne pisanie wcale nie musi być trudne, wystarczy odpowiednio się skupić i odwzorowywać krok po kroku wszystkie znaki z wzornika. Kaligrafia to niezwykła sztuka, która oprócz techniki pisania, uczy koncentracji, cierpliwości, a przy okazji jest doskonałym sposobem na relaks i odstresowanie.
Joanna Wawrzyniak
Dzień dobry, Wiewiórki i Bobry!
3 i 4 czerwca po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w pikniku przyrodniczym, który przygotowały dla nas Koło Łowieckie "Łoś" i Nadleśnictwo Konstatntynowo.
W tym roku wspólnie uczestniczyliśmy w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, poznawaliśmy na czym polega praca leśników i odbyliśmy spacer w lesie, rozmawialiśmy z myśliwymi.
Na zakończenie otrzymaliśmy drobne upominki i zostaliśmy zaproszeni na "kiełbaskę z grilla".
Dziękujemy naszym Przyjaciołom z Koła Łowieckiego Łoś i Nadleśnictwa Konstatntynowo.
Mamy nadzieję na przyszłoroczne spotkanie!
Agnieszka Bartkowiak i Małgorzata Najsarek
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klub Małego Muzyka.
Uczniowie klas 0a i 0b uczestniczyli w kolejnym koncercie Klubu Małego Muzyka. Podczas spotkania poznali budowę skrzypiec klasycznych i elektrycznych oraz nazwy urządzeń, z których korzysta didżej.
To spotkanie było bardzo interesujące!
p. Paulina :)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gra terenowa – Rozkaz 1918.
Gra terenowa „Rozkaz 1918”
Na korytarzu szkolnym pojawiły się tajemnicze karki z hasłami: Ławica, Arsenał, Zamek Wilhelma i kilka innych. Na szafkach odnaleźć można kopię starej gazety, alfabet Morse’a czy szyfr harcerski "Malinowe Buty". W pobliżu haseł można odnaleźć również QRkody. Trudno w to uwierzyć, że dzięki tym karteczkom można przeżyć ciekawą przygodę i na chwilę przenieść się do dawnego Poznania z roku 1918 i stać się skautami, których zadaniem będzie wykonać trudną misję odnalezienia pewnego rozkazu.
Uczniowie z klasy 6 – 8 podjęli się tego trudnego zadania i rozpoczęli poszukiwania brakujących 6 cyfr do współrzędnych miejsca ukrycia „sejfu”. Cyfry ukryte były w puzzlach z Jigsawpalnet, w krzyżówce z LearningApps, ukryte w wiadomości nadanej kodem Morse’a, czy jako nagroda za zbudowanie modelu samolotu u pilota z „Ławicy”.
Przewodnikami w grze, były „gadające głowy” przedwojennych postaci pobranych z Federacji Bibliotek Cyfrowych czy Europeana, którym poprzez aplikację Morfo głosu użyczyli nasi nauczyciele.
Uczniowie pracując ze smartfonem i skanując QRkody, sami mogli wybierać kolejność zadań do wykonania.
Wytrwali i spostrzegawczy gracze, którzy rozwiązali 6 zadań – odnaleźli współrzędne miejsca ukrycia "sejfu". Umożliwiła im to umiejętność korzystania z Google Maps, dzięki temu odkryli "sejf" oraz 4-cyfrowy kod do kłódki otwierającej go.
Sfotografowanie rozkazu kończyło grę, a ta nietypowa lekcja historii dostarczyła uczniom wiele radości.
Gra została stworzona na warsztatach „TuEuropeana 2018”
Aneta Kin
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Fotorelacja z Festynu Rodzinnego.
30 czerwca wokół WDK Koźlak odbywał się Festyn Rodzinny. Jak co roku – było bardzo wesoło. Dzieci miały okazję wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu i skorzystać z atrakcji, których nie zabrakło. Dorośli natomiast bawili się świetnie obserwując swoje pociechy.
Do zobaczenia za rok!
zdjęcia: Miłosz Gawroński
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pięciopsiaczki i nasz kolejny zwycięzca.
Wyróżnienie dla naszego ucznia!
Z przyjemnością informuję, że uczeń klasy IIB Jeremi Moskalik zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym ,,Moja ulubiona książka” zorganizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.
Sukces cieszy, tym bardziej, że jak wspominają organizatorzy – na konkurs nadeszło ponad trzy tysiące prac, prezentujących wysoki poziom i wykonanych w różnorodnych technikach.
Gratulujemy wspaniałego pomysłu na ilustrację do książki ,,Pięciopsiaczki”!
Julianna Jezierska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawa w teatr.
W klasie 0a uczniowie bardzo chętnie wyrażają swoje emocje i mysli przez zabawę w teatr.
Nasze przedszkolaki są świetnymi aktorami. Podczas zajęć wykorzystujemy również metodę nauki przez zabawę przy muzyce.
A nasze prace plastyczne można podziwiać na gazetkach w klasie i na korytarzu.
p. Paulina
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Eksperymenty w 0a.
Co powstanie z połączenia octu i sody? Jak stworzyć wulkan w szkolnych warunkach? Czy można wbić patyczek od szaszłyka w balon – tak, żeby go nie przebić?
Po dniu pełnym eksperymentów uczniowie z klasy 0a potrafią odpowiedzieć na te wszystkie trudne pytania:)
p. Paulina
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Edukacja ekologiczna.
Małe śledztwo w wielkiej sprawie
To obszar oddziaływań dydaktycznych, który w naszej szkole zajmuje szczególne miejsce. W ramach tych działań uczniowie klas 1-3 mieli możliwość obejrzenia spektaklu ,,Małe śledztwo w wielkiej sprawie”, który tematycznie był związany z segregowaniem śmieci. Dzieci poznając historię kolorowych pojemników na odpady miały możliwość przypomnienia sobie, jak segregować śmieci.
Wspaniała gra aktorów z ,,Pracowni Za Piecem”, wzbogacona ładną melodyjną muzyką jeszcze raz przypomniała uczniom o ważnym dla nas wszystkich temacie ochrony środowiska.
Dziękujemy Związkowi Międzygminnemu ,,Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” za zorganizowanie przedstawienia i przekazanie materiałów dydaktycznych.
Julianna Jezierska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Mamy w 0a.
„Mama, tata, siostra, brat i ja to mój mały świat
Dużo słońca, czasem grad, to wesoły jest mój świat.
Mama zawsze kocha czule, ja do mamy się przytulę,
Tata kocha lecz inaczej, uspokaja, kiedy płaczę.
Gdy napsocę i nabroję, siedzę w kącie, bo się boję.
Tata skarci, pożałuje, a mamusia pocałuje".
Takie piękne pamiątki wykonały dzieci z klasy 0a dla swoich Mam!
Dużo uśmiechów KOCHANE MAMY!
Dzieciaki z 0a i pani Paulina
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Hermanowa.
W dniach 21 – 22 maja klasy drugie udały się na wycieczkę do Folwarku Konnego Hermanów.
Podczas pobytu dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach plenerowych, zwiedzały stajniei, jeździły bryczką, korzystały z basenu oraz innych atrakcji.
Wieczorem na uczniów czekało ognisko oraz została zorganizowana dyskoteka.
To była bardzo ciekawa i udana wycieczka.
Katarzyna Gwarek
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasy 4A i 4B w Toruniu.
W dniach 16-17 maja 2019 r. uczniowie klas IVa i IVb uczestniczyli w wycieczce do Torunia.
Pogoda nas nie rozpieszczała. Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od spaceru na starówce, podczas którego pani przewodnik przytaczała ciekawe legendy i opowieści dotyczące historii tego pięknego miasta. Następnie udaliśmy się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie w atrakcyjny sposób mogliśmy poznawać podstawy fizyki, chemii czy matematyki.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w w piernikarni i samodzielne wypiekanie pierników zgodnie z tradycyjną recepturą. Po tylu atrakcjach zmęczeni i głodni udaliśmy się na miejsce noclegowe, gdzie czekała na nas obiadokolacja i zasłużony odpoczynek.
Kolejny dzień powitał nas zdecydowanie lepszą pogodą. Po śniadaniu i rozegraniu kilku partii "piłkarzyków" udaliśmy się do Toruńskiego Planetarium. Podczas seansu mogliśmy podziwiać widok Torunia z lotu ptaka i oglądaliśmy gwiazdozbiory.
Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Fortu IV Twierdzy Toruń oraz gra w podchody na terenie tegoż fortu.
Po obiedzie zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń udaliśmy się w podróż powrotną.
Agnieszka Feder
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rekolekcje szkolne.
JESTEŚ WYJĄTKOWY! O MIŁOŚCI BOŻEJ
W dniach 20-22 maja 2019r. odbyły się rekolekcje szkolne. Ćwiczeniom duchowym przewodziły siostry Augustyna i Benedykta ze zgromadzenia Uczennic Krzyża z Poznania.
Pierwszego i drugiego dnia gromadziliśmy się, podzieleni na trzy grupy wiekowe, w sali świetlicy szkolnej. Siostry uczyły nas śpiewać, opowiadały o nieskończonej miłości Bożej, oraz o tym, że w oczach Boga każdy z nas jest wyjątkowy, wyświetlały filmy i dawały osobiste świadectwo wiary.
Trzeciego dnia rekolekcji autobusami udaliśmy się do kościoła parafialnego w Konarzewie. Tam razem z kolegami i koleżankami ze szkół w Dopiewcu i Konarzewie modliliśmy się, śpiewając litanię loretańską oraz uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez księdza Tomasza Rogozińskiego.
Rekolekcje to czas dany nam od Boga, abyśmy Go bardziej poznali i pokochali.
To również czas kiedy bardziej poznajemy siebie, swoją godność dziecka Bożego, ale także swoje wady. Ufamy, że zaowocuje ono naszą większą miłością do Pana Boga i dobrym postępowaniem na co dzień w domu i w szkole.
Agnieszka Feder
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pomoc dla zwierząt ze schroniska w Gaju.
Samorząd Uczniowski pragnie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję zbierania karmy dla zwierząt ze schroniska w Gaju.
Najwięcej produktów podarowała klasa 2a, która w nagrodę pojechała do schroniska i w imieniu całej społeczności szkolnej przekazała dary na ręce pana Grzegorza Kałużnego.
Dziękujemy również Radzie Rodziców, która ufundowała przejazd do schroniska.
SU z opiekunem
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kąciki odpoczynku na korytarzach.
Samorząd Uczniowski dzięki wsparciu Pani Dyrektor, nauczycieli, Rady Rodziców po wielu burzliwych dyskusjach zrealizował projekt utworzenia kącików relaksacyjnych na korytarzach szkolnych.
Cel został osiągniety, gdyż uczniowie są zadowoleni.
SU z opiekunem
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Laboratorium wyobraźni.
Laboratorium wyobraźni to centrum nauki zorganizowane dla dorosłych i dzieci, w którym można zdobyć wiedzę, i zrozumieć, otaczające nas zjawiska.
W czasie trzygodzinnych zajęć uczniowie klas 2A i 2B oraz 3 mieli możliwość przekonania się, że świat nauk ścisłych to bardzo ciekawy, a nawet zapierający dech w piersiach obszar.
Szczególnie dużo emocji wywołały akustyczne zajęcia z interaktywną grą Knoocker oraz działania w obszarze chemii w wyniku, których powstał kolorowy slim oraz "wulkan”. Chcielibyśmy stworzyć więcej podobnych produktów, więc prawdopodobnie jeszcze tu wrócimy.
J. Jezierska
Powered by aSc EduPage