Hołd bohaterom
W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie z klasy 2b oddali hołd, tym którzy walczyli o wolność naszego kraju.
Mali patrioci zapalili znicze i udekorowali flagami pamiątkową tablicę poświęconą pułkownikowi Andrzejowi Kopie. Minutą ciszy uczcili pamięć tych, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny, naszej niepodległości.
Festiwalu Nauki i Sztuki,
Serdecznie zachęcamy do Udziału w Poznańskim
Festiwalu Nauki i Sztuki, który rozpoczął się dzisiaj i potrwa 10 dni.O programie festiwalu poczytajcie w linku
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Wczoraj w szkole panowała bajkowa atmosfera, a to za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje.
Każda klasa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci przez chwilę stawały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna od grochu. Były muzyczne zagadki, układanie puzzli, rozwiązywanie muzycznych zgadywanek bajkowych oraz prezentacja bajkowych przebrań- > relacja z pokazu mody już wkrótce.
Dzieci były aktywne, otwarte i wesołe. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.
(H.Kruczkowska)
MAMY SREBRO W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT
Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w unihokeju dziewcząt.
Drużyna w składzie:
Małgorzata Muras,
Klaudia Bladocha,
Aleksandra Tomczak,
Anastazja Heigelmann,
Martyna Stankiewicz,
Gabrysia Marciniak,
Martyna Chudziak
zajęła drugie miejsce, a tym samym awansowała do zawodów na szczeblu wojewódzkim.
Brawo dziewczyny!
Gratulujemy trenerom: panu Łukaszowi Nowickiemu i panu Piotrowi Schulze.
Stewardessa odwiedziła naszą szkołę
Przez zabawę w świat zawodów”to innowacja pedagogiczna realizowana w klasie 2a, której celem jest poznawanie ciekawych i interesujących zawodów.
Tym razem dzieci odwiedziła stewardessa pani Kamila Astapczyk.
Głównym tematem spotkania było przede wszystkim poznanie zawodu stewardessy, jak również przybliżenie dzieciom tematu podróży lotniczych oraz zasad bezpieczeństwa.
Dzieci miały okazję zobaczyć przepiękny strój stewardessy. Z wielkim zaciekawieniem pytały o kolor szminki, uczesanie i ubiór naszego gościa. Pani Kamila cierpliwie odpowiadała na wszelkie pytania.
Dzieci dowiedziały się, jak można zostać stewardessą i jakie przygotowanie zawodowe powinna zdobyć przyszła stewardessa.
Pani Kamila przedstawiła procedury przygotowujące pasażerów do lotu, opowiedziała w jaki sposób zakładać kamizelkę ratunkową, jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa. Zwróciła uwagę na podstawowe zadanie stewardessy, którym jest przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo podróżnych.
Nie da się ukryć, że zawód stewardessy jest bardzo wyczerpujący i trudny.
Cieszymy się, że pani Kamila mimo licznych obowiązków przyjęła zaproszenie i odwiedziła naszą szkołę. (J.Duda)
Zapal znicz pamięci
Wczoraj wolontariusze z Szkolnego Koła włączyli się w akcję Instytutu Pamięci Narodowej. Ciesząc się ostatnimi promieniami październikowego słońca wyruszyli na rajd rowerowy do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Na miejscu wolontariusze pełni zapału posprzątali groby osób poległych podczas II Wojny Światowe, a także zapalili znicze. Celem naszej akcji jest utrwalenie wspomnień o poległych oraz przybliżenie często zapomnianych, lecz niezwykle ważnych pomników pamięci. Mamy nadzieję, że wolontariusze wraz z przyjściem wiosny ponownie odwiedzą miejsca, które pozwalają poznać im lokalną historię.(M. Gierlik)
„Święto Dyni”- opowiem Wam o swojej pasji..
Święto Dyni”- opowiem Wam o swojej pasji..Innowacja pedagogiczna w klasie 2a związana jest nie tylko z zawodami, ale także z prezentowaniem swoich pasji i zainteresowań.Swoją pasję, dekorowanie domu z jesiennych warzyw i owoców, przedstawiła nam Pani Angelika Lohr. Pani Angelika podzieliła się z nami cennymi wskazówkami na temat sposobów dekorowania dyni przy użyciu darów jesieni. Dowiedzieliśmy się jak zrobić z dyni kota lub psa, jak wykorzystać cekiny, plastelinę, pompony, farby do stworzenia prawdziwych dzieł sztuki.Zajęcia bardzo nam się podobały i każdy wyszedł do domu nie tylko uśmiechem na twarzy, ale również z własnoręcznie ozdobioną dynią!Dziękujemy pani Angelice na wspaniałe warsztaty!(J.Duda)
Zapal znicz pamięci
Konkurs Rady Rodziców
JESTEŚMY W FINALE UNIHOKEJA DZIEWCZĄT
Nasza drużyna zajęła II miejsce w Półfinałach Powiatu Poznańskiego w unihokeju dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci.
G r a t u l u j e m y i trzymamy kciuki za finał!
Gratulacje
Fundusze na budowę sali gimnastycznej w Chomęcicach
Projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” - wycieczka do Warszawy
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli uczniowie klas 4-8 wzięli udział pilotażowym projekcie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.
Dofinansowanie, w którym partycypowała Gmina Komorniki pozwoliło nam na realizację wycieczki do stolicy – Warszawy. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z dziedzictwem historycznym, kulturalnym i naukowym naszego kraju. Wycieczka rozpoczęła się 20 października wcześnie rano. Po kilku godzinach dotarliśmy do stolicy i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pierwszym punktem programu był wybudowany w na Euro 2012 r. Stadion Narodowy. Zwiedzanie tego wielofunkcyjnego, okazałego i nowoczesnego obiektu wybudowanego na gruzach stadionu dziesięciolecia wywołało wśród młodzieży wyjątkowy entuzjazm i zainteresowanie. Tego samego dnia odwiedziliśmy jeszcze dwa miejsca na warszawskim Powiślu: Bibliotekę Uniwersytecka z okazałym ogrodem na dachu oraz centrum Nauki „Kopernik”. Ta druga atrakcja cieszyła się szczególnie dużym zainteresowaniem uczniów. To właśnie tutaj mogliśmy uczestniczyć w wielu eksperymentach z dziedziny fizyki, chemii, biologii, obejrzeć okazałą wystawę rowerów od XVIII w. do czasów współczesnych. Po pełnym atrakcji dniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do hotelu.
Drugiego dnia po wczesnym śniadaniu udaliśmy do Śródmieścia Warszawy. Po krótkim spacerze i przejażdżce ruchomymi schodami na trasie WZ znaleźliśmy się na Placu Zamkowym przed samą kolumną króla Zygmunta III Wazy – twórcy stołeczności miasta. Następnie udaliśmy się ulicą Świętojańską do Archikatedry Świętego Jana, której zwiedzanie zajęło nam przeszło godzinę. Po zwiedzeniu Barbakanu, odwiedzeniu Pomnika Małego Powstańca i Pomnika Jana Kilińskiego skierowaliśmy się na Krakowskie Przedmieście, gdzie znajduje się Kościół Świętej Anny, Pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki. Ponieważ nieodłącznym towarzyszem naszej wędrówki był deszcz. schroniliśmy się w pod filarami legendarnego Hotelu Europejskiego. Przeszliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie byliśmy świadkami zmiany warty honorowej.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było więzienie Pawiak, które w czasie okupacji pełniło funkcję zakładu więziennego, miejsca przetrzymywania i torturowania więźniów. Uczniowie po obejrzeniu ekspozycji byli wstrząśnięci tragicznymi dziejami ofiar z „Pawiaka”. Pełni zadumy udaliśmy się na Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli gdzie, pod pomnikiem poległych Powstańców zapaliliśmy znicze. Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Warszawskie Łazienki i Muzeum Żydów Polskich „Polin”. (T. Radzikowski)
1
Wycieczka do Torunia w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”
Kto w Toruniu mieszka
wesoło się śmieje
je toruński piernik
dobrze mu się dzieje.
Wszyscy się częstują
w Toruniu piernikiem,
a więc słodko temu,
kto jest toruńczykiem.
Roman Pisarski, Toruńska piosenka
W ubiegłym tygodniu klasy 2a i 2b wzięły udział w całodniowej pilotażowej wycieczce w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Jej celem było poznanie dorobku kulturowego i naukowego minionych epok, rozbudzanie zainteresowania kulturą, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku oraz poznanie zabytków i historii Torunia.
W ramach wsparcia zadania na podstawie złożonych wniosków z inicjatywy dyrektora SP im. A.Fiedlera w Chomęcicach , Gmina Komorniki otrzymała z Ministerstwa Edukacji i Nauki dofinansowanie w kwocie 19 200 zł, natomiast organ prowadzący zapewnia wkład własny finansowy 4 800 złotych.
RELACJA Z WYCIECZKI
Miasto Toruń przywitało nas piękną, słoneczną pogodą. Nasza przygoda z tym miastem rozpoczęła się od spaceru po Starówce Miasta, podczas którego przewodnik przytaczał legendy i opowieści dotyczące napotkanych zabytków. Mieliśmy okazję zobaczyć
Krzywą Wieżę,
Rynek Staromiejski,
Aleje Piernikową,
mury obronne Starego Miasta,
gotycki Ratusz z pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz rzeźbę słynnego osiołka.
Byliśmy zachwyceni Toruniem i wspaniałą gotycką architekturą.
Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. @MłynWiedzy to interaktywne wystawy „Rzeka”, „przeBudowa”, przeŻycie”. Podczas zwiedzania tej wystawy samodzielnie przeprowadzaliśmy doświadczenia, odkrywaliśmy zjawiska z różnych dziedzin nauki i świata przyrody, oraz zobaczyliśmy największe ️Wahadło Foucaulta.
Po południu przyszedł czas na wizytę w sklepie z piernikami, a także w sklepie ciekawymi pamiątkami. Zakupiliśmy rycerskie miecze, magnesy, skarbonki i oczywiście pierniki z różnymi nadzieniami. Po tak intensywnym dniu zwiedzania, w końcu przyszedł czas na obiad, który upłynął nam w miłej atmosferze. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Wyjazd ten na długo pozostanie w naszej pamięci. Cieszymy się, że czas spędzony w Toruniu dostarczył nam tak wiele pozytywnych przeżyć, radości i dobrej zabawy.
5
Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty
Wczoraj odbyła się uroczystość wręczenia nagród Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W tym roku nagrodę otrzymała pani Aneta Kin, nauczycielka matematyki w naszej szkole. To ogromne wyróżnienie, z którego cieszymy się podwójnie. Pani Aneta została doceniona m.in. za wieloletnie działanie na rzecz Hospicjum Pallium, sukcesy w konkursach oraz innowacyjne podejście do nauczania matematyki i informatyki.(A.G.)
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
List Edukacji i Nauki z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej minister Przemysław Czarnek złożył nauczycielom oraz pracownikom oświaty najlepsze życzenia. W skierowanym do dyrektorów wszystkich szkół i placówek oświatowych liście podkreślił jak ważna jest rola nauczycieli w procesie nauczania i wychowania.
Archiwum Aktualności