W dniu dzisiejszym Samarząd Uczniowski wraz z zespołem tanecznym przygotował taneczną niespodziankę dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
To był wspaniały występ naszych utalentowanych dziewcząt!!
Dziękujemy!
W dniu dzisiejszym Samarząd Uczniowski wraz z zespołem tanecznym przygotował taneczną niespodziankę dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
To był wspaniały występ naszych utalentowanych dziewcząt!!
Dziękujemy!
11 października 2021 r. uczniowie klas 4-8 podjęli wyzwanie i licznie wzięli udział w konkursie szkolnym, który przybrał formę gry terenowej zorganizowanej z okazji XXI Dnia Papieskiego. Na boisku szkolnym zostały rozmieszczone kody QR, które skrywały pytania dotyczące Jana Pawła II oraz papieża Franciszka. Podczas przerw uczniowie mogli zmierzyć się z zadaniami i rozwiązywać zagadki logiczne oraz matematyczne. Gra terenowa zapewniła uczniom dużo dobrej zabawy. Bardzo spodobała się taka forma konkursu, ponieważ pozwoliła na rywalizację, a także dostarczyła mnóstwo pozytywnych emocji. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy oraz słodką niespodziankę 🍬.
Dnia 6 października 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach odbyła się bardzo ważna uroczystość – ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów szkoły. Odświętnie ubrani z ogromnym zaangażowaniem oraz radością w sercach zaśpiewali piosenki. Następnie kandydaci złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, dbać o dobre imię szkoły. Po ślubowaniu odbyła się ceremonia pasowania, której dokonała Pani Dyrektor Anna Golczak. Pani Wicedyrektor Małgorzata Najsarek wraz z wychowawczyniami wręczyły uczniom dyplomy oraz upominki. Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Z powodu panującej pandemii uroczystość odbyła się bez obecności rodziców.
H. Kruczkowska
Noc Bibliotek w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach
8-12 października 2021r
W tym roku nasza szkoła po raz drugi przystąpiła akcji Noc Bibliotek.
Hasłem tegorocznego wydarzenia jest„Czytanie wzmacnia” , głównym zadaniem naszych działań będzie pokazanie jak poprzez czytanie, książki, film, konkursy i różne inne działania można wzmocnić nas samych , nasz umysł i duszę, naszą wyobraźnię, nasze ciało i zdrowie, nasze zainteresowanie światem, nasz kontakt z przyrodą i samym sobą, naszą wrażliwość na drugiego człowieka i relację z nim oraz nasz język i pamięć.Noc Bibliotek będzie także kontynuacją współpracy z Biblioteką Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konarzewie polegającą na wspólnej wymianie doświadczeń.
Plan wydarzenia
Piątek 8 października:
- dla klas 1-3 konkurs plastyczny „Jak wygląda mol książkowy?”
- dla klas 3-8 szukanie na terenie boiska zaszyfrowanych cytatów
- dla wszystkich chętnych udział w grze online https://nocbibliotek.ceo.org.pl/gra2021/l/12580
Sobota 9 października
Uczniowie i ich rodziny będą mogli online oglądać inaugurację Nocy Bibliotek za pośrednictwem Facebooka 9.X o godz. 19 https://www.facebook.com/nocbibliotek.
Poniedziałek 11 października
Wtorek 12 października
Bibliotekarz szkolny
Renata Łuczka
„Chcę być widoczny, chcę być bezpieczny” pod takim hasłem już po raz 20 Powiat Poznański prowadzi akcję skierowaną do pierwszoklasistów szkół podstawowych z 17 gmin powiatu, podczas której rozdaje kamizelki odblaskowe. Spotkanie dla uczniów Gminy Komorniki w tym roku odbyło się w Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera w Chomęcicach.
Pierwszaki z entuzjazmem uczestniczyły w spotkaniu z policjantką i strażakiem oraz przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Poznaniu.
Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi na troskę o własne bezpieczeństwo, między innymi poprzez noszenie elementów odblaskowych – co w zbliżającym się okresie jesienno – zimowym jest szczególnie ważne.
AG
1 października obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Tego dnia na lekcjach matematyki odbywały się gry z tabliczką mnożenia, biliśmy również rekord w szybkości mnożenia na Matzoo.
Podczas przerw uczniowie z klasy 6 pełnili rolę egzaminatorów i odpytywali uczniów klas 4-8 ze znajomości tabliczki mnożenia. Egzaminy cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Każdy uczeń, który odpowiedział poprawnie na 5 pytań otrzymywał imienny certyfikat.
Jeszcze przez kilka dni każdy z nas może sprawdzić, czy zda egzamin online na stronie: https://www.wmtday.org/pl
Zachęcamy wszystkich do zabawy z Tabliczką Mnożenia.
Na zdjęciach uczniowie naszej szkoły biorący udział w grach z tabliczką mnożenia.
Zachęcamy do udziału w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Terminarz konkursów: http://ko.poznan.pl/rodzice_uczniowie/konkursy_olimpiady_turnieje/konkursy_przedmiotowe/2021/09/terminarz-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-rok-szkolny-20212022/
Informacje o zakresie wymaganej wiedzy oraz wykaz literatury pomocnej w przygotowaniu się do udziału w konkursach znajdują się na stronie KO: http://ko.poznan.pl/rodzice_uczniowie/konkursy_olimpiady_turnieje/konkursy_przedmiotowe/2021/05/zakresy-wymagan-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-rok-szkolny-20212022/
Regulaminy konkursów: http://ko.poznan.pl/rodzice_uczniowie/konkursy_olimpiady_turnieje/konkursy_przedmiotowe/2021/09/regulaminy-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-rok-szkolny-20212022/
Grupa uczniów z klasy 8a i 8b dołączyła do europejskiej społeczności edukacyjnej eTwinning. Platforma skupia 222,792 szkoły oraz 966,945 nauczycieli w Europie. Uczniowie realizują projekt w języku niemieckim „Volles Haus – Pełna Chata” i będą współpracować ze szkołami w całej Polsce. Stworzą fikcyjną rodzinę, nauczą się o niej opowiadać oraz przeprowadzać wywiad. Projekt potrwa do grudnia 2021r.
W dniu 17.09.2021r. klasa 7a oraz klasa 6a uczestniczyły w warsztatach profilaktyczne „Debata” - Programy rekomendowany w ramach Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego.
Warsztaty zorganizowała pedagog Magdalena Wasielewska. Był to program profilaktyki uzależnień, w którym szczególnie zwrócono uwagę na zapobieganie przedwczesnej inicjacji alkoholowej i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postaw abstynenckich.
Celem programu było:
Podczas warsztatów uczniowie pracowali metodami aktywnymi (burza mózgów, praca w grupach, drama). Program jest rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i nastawiony jest przede wszystkim na opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród nastolatków, co ma ich chronić przed negatywnymi konsekwencjami picia alkoholu i rozwojem innych zachowań ryzykownych.
W ramach pilotażu projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę" jako jedyna szkoła w gminie i jedna 500 szkół w Polsce otrzymaliśmy dofinansowanie na wyjazdy do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. . Łączna kwota dofinansowania dla szkoły: 19 200 zł
"Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. Dofinansujemy wycieczki edukacyjne dzieci i młodzieży. Będzie to cenna pomoc dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej. Przedsięwzięcie uatrakcyjni również proces nauczania: nauka w unikalnym środowisku edukacyjnym, poszukiwanie śladów historii, eksperymentowanie w centrach nauki. Będzie to też promocja nowoczesnej edukacji patriotycznej. Przedsięwzięcie jest elementem programu „Polski Ład”. Więcej na stronie: Poznaj Polskę – nowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)
Innowacja „ Przez zabawę w świat zawodów”, czyli systematyczne i planowe wdrażanie elementów wiedzy dotyczącej problematyki zawodoznawczej jest realizowana od września w klasie 2a. Podczas zajęć udało nam się stworzyć Lapbooka- „Oto ja”.
Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. W trakcie tworzenia angażuje wiele zmysłów i doskonali, w bardzo atrakcyjnej formie, wiele szkolnych umiejętności. Pierwsze tygodnie w szkole przeznaczyliśmy przede wszystkim na integrację grupy. Wykonaliśmy Lapbooka w którym przedstawiliśmy siebie, swoje zainteresowania i ulubione sposoby spędzania wolnego czasu.
Zdjęcie przedstawia lapbooki wykonane przez uczniów klasy 2a w ramach innowacji "Przez zabawę w świat zawodów".
W klasie 2a realizowana jest innowacja pedagogiczna „Przez zabawę w świat zawodów”. W ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, uczniów klas drugich (2a i 2b) odwiedził Pan chemik- Pan Łukasz Jędrzejczak. Na naszych oczach działy się niesamowite rzeczy! Pan Łukasz wykonał dla dzieci grzybka, dzwon przy użyciu „sekretnych płynów i tajemniczych substancji”, zaprezentował również przedmioty codziennego użytku wytworzone ze specjalnej pianki. Dodatkowo opowiedział dzieciom o swoim zawodzie, udzielił fachowych odpowiedzi na pojawiające się pytania. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy na kolejne spotkania.
Wychowawczyni
1. Zdjęcie klasa 2b podczas zajęć z Panem Chemikiem- Łukaszem Jędrzejczakiem
2. Doświadczenia w klasie 2a i 2b
3. Doświadczenia w klasie 2a i 2b
4. Klasa 2a realizuje innowację "Przez zabawę w świat zawodów"
W czerwcu 2021 przyłączyliśmy się do akcji OPATRUNEK NA RATUNEK oraz PODAJ MYDŁO zorganizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. W ciągu kilku dni zebraliśmy dwa duże kartony środków opatrunkowych, min. gazy jałowe i niejałowe, kompresy, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne oraz różne środki czystości. Zebrane rzeczy zostały wysłane do najuboższych mieszkańców świata.
Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli akcję niosąc tym samym bezcenną pomoc.
Koordynatorki: p. Wanda Ł. I Małgorzata S.
Na zdjęciu podziękowania od Fundacji Redemptoris Missio.
W ostatnich miesiącach zbieraliśmy artykuły higieniczne w ramach akcji Fundacji Redemptoris Missio „Opatrunek na ratunek”.
Zebraliśmy następujące artykuły:
mydło w kostce – 42 szt.
mydło w płynie – 1 sz.
plastry – 14 szt.
opaski – 28 szt.
kompresy jałowe – 28 szt.
opaski elastyczne – 25 szt.
gaza opatrunkowa – 3 szt.
proszek – 1 szt.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie tej akcji.
szkolny wolontariat
Na zdjęciu - zebrane opatrunki dla Fundacji.
,,W świecie arcydziełek”, to temat lekcji muzealnej, zorganizowanej na terenie Muzeum Narodowego w Poznaniu-muzeum sztuki, w której uczestniczyli uczniowie klas drugich.
Podczas spotkania z edukatorem dzieci mogły oswoić się z muzealną przestrzenią, oraz nauczyć się rozpoznawać podstawowe techniki i tematy w malarstwie takie jak: portret, martwa natura i pejzaż.
Wyprawa do Poznania zakończyła się spacerem po Starym Rynku i podziwianiem trykających się na ratuszowej wieży koziołków.
Pogoda i humory dopisywały.
Uczniowie z niecierpliwością oczekują na następny wyjazd.
Opisy zdjęć:
1. Uczniowie klasy drugiej siedzą na podkładkach rozłożonych na podłodze w sali ekspozycyjnej i wspólnie z edukatorem analizują tematykę obrazu pod katem poznania gatunku malarskiego.
2 i 3 Uczniowie klasy 2a poznają warsztat malarza (paleta, sztaluga …).
4. Uczniowie klasy 2b podziwiają i analizują Portret Stanisława Augusta Poniatowskiego.
5. Zdjęcie zbiorowe uczniów klas 2a i 2b przed wejściem do Muzeum Narodowego w Poznaniu-muzeum sztuki.
6. Uczniowie klasy 2a i 2b przy fontannie Neptuna znajdującej się na Starym Rynku w Poznaniu.
7. Uczniowie klasy 2a i 2b na tle Ratusza znajdującej się na Starym Rynku w Poznaniu.
Powered by aSc EduPage