Zmiana w kalendarzu roku szkolnego
Konkurs literacki ,,Turniej Białych Piór" dla klas V - VIII
Drodzy Uczniowie klas V - VIII,mając na względzie odkrywanie i rozwijanie Waszych twórczych talentów literackich, kształtowanie gustów artystycznych oraz stworzenie możliwości konfrontacji własnejtwórczości z utworami rówieśników, zachęcamy do udziału w konkursie literackim pod nazwą ,,Turniej Białych Piór", który organizowany jest przez DK nr 1 w Poznaniu.
Uczestnicy proszeni są o nadesłanie zestawu samodzielnie napisanych tekstów o dowolnejtematyce w terminie do 20 stycznia 2020 roku.
Teksty nadesłane na konkurs nie mogą być wcześniej publikowane i nagradzane w innychkonkursach. Maksymalna objętość każdej pracy prozatorskiej to trzy strony maszynopisu – preferowana czcionka Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,5.Wszystkie teksty należy podpisać w prawym górnym rogu pierwszej strony imieniemi nazwiskiem, podać nazwę i adres szkoły oraz klasę, imię i nazwisko nauczyciela. Prosimy także o dopisanie jednej z czterech kategorii:- poezja – grupa młodsza- proza – grupa młodsza- poezja – grupa starsza- proza – grupa starszaDo kategorii młodszych zalicza się uczniów klas V i VI szkół podstawowych, do grupy starszej młodzież z klas VII i VIII szkół podstawowych.Każdy uczestnik może zgłosić do udziału w konkursie maksymalnie trzy teksty poetyckie lub dwa teksty prozatorskie.
Prace należy przesłać na classroom o kodzie: zdstcbp - PROJEKT - KONKURS LITERACKI.Dozwolone jest nadesłanie przez jednego uczestnika zarówno prac prozatorskich, jak i poezji. Szkolna komisja konkursowa wybierze najbardziej poprawne oraz interesujące prace i prześle je organizatorowi konkursu. Podczas oceny będą brane pod uwagę poniższe kryteria: twórczy charakter utworu, poziom literacki pracy, poprawność stylistyczną i językową, samodzielność i oryginalność.
Agnieszka Bartkowiak Joanna Wawrzyniak,
szkolne koordynatorki konkursu
Wyjątkowi goście w klasach drugich
Od listopada nasza szkoła bierze aktywny udział w ogólnopolskim projekcie „Zaproś mnie na swoją lekcję”. W ramach tego wydarzenia uczniowie z klasy 2a wzięli udział w spotkaniu online z panią Katarzyną Jacewicz, nauczycielką języka polskiego. Pani Kasia zabrała uczniów w fantastyczną podróż po Pomorzu, opowiadając ciekawe legendy. Najbardziej zainteresowała nas legenda „O dobrych karzełkach znad brzegów Jamna”. Podczas zajęć poznaliśmy dawne, jamneńskie wzornictwo, na podstawie którego wykonaliśmy własne rozety. Zajęcia zakończyliśmy narysowaniem Julków (skrzatów) według instrukcji pani Kasi.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia!
Kolejnym wydarzeniem dla uczniów klas drugich było spotkanie z panią Anną Stęrzewską, ekspertem w zakresie nauczania matematyki. Tematem zajęć była „Wizualna matematyka”. Myślenie wizualne to w uproszczeniu myślenie obrazami. Podczas zajęć stworzyliśmy notatkę, rysując najprostsze elementy: wstążeczki, chmurki, ramki, buźki - przedstawiające różne emocje. Notowanie z wykorzystaniem obrazów jest ciekawą alternatywą wobec tradycyjnych metod notowania. Uczniowie pokochali rysunkowe notatki!
Bardzo dziękujemy za innowacyjne zajęcia!
FIGLARNY MIŚ
W listopadzie przystąpiliśmy do drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,FIGLARNY MIŚ’’, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 89 im. K.K. Baczyńskiego w Poznaniu. Głównymi celami konkursu było zachęcanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu wraz z rodziną i promowanie twórczych dokonań młodych artystów. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie od oddziałów przedszkolnych do klas szóstych włącznie.
W konkursie FIGLARNY MIŚ wzięli udział uczniowie z wielu szkół podstawowych z całej Polski. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły Oliwia, Maja, Alicja i Ewa. Dziewczyny wykazały się kreatywnością i wykonały oryginalne misie. Choć w tym roku nie zdobyliśmy żadnej nagrody, wszyscy możemy czuć się wyróżnieni.
Szkolny koordynator konkursu: Małgorzata S.
Andrzeju dobrodzieju dobrą wróżbę daj...
Klasa 3a dzisiaj na zajęciach online gościła wróżkę Małgorzatę :). Uczniowie poznali wróżby i zwyczaje andrzejkowe. Lali woski na szczęście, a wróżka zaglądała do szklanej kuli i specjalnej ruletki przepowiadając im przyszłość. Podczas zajęć wykonali matematyczne klucze, które otworzyły im drzwi do tajnej wiedzy z dodawania i odejmowania. To były magiczne andrzejkowe chwile.
Wróżka Gosia - asystentka wrożki Małgorzaty
Jesienne liście klasy Ib
Jesienne liście - Ewa Szelburg Zarębina
,,Z tym jesiennym wiatrem
tańczą sobie liście,
tańczą sobie tańczą
czerwone złociście.”Te jesienne listki,
Pierwsza B zebrała,
piękne prace z liści,
szybko wykonała.1
Bezpieczeństwo w sieci.
Konkurs na „odlotową” zakładkę do książki rozstrzygnięty!
Konkurs na „odlotową” zakładkę do książki ogłoszony w październiku podczas trwania miesiąca bibliotek został rozstrzygnięty. Uczniowie z klas 1-3 wykonali bardzo pomysłowe i staranne prace , jury miało trudny wybór. Oto nasi zwycięzcy:
I miejsce: Zuzia Białkowska, Mila Maćkowiak i Jakub Chudy
II miejsce: Anna Gałan i Antek Ratajczak
III miejsce: Anatolia Kwiatkiewicz, Amelia Przewoźna, Julia Ślatała
Jury przyznało także wyróżnienia, zdobyli je: Urszula Skiba, Amelia Ślatała, Zuzanna Stodolna, Torfin Kowalski i Maria Przydanek.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Renata Łuczka
"Zaproś mnie na swoją lekcję"
W dniach 16 – 19 listopada mieliśmy okazję po raz kolejny w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” gościć niezwykłe osobowości.
Spotkanie z aktorem Jackiem Feliksem Knapem z teatru w Łodzi
Jak wygląda praca na planie filmowym w czasie pandemii, dlaczego tak trudno dostać się do szkoły filmowej i jak to możliwe, by aktor wcielił się w cztery różne postaci w jednym serialu? Między innymi te pytania odpowiadał podczas spotkania z uczniami klasy 5a i 6B – Jacek Knap – przez wielu uznawany za wschodzącą gwiazdę polskiego kina. Aktor, którego możemy oglądać w popularnym ostatnio serialu "Ludzie i bogowie", niezwykle ciekawie mówił o kulisach pracy aktora, a także o niełatwej drodze do sukcesu w tym zawodzie. Cierpliwie odpowiadał też na najróżniejsze pytania słuchaczy, choć nie zdradził, ile zarabia się grając w reklamach :)
Spotkanie z panią Justyną Sudzik
Lekcja online uczniów klas pierwszych z p. Justyną Sudzik miała wprowadzić dzieci w świat filozofii, nauki, która poszukuje odpowiedzi na mniej lub bardziej ogólne pytania. Uczestnicy starali się odpowiedzieć na pytanie: „Czy można być szczęśliwym mieszkając w beczce?”. Ku wielkiemu zdziwieniu, a w początkowej fazie zaprzeczeniu ostateczna odpowiedź brzmiała: TAK, gdyż wszystko zależy od punktu widzenia i odniesienia.
Spotkanie z panią Anną Stęrzewską
Klasy 2a i 2b spotkały się z p. Anną Stęrzewską – ekspertem w zakresie nauczania matematyki na lekcji Wizualnej matematyki. Myślenie wizualne to w uproszczeniu myślenie obrazami. Podczas zajęć stworzyliśmy notatkę rysując najprostsze elementy: wstążeczki, chmurki, ramki, buźki – przedstawiające różne emocje. Notowanie z wykorzystaniem obrazów jest fascynującą alternatywą wobec tradycyjnych metod notowania.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas!
Projekt: "Zaproś mnie na swoją lekcję"
W ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” w dniach 10-13 listopada odwiedzili nas niezwykli goście-nauczyciele z pasją:
Pani Marzena Dembicka, w klasie 6b opowiedziała o swoich podróżach do Afryki i ukochanej Namibii.
Mieliśmy możliwość zobaczyć, w jakich warunkach uczą się dzieci w Afryce. Zafascynowały nas również zdjęcia z napotkanymi zwierzętami w czasie podróży pani Marzeny.
Pani Katarzyna Towbin w klasie 7a poprowadziła warsztaty "False friends i pułapki w tłumaczeniach".
Pani Joanna Gadomska z Mazowsza odwiedziła klasę 5a z tematem "Jak działa mózg i dlaczego czasem nas oszukuje".
Podczas tego wyjątkowego spotkania dowiedzieliśmy się jak działa mózg, jak bardzo nas oszukuje i dlaczego musimy o niego dbać. Wszyscy uczniowie zobrazowali swój mózg i odkryli, jak wiele połączeń między neuronami udało się wytworzyć podczas nauki zdalnej.
Pani Katarzyna Jacewicz z Zachodniopomorskiego z „Legendami Pomorza” tym razem w klasie 2a.
Podczas lekcji uczniowie poznali legendę "O dobrych karzełkach znad brzegów Jamna", zapoznali się z dawnym jamneńskim wzornictwem a także nauczyli się rysować sylwetę skrzata.
Pani Iza Radziuk-Śliwińska nauczycielka chemii i historii z Gdańska, podczas spotkania on-line zabrała klasę 4a,6a oraz 7a w krótką podróż do Izraela. Pani Iza zapoznała nas z elementami kultury żydowskiej. Rozbudziła w nas ciekawość, ponieważ z ogromną pasją opowiadała o życiu Żydów w Izraelu.
Pani Małgorzata Swędrowska z Poznania, nasza zaprzyjaźniona pisarka książek dla dzieci w klasie 3a/3b
Nasz gość zainspirował uczniów do samodzielnych spotkań z książką. Pani Małgosia opowiadała o swoich pomysłach na książki dla dzieci i przeczytała uczniom jedną z bajek ze swojej nowej książki pt. "Niespodziankowe bajki". Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści. Oczarowani bajkowym światem obiecali częściej zaglądać do książek.
Pani Joanna Niewiadomska-Serafinko z Koszalina, autorka bloga "Nierówno pod zeszytem", która przeniosła nas do czasów słowiańskich i opowiedziała klasom 7 o dziadach. Dziękujemy naszym gościom za spotkania pełne wrażeń.
Wszystkim naszym Gościom bardzo serdecznie dziękujemy!
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ARKADEGO FIELDERA Z DNIA 09.11.2020r.
Na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów oraz rozporządzenia MEN
zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek
systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w
funkcjonowaniu szkół z 12 sierpnia 2020 r. (Dz.U.poz.1389,1830,1859,1870, 1960) od 9 listopada 2020r do odwołania wprowadza się następują zmiany w organizacji pracy szkoły:
1. W klasach 1-8 ogranicza się stacjonarne funkcjonowanie szkoły na rzecz zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
2. Dla uczniów, którzy ze względu na specjalne potrzeby edukacyjne nie mogą realizować zajęć w formie zdalnej, organizuje się zajęcia rewalidacyjne na terenie szkoły.
W każdym przypadku decyzję podejmuje dyrektor szkoły.
3. Dla uczniów klasy ósmej zostają zorganizowane konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych online. Terminy zajęć z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego zostaną podane do wiadomości w dzienniku elektronicznym.
4. Odziały przedszkolne funkcjonują bez zmian (tryb stacjonarny) z zachowaniem procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły od 1 września 2020r oraz zgodnie z najnowszymi wytycznymi MEN, MZ I GIS dla szkół podstawowych.
5. Organizuje się opiekę świetlicową dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio
zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Zajęcia w grupie do 12 osób mają charakter
opiekuńczy. Przyjęcie dziecka do świetlicy związane jest z udokumentowaniem takiej
formy pracy rodziców – zaświadczenie z zakładu pracy. Zgłoszenia potrzeby opieki na kolejny dzień przyjmowane są do godz. 14:00 przez sekretarza szkoły pod numerem tel. 518 68 00 12
Szczegółowe rozwiązania znajdują się w Regulaminie Organizacji Kształcenia na odległość z dnia 26.10.2020, który rodzice otrzymali jako załącznik do wiadomości z dnia 24.10.2020 r.
Poradnik dla uczących się zdalnie
Dziękujemy Pani Katarzynie Krogulec
za przygotowanie poradnika dla naszej społeczności
Nauczanie zdalne dla klas 1 - 8 do końca listopada
Akcja „Kasztanobranie” zakończona!
W piątek 24. X. zakończyliśmy akcję zbierania kasztanów w naszej szkole. W akcję zaangażowało się wielu uczniów i rodziców, udało nam się zebrać ok. 1300 kg, to ogromny sukces! Rekordziści Emilka i Ignacy przynieśli ponad 200 kg! Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za trud i serce, włożone w zbiórkę. Dziękujemy także Pani Stefanii i Panu Marianowi, którzy pakowali kasztany w worki i przewozili do kontenerów, Panu Tomaszowi Biedermannowi i chłopakom z kl. 7b i 6b, którzy pomagali w załadunku no i oczywiście Uli z kl.4b, która zachęciła szkołę do wzięcia udziału w tej akcji. Zebrane przez Was kasztany pojechały do firmy Pharmeko, która dokładnie je zważy i przekaże pieniądze na konto Rady Rodziców a potem Wy uczniowie będziecie mogli zdecydować na co je przeznaczycie. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy!
Renata Łuczka
Nauczanie zdalne od poniedziałku dla klas 4-8
Inforrmacje na temat działalności szkoły oraz szczegółowe wytyczne odnośnie pracy na GSUITE otrzymaliście Państwo w wiadomości.
Zachęcamy do śledzenia tablicy ogłoszeń w Librusie.
Archiwum Aktualności